Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια συγχρονισμο στο icloud φωτογραφιες κτλ γιατι δεν κανει αυτοματα?

 

Κάνει, δεν κατάλαβα όμως την ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

στο icloud photos φαινεται να εχει να κανει συγχρονισμο απο τις 4/1/2016.

 

Υπάρχει ο απαιτούμενος χώρος; Αν ναι κλείστε κι ανοίξτε το διακόπτη βιβλιοθήκη φωτό iCloud. Διαγραφή > Διατήρηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ο απαιτούμενος χώρος; Αν ναι κλείστε κι ανοίξτε το διακόπτη βιβλιοθήκη φωτό iCloud. Διαγραφή > Διατήρηση.

 

Ok. Θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά

Έχω της γυναίκας μου το 5αρι και μετά από 3 χρόνια που το έχει θέλω να αλλάξω μπαταρία .Φυσικα είναι εκτός εγγύησης κλπ ,τι κάνω ; Υπάρχει περίπτωση να το πάω αντιπροσωπεία για αλλαγή μπαταρίας ; η στα καταστήματα που τα επισκευάζουν κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω της γυναίκας μου το 5αρι και μετά από 3 χρόνια που το έχει θέλω να αλλάξω μπαταρία .Φυσικα είναι εκτός εγγύησης κλπ ,τι κάνω ; Υπάρχει περίπτωση να το πάω αντιπροσωπεία για αλλαγή μπαταρίας ; η στα καταστήματα που τα επισκευάζουν κλπ

 

Σε ένα κατάστημα εκτός θα σου βγει πολυ φθηνότερα. Αντιπροσωπεία ξεφεύγει η τιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Ξέρετε κάποια καλή εφαρμογή μουσικής που να επεξεργάζεται κομμάτια που γράφω με την εφαρμογή μαγνητόφωνο;

Γράφω μουσικά κομμάτια και θέλω να μπορώ να τα κόβω στα δυο η στα τρία για να τα μελετώ.

Η εφαρμογή μαγνητόφωνο ενώ έχει επιλογή περικοπή, δεν δουλεύει η εγώ δεν έχω βρει τροπο. Ξέρετε τίποτα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι να ρωτήσω κάτι. Στο lg g2 που είχα σε πολλά σημεία έπιανα 4g δεδομένα. Στο 5 που έβαλα την ίδια sim στα ίδια σημεία πιάνω 3g. Δεν έχω δει σύνδεση 4g κάπου ακόμα από ότι θυμάμαι. Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω για να έχω 4g ;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι να ρωτήσω κάτι. Στο lg g2 που είχα σε πολλά σημεία έπιανα 4g δεδομένα. Στο 5 που έβαλα την ίδια sim στα ίδια σημεία πιάνω 3g. Δεν έχω δει σύνδεση 4g κάπου ακόμα από ότι θυμάμαι. Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω για να έχω 4g ;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Πρέπει να έχεις κάποια από τα μοντέλα A1428 ή A1429 τα οποία υποστηρίζουν LTE και να το έχεις ενεργοποιήσει μέσα από τις ρυθμίσεις (έχει έναν διακόπτη 4G).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις κάποια από τα μοντέλα A1428 ή A1429 τα οποία υποστηρίζουν LTE και να το έχεις ενεργοποιήσει μέσα από τις ρυθμίσεις (έχει έναν διακόπτη 4G).[/quote

Δεν βρίσκω που μπορώ να δω τον αριθμό μοντέλου αλλά έχει επιλογή 4g επιλογή και είναι τσεκαρισμενη.

Εσείς έχετε άνετα 4g λειτουργία στο iPhone 5 ;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το Α1428 δεν υποστηρίζει 4G στην Ελλάδα.

Που βρίσκουμε αυτό το Α1428 ρε παιδιά ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θυμάμαι καλά το Α1428 δεν υποστηρίζει 4G στην Ελλάδα.

 

Ναι, δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα στις υποστηριζόμενες χώρες...

 

http://www.apple.com/iphone/LTE/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και το 1429 που υποστηρίζει 4g στην Ελλάδα είναι μόνο για cosmote, Vodafone. Εγώ έχω wind.

Θα δοκιμάσω με cosmote.

Το βρήκα. Model A 1429

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παίδες λέτε να έχει θέμα η μπαταρια μου? (μήπως τράβηξε υπολείμματα από τσερνοβιλ χαχα)

 

http://4.1m.yt/g_KAnEt.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καιγομαι την βοήθεια σας. Φεύγω αύριο για Ιταλία όπου πρόκειται να ενοικιασω αυτοκίνητο. Πάω να κατεβασω τον χάρτη στο here maps αλλα δεν μου τους κατεβάσει. Παει να κανει download αλλα σταματάει και μου βγάζει ενα θαυμαστικό. Μνήμη εχω. Τι μπορει να φταίει. Οποίος ξέρει ας βοηθήσει. Ευχαριστω.

 

 

via tapatalk...

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καιγομαι την βοήθεια σας. Φεύγω αύριο για Ιταλία όπου πρόκειται να ενοικιασω αυτοκίνητο. Πάω να κατεβασω τον χάρτη στο here maps αλλα δεν μου τους κατεβάσει. Παει να κανει download αλλα σταματάει και μου βγάζει ενα θαυμαστικό. Μνήμη εχω. Τι μπορει να φταίει. Οποίος ξέρει ας βοηθήσει. Ευχαριστω.

 

 

via tapatalk...

Ξεκίνα από ένα restart αν δεν στρώσει βάλε βγάλε το here maps αν δεν στρώσει και τότε restore μυρίζομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το iphone ενός φίλου μέσα στο Πάσχα σταμάτησε να αναγνωρίζει τη Σιμ και έγραφε συνέχεια αναζήτηση. Μιας και ήταν κομμένη αρχικά τον έβαλα να πάρει μια καινούργια. Το πρόβλημα επέμεινε, και δεν έστρωσε με hard reset. Έτσι το σύνδεσα στο itunes και έκανα setup as new. Το progress bar στο κινητό έφτασε μέχρι το τέρμα, κόλλησε εκεί κανα 20λεπτο και στο pc μου έβγαλε το μήνυμα "iPhone could not be restored unknown error -1".

Το ίδιο μου έκανε όσες φορές και να προσπάθησα. Το κινητό πλέον ανοίγει μόνο σε itunes mode. Έχετε καμιά ιδέα; Από όσα διάβασα, μάλλον έχει κάψει μητρική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το iphone ενός φίλου μέσα στο Πάσχα σταμάτησε να αναγνωρίζει τη Σιμ και έγραφε συνέχεια αναζήτηση. Μιας και ήταν κομμένη αρχικά τον έβαλα να πάρει μια καινούργια. Το πρόβλημα επέμεινε, και δεν έστρωσε με hard reset. Έτσι το σύνδεσα στο itunes και έκανα setup as new. Το progress bar στο κινητό έφτασε μέχρι το τέρμα, κόλλησε εκεί κανα 20λεπτο και στο pc μου έβγαλε το μήνυμα "iPhone could not be restored unknown error -1".

Το ίδιο μου έκανε όσες φορές και να προσπάθησα. Το κινητό πλέον ανοίγει μόνο σε itunes mode. Έχετε καμιά ιδέα; Από όσα διάβασα, μάλλον έχει κάψει μητρική...

 

Βγάλε την sim κάνε αναβάθμιση το iTunes αποσυνδέσει τις συσκευές όλες απο τον υπολογιστή και δοκίμασε να κανεις restore απο dfu

Ίσως όμως είναι hardware πρόβλημα.

Απο ότι διαβάζω μάλλον είναι το baseband chip

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω το κινητό σε airplane mode και με πάρει κάποιος τηλέφωνο, όταν το ανοίξω δε μου έρχεται κάποια ειδοποίηση. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω το κινητό σε airplane mode και με πάρει κάποιος τηλέφωνο, όταν το ανοίξω δε μου έρχεται κάποια ειδοποίηση. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό?

Εννοείς από τον πάροχο; Προφανώς αργεί να έρθει το μήνυμα ή μπορεί να έχει κάποιο θέμα η υπηρεσία. Επικοινώνησε με τον πάροχο. Και εγώ που είμαι cosmote μου έρχονται μετά από ώρες τα μηνύματα με χαμένες κλήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...