Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα others εντάσσεται και το λειτουργικό σύστημα. Υπάρχουν συσκευές που έχουν πέσει στα χέρια μας με others 4,5 GB εάν είναι μεχρι 1,5 GB τότε είναι μέσα στα πλαίσια.

 

Μερικές εφαρμογές έχουν πολλά αρχεία στο others πχ Facebook δεν ξέρω ίσως τα παιχνίδια δεν ξέρω δεν παίζω κιόλας. Δεν σημαίνει οτί αυτά τα αρχεία δημιουργούν πρόβλημα.

Τέλος πάντων μέχρι αύριο θα ανημερώσω για το πως δουλέυει η συσκευή μου γιατί πριν τα διαγνωστικά ήταν γεμάτα με stacks.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μερικές εφαρμογές έχουν πολλά αρχεία στο others πχ Facebook δεν ξέρω ίσως τα παιχνίδια δεν ξέρω δεν παίζω κιόλας. Δεν σημαίνει οτί αυτά τα αρχεία δημιουργούν πρόβλημα.

Τέλος πάντων μέχρι αύριο θα ανημερώσω για το πως δουλέυει η συσκευή μου γιατί πριν τα διαγνωστικά ήταν γεμάτα με stacks.

 

Ok αναμένουμε με ενδιαφέρον :)

Link to comment
Share on other sites

Ok αναμένουμε με ενδιαφέρον :)

 

Σχεδόν ίδια λειτουργία βλέπω στην συσκευή μου.

Η μπαταρία πάλι στα ίδια δηλαδή χειρότερα από 7.1.2.

Μέσα στα διαγνωστικά πάλι έχει όλο stacks backboard που σημαίνει έχουμε θέματα και υπηρεσίες κολλάνε στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα και μικρότερη αυτονομία και μικρότερη απόδοση του τηλεφώνου στην καθημερινή χρήση.

Αναμένουμε update σιγά σιγά να διορθώσουν αυτά τα θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ίδια λειτουργία βλέπω στην συσκευή μου.

Η μπαταρία πάλι στα ίδια δηλαδή χειρότερα από 7.1.2.

Μέσα στα διαγνωστικά πάλι έχει όλο stacks backboard που σημαίνει έχουμε θέματα και υπηρεσίες κολλάνε στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα και μικρότερη αυτονομία και μικρότερη απόδοση του τηλεφώνου στην καθημερινή χρήση.

Αναμένουμε update σιγά σιγά να διορθώσουν αυτά τα θέματα

 

Με την 7.1.2 δεν είχες τα ίδια stacks;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1.2 δούλευε μια χαρά δεν είχα θέματα.

Έκανα update σε 8 και έχω και stacks και διαφορά.

Έκανα set up as new και πάλι έχει θέματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1.2 δούλευε μια χαρά δεν είχα θέματα.

Έκανα update σε 8 και έχω και stacks και διαφορά.

Έκανα set up as new και πάλι έχει θέματα.

 

σε τι έχεις κολλήματα; οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς έχουν αναβαθμιστεί; τα menu ρυθμίσεων ή οι προεγκατεστημένες εφαρμογές κολλάνε;

Link to comment
Share on other sites

σε τι έχεις κολλήματα; οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς έχουν αναβαθμιστεί; τα menu ρυθμίσεων ή οι προεγκατεστημένες εφαρμογές κολλάνε;

 

Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή ακόμα.

Σπασίματα στον Safari στο τηλέφωνο. Σε εναλλαγές εφαρμογών.

Καθυστέρηση στο άνοιγμα εφαρμογών και άνοιγμα φακέλων στην αρχική. Μικρότερη αυτονομία.

Μικρότερη ταχύτητα ανοίγματος σελίδων στον Safari. Θα τα διορθώσουν λογικά στα επόμενα μικρά update.

Όλα αυτά σε σχέση με 7.1.2 που το 5αρι πήγαινε σφαίρα εκτός από το viber που μετά την τελευταία αναβάθμιση έγινε βαρύ.

Κάπου λογικά τα βλέπω αυτά θέλει λίγο δουλειά ακόμα ο κώδικας αλλά χρειάζεται να φτάσουν στην εταιρεία δεδομένα από τα διαγνωστικά πολλών συσκευών και να τα διορθώσουν.

Αυτήν την φορά δεν νομίζω να αργήσουμε να έχουμε πολύ καλό λειτουργικό όπως πέρυσι με το iOS 7. Μέχρι 8.0.3 πρέπει να είμαστε πολύ καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει κάτι;

 

με το viber!! μου εφαγε 20% σχεδον... ενω ερχοντουσαν μηνυματα (απο ενα group που εχω με τους φιλους μου ) αλλα δεν ειχα ανοιξειι και μου ειχε βγαλει 1 φορα ειδοποιηση!! και αυτο σε 15 λεπτα!!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά τα προβλήματα με το iOS 8... και με το 7 δεν είχα κανένα θέμα εξ αρχής! Ας ελπίσουμε το update να τα λύνει! (Τα ίδια ακριβώς και στο Air, με Safari κλπ..)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς πρόλαβα και έκανα downgrade σε 7.1.2 και δουλεύει πάλι το τηλέφωνο μου σφαίρα.

Θα μείνω εδώ μέχρι να διορθώσουν τα προβλήματα στο iOS 8 γιατί ένα με δυο μήνες να με κάνει νούμερα δεν αντέχω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

για το other που ενδιαφερονται πολλοι δειτε λιγο την εφαρμογη phoneclean

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

για το other που ενδιαφερονται πολλοι δειτε λιγο την εφαρμογη phoneclean

 

 

Δεν μου τη βγαζει στο στορ.

Μπορεις να δωσεις λιγκ απο itunes?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.

Ειμαι κατοχος πρωην android συσκευων..και απο την στιγμη που ειδα που ειδα το iphone το λατρεψα..

Η μεταβαση σε ios θα ειναι ευκολη πιστευω και με την βοηθεια του φορομ εδω:rolleyes:

Σκεφτομαι να το αγορασω απο σκρουτζομαγαζο..αλλα καθως η διαφορα τιμης αναμεσα στο 5 απο το 5s ειναι μικρη (495-529) και θα κανω που θα κανω την αγορα πιο απο τα δυο να παρω?

Αξιζει η αγορα του 5s?αυτο το κατι παραπανω γιατι εχω ακουσει πως δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες.

Μπορει καποιος να μου πει τι διαφερουν και τι με συμβουλευετε να κανω εσεις που ειστε γνωστες?

Συγχωρεστε την αγνοια μου...:O

Ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.

Ειμαι κατοχος πρωην android συσκευων..και απο την στιγμη που ειδα που ειδα το iphone το λατρεψα..

Η μεταβαση σε ios θα ειναι ευκολη πιστευω και με την βοηθεια του φορομ εδω:rolleyes:

Σκεφτομαι να το αγορασω απο σκρουτζομαγαζο..αλλα καθως η διαφορα τιμης αναμεσα στο 5 απο το 5s ειναι μικρη (495-529) και θα κανω που θα κανω την αγορα πιο απο τα δυο να παρω?

Αξιζει η αγορα του 5s?αυτο το κατι παραπανω γιατι εχω ακουσει πως δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες.

Μπορει καποιος να μου πει τι διαφερουν και τι με συμβουλευετε να κανω εσεις που ειστε γνωστες?

Συγχωρεστε την αγνοια μου...:O

Ευχαριστω

 

Εννοείται πως θ κατευθυνθείς προς το iPhone 5S. Οι διαφορές εμφανισιακά δεν είναι πολλές. Αλλιώς έχει διαφορετικό επεξεργαστή, αισθητήρα κάμερας, αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων tru tone flash κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.

Ειμαι κατοχος πρωην android συσκευων..και απο την στιγμη που ειδα που ειδα το iphone το λατρεψα..

Η μεταβαση σε ios θα ειναι ευκολη πιστευω και με την βοηθεια του φορομ εδω:rolleyes:

Σκεφτομαι να το αγορασω απο σκρουτζομαγαζο..αλλα καθως η διαφορα τιμης αναμεσα στο 5 απο το 5s ειναι μικρη (495-529) και θα κανω που θα κανω την αγορα πιο απο τα δυο να παρω?

Αξιζει η αγορα του 5s?αυτο το κατι παραπανω γιατι εχω ακουσει πως δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες.

Μπορει καποιος να μου πει τι διαφερουν και τι με συμβουλευετε να κανω εσεις που ειστε γνωστες?

Συγχωρεστε την αγνοια μου...:O

Ευχαριστω

 

Σου μιλαει ενας ευτυχης κατοχος του iphone 5(και παλαιοτερα iphone4), εννοειται θα πας σε iphone 5s και μαλιστα αν δεν σκοπευεις να αλλαξεις κινητο για τα επομενα 2 χρονια, θεωρω ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να πας σε 32gb!!!

Γιατι πλεον η αγαπητη μας apple βγαζει ολο και πιο απαιτητικα ios απο αποψη "χωρου"!

Εγω με το 16αρι, οπως πιστευω κ οι περισσοτεροι πρεπει να σβησουμε πολλα "πραγματα" για να βαλουμε το ios 8(που απαιτει min. 4gb free για να προχωρησεις σε update!)..ασχετως βεβαια που ακομα δεν προκειται να το βαλω γιατι μονο καλα πραγματα δεν εχω ακουσει μεχρι τωρα...

Ελπιζω να σε φωτησα..

Edited by DINFUN
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.

Ειμαι κατοχος πρωην android συσκευων..και απο την στιγμη που ειδα που ειδα το iphone το λατρεψα..

Η μεταβαση σε ios θα ειναι ευκολη πιστευω και με την βοηθεια του φορομ εδω:rolleyes:

Σκεφτομαι να το αγορασω απο σκρουτζομαγαζο..αλλα καθως η διαφορα τιμης αναμεσα στο 5 απο το 5s ειναι μικρη (495-529) και θα κανω που θα κανω την αγορα πιο απο τα δυο να παρω?

Αξιζει η αγορα του 5s?αυτο το κατι παραπανω γιατι εχω ακουσει πως δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες.

Μπορει καποιος να μου πει τι διαφερουν και τι με συμβουλευετε να κανω εσεις που ειστε γνωστες?

Συγχωρεστε την αγνοια μου...:O

Ευχαριστω

 

Υπάρχουν 3 επιλογές.

1. iPhone 5 μεταχειρισμένο.

2. iPhone 5s καινούργιο.

3. iPhone 5s μεταχειρισμένο.

 

Μεγάλο λάθος αν πάρεις 5αρι καινούργιο.

 

Όσο για την μνήμη. 16αρι είναι καλά αν βγάζεις λίγες φωτογραφίες και λίγο μουσική.

Αυτό που αναφέρθηκε πάνω για αναβάθμιση χρειάζεται 4gb και τέτοια δεν είναι απαραίτητο.

Ζητάει για αναβάθμιση μέσα από την συσκευή τόσο πολύ. Αν κανείς την αναβάθμιση από το iTunes που είναι και καλύτερα ούτε 300mb ελεύθερο δεν χρειάζεται.

Εγώ έχω μέσα αυτήν την στιγμή 1400 φωτογραφίες και 1500 τραγούδια.

Έχω ελεύθερο 7gb.

Και κανένα παιχνίδι είσαι μια χαρά.

Αν δεις χρειάζεσαι παραπάνω πας σε 32αρι.

 

Με 5s θα βγάλεις συν ένα χρόνο άνετα χωρίς θέματα από ότι με το 5αρι. Δηλαδή αν το 5 το κρατήσεις 2 χρόνια το άλλο σίγουρα θα σε παει 3 χρόνια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.;)

Μαλλον παω για 16αρι καθως για τα 32 αναβαινουμε αρκετα στην τιμη...

καμια προταση σε ποιο εγκυρο μαγαζι απο σκρουτζ να το παρω?

για την eu εκδοση μιλαμε οχι τηνχαριστω us που αναφερθηκε πιο πανω...

ευ

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκλεισα μια ολόκληρη μέρα με το iOS 8, το έκανα clean install , κι έχω να πω πως δεν έχω αντιμετωπίσει το παρά μικρό πρόβλημα!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με αυτές τις διαφημίσεις Τελοσπαντων ;;

 

 

Δεν παλευεται ο safari με το ios8

 

 

 

Για τις διαφημίσεις δεν ευθύνεται ο safari αλλά οι διαχειριστές ιστοσελίδων που προσπαθούν να βγάλουν λεφτα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε 2ο κλικ εδώ μεσα σε πετάει στο store έλεος...

 

Σε ποιο store αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι βγήκαν κάποια 3rd party keyboards! Βγήκε κανένα με Τ9 αν γνωρίζει κανείς;

Όχι όλα όσα έχω δει είναι σε qwerty στυλ. Δεν ξέρω αν θα βγει κάτι τέτοιο αργότερα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...