Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η απάντηση είναι απλή λοιπόν: δεν κλείνετε απλός την εφαρμογή αλλά κάνετε αποσύνδεση και μετά την κλείνετε αυτό έκανα εγω πάντα και δεν έχω κανένα θέμα με την μπαταρία μου! Οταν θέλω να δω τι γίνεται στο facebook με δυο πατήματα έχω μπει τόσο απλά!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα!!

εχετε να μου προτεινεται καποιο καλο screen protector για μπροστα κ πισω στο τηλεφωνο που να το προστατευει αντι θηκης?? :O

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι στο iOS δεν χρειάζεται να κλείσεις τις εφαρμογές. Κλείνουν μόνες μετα απο κάποιο διάστημα.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν κλείνει η ανοίγει μονη της.

Δεν μπορώ συνέχεια να παταω 2πλο home και να κλείσω εφαρμογές. Ολες οι άλλες δουλεύουν μια χαρα.

Εγω καιρό πιστεύω ότι η εφαρμογη παρακολουθεί πράγματα στην συσκευη μας και είναι σκόπιμα κακό γραμμένη ταχα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3.5 χρονια σε μηλοφωνα ειχα την πρωτη υπερθερμανση στο 5 που με αναγκασε να κανω ρισταρτ. Κατι με το 3G το τηλεφωνο ηταν ζεστο και πηρα μια κληση που εκανε χειροτερα τα πραγματα. Εκλεισα τα δεδομενα και ολα καλα αλλα γενικα τις τελευταιες μερες ειναι ζεστο οταν ειναι ανοικτο το 3G.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Guest gmavrom
Μετα απο 3.5 χρονια σε μηλοφωνα ειχα την πρωτη υπερθερμανση στο 5 που με αναγκασε να κανω ρισταρτ. Κατι με το 3G το τηλεφωνο ηταν ζεστο και πηρα μια κληση που εκανε χειροτερα τα πραγματα. Εκλεισα τα δεδομενα και ολα καλα αλλα γενικα τις τελευταιες μερες ειναι ζεστο οταν ειναι ανοικτο το 3G.

 

Για εμένα αυτό με το 3g είναι γενικό πρόβλημα. Ανοίγω το 3g και μετά από 10 λεπτά το κινητό ανεβάζει τρομερές θερμοκρασίες. Σε βαθμό που όταν το δίνω σε κάποιον χωρίς να τον προειδοποιήσω, εκπλήσσεται δυσάρεστα.

 

Είναι γενικό φαινόμενο αυτό? Συμβαίνει και σε άλλους?

 

Να σημειώσω ότι το έχω χρησιμοποιήσει τόσο σε ελληνικό όσο και σε βρετανικό δίκτυο. Επίσης, το εχω με θήκη το οποίο προφανώς δυσχεραίνει τη μετάδοση της θερμότητας προς το περιβάλλον αλλά δε νομίζω ότι επηρεάζει και τόσο πολύ.

 

Από Ιούλιο πάντως θα είμαι πάλι εξωτερικό οπότε σκέφτομαι να τους το περάσω μία βόλτα από ένα Apple store.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι απλή λοιπόν: δεν κλείνετε απλός την εφαρμογή αλλά κάνετε αποσύνδεση και μετά την κλείνετε αυτό έκανα εγω πάντα και δεν έχω κανένα θέμα με την μπαταρία μου! Οταν θέλω να δω τι γίνεται στο facebook με δυο πατήματα έχω μπει τόσο απλά!

 

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε τα push notifications του facebook. θα καίει μόνο όταν το χρησιμοποιείτε.

Στο iOS δε γίνεται να μείνει application στο background για μεγάλο διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε τα push notifications του facebook. θα καίει μόνο όταν το χρησιμοποιείτε.

Στο iOS δε γίνεται να μείνει application στο background για μεγάλο διάστημα.

 

Δηλαδη ακυρωνεις ολοκληρη ερευνα που εκανε καποιος που σιγουρα ξερει περισσοτερα απο εσενα.

Ξυπναει καθε λιγο η εφαρμογη κανει καποιες διεργασιες και κλεινει. Συνεχεια ομως γινεται αυτο με αποτελεσμα σπαταλη ενεργειας. Ακομα και οταν δεν εχει χρησιμοποιηθει η εφαρμογη ολη την ημερα καθολου. Push notifications δεν δουλευουν ετσι γι αυτο δεν εχει να κανει αυτο που λες.

Η ιδια η εφαρμογη εχει καποιο εκσεμενο πιστευω προβλημα οπως και το facebook messenger.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ακυρωνεις ολοκληρη ερευνα που εκανε καποιος που σιγουρα ξερει περισσοτερα απο εσενα.

Ξυπναει καθε λιγο η εφαρμογη κανει καποιες διεργασιες και κλεινει. Συνεχεια ομως γινεται αυτο με αποτελεσμα σπαταλη ενεργειας. Ακομα και οταν δεν εχει χρησιμοποιηθει η εφαρμογη ολη την ημερα καθολου. Push notifications δεν δουλευουν ετσι γι αυτο δεν εχει να κανει αυτο που λες.

Η ιδια η εφαρμογη εχει καποιο εκσεμενο πιστευω προβλημα οπως και το facebook messenger.

 

Γιατί δεν κάνετε απλός αποσύνδεση από την εφαρμογή του facebook πριν την κλείσετε και παιδευεστε τσάμπα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ακυρωνεις ολοκληρη ερευνα που εκανε καποιος που σιγουρα ξερει περισσοτερα απο εσενα.

Ξυπναει καθε λιγο η εφαρμογη κανει καποιες διεργασιες και κλεινει. Συνεχεια ομως γινεται αυτο με αποτελεσμα σπαταλη ενεργειας. Ακομα και οταν δεν εχει χρησιμοποιηθει η εφαρμογη ολη την ημερα καθολου. Push notifications δεν δουλευουν ετσι γι αυτο δεν εχει να κανει αυτο που λες.

Η ιδια η εφαρμογη εχει καποιο εκσεμενο πιστευω προβλημα οπως και το facebook messenger.

 

Και να τα κλείσεις τα notifications πάλι θα στέλνει. Εγώ αυτό που έκανα ήταν να το απεγκαταστήσω εντελώς και να το χρησιμοποιώ μόνο από το safari.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνετε απλός αποσύνδεση από την εφαρμογή του facebook πριν την κλείσετε και παιδευεστε τσάμπα;

 

Εγω πάντα ήμουν σε αποσύνδεση. Δεν αλλάζει κάτι. Πάλι καταναλώνει την ίδια μπαταρία. Μόνο όταν σβησεις την εφαρμογη γλυτωσεις.

Δεν είναι τα notifications. Η εφαρμογη έχει θέμα και να μην είναι συν δεμένη καίει.

Έχω κάνει πολλές δοκιμές.

Εσβησα Facebook και Messenger και έχω αυτονομία 2 μέρες απο 1 και 4 ώρες που είχα πριν.

Πάντα με την ίσια χρήση.

Τις 2 εφαρμογές δεν τις χρησιμοποιουσα. Άρα κάτι γίνεται...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο 4s δεν έχω πρόβλημα κατανάλωσης απο το FB. Δεν έχω εγκαταστήσει όμως τον FB messeger. Και είμαι JB με αρκετά tweaks.

Οι notifications δεν έχουν να κάνουν με την αυξημένη κατανάλωση γιατί προέρχονται απο το apple notification center.

Εξαρτάται μονο απο τον αριθμό των ειδοποιησεων.

 

Η θερμοκρασία όντως τώρα το καλοκαίρι είναι ενα θέμα ειδικα όταν σερφαρεις με 3g σε μη κλιματιζομενους χώρους, αλλά όχι να κλείνει λογο υπερθέρμανσης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιβεβαιώνω πως ούτε κι εγώ έχω battery drain απο την εφαρμογή του fb. Ειναι συνδεδεμένο το κινητό μου με το λογαριασμό, συγχρονίζει επαφές, ημερολόγια κλπ και η αυτονομία της συσκευής ειναι υποδειγματική και κατα 20% τουλάχιστον καλύτερη του 4ς που είχα πριν.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντα ήμουν σε αποσύνδεση. Δεν αλλάζει κάτι. Πάλι καταναλώνει την ίδια μπαταρία. Μόνο όταν σβησεις την εφαρμογη γλυτωσεις.

Δεν είναι τα notifications. Η εφαρμογη έχει θέμα και να μην είναι συν δεμένη καίει.

Έχω κάνει πολλές δοκιμές.

Εσβησα Facebook και Messenger και έχω αυτονομία 2 μέρες απο 1 και 4 ώρες που είχα πριν.

Πάντα με την ίσια χρήση.

Τις 2 εφαρμογές δεν τις χρησιμοποιουσα. Άρα κάτι γίνεται...

 

Δες μήπως κάτι άλλο φταίει για την μπαταρία σου γιατι αν έχεις κάνει αποσύνδεση δεν είναι δυνατόν να "λειτουργεί" η εφαρμογή! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι ΑΛΛΟ. Μόλις έσβησα τις 2 εφαρμογές απο την άλλη μερα είχα αποτελέσματα στην αυτονομία σχεδόν διπλάσια.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

update με το ios 7 ποτε θα εχουμε?? :O

 

Εδώ δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα, υπομονή... Την Δευτέρα ανακοινώνεται στο WWDC αλλά update προφανώς μετά το iPhone 5S, οπότε προς Σεπτέμβρη μεριά

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα, υπομονή... Την Δευτέρα ανακοινώνεται στο WWDC αλλά update προφανώς μετά το iPhone 5S, οπότε προς Σεπτέμβρη μεριά

 

αν νομιζα πως ηταν κοντα μετα την ανακοινωση την δευτερα..:O:O

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα θα παρουσιαστεί, μετα σιγα σιγα θα εμφανιστούν οι beta εκδόσεις στους developers, έχουμε πολυ δρόμο μέχρι τότε περίπου Σεπτέμβριο.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δούμε τελικά τι θα παρουσιάσουν!και εγώ είμαι ευχαριστημένη με το Κινητο αλλά μια αλλαγή στο iOS θα χρειαστεί!μακαρι να μπορούσαν κάποιες εφαρμογές από το cydia να τις ενσωμάτωναν στο λειτουργικό του!θα πετούσε σου λέω....
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δούμε τελικά τι θα παρουσιάσουν!και εγώ είμαι ευχαριστημένη με το Κινητο αλλά μια αλλαγή στο iOS θα χρειαστεί!μακαρι να μπορούσαν κάποιες εφαρμογές από το cydia να τις ενσωμάτωναν στο λειτουργικό του!θα πετούσε σου λέω....

 

Δευτέρα 8 η ώρα ξεκινάει η παρουσίαση. Θα μάθουμε.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

https://twitter.com/appletipoff/status/343490764044652544/photo/1

 

Φημολογούμενο screenshot από iOS 7 προσέξτε το κουμπί "edit"!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

https://twitter.com/appletipoff/status/343490764044652544/photo/1

 

Φημολογούμενο screenshot από iOS 7 προσέξτε το κουμπί "edit"!

 

ειναι ανοιχτο το ΒΤ και δεν εχει εικονα στο status bar?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...