Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχα πραγματικά και γω. Από την άλλη αν κάποιος δε ξέρει καλά μπορεί να νομίζεις οτι είναι screen protector... Μαλλον πρέπει να βάλουν την ανάλογη ένδειξη :p
Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ οταν πηρα το 5άρι και το έδωσα στην κοπέλα μου,μόλις το ξεσφράγισα απο τη μια μεριά στις ενώσεις σαν το χρώμα να ανοιγε λιγο,σα ξεβαματάκι και κάτι άλλο οταν το κουνούσα κάτι κουδόυνιζε μέσα. Ακουσα βέβαια οτι το εχουν αρκετά και το κρατήσαμε,κατα τα άλλα το κινητό ειναι μια χαρά και αρκετα πιο smooth και πιο γρήγορο απο το 4ς έχει αυτό που του έλειπε.
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..στο skroutz αυτοί που πουλάνε το κινητό 638 ευρώ??έχει κάποια διάφορα με τα αλλά στα γνωστά μαγαζιά που το δίνουν 739??κάποια μπΙνια η κάτι ύποπτο??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..στο skroutz αυτοί που πουλάνε το κινητό 638 ευρώ??έχει κάποια διάφορα με τα αλλά στα γνωστά μαγαζιά που το δίνουν 739??κάποια μπΙνια η κάτι ύποπτο??

 

αυτα που εχουν λιγες αξιολογήσεις να τα αποφεύγεις καλύτερα..

πάντως το birdphone.gr ειναι αξιόπιστο κατάστημα με καλές κριτικές, εχω ψωνίσει απο εκει και ολα καλά.

για τα υπόλοιπα δεν εχω γνώμη

Link to comment
Share on other sites

Με τη χρηση που του κανω (στο 3G) η μπαταρια "με βγαζει" για περιπου 60 ωρες.

 

Κάνεις πλάκα έτσι?

 

:blink::blink::blink::blink:

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Λεξεις κλειδια: "Με τη χρηση που του κανω" :):lol:

 

Θελω να πω οτι δεν ειμαι συνεχεια απο πανω του και να το σκαλιζω....:)

 

Κάνεις πλάκα έτσι?

 

:blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι τι να λεμε τωρα...η μπαταρια ειναι πολυ κατωτερη σε σχεση με τα υπολοιπα features του τηλεφωνου. Απο την αλλη ομως, δεν εχει νοημα να τα κλεινω ολα για να εχω περισσοτερη μπαταρια, τι να την κανω αλλωστε ετσι ?? Οποτε, προσπαθω να συνηθισω το γεγονος οτι καθε βραδυ πρεπει να το βαζω στην πριζα μιας και πλεον το χρησιμοποιω με μονιμα ανοικτο το LTE (το οποιο περναει τη μπαταρια απο...πριονοκορδελα!)

 

Οκ τώρα το έσωσες!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν για καφεδάκι με φίλο που είναι εξαιρετικά ψείρας με τα κινητά του.

Πήρε στα χέρια του το 5άρι μου και διαπίστωσε κάτι που εγώ ούτε που το είχα προσέξει!

 

Η επάνω δεξιά γωνία της οθόνης, είναι περίπου 0.5-1 χιλιοστά υπερυψομένη! Αν την πατήσεις κάτω, βυθίζεται χωρίς να κάνει κάποιον θόρυβο και μόλις την αφήσεις ξανασηκώνεται...

 

Δεν ξέρω, αξίζει να το πάω στο πλαίσιο για αντικατάσταση;;;

Αν ναι, υπάρχει κάποιος με εμπειριά από το πλαίσιο; Για να ξέρω πόσο θα ταλαιπωρηθώ...

 

Επανέρχομαι στο θέμα. Σήμερα το πρωί, παρατήρησα ότι η οθόνη στο συγκεκριμένο σημείο έχει ανέβει ελάχιστα περισσότερο, ενώ πλέον κάνει και θόρυβο (το κλασσικό "κλικ") όταν την πατάς δυνατά.

Επιστράφηκε στο πλαίσιο και περιμένω! 3 εβδομάδες μου είπε ο τύπος στο πλαίσιο ευκαρπίας! Ελπίζω τουλάχιστον αυτό που θα μου έρθει πίσω ανακατασκευασμένο ή μη να είναι τέλειο, αλλιώς θα τους πάρει ο δι@ολος:mad:

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα. Σήμερα το πρωί, παρατήρησα ότι η οθόνη στο συγκεκριμένο σημείο έχει ανέβει ελάχιστα περισσότερο, ενώ πλέον κάνει και θόρυβο (το κλασσικό "κλικ") όταν την πατάς δυνατά.

Επιστράφηκε στο πλαίσιο και περιμένω! 3 εβδομάδες μου είπε ο τύπος στο πλαίσιο ευκαρπίας! Ελπίζω τουλάχιστον αυτό που θα μου έρθει πίσω ανακατασκευασμένο ή μη να είναι τέλειο, αλλιώς θα τους πάρει ο δι@ολος:mad:

Καλή τύχη φίλε μου. Δυστυχώς, πληρώνεις τα σπασμένα της κακής υποστήριξης στην Ελλάδα. 3 εβδομάδες είναι υπερβολικά μεγάλο διάστημα. Για ένα κινητό μιλάμε!!:cry:

Υπομονή και εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία σου γρήγορα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη φίλε μου. Δυστυχώς, πληρώνεις τα σπασμένα της κακής υποστήριξης στην Ελλάδα. 3 εβδομάδες είναι υπερβολικά μεγάλο διάστημα. Για ένα κινητό μιλάμε!!:cry:

Υπομονή και εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία σου γρήγορα.

 

Ευχαριστώ Γιάννη (αν θυμάμαι καλά), Νίκος λέγομαι εγώ.

Πράγματι! 3 εβδομάδες για να πάει το κινητό Αθήνα, να διαπιστώσουν το δικό τους (της απλ) κατασκευαστικό λάθος και να στείλουν καινούργιο (που λέει ο λόγος) στη Θεσσαλονίκη! Με τα πόδια να πηγαινοερχόταν το κινητό, πιο σύντομα θα έφτανε!

Τουλάχιστον ο τύπος στο πλαίσιο το πήρε κατευθείαν, χωρίς να με ταλαιπωρήσει με φράσεις "δεν θεωρείτε πρόβλημα για αντικατάσταση"

 

Το κακό είναι ότι αυτή την στιγμή είμαι χωρίς κύριο τηλέφωνο. Αύριο πρέπει να πάρω αντάπτορα για να βάλω την nanosim στο galaxy s3 μου..

 

Μετά από iphone4, ipad2, ipod touch 4th gen, ipad 4 το 5άρι δυστυχώς επιβεβαίωσε τη φήμη που το ακολουθεί και αποτελεί το πρώτο προοιόν του μήλου που μου βγάζει πρόβλημα:(

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη (αν θυμάμαι καλά), Νίκος λέγομαι εγώ.

Πράγματι! 3 εβδομάδες για να πάει το κινητό Αθήνα, να διαπιστώσουν το δικό τους (της απλ) κατασκευαστικό λάθος και να στείλουν καινούργιο (που λέει ο λόγος) στη Θεσσαλονίκη! Με τα πόδια να πηγαινοερχόταν το κινητό, πιο σύντομα θα έφτανε!

Τουλάχιστον ο τύπος στο πλαίσιο το πήρε κατευθείαν, χωρίς να με ταλαιπωρήσει με φράσεις "δεν θεωρείτε πρόβλημα για αντικατάσταση"

 

Το κακό είναι ότι αυτή την στιγμή είμαι χωρίς κύριο τηλέφωνο. Αύριο πρέπει να πάρω αντάπτορα για να βάλω την nanosim στο galaxy s3 μου..

 

Μετά από iphone4, ipad2, ipod touch 4th gen, ipad 4 το 5άρι δυστυχώς επιβεβαίωσε τη φήμη που το ακολουθεί και αποτελεί το πρώτο προοιόν του μήλου που μου βγάζει πρόβλημα:(

Και μαλιστα προβλημα απο το εργοστασιο, δηλαδη προβλημα quality control.

Κριμα και για εσενα, αλλα και για την απλ, τοση προσοχη και λεπτομερεια στο σχεδιασμο να πηγαινει στραφι λογω κακης εκτελεσης απο τον κινεζο και κακου ελεγχου του κινεζου. (απο αλλον κινεζο παλι)...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και μαλιστα προβλημα απο το εργοστασιο, δηλαδη προβλημα quality control.

Κριμα και για εσενα, αλλα και για την απλ, τοση προσοχη και λεπτομερεια στο σχεδιασμο να πηγαινει στραφι λογω κακης εκτελεσης απο τον κινεζο και κακου ελεγχου του κινεζου. (απο αλλον κινεζο παλι)...

 

Συμφωνώ απόλυτα! Είναι απαίσιο συναίσθημα να παίρνεις καινούργιο κινητό και να έχει πρόβλημα μόλις το βγάζεις από το κουτί!

Και όταν το επιστρέψεις να σου λένε ότι θα μείνεις 3 εβδομάδες χωρίς τηλέφωνο

Ας ελπίσω να υπάρχει αίσιο τέλος μετά από 3 εβδομάδες

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Και μαλιστα προβλημα απο το εργοστασιο, δηλαδη προβλημα quality control.

Κριμα και για εσενα, αλλα και για την απλ, τοση προσοχη και λεπτομερεια στο σχεδιασμο να πηγαινει στραφι λογω κακης εκτελεσης απο τον κινεζο και κακου ελεγχου του κινεζου. (απο αλλον κινεζο παλι)...

 

και εμενα ειχε ενα μικροσκοπικο σημαδακι αλλα δεν φαινεται καν.

αλλα με τοσα λεφτα δεν θελεις να εχει το παραμικρο και πρεπει να δουλευει αψογα.

 

την αλλη φορα θα το σκεφτω παρα πολυ να παρω iphone αν και το ios δεν το αλλαζω με κανενα αλλα μου φαινεται η apple καταλαβε οτι τα αγοραζουμε χωρι σκεψη και λεει ας τα δωσουμε στους κινεζους με μισθο που γελαει και ο καθε Αμερικανος ετσι κ αλλιως θα τα παρουν.αλλα δεν σκεφτηκαν οτι θα κανουν οι κινεζοι ως γνωστων προχειροδουλεια.

Δεν λεω οτι ειναι οι μοναδικοι που το σκεφτονται αυτο αλλα οπως στρωνει ο καθενας ετσι κοιμαται.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

περιμενω απο το wind ενα 5αρι που εδωσα για σερβις .ηδη εχω κλεισει 2 εβδομαδες..ποσο ακομα???

(δεν λειτουργουσε το lock button,η λειτουργουσε με τις ωρες του)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Πρώτη φορά γράφω στο forum δυστυχώς για αρνητικό λόγο!Πριν δύο εβδομάδες αγόρασα το μαύρο πεντάρι απ΄το Πλαίσιο.Πρώτη μου εμπειρία με iphone!Από τη λειτουργία του είμαι πολύ ευχαριστημένος.Δεν μου εχει βγάλει προβλήματα χρήσης (wi fi,κλήσεις,κλπ...).Ελα ντε όμως όταν το πήρα έδωσα προσοχή εξωτερικά σε λεπτομέρειες για γρατζουνιές περιμετρικά και γενικά φθορές!Δεν έδωσα την πρέπουσα προσοχή στην πλάτη του κινητού.Συγκεκριμένα υπάρχουν δύο παράλληλες γραμμές πιο σκούρες γκρι που φαίνονται στο φως.Σαν να μην έχει "πιάσει" εκεί καλά το χρώμα και έχει αφήσει δύο ελαφρές σκιές!Πέρασα σήμερα απ΄το πλαίσιο να τους το δείξω.Ο υπεύθυνος μου είπε οτι θα μπορούσε να κάνει άμεση αντικατάσταση εαν ήμουν στο πρώτο επταήμερο,κι αυτο μόνο επειδή είμαι στην cosmote.Οι άλλες εταιρίες το στέλνουν κατευθείαν στο servis με αναμονή 10 μέρες περίπου!Οπότε πρέπει να πάει και το δικό μου στο servis.Δεν έχω όμως καμιά εμπιστοσύνη οτι αυτο που θα πάρω δεν θα'χει άλλο πρόβλημα.Όπως μου είπε έχει δει άλλα,με πρόβλημα σε γρατζουνιές ή με το wi fi!Μάλλον επομένως το δικό μου θα το κρατήσω όπως είναι.Απλά για υποψήφιους κατόχους,εξετάστε το τηλέφωνο τη στιγμή της αγοράς.Ανοίξτε το επιτόπου και δείτε συν τοις άλλοις για την ομοιογένεια του χρώματος.Συγνώμη αν έγινα κουραστικός αλλά τελικά η Apple έχει ρίξει κατά πολύ το quality control στα προϊόντα της όπως έχουν παρατηρήσει και άλλο συμφορουμίτες...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ο ξάδερφος μου μπορεί να μου στείλει iphone 5 απο αμερική που σπουδάζει, δυο ερωτησεις,πρώτον η εγγύηση ενος χρόνου ισχύει εδω? και 2ον ποσα χρήματα χρειάζεται για να ξεκλειδώσει? εχω διαβάσει παλιότερα ποστ αλλα δε βγαζω άκρη κ λεω μηπως άλλαξε κάτι,ευχαριστω. Edited by dimdark13
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ο ξάδερφος μου μπορεί να μου στείλει iphone 5 απο αμερική που σπουδάζει, δυο ερωτησεις,πρώτον η εγγύηση ενος χρόνου ισχύει εδω? και 2ον ποσα χρήματα χρειάζεται για να ξεκλειδώσει? εχω διαβάσει παλιότερα ποστ αλλα δε βγαζω άκρη κ λεω μηπως άλλαξε κάτι,ευχαριστω.

 

Η εγγύηση δεν είμαι σίγουρος αλλά πιστεύω πως δεν θα ισχύει εκτός USA. Από χώρες εντός ΕΕ δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά νομίζω πως από οπουδήποτε αλλού δεν θα ισχύει.

Με μία γρήγορη ματιά από εκεί που το ξεκλείδωσα κι εγώ (κλειδωμένο στην Ελβετία όμως), για AT&T και Verison είναι 20 και 25 GBP αντίστοιχα, ενώ για Sprint η τιμή εκτοξεύεται...

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Πρώτη φορά γράφω στο forum δυστυχώς για αρνητικό λόγο!Πριν δύο εβδομάδες αγόρασα το μαύρο πεντάρι απ΄το Πλαίσιο.Πρώτη μου εμπειρία με iphone!Από τη λειτουργία του είμαι πολύ ευχαριστημένος.Δεν μου εχει βγάλει προβλήματα χρήσης (wi fi,κλήσεις,κλπ...).Ελα ντε όμως όταν το πήρα έδωσα προσοχή εξωτερικά σε λεπτομέρειες για γρατζουνιές περιμετρικά και γενικά φθορές!Δεν έδωσα την πρέπουσα προσοχή στην πλάτη του κινητού.Συγκεκριμένα υπάρχουν δύο παράλληλες γραμμές πιο σκούρες γκρι που φαίνονται στο φως.Σαν να μην έχει "πιάσει" εκεί καλά το χρώμα και έχει αφήσει δύο ελαφρές σκιές!Πέρασα σήμερα απ΄το πλαίσιο να τους το δείξω.Ο υπεύθυνος μου είπε οτι θα μπορούσε να κάνει άμεση αντικατάσταση εαν ήμουν στο πρώτο επταήμερο,κι αυτο μόνο επειδή είμαι στην cosmote.Οι άλλες εταιρίες το στέλνουν κατευθείαν στο servis με αναμονή 10 μέρες περίπου!Οπότε πρέπει να πάει και το δικό μου στο servis.Δεν έχω όμως καμιά εμπιστοσύνη οτι αυτο που θα πάρω δεν θα'χει άλλο πρόβλημα.Όπως μου είπε έχει δει άλλα,με πρόβλημα σε γρατζουνιές ή με το wi fi!Μάλλον επομένως το δικό μου θα το κρατήσω όπως είναι.Απλά για υποψήφιους κατόχους,εξετάστε το τηλέφωνο τη στιγμή της αγοράς.Ανοίξτε το επιτόπου και δείτε συν τοις άλλοις για την ομοιογένεια του χρώματος.Συγνώμη αν έγινα κουραστικός αλλά τελικά η Apple έχει ρίξει κατά πολύ το quality control στα προϊόντα της όπως έχουν παρατηρήσει και άλλο συμφορουμίτες...

 

 

τα εχουμε πει αρκετες φορες εδω αυτα φιλε μου. και εμενα ειχε ενα σημαδακι στο περίγραμμα και σε αλλους πολλους ειχε καποιοα σημαδακια. και εγω απλα το πηγα στον γερμανο και το εδειξα και επαθαν και αυτοι πλακα. βεβαια δεν φαινεται καθολου και το ειδα επειδη ειχα ακουσει πολλα. αν δν ειχα ακουσει τπτ δεν θα το προσεχα καν. αλλα δινοντας τοσα λεφτα θελεις να ειναι τελοιο.

δυστυχώς η apple για να μειωσει τα εξοδα της τα εδωσε στα κινεζακια να το φτιαχνουν με αυτα τ αποτελεσματα.

ο κοσμος εχει ξενερωσει με αυτα και πολλοι ειναι αυτοι που δεν θα ξαναπαρουν ξανα iphone.το quality control μαλλον δεν υπηρξε στο i5.

οπως στρωνει ο καθενας κοιμαται.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία σελίδα με ανταλλακτικά για iPhone 5? Θέλω μια οθόνη αλλά δεν μπορώ να βρω. Ακόμα δεν έχουν γεμίσει την αγορά μάλλον.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, εχω ενα iphone 5 και είναι η δεύτερη φορά που στέλνω τη συσκευή στο service. Ο λόγος είναι οτι ακούγεται μεταλλικός ήχος στο τηλέφωνο όταν το ακουμπάς σε μια επιφάνεια, σαν να έρχονται σε επαφη δυο μεταλλικά στοιχεία, το ίδιο συμβαίνει και όταν το χτυπάς ελαφρά στην πάνω επιφάνεια του. Την πρώτη φορά έγινε αντικατάσταση, τη δεύτερη μου λένε οτι είναι φυσιολογικό ( σε κινητό 700Ε!!!). Εσεις εχετε προσέξει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ο ξάδερφος μου μπορεί να μου στείλει iphone 5 απο αμερική που σπουδάζει, δυο ερωτησεις,πρώτον η εγγύηση ενος χρόνου ισχύει εδω? και 2ον ποσα χρήματα χρειάζεται για να ξεκλειδώσει? εχω διαβάσει παλιότερα ποστ αλλα δε βγαζω άκρη κ λεω μηπως άλλαξε κάτι,ευχαριστω.

 

Καλο θα ηταν να απευθυνθεις στο σωστο topic του forum που υπαρχουν πολλοι συναδελφοι που εχουν κανει την ιδια δουλεια και μπορουν να σου πουν απο πειρας! :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222304

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χτες βράδυ μεταξύ 2μιση και 3 το iPhone έκανε μόνο του κλήσεις ανά δεκάλεπτο σε τυχαίες επαφές από τον τηλ.καταλογο. Σήμερα το πρωί έκανα το update σε iOS 6.1.2 παίζει να έχει λυθεί το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χτες βράδυ μεταξύ 2μιση και 3 το iPhone έκανε μόνο του κλήσεις ανά δεκάλεπτο σε τυχαίες επαφές από τον τηλ.καταλογο. Σήμερα το πρωί έκανα το update σε iOS 6.1.2 παίζει να έχει λυθεί το πρόβλημα;

 

Το είχες κάνει jailbreak;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...