Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα κι άλλο ενα 5αρι χθες λευκο 16αρι. Και πάλι χωρίς το παραμικρό. ;)

 

Μακάρι φίλε energetic αλλά όλα είναι σχετικά. :p όταν ρωτούσα και εγώ άλλους με άσπρο εάν είναι τέλεια έλεγαν ναι !

 

Οταν τα έβλεπα εγώ (σαν ψειρας που είμαι) και τους εδειχνα το παραμικρό στην αρχή δεν το έβλεπαν κάν... Μετά έλεγαν ε σιγά που το είδες ... Ούτε κάν φαίνεται.

 

Για αυτό όταν λέει κάποιος ότι είναι τέλειο δεν τον πολύ πιστεύω (άσχετα με εσένα, γενικά μιλάω) :)

 

Αυτό γιατί φοβήθηκε το μάτι μου. Δεν γίνεται να έπεσαν στα χέρια μου 4-5 πενταρια και όλα να έχουν κάτι!!

 

Το δικό μου τελικά έχει μέσα στην nanosim άσπρο στις γωνίες. Αλλά μπαίνει το πόρτακι της sim και δεν φαίνεται. Οχι χτύπημα αλλά δεν έγινε καλά το "βάψιμο". Μιλάμε για κόκο αλλά είναι και στις 4 γωνίες της πατουρας της sim

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακάρι φίλε energetic αλλά όλα είναι σχετικά. :p όταν ρωτούσα και εγώ άλλους με άσπρο εάν είναι τέλεια έλεγαν ναι !

 

Οταν τα έβλεπα εγώ (σαν ψειρας που είμαι) και τους εδειχνα το παραμικρό στην αρχή δεν το έβλεπαν κάν... Μετά έλεγαν ε σιγά που το είδες ... Ούτε κάν φαίνεται.

 

Για αυτό όταν λέει κάποιος ότι είναι τέλειο δεν τον πολύ πιστεύω (άσχετα με εσένα, γενικά μιλάω) :)

 

Αυτό γιατί φοβήθηκε το μάτι μου. Δεν γίνεται να έπεσαν στα χέρια μου 4-5 πενταρια και όλα να έχουν κάτι!!

 

Το δικό μου τελικά έχει μέσα στην nanosim άσπρο στις γωνίες. Αλλά μπαίνει το πόρτακι της sim και δεν φαίνεται. Οχι χτύπημα αλλά δεν έγινε καλά το "βάψιμο". Μιλάμε για κόκο αλλά είναι και στις 4 γωνίες της πατουρας της sim

 

 

το ιδιο επαθα και εγω. το εβαλα κατω απο λαμπα και οταν το εδειξα στους φιλους μου μου ειπαν οτι με γυμνο ματι δεν φαινεται τπτ μεγενθυντικο φακο εβαλες? αν δεν ειχε γινει αυτος ο ντορος δεν θα το προσεχα καν ειμαι σιγουρος. αλλα δεν μπηκα στην διαδικασια να διαμαρτυρηθω γτ το περιμενα 1 μηνα σιγα μην μου εφερναν καινουργιο αμεσως και το σημαδακι ειναι τοσο μικρο που δεν φαινεται αλλα λες ρε ****το 739 ευρω και να εχει σημαδι?

απο το Γερμανο εχει 3 εργασιμες αντικατασταση συσκευης. δεν ξερω αν ισχυει αν εχει σημαδακι ή αν παρουσιασει καποιο πρόβλημα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!εχετε ακούσει κανένα πρόβλημα με το σήμα τις συσκευής??απο τότε που το πήρα,πολλές κλήσεις μου έρχονται σε μήνυμα!!!ή μήπως να φταίει η κάρτα sim??(wind)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε energetic αλλά όλα είναι σχετικά. :p όταν ρωτούσα και εγώ άλλους με άσπρο εάν είναι τέλεια έλεγαν ναι !

 

Οταν τα έβλεπα εγώ (σαν ψειρας που είμαι) και τους εδειχνα το παραμικρό στην αρχή δεν το έβλεπαν κάν... Μετά έλεγαν ε σιγά που το είδες ... Ούτε κάν φαίνεται.

 

Για αυτό όταν λέει κάποιος ότι είναι τέλειο δεν τον πολύ πιστεύω (άσχετα με εσένα, γενικά μιλάω) :)

 

Αυτό γιατί φοβήθηκε το μάτι μου. Δεν γίνεται να έπεσαν στα χέρια μου 4-5 πενταρια και όλα να έχουν κάτι!!

 

Το δικό μου τελικά έχει μέσα στην nanosim άσπρο στις γωνίες. Αλλά μπαίνει το πόρτακι της sim και δεν φαίνεται. Οχι χτύπημα αλλά δεν έγινε καλά το "βάψιμο". Μιλάμε για κόκο αλλά είναι και στις 4 γωνίες της πατουρας της sim

 

Βρε κι εγω ψειρας ειμαι, εδω εβλεπα μιλαμε χνουδι πανω ή σκονη και ελεγα οτι ειχε σημαδι. Αλλα τελικα ειναι αψογο, δεν εχει το παραμικρο. Trust me. :d

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!εχετε ακούσει κανένα πρόβλημα με το σήμα τις συσκευής??απο τότε που το πήρα,πολλές κλήσεις μου έρχονται σε μήνυμα!!!ή μήπως να φταίει η κάρτα sim??(wind)

 

Wifi και σήμα ότι πιο δυνατό έχω δει...

Cosmote...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε να αναφέρουμε αν έχει scuffs το κινητό μας ή όχι και όχι να γράφει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του. Το παρόν topic αφορά αποκλειστικά κατόχους του κινητού καθώς και ενδιαφερόμενους προς αγορά. Έχετε το ελεύθερο να ποστάρετε καλοπροαίρετα ότι πρόβλημα εντοπίζεται. Υπάρχουν τόσες ενότητες στο mynews για να εκφράσετε την αποψή σας περί Apple. Flame posts θα διαγράφονται άμεσα και αναφέρομαι και στις "2 πλευρές".

 

Λοιπόν, πάμε παρακάτω:

 

Οσοι αντιμετωπίζεται θέμα με battery drain στην 6.0.1/2, δοκιμάστε σε πρώτη φάση (αφού έχετε κλείσει τις εφαρμογές στο multitask) hard reset. Σε δεύτερη φάση reset all settings καθώς και network settings. Τελευταία επιλογή restore και set up as new.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες απο εμενα για το 5αρι.

1. Το εξωτερικο ηχειο εχει οντως βελτιωθει σε σχεση με το 4/4S λογω χρησης 5 μαγνητων? Ειναι πιο δυνατο και ποιοτικο?

2. Τα νεα ακουστικα οντως ειναι βελτιωμενα σε σχεση με τα παλια? Καθονται καλα στα αυτια?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα πριν από μερικές μέρες το λευκό 64άρι και έχω το ακόλουθο πρόβλημα: 9 στις δέκα εξερχόμενες κλήσεις μου είναι αποτυχημένες! Οι εισερχόμενες δεν έχουν κανένα πρόβλημα, όπως και η σύνδεση στο internet. Διαβάζοντας στα διάφορα φόρα, δοκίμασα να απενργοποιήσω το 3G. Με αυτό απενεργοποιημένο, δεν έχω πρόβλημα με τις εξερχόμενες. Εντούτοις, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να έχεις σκάσει 1.000 Ευρώ για ένα ΤΗΛΕΦΩΝΟ και αυτό να μην κάνει κλήσεις!!!

Άλλο ένα πρόβλημα που διακρίνω σε σχέση με το 4S, είναι η χαμηλότερη στάθμη του σήματος του 5 στις ίδιες περιοχές. Μιλάμες για 2 bars λιγότερα στο 5! Και να φανταστείτε ότι το 4άρι φοράει και νικελένια/μεταλλική θήκη της ElementCase, ενώ το 5άρι πλαστικές/σιλικόνης.

Στο 5άρι έχω κομμένη κάρτα της Cosmote και θα το δοκιμάσω και με Voda όταν μου έρθει το κοφτήρι.

Παρακαλώ για τα φώτα σας! Μπορεί να παίζει ρόλο το ότι αντί για set up as new, το έκανα restore από το backup του 4;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα πριν από μερικές μέρες το λευκό 64άρι και έχω το ακόλουθο πρόβλημα: 9 στις δέκα εξερχόμενες κλήσεις μου είναι αποτυχημένες! Οι εισερχόμενες δεν έχουν κανένα πρόβλημα, όπως και η σύνδεση στο internet. Διαβάζοντας στα διάφορα φόρα, δοκίμασα να απενργοποιήσω το 3G. Με αυτό απενεργοποιημένο, δεν έχω πρόβλημα με τις εξερχόμενες. Εντούτοις, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να έχεις σκάσει 1.000 Ευρώ για ένα ΤΗΛΕΦΩΝΟ και αυτό να μην κάνει κλήσεις!!!

Άλλο ένα πρόβλημα που διακρίνω σε σχέση με το 4S, είναι η χαμηλότερη στάθμη του σήματος του 5 στις ίδιες περιοχές. Μιλάμες για 2 bars λιγότερα στο 5! Και να φανταστείτε ότι το 4άρι φοράει και νικελένια/μεταλλική θήκη της ElementCase, ενώ το 5άρι πλαστικές/σιλικόνης.

Στο 5άρι έχω κομμένη κάρτα της Cosmote και θα το δοκιμάσω και με Voda όταν μου έρθει το κοφτήρι.

Παρακαλώ για τα φώτα σας! Μπορεί να παίζει ρόλο το ότι αντί για set up as new, το έκανα restore από το backup του 4;

 

οντως στο σημα εχει μια μπαρα πιο κατω που πεφτει καπου καπου στον χωρο μου, που εκει το 4αρι ειναι κολλημενο τερμα συνεχεια(εχω δυο 5αρια ενα ασπρο &ενα μαυρο) .τωρα η κομμενη καρτα κανει προβλημα ,και απορω πως εκανες nano απο κομμενη micro.η νανο εκτος απο πιο μικρη ειναι και ελαχιστα πιο λεπτη

Link to comment
Share on other sites

οντως στο σημα εχει μια μπαρα πιο κατω που πεφτει καπου καπου στον χωρο μου, που εκει το 4αρι ειναι κολλημενο τερμα συνεχεια(εχω δυο 5αρια ενα ασπρο &ενα μαυρο) .τωρα η κομμενη καρτα κανει προβλημα ,και απορω πως εκανες nano απο κομμενη micro.η νανο εκτος απο πιο μικρη ειναι και ελαχιστα πιο λεπτη

Έκανα nano από κανονική, όχι από micro. Επίσης, όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες δουλεύουν κανονικά, οπότε δεν μπορεί να είναι θέμα της κάρτας, αλλιώς δε θα γίνονταν καθόλου κλήσεις (ούτε εξερχόμενες, ούτε internet). To παράξενο είναι ότι όλα λειτουργούν κανονικά, όταν απενεργοποιώ το 3G...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι αντιμετωπίζεται θέμα με battery drain στην 6.0.1/2, δοκιμάστε σε πρώτη φάση (αφού έχετε κλείσει τις εφαρμογές στο multitask) hard reset. Σε δεύτερη φάση reset all settings καθώς και network settings. Τελευταία επιλογή restore και set up as new.

 

Στην αρχή είχα ενα θεμα με τη μπαταρία αλλα μετά απο 6-7 φορτίσεις έστρωσε. Δεν ξέρω αν φταίει βέβαια η αλλαγή απο 3G σε Edge που κάνει συχνά, λόγω συσκευής ή λόγω δικτύου. Στο review αναφέρθηκε, αλλα δεν μπορώ να τοποθετηθω αντικειμενικα διοτι έκανα αλλαγή παροχου. Αλλα είσαι σίγουρος οτι λόγω setup μπορεί να υπάρχει τέτοιο θεμα μπαταρίας?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα είσαι σίγουρος οτι λόγω setup μπορεί να υπάρχει τέτοιο θεμα μπαταρίας?

Μέχρι να ανακοινώσει κάτι επίσημο η Apple κανείς δεν ξέρει καθώς ΔΕΝ είναι κάτι που εμφανίζεται στην πλειοψηφία των χρηστών. Οπότε βλέποντας και κάνοντας. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια αυξημενη ελαφρως σε σχεση με το 4s. Κατα τα αλλα το 5αρι ειναι ενα κορυφαιο σμαρτφοουν, που δεν το συγκρινω με αλλα πλην αυτων της ιδιας της apple.
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες απο εμενα για το 5αρι.

1. Το εξωτερικο ηχειο εχει οντως βελτιωθει σε σχεση με το 4/4S λογω χρησης 5 μαγνητων? Ειναι πιο δυνατο και ποιοτικο?

2. Τα νεα ακουστικα οντως ειναι βελτιωμενα σε σχεση με τα παλια? Καθονται καλα στα αυτια?

 

Σας ευχαριστω

 

1) ναι έχει πολύ μεγάλη διάφορα από το 4 που είχα εγώ. Την καταλαβαίνεις αμέσως. Είναι πολύ δυνατό.

 

2) δεν ξέρω τα παλιά αλλά τα καινούργια βγάζουν καταπληκτικό ήχο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1) ναι έχει πολύ μεγάλη διάφορα από το 4 που είχα εγώ. Την καταλαβαίνεις αμέσως. Είναι πολύ δυνατό.

 

2) δεν ξέρω τα παλιά αλλά τα καινούργια βγάζουν καταπληκτικό ήχο

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε dogane!!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 4s το 5 εχει καλύτερη ελαφρώς μπαταρία και σίγουρα καλύτερο σήμα!

 

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα. Ειναι σε όλα καλύτερο από το 4s αλλα δεν είναι υπερβολικές οι διαφορες προς το καλύτερο.

Πιο γρηγορο ιντερνετ

Πιο γρηγορος επεξεργαστής

Πιο καλη αυτονομία

Πολυ πιο ομορφο στο χερι, στο πιασιμο

Με λιγα λογια κατα την άποψή μου ΚΟΡΥΦΑΙΟ.

Το χαιρομαι πολύ περισσότερο από το 4s.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα. Ειναι σε όλα καλύτερο από το 4s αλλα δεν είναι υπερβολικές οι διαφορες προς το καλύτερο.

Πιο γρηγορο ιντερνετ

Πιο γρηγορος επεξεργαστής

Πιο καλη αυτονομία

Πολυ πιο ομορφο στο χερι, στο πιασιμο

Με λιγα λογια κατα την άποψή μου ΚΟΡΥΦΑΙΟ.

Το χαιρομαι πολύ περισσότερο από το 4s.

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα

Θα συμφωνήσω 100%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, και εγω περιμενα περισσοτερα απο το σημα αλλα δεν βλεπω ουσιαστικες διαφορες απο το 3gS που ειχα πριν. Κατα τα αλλα αψογο. Δουλευω το ναβιγκον στην ευρωπη, πραγματικα πολυ γρηγορο και ακριβες. Στο 3gs δεν μπορουσε να φορτωσει κανονικα λογω μνημης και ταχυτητας.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει μια sim f2g wind και δεν παίρνει τις ρυθμίσεις internet μόνο του γιατί το κάνει αυτό? Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει μια sim f2g wind και δεν παίρνει τις ρυθμίσεις internet μόνο του γιατί το κάνει αυτό?

 

Πρεπει να τις βαλεις μονος σου. Ειναι ευκολο.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Τσιμπησα το 5αρι εδω κ 3 μερες. Εχω φρικαρει με την μπαταρια. Σε 2 ωρες πεφτει απο το 100 στο 80, ΜΟΝΟ αναμμενο το 3G και το Data. GPS, Bluetooth, Location Services εννοειται κλειστα και τα 4 mail accounts, γυρισμενα σε fetch ανα 30' !

 

Ειναι λογικο αυτο; Ενω με το 4S ετσι κραταγα 1μιση μερα ευκολα, τωρα ουτε ενα 8ωρο...

CPU: AMD Ryzen 9 5950x | MOBO: Gigabyte Aorus X570 Elite | RAM: 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ 4600Mhz CL18
GPU: Gigabyte RTX 3090 Waterforce WB 24GB | nVME: Firecuda 2TB Gen4 | Monitor: Samsung G9 49 & Mi 34
Peripherals: Razer Basilisk Ultimate | Razer Blackwidow V3 Pro  | Razer Gigantus XXL & Firefly V2 | 
Multimedia: Turtle Beach Elite 800 | Panasonic 5.1 Home Theatre  | Case: Phanteks 719 | PSU: Phanteks RevoltX 1200W Plus Platinum
Cooling : Custom Hard Tube Watercooling with dual loop
145438705016.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...