Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Οι συσκευες που εμφανιζονται στο skroutz και γραφουν 3pin σημαινει οτι εχουν το αλλο βυσμα φορτισης;

 

Ολες οι συσκευές το ίδιο βίσμα φόρτισης έχουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην πριζα αναφερομουν εαν εχουν το ευρωπαικο βυσμα η το αγγλικο!

 

που ακριβώς το λέει αυτό?

 

Skroutz it!

Το λεει σε καποιες συσκευες απο διπλα.

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα πως μπορω να πάρω απο το iTunes τους ήχους κλήσης και την μουσική μου και να τα βάλω σε ένα φάκελο στον υπολογιστή ώστε οπότε θέλω να τα βάζω σε αλο τηλέφωνο ;
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.000764&sid=1

 

Πρωτη φορα βλεπω τετοια εκπτωση σε iPhone τελευταιου μοντελου...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει. Θέλω να κάνω επαναφορά την συσκευή και να την στήσω απο την αρχή, χωρίς να επαναφέρω κάποιο backup. Λοιπόν έχω την 6.1.2 και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να περάσω την 6.1.3 για να υπάρχει η δυνατότητα για jb. Αν κάνω επαναφορά από itunes θα περαστεί αυτόματα το τελευταίο firmware? Αν ναι πώς το αποφεύγω? Και τέλος έχω τον λογαριασμό gmail στο Ρυθμίσεις>Λογαριασμοί>Exchange αλλά κάπου διάβασα ότι πλέον δεν παρέχεται αυτή η δυνατότητα. Πώς θα βάλω δηλαδή μετά την επαναφορά το gmail μου ώστε να συγχρονίσω email και επαφές? Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με ios παρά μόνο λίγους μήνες οπότε οι αποριες μου ειναι πολλες.. Edited by Driver_3
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες που εμφανιζονται στο skroutz και γραφουν 3pin σημαινει οτι εχουν το αλλο βυσμα φορτισης;

 

Απάντηση από κατάστημα:

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν έρχεται με όλα τα εξαρτηματα και με Ελληνικό μενού χωρίς να παρεμβουμε στο λογισμικό καθόλου και για να ισχύει η εγγύηση από την αντιπροσωπία. Το 3pin σημαίνει ότι έρχεται με αγγλικό φορτιστή και σας δίνουμε δωρεάν έναν ακόμα OEM φορτιστή για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις απλά ένα factory reset από τη συσκευή σου;

 

Γιατι κατι τετοιο σε jailbroken κινητο ισοδυναμει με το να μην μπορει να ξανανοιξει το κινητο και συνεπως οδηγει σε αναγκαστικο restore και ετσι οπως ειναι τα πραγματα αυτη τη στιγμη και σε υποχρεωτικη αναβαθμιση στην 6.1.3! Αυτο που λεω ειναι λοιπον πως δεν μπορεις να κανεις restore με τον οποιονδηποτε τροπο και να παραμεινεις στην 6.1.2! Μια λυση ειναι το icleaner απο το cydia εαν αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα με καποιο προγραμμα απο το Cydia!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά ο φίλος δεν κάνει ξεκάθαρο για το αν ειναι ήδη jail broken ή απλά θέλει να εχει αυτή τη δυνατότητα. Σε περίπτωση που είναι ήδη δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@big Δεν έχω κάνει jailbreak την συσκευή μου αλλά θέλω να έχω την δυνατότητα αυτή. Παρ' όλα αυτά με βοήθησες σε περίπτωση που αποφασίσω να κάνω.

 

@athanaso77 Ευχαριστώ για την απάντηση, δηλαδή είναι το ίδιο με την επαναφορά που γίνεται μέσω itunes αλλά δεν θα ενημερώσει το λογισμικό στην τελευταία έκδοση ωραία! Για το άλλο ερώτημα μου σχετικά με τον λογαριασμό gmail γνωρίζεις αν θα μπορέσω να το βάλω πάλι ως exchange;

Edited by Driver_3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι ειναι μια απλή επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις στην έκδοση που ήδη φορά η συσκευή σου.

 

Το gmail το σετάρεις όπως στην αρχή και τα έχεις όλα κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μια απλή επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις στην έκδοση που ήδη φορά η συσκευή σου.

 

Το gmail το σετάρεις όπως στην αρχή και τα έχεις όλα κανονικά.

 

Δεν σβήνονται Επαφές,μηνύματα κτλ με αυτόν τον τρόπο?

Με τις εφαρμογές τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν σβήνονται Επαφές,μηνύματα κτλ με αυτόν τον τρόπο?

Με τις εφαρμογές τι γίνεται?

 

Φυσικά και χάνονται όλα μιας και η συσκευή σου επανέρχεται σε κατάσταση όπως όταν την πρώτο ανοίγεις.

 

Οι εφαρμογές ειναι ούτως ή άλλως συνδεδεμένες με το apple Id σου αλλά και πάλι επανέρχονται γρήγορα αν εχει κάνει backup στο iTunes του pc σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ.

 

Μια φίλη έχει το 5 αλλά το itunes δεν το έχει εγκαταστήσει καν. Δουλεύει τα πάντα από κινητό. Της είπα ότι καλό είναι να πάρει μπακαπ για καλό και για κακό. Και εδώ έρχεται το ερώτημα. Στο δικό μου itunes που έχω συνδέσει iphone/ipad συζύγου αν βάλω ένα ξένο iphone θα μπορέσω να πάρω απλά ένα backup να υπάρχει στον υπολογιστή μου η πρέπει το Apple id του itunes και του iphone να είναι τα ίδια?

 

Αν πρέπει να είναι το ίδιο id σε αυτή την περίπτωση μπορώ στο itunes να αλλάξω προσωρινά id και αν ναι όταν μπω με το νέο id και συνδέσω το 5 θα μπορέσω να πάρω ένα απλό μπακαπ η πρέπει πρώτα να γίνει κάποιος συγχρονισμός και κατά τα γνωστά ενδεχομένως χαθούν όλα και με κυνηγάει?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και χάνονται όλα μιας και η συσκευή σου επανέρχεται σε κατάσταση όπως όταν την πρώτο ανοίγεις.

 

Οι εφαρμογές ειναι ούτως ή άλλως συνδεδεμένες με το apple Id σου αλλά και πάλι επανέρχονται γρήγορα αν εχει κάνει backup στο iTunes του pc σου.

 

Α,ωραία.

Για να καταλάβω όμως.

Το κινητό θα είναι σαν καινουργιο,έτσι?

Αν επαναφέρω απο το backup δεν θα περάσει και τα διαφορα σκουπίδια απο τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει και μετά απεγκαταστήσει?

Εγώ θέλω μόνο επαφές,μηνύματα και 5-6 εφαρμογές που θα έχω στο κινητό πριν το hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Το βελακι για τις τοποθεσίες είναι αναμενο ώρες και δεν σβήνει. Εκλεισα τις τοποθεσίες και όλες τις εφαρμογές όπως και εκανα επανεκινηση το κινητο αλλά πάλι είναι ενεργό συνέχεια
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ειναι φυσιολογικό αυτό, σε normal χρήση και χωρίς κάποια εφαρμογή που το απαιτεί ανοιχτή, το βελάκι δεν θα έπρεπε να ειναι εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω και δεν ξέρω πως να το σβησω. Και παλιά έφαγε κόλλημα αλλά λύθηκε. Τώρα με τίποτα ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...