Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα περασα την rom κ εχω μονο θετικες εντυπωσεις!! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν χρειαζεται battery calibration μετα το περασμα της ρομ;

Κ κατι που θελω να προτεινω για τα transparent widgets. Νομιζω οτι χρειαζεται κ semi-transparent εκδοσεις. Τουλαχιστον εμενα θα μου αρεσε ποιο πολυ. :)

Επισης αν γινεται να ενσωματωσεις κ το ics lock screen με την δυνατοτητα προσθηκης συντομευσεων. Αυτο που προτεινεται το περασα αλλα νομιζω δεν μπορεις να βαλεις xtra συντομευσεις

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχην συγχαρητηρια για τη ρομ,μια και εχω λιγο καιρο το sii μου φαινεται οτι το σημα του ειναι αδυναμο,δυο γραμμες βια τρεις.υπαρχει μοντεμ που θα εχει καλυτερη ληψη? Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Το stock memo κάτι το link support τι είναι;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Στην 4.0.4 αν έγραφες στις σημειώσεις κάποιο email ή αριθμό, απλά σημειωνόταν.

Σε προηγούμενες εκδόσεις (και σε αυτή τη διορθωμένη) μπορούσες αυτόν τον αριθμό να τον καλέσεις ή αν είναι email να κάνεις αποστολή.

 

Σημερα περασα την rom κ εχω μονο θετικες εντυπωσεις!! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν χρειαζεται battery calibration μετα το περασμα της ρομ;

Κ κατι που θελω να προτεινω για τα transparent widgets. Νομιζω οτι χρειαζεται κ semi-transparent εκδοσεις. Τουλαχιστον εμενα θα μου αρεσε ποιο πολυ. :)

Επισης αν γινεται να ενσωματωσεις κ το ics lock screen με την δυνατοτητα προσθηκης συντομευσεων. Αυτο που προτεινεται το περασα αλλα νομιζω δεν μπορεις να βαλεις xtra συντομευσεις

 

1. Δε χρειάζεται.

2. Καλό θα ήταν, αν υπήρχε κάποιος διαθέσιμος να τα φτιάξει :)

3. Ότι και για το 2 :D

 

Το mod για το σημειωματάριο δεν δουλεύει σε εμένα. Installation aborted.

 

To πρώτο αρχείο που είχα ανεβάσει, ανέβηκε corrupted και το ξανανέβασα.Σβήσε αυτό που έχεις και ξανακατέβασε το.

 

Καταρχην συγχαρητηρια για τη ρομ,μια και εχω λιγο καιρο το sii μου φαινεται οτι το σημα του ειναι αδυναμο,δυο γραμμες βια τρεις.υπαρχει μοντεμ που θα εχει καλυτερη ληψη?

 

Ότι λήψη έχεις...αυτή είναι.Δε θα αλλάξει με το μόντεμ.Αν θέλεις να πειραματιστείς, από εδώ κατέβασε όποιο θες

Link to comment
Share on other sites

Ότι λήψη έχεις...αυτή είναι.Δε θα αλλάξει με το μόντεμ. Αν θέλεις να πειραματιστείς, από εδώ κατέβασε όποιο θες

oλα οσα ειδα εχουν ιδια ημερομηνια...τι μπερδεμα...ποιο ειναι το τελευταιο αραγε???:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ-ΓΝΩΣΕΩΝ

Κατα την επαναφορα των εφαρμογων επειτα απο νεα rom με full wipe, τι ειναι πιο σωστο (ή τι διαφορα υπαρχει):

1. Να επαναφερεις τις εφαρμογες μεσω nandroid backup?

2. μεσω Titanium?

3. μεσω google (κι επειτα αμεση αναβαθμιση μεσω google play)?

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ-ΓΝΩΣΕΩΝ

Κατα την επαναφορα των εφαρμογων επειτα απο νεα rom με full wipe, τι ειναι πιο σωστο (ή τι διαφορα υπαρχει):

1. Να επαναφερεις τις εφαρμογες μεσω nandroid backup?

2. μεσω Titanium?

3. μεσω google (κι επειτα αμεση αναβαθμιση μεσω google play)?

 

Το nandroid επαναφέρει το κινητό σου στην κατάσταση που ήταν όταν πήρες το backup.Ακόμα και τη ρομ...

Το google play επαναφέρει τις εφαρμογές μόνο.

Το titanium μπορεί και επαναφέρει τις εφαρμογές με ή χωρίς με τα δεδομένα τους.

Όταν μετακινούμαστε από ρομ σε ρομ είναι πολύ χρήσιμο να κρατάμε και τα δεδομένα.

Εκτός αν είναι απο διαφορετικό λειτουργικό (ICS,GB).Εκεί απαγορεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το boot animation μπορούμε να το περάσουμε http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=54190 ή και αυτό http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=44065
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το boot animation μπορούμε να το περάσουμε http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=54190

 

Όποιοδήποτε bootanimation για το S2 μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ποια εφαρμογή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για να τακτοποιήσουμε τα εικονίδια;
Link to comment
Share on other sites

αυτο τον προβληματισμο εχω και εγω....περασα τον Go Launcher που θεωρειται απο τους κορυφαιους και πραγματικα ολα καλα εκτος του οταν με επερναν τηλ η επερνα εγω και πατουσα το κοκκινο να κλεισει η γραμμη κολλουσε σε μαυρη οθονη και εκανε ρεσταρτ...τον απεγκατεστησα και με τον Στοκ ειναι οκ...καμμια σιγουρη εναλλακτικη Launcher εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Στράτο ποια εφαρμογή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για να τακτοποιήσουμε τα εικονίδια;

 

αυτο τον προβληματισμο εχω και εγω....περασα τον Go Launcher που θεωρειται απο τους κορυφαιους και πραγματικα ολα καλα εκτος του οταν με επερναν τηλ η επερνα εγω και πατουσα το κοκκινο να κλεισει η γραμμη κολλουσε σε μαυρη οθονη και εκανε ρεσταρτ...τον απεγκατεστησα και με τον Στοκ ειναι οκ...καμμια σιγουρη εναλλακτικη Launcher εχουμε?

 

Είμαι ικανοποιημένος με τον TW και δε χρησιμοποιώ κανέναν άλλο.

Ρωτήστε για launchers στο γενικό θέμα του SII

 

* Προστέθηκε το ακόλουθο mod στο κεντρικό θέμα:

Lidroid mod - 15 toggles Status Bar - 6 Toggles

Στην περίπτωση που έχετε κάποιο θέμα εγκατεστημένο, εγκαταστήστε το mod, και κατευθείαν χωρίς reboot ξανά το θέμα σας.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο πολύ χαίρομαι που έκανες rom σε ICS και είμαι σίγουρος για την απόδοση και την σταθερότητα αφού σε εμπιστεύομαι πλήρως. Θα την περάσω κάποια στιγμή στο αδερφάκι μου που του έχω πάρει s2..

Αυτό που ήθελα να πω εξ' αρχής είναι ένα μεγάλο μπράβο διαβαζωντας στην πρώτη σελίδα ότι όποιος θέλει να υποστηρίξει την ρομ ας στείλει κατευθείαν το πόσο για το Χαμόγελο του Παιδιού. Συγχαρητήρια για αυτή σου την πρωτοβουλία η οποία απλά επιβεβαιώνει τον υπέροχο χαρακτήρα σου.. Μπράβο βρε φίλε κι ευχαριστούμε φυσικά για τον κόπο σου και την υποστήριξη (κι ας έχουμε καιρό να τα πούμε) :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Στράτο πολύ χαίρομαι που έκανες rom σε ICS και είμαι σίγουρος για την απόδοση και την σταθερότητα αφού σε εμπιστεύομαι πλήρως. Θα την περάσω κάποια στιγμή στο αδερφάκι μου που του έχω πάρει s2..

Αυτό που ήθελα να πω εξ' αρχής είναι ένα μεγάλο μπράβο διαβαζωντας στην πρώτη σελίδα ότι όποιος θέλει να υποστηρίξει την ρομ ας στείλει κατευθείαν το πόσο για το Χαμόγελο του Παιδιού. Συγχαρητήρια για αυτή σου την πρωτοβουλία η οποία απλά επιβεβαιώνει τον υπέροχο χαρακτήρα σου.. Μπράβο βρε φίλε κι ευχαριστούμε φυσικά για τον κόπο σου και την υποστήριξη (κι ας έχουμε καιρό να τα πούμε) :D:D:D

 

Ευχαριστώ Ευθύμη για τα καλά σου λόγια!

Ο καθένας μας αν δώσει το ελάχιστο που μπορεί, θα δώσει ζωή και ευτυχία σε παιδιά που έχουν ανάγκη.

Τόσα λεφτά σπαταλώνται στα κινητά...Ας πάει και ένα κομμάτι σε πραγματικές ανάγκες.

 

Μόλις πριν λίγο παρέδωσα το αγαπημένο μου S2 στα χέρια του καινούριου κατόχου του.

Είμαι στην αναμονή για το S3 πλέον :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο παρέδωσα το αγαπημένο μου S2 στα χέρια του καινούριου κατόχου του.

Είμαι στην αναμονή για το S3 πλέον :)

Ακόμη ένας βασικός μείον :(:( από το. club του Sii. Μάλλον πρέπει να πάω να πάρω και εγώ το siii.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ευθύμη για τα καλά σου λόγια!

Ο καθένας μας αν δώσει το ελάχιστο που μπορεί, θα δώσει ζωή και ευτυχία σε παιδιά που έχουν ανάγκη.

Τόσα λεφτά σπαταλώνται στα κινητά...Ας πάει και ένα κομμάτι σε πραγματικές ανάγκες.

 

Μόλις πριν λίγο παρέδωσα το αγαπημένο μου S2 στα χέρια του καινούριου κατόχου του.

Είμαι στην αναμονή για το S3 πλέον :)

 

Έχεις απόλυτο δίκιο Στράτο μου, μάλλον πρέπει να επικεντρωσουμε εκεί που πρέπει πλέον..

Από την άλλη ξέρω ότι θα στενοχωρηθουν οι χρήστες του S2 που φεύγεις αλλά σίγουρα νέος κύκλος ανοίγει με το S3 :D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Στράτο μου, μάλλον πρέπει να επικεντρωσουμε εκεί που πρέπει πλέον..

Από την άλλη ξέρω ότι θα στενοχωρηθουν οι χρήστες του S2 που φεύγεις αλλά σίγουρα νέος κύκλος ανοίγει με το S3 :D

 

Kαι κάποιοι θα στεναχωρηθούν που έρχομαι στο S3 :D

 

Τo θέμα μου πάvτως εδώ θα το υποστηρίξω, όπως μπορώ. :)

Αν και με τον ερχομό του JB, θα αλλάξουν τα πράγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Kαι κάποιοι θα στεναχωρηθούν που έρχομαι στο S3 :D

 

Τo θέμα μου πάvτως εδώ θα το υποστηρίξω, όπως μπορώ. :)

Αν και με τον ερχομό του JB, θα αλλάξουν τα πράγματα :)

 

σε ποιο κινητό αναφέρεσαι;

στον πάλιουρα s2 ή στο νεούδι σου s3;:p

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο κινητό αναφέρεσαι;

στον πάλιουρα s2 ή στο νεούδι σου s3;:p

 

Στον πάλιουρα :)

Μόλις βγει το jb θα φύγουν όλοι από το θέμα και πλέον δε θα έχει νόημα να το υποστηρίζω :)

Link to comment
Share on other sites

Στον πάλιουρα :)

Μόλις βγει το jb θα φύγουν όλοι από το θέμα και πλέον δε θα έχει νόημα να το υποστηρίζω :)

Οπότε θα αναμένουμε νέα JB ROM για το S2 όταν θα είσαι έτοιμος... ε;;; :D

Link to comment
Share on other sites

Στον πάλιουρα :)

Μόλις βγει το jb θα φύγουν όλοι από το θέμα και πλέον δε θα έχει νόημα να το υποστηρίζω :)

 

μην είσαι σίγουρος και πολύ, κάτσε να βγεί η jb να δούμε τι προβλήματα έχει και το ξανασυζητάμε..είδες μετά από πόσο καιρό κάναμε μετάβαση σε μια σταθερή ics.

Πάντως από τις μέχρι τώρα custom jb καμία δεν με συγκίνησε

 

ευτυχώς θα σε φάμε στη μάπα για καιρό :p:p

Link to comment
Share on other sites

Μά δεν έχει βγει καμιά επίσημη κυκλοφορία rom για το S2 ώστε να χρησιμοποιηθει ως βάση για custom made rom, οι AOKP και οι AOSP δεν έχουν drivers για αυτό και κάποια πράγματα δεν δουλεύουν σωστά Edited by gkas1973

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Pulse Update 2.1

Περιλαμβάνει:

Nέα έκδοση του ίδιου kernel με υποστήριξη custom bootanimations

To Superuser αντικαταστάθηκε με το SuperSU

Pulse boot animation

 

Εγκαθίσταται πάνω από την rom.

DOWNLOAD

 

Παρακαλώ όποιος το δοκιμάσει, να πει τις εντυπώσεις του και τις παρατηρήσεις του.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Στράτο.. :happy: Ένα πράγμα μόνο, δεν μπορεί να γίνει "fullscreen"? Να μην έχει μωρέ τα κενά πάνω κάτω.. λέω εγώ τώρα.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πως την βλέπετε την κατανάλωση μπαταρίας;

 

Παιδιά γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες και δεν μπορώ επίσης να διορθώσω το κείμενο μου; :confused::(

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...