Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε σε σευχαριστώ για την γρήγορη σου απάντηση. Υποκλίνομαι...

Είχα ξεκινήσει να κάνω "Επαναφορά απόντων εφαρμογών με τα δεδομένα" όπως λέει και ο οδηγός αλλά την σταμάτησα μόλις είδα το μνμ σου. Κάνω τώρα επαναφορά εργοστασιακών και συνεχίζω... Και πάλι ευχαριστώ...

Το Lidroid mod το κατεβάζω, το περνάω στην sd και μετά μέσω cwm το κάνω install;

 

Ωχ...Αν μπήκαν σε κάποιες εφαρμογές τα δεδομένα, μπορεί να σου κρασάρουν.Όχι μπορεί....σίγουρα

Αφού είσαι ακόμα στην αρχή, δε τα ξανακαθαρίζεις και να τα ξεκινήσεις πάλι, για να είσαι σίγουρος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ...Αν μπήκαν σε κάποιες εφαρμογές τα δεδομένα, μπορεί να σου κρασάρουν.Όχι μπορεί....σίγουρα

Αφού είσαι ακόμα στην αρχή, δε τα ξανακαθαρίζεις και να τα ξεκινήσεις πάλι, για να είσαι σίγουρος;

 

Να τα ξανακαθαρίσω; Με την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων αυτό ακριβώς δε θα γίνει;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Να τα ξανακαθαρίσω; Με την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων αυτό ακριβώς δε θα γίνει;

 

Ναι. Εγώ κατάλαβα ότι έκανες επαναφορά εργ. ρυθμ. και τώρα είχες ήδη περάσει τις εφαρμογές.

Αν όχι, προχώρα όπως σου είπα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εγώ κατάλαβα ότι έκανες επαναφορά εργ. ρυθμ. και τώρα είχες ήδη περάσει τις εφαρμογές.

Αν όχι, προχώρα όπως σου είπα.

 

Μια τελευταία (ελπίζω:wacko:) βοήθεια: Είμαι στο Titanium. Έχω επιλέξει την καρτέλα Αντίγραφα Ασφαλείας και Επαναφορά και μετά αριστερό πλήκτρο - Μαζική λειτουργία αλλά μετά δεν μπερδεύομαι ως προς το ποια επιλογή να διαλέξω: Έχει τις εξής 5: 1)Επαναφορά απόντων εφαρμογών με τα δεδομένα τους 2) Επαναφορά όλων των δεδομένων του συστήματος 3)Επαναφορά απόντων εφαρμογών και όλων των δεδομένων του συστήματος 4) Επαναφορά νεότερων εκδόσεων των εφαρμογών χρήστη και 5 ) Επαναφορά όλων των εφαρμογών με τα δεδομένα τους. Ποια από όλες είναι;;;;

Μήπως να αρχίσω να περνάω από την αρχή χειροκίνητα τις εφαρμογές που είχα χωρίς να κάνω χρήση Titanium...;

 

Για το Lidroid mod; Το κατεβάζω, το περνάω στην sd και μετά μέσω cwm το κάνω install;

Edited by seat2062

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία (ελπίζω:wacko:) βοήθεια: Είμαι στο Titanium. Έχω επιλέξει την καρτέλα Αντίγραφα Ασφαλείας και Επαναφορά και μετά αριστερό πλήκτρο - Μαζική λειτουργία αλλά μετά δεν μπερδεύομαι ως προς το ποια επιλογή να διαλέξω: Έχει τις εξής 5: 1)Επαναφορά απόντων εφαρμογών με τα δεδομένα τους 2) Επαναφορά όλων των δεδομένων του συστήματος 3)Επαναφορά απόντων εφαρμογών και όλων των δεδομένων του συστήματος 4) Επαναφορά νεότερων εκδόσεων των εφαρμογών χρήστη και 5 ) Επαναφορά όλων των εφαρμογών με τα δεδομένα τους. Ποια από όλες είναι;;;;

Μήπως να αρχίσω να περνάω από την αρχή χειροκίνητα τις εφαρμογές που είχα χωρίς να κάνω χρήση Titanium...;

 

Για το Lidroid mod; Το κατεβάζω, το περνάω στην sd και μετά μέσω cwm το κάνω install;

 

Αν πατήσεις την 5. στην επόμενη οθόνη θα σου βγάλει επιλογή για να τις βάλεις και χωρίς δεδομένα.

Για το lidroid ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις την 5. στην επόμενη οθόνη θα σου βγάλει επιλογή για να τις βάλεις και χωρίς δεδομένα.

Για το lidroid ναι.

 

Φίλε με έσκισες. Ούτε το Polaki μου δεν είναι τόσο γρήγορο όσο οι απαντήσεις σου:lol:. Αυτό θα πει βοήθεια... Σε ευχαριστώ ξανά. Προχωράω όπως μου είπες...

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με έσκισες. Ούτε το Polaki μου δεν είναι τόσο γρήγορο όσο οι απαντήσεις σου:lol:. Αυτό θα πει βοήθεια... Σε ευχαριστώ ξανά. Προχωράω όπως μου είπες...

 

Να πάρεις Μ3 :D

Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις Μ3 :D

Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

 

Που τέτοια αμάξια για Ελλάδα... Ας μην επεκταθώ και βγω και off topic... Κάνω τώρα επαναφορά των εφαρμογών και μετά θα περάσω το lidroid να δω επιτέλους τι είναι... θα γράψω εντυπώσεις... Χαίρε!

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Λουκα ολα ενταξει με το προβλημα που ειχες.. ( Δεν σε ακουγαν καλα,απο την μερα που το αγορασες..;)) Πως το ελυσες τελικα..?

Πέρασα με odin Lp7 έκανα root πολλά factory reset από τον dialer για να μην έχω απομεινάρια από την cm9 και έβαλα τον παλιό bootloader. Μέχρι στιγμής κάνεις δεν μου έχει κάνει παράπονο, όλοι με ακούνε. Τώρα σιγά σιγά στήνω το τηλέφωνο από την αρχή. Θα περάσω ένα ένα τα mods για το θέμα που έδωσε ο Στράτος. Βασικά έχω ενθουσιαστεί γιατί τόσο καιρό φορούσα την πολυδιαφιμηζόμενη cm9 και δεν έκανα ένα downgrade σε pulse 1.7 να είχα λύσει τα προβλήματα από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την Rom.. Εξαιρετική δουλειά Στράτο!! Χίλια μπράβο.. Μία ερώτηση μόνο.. Δεν έχω εικονίδιο CWM, παρά μόνο superuser, αν και μπαίνοντας σε recovery με τον κλασικό τρόπο βλέπω πως έχω την έκδοση 6.. ? Έτσι πρέπει ή να περάσω άλλη μία την Rom μπας και κάτι κόλλησε?
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την Rom.. Εξαιρετική δουλειά Στράτο!! Χίλια μπράβο.. Μία ερώτηση μόνο.. Δεν έχω εικονίδιο CWM, παρά μόνο superuser, αν και μπαίνοντας σε recovery με τον κλασικό τρόπο βλέπω πως έχω την έκδοση 6.. ? Έτσι πρέπει ή να περάσω άλλη μία την Rom μπας και κάτι κόλλησε?

 

Άλλο το CWM και άλλο το CWM MANAGER.

Το CWM MANAGER το έχει δημιουργήσει ο Chainfire, που φτιάχνει τους Cf-root kernels.

Δεν έχει άμεση σχέση με το CWM (γνωστό ως clockworkmod ή recovery mode).

Αν πραγματικά έχεις ανάγκη τις λειτουργίες του, μπορείς να κατεβάσεις το ROM MANAGER

που το έχει φτιάξει η ομάδα που φτιάχνει και το ίδιο το CWM.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το CWM και άλλο το CWM MANAGER.

Το CWM MANAGER το έχει δημιουργήσει ο Chainfire, που φτιάχνει τους Cf-root kernels.

Δεν έχει άμεση σχέση με το CWM (γνωστό ως clockworkmod ή recovery mode).

Αν πραγματικά έχεις ανάγκη τις λειτουργίες του, μπορείς να κατεβάσεις το ROM MANAGER

που το έχει φτιάξει η ομάδα που φτιάχνει και το ίδιο το CWM.

 

Δεν το γνώριζα να πω την αλήθεια μου.. :happy: Απλά, έχω λίγο συνηθίσει την δυνατότητα να μπαίνεις σε Recovery ή Download mode, χωρίς να πιέζεις τα πλήκτρα.. Σε ευχαριστώ πολύ!..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα να πω την αλήθεια μου.. :happy: Απλά, έχω λίγο συνηθίσει την δυνατότητα να μπαίνεις σε Recovery ή Download mode, χωρίς να πιέζεις τα πλήκτρα.. Σε ευχαριστώ πολύ!..

 

Βάλε το lidroid mod και scrollare την status bar μέχρι να βρεις το reboot.Έχει και επιλογή reboot σε recovery ή download

 

*Επειδή ανέφερες το superuser, κατά πάσα πιθανότητα στο επόμενο; update, θα αντικατασταθεί από το SuperSU.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το lidroid mod και scrollare την status bar μέχρι να βρεις το reboot.Έχει και επιλογή reboot σε recovery ή download

 

*Επειδή ανέφερες το superuser, κατά πάσα πιθανότητα στο επόμενο; update, θα αντικατασταθεί από το SuperSU.

 

Έλα ρε συ.. Βασικά αυτό ζητούσα ακριβώς, διότι είχα καλομάθει με Jkay.. Είδα ότι είχε Reboot, αλλά δεν περίμενα ότι για να μου εμφανίσει την επιλογή Recovery έπρεπε να το πατήσω.. :blink: Αφού στο Jkay το έχει απ'έξω.. Οπότε άχρηστο το Rom Manager.. :lol: Ευχαριστώ και πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Είναι o μόνος που συμβαίνει αυτό (πάλι), αλλά πάω να κάνω update εφαρμογές από το play store, το κινητό κολλάει και μετά κάνει reset. Το μπορεί να φταίει; Στην αρχή μου το έκανε το lgcamera κάτι νόμιζα ότι έφταιγε αυτό αλλά απόψε μου το κάνει και στο sleep. Τι παίζει; Μήπως είναι το γεγονός πως έχει μόνο 15% μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Είναι o μόνος που συμβαίνει αυτό (πάλι), αλλά πάω να κάνω update εφαρμογές από το play store, το κινητό κολλάει και μετά κάνει reset. Το μπορεί να φταίει; Στην αρχή μου το έκανε το lgcamera κάτι νόμιζα ότι έφταιγε αυτό αλλά απόψε μου το κάνει και στο sleep. Τι παίζει; Μήπως είναι το γεγονός πως έχει μόνο 15% μπαταρία;

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-εφαρμογές, βρες το Google Play Store και κάνε κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων.

Μετά ξαναμπές στο Play store, βάλε πάλι τα στοιχεία σου και δες.

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά, άψογος!

 

Ευχαριστώ πολύ! :D

 

H google μια φορά πάντως δεν είναι άψογη :D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω....ειναι υποχρεωτικο να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων + Φορμαρισμα SD απο τις ρυθμησεις απο Custom σε Custom Η με τα 3 Wipe μεσω Cwm καθαρισαμε? Edited by mixalis2
Link to comment
Share on other sites

Απο GB σε ICS καλο θα ηταν να καθαριζες και την SD,αλλιως με τα 3 wipes εισαι κομπλε.

Εγω κανω τα 3 wipes πριν την εγκαταστησω,και μολις εγκατασταθει κι ανοιξει το τηλεφωνο,το ξανακλεινω και τα ξανακανω.Ετσι για σιγουρια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

2 μέρες με την Strato-rom (:p), όλα βαίνουν καλώς και ικανοποιητικώς, ταχύτητα πολύ καλή, η μπαταρία πολύ καλή αν και την έχω λίγες μέρες, πάντως παρατήρησα ότι όταν βάζω καινούργιες ρομ σε 4.0.4 μέχρι να φορτίσω την μπαταρία πρώτη φορά έχω τρελό Battery drain, μετά την πρώτη φόρτιση λές και βάζεις κόλα η μπαταρία ακλόνητη:)

Έβαλα και το θέμα που προτείνετε εδώ, αν και παρατηρώ ότι έχω λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από ότι η stock.

Πάντως θεωρώ ότι από ταχύτητα είναι πολύ καλύτερη από την wannam (προσωπική άποψη) και ισάξια με του nik, μπορεί και καλύτερη..στο νήμα παίζουν και οι δύο, δεν θέλω να αδικήσω κανέναν, και τα δύο παιδιά είναι άξια συγχαρητηρίων και κοιτάνε στα ίσα τα ξένα boys του xda (μη πω ότι τα τελευταία βλέπουν το σβέρκο των πρώτων:)).

Αν μπορούσε να βρεθεί και ένα mod μόνο για μπαταρία για να την δοκιμάσω και σε εντελώς stock θα ήταν σουπερ.

Πολύ καλή δουλειά φίλε Stratos.

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

2 μέρες με την Strato-rom (:p), όλα βαίνουν καλώς και ικανοποιητικώς, ταχύτητα πολύ καλή, η μπαταρία πολύ καλή αν και την έχω λίγες μέρες, πάντως παρατήρησα ότι όταν βάζω καινούργιες ρομ σε 4.0.4 μέχρι να φορτίσω την μπαταρία πρώτη φορά έχω τρελό Battery drain, μετά την πρώτη φόρτιση λές και βάζεις κόλα η μπαταρία ακλόνητη:)

Έβαλα και το θέμα που προτείνετε εδώ, αν και παρατηρώ ότι έχω λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από ότι η stock.

Πάντως θεωρώ ότι από ταχύτητα είναι πολύ καλύτερη από την wannam (προσωπική άποψη) και ισάξια με του nik, μπορεί και καλύτερη..στο νήμα παίζουν και οι δύο, δεν θέλω να αδικήσω κανέναν, και τα δύο παιδιά είναι άξια συγχαρητηρίων και κοιτάνε στα ίσα τα ξένα boys του xda (μη πω ότι τα τελευταία βλέπουν το σβέρκο των πρώτων:)).

Αν μπορούσε να βρεθεί και ένα mod μόνο για μπαταρία για να την δοκιμάσω και σε εντελώς stock θα ήταν σουπερ.

Πολύ καλή δουλειά φίλε Stratos.

 

Μα νομίζω ότι δεν χρειάζεται mod για την μπαταρία, αν πας ρυθμίσεις/οθόνη έχει επιλογή για να βλέπεις το ποσοστό της μπαταρίας.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

2 μέρες με την Strato-rom (:p), όλα βαίνουν καλώς και ικανοποιητικώς, ταχύτητα πολύ καλή, η μπαταρία πολύ καλή αν και την έχω λίγες μέρες, πάντως παρατήρησα ότι όταν βάζω καινούργιες ρομ σε 4.0.4 μέχρι να φορτίσω την μπαταρία πρώτη φορά έχω τρελό Battery drain, μετά την πρώτη φόρτιση λές και βάζεις κόλα η μπαταρία ακλόνητη:)

Έβαλα και το θέμα που προτείνετε εδώ, αν και παρατηρώ ότι έχω λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από ότι η stock.

Πάντως θεωρώ ότι από ταχύτητα είναι πολύ καλύτερη από την wannam (προσωπική άποψη) και ισάξια με του nik, μπορεί και καλύτερη..στο νήμα παίζουν και οι δύο, δεν θέλω να αδικήσω κανέναν, και τα δύο παιδιά είναι άξια συγχαρητηρίων και κοιτάνε στα ίσα τα ξένα boys του xda (μη πω ότι τα τελευταία βλέπουν το σβέρκο των πρώτων:)).

Αν μπορούσε να βρεθεί και ένα mod μόνο για μπαταρία για να την δοκιμάσω και σε εντελώς stock θα ήταν σουπερ.

Πολύ καλή δουλειά φίλε Stratos.

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :)

Αυτό που είπες πάντως για την μπαταρία, απλά δεν γίνεται.

Εντάξει είναι δύσκολο πολλές φορές να συγκρίνεις, γιατί αποκλείεται να έχεις τις ίδιες ακριβώς συνθήκες, ώστε να κάνεις σύγκριση ( εκτός αν είναι συνθήκες εργαστηρίου :) )

Για το mod σου απάντησε ο gkas1973 :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :)

Αυτό που είπες πάντως για την μπαταρία, απλά δεν γίνεται.

Εντάξει είναι δύσκολο πολλές φορές να συγκρίνεις, γιατί αποκλείεται να έχεις τις ίδιες ακριβώς συνθήκες, ώστε να κάνεις σύγκριση ( εκτός αν είναι συνθήκες εργαστηρίου :) )

Για το mod σου απάντησε ο gkas1973 :)

 

απλά ήθελα να δείχνει το ποστοστό μέσα στην μπαταρία, δεν πειράζει, δεν θα τρελαθούμε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...