Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από μιάμιση μέρα εξοντωτικής χρήσης - δοκιμασίας (και γενικά πρώτης μου εμπειρίας σε custom rom - πάντα είχα stock) είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη "StratoRom". Γρήγορη, smooth, χωρίς λαγκαρίσματα και ενοχλητικά κολλήματα (όπως η stock 4.0.1 που είχα βάλει) και πάνω από όλα σταθερή... Όπως ήταν και η GB που είχα...

Εύγε Στράτο... Εύγε...

Ρε παιδιά αυτό το "CRT Off Tv Effect" τι είναι;;;;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από μιάμιση μέρα εξοντωτικής χρήσης - δοκιμασίας (και γενικά πρώτης μου εμπειρίας σε custom rom - πάντα είχα stock) είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη "StratoRom". Γρήγορη, smooth, χωρίς λαγκαρίσματα και ενοχλητικά κολλήματα (όπως η stock 4.0.1 που είχα βάλει) και πάνω από όλα σταθερή... Όπως ήταν και η GB που είχα...

Εύγε Στράτο... Εύγε...

Ρε παιδιά αυτό το "CRT Off Tv Effect" τι είναι;;;;

 

Να κλείνει η οθόνη όπως οι παλιές ασπρόμαυρες crt τηλεοράσεις :lol:

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Να κλείνει η οθόνη όπως οι παλιές ασπρόμαυρες crt τηλεοράσεις :lol:

 

Το έψαξα στο XDA και φαντάστηκα ότι θα είναι αυτό... ΘΑ το δοκιμάσω.. Το βάζω στην Sd και μετά μπαίνω CWM από την Status Bar του Lidroid σωστά; Δεν χρειάζεται δηλαδή να πατήσω τα τρία κουμπιά κτλ ε;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα στο XDA και φαντάστηκα ότι θα είναι αυτό... ΘΑ το δοκιμάσω.. Το βάζω στην Sd και μετά μπαίνω CWM από την Status Bar του Lidroid σωστά; Δεν χρειάζεται δηλαδή να πατήσω τα τρία κουμπιά κτλ ε;

 

Και με τους 2 τρόπους γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα στο XDA και φαντάστηκα ότι θα είναι αυτό... ΘΑ το δοκιμάσω.. Το βάζω στην Sd και μετά μπαίνω CWM από την Status Bar του Lidroid σωστά; Δεν χρειάζεται δηλαδή να πατήσω τα τρία κουμπιά κτλ ε;

 

Τιποτα αλλο.. Απο status bar πας reboot και μετα επιλεγεις recovery.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα αλλο.. Απο status bar πας reboot και μετα επιλεγεις recovery.. ;)

 

Και με τους 2 τρόπους γίνεται

 

Ευχαριστώ παιδιά... Το κάνω...

Θα κοιτάξω και themes να δω τι παίζει... Υπάρχει κάποιος τρόπος όπου μπορώ να τα ψάξω;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά... Το κάνω...

Θα κοιτάξω και themes να δω τι παίζει... Υπάρχει κάποιος τρόπος όπου μπορώ να τα ψάξω;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1677032

Link to comment
Share on other sites

 

Ποια η διαφορά στα θέματα που γράφει στο τέλος CRT? Εγώ έχω περάσει το blue σκέτο, όχι αυτό που λέει CRT.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά στα θέματα που γράφει στο τέλος CRT? Εγώ έχω περάσει το blue σκέτο, όχι αυτό που λέει CRT.. :rolleyes:

 

Είναι προφανές.

Περιλαμβάνει και το CRT mod.

Link to comment
Share on other sites

 

Στράτο ακεί κοιτούσα κι εγώ αλλά ψιλομπερδεύτηκα (είμαι λίγο newbie να θυμήσω:wacko:): Δεν ξέρω ποιο πρέπει να κατεβάσω από όλα. Εμείς έχουμε ics 4.0.4 XWLPX σωστά; Αλλά εκεί το XWLPX το έχει κάτω από από αυτά που είναι για Jelly Bean. Κάπου κάνω λάθος ε;;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ακεί κοιτούσα κι εγώ αλλά ψιλομπερδεύτηκα (είμαι λίγο newbie να θυμήσω:wacko:): Δεν ξέρω ποιο πρέπει να κατεβάσω από όλα. Εμείς έχουμε ics 4.0.4 XWLPX σωστά; Αλλά εκεί το XWLPX το έχει κάτω από από αυτά που είναι για Jelly Bean. Κάπου κάνω λάθος ε;;

 

Το θέμα είναι JellyBean STYLE για την XWLPX

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ακεί κοιτούσα κι εγώ αλλά ψιλομπερδεύτηκα (είμαι λίγο newbie να θυμήσω:wacko:): Δεν ξέρω ποιο πρέπει να κατεβάσω από όλα. Εμείς έχουμε ics 4.0.4 XWLPX σωστά; Αλλά εκεί το XWLPX το έχει κάτω από από αυτά που είναι για Jelly Bean. Κάπου κάνω λάθος ε;;

 

Κατεβάζεις αυτό που λες.. και εάν θέλεις και το CRT μέσα, επιλέγεις αυτό με την κατάληξη -CRT.. Έχει δύο χρώματα, λευκό και μπλε.. Εγώ έχω το μπλε είναι πάρα πολύ ωραίο.. :D Να'σαι καλά Στράτο..!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι JellyBean STYLE για την XWLPX

 

Κατεβάζεις αυτό που λες.. και εάν θέλεις και το CRT μέσα, επιλέγεις αυτό με την κατάληξη -CRT.. Έχει δύο χρώματα, λευκό και μπλε.. Εγώ έχω το μπλε είναι πάρα πολύ ωραίο.. :D Να'σαι καλά Στράτο..!

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θα κατεβάσω αυτό που έχει και το crt μέσα. Για να δούμε...

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το θέμα όπως και το εφέ με το crt... Από χθες που πέρασα την Pulse είναι σαν να έχω αλλάξει κινητό...

Στράτο για άλλη μια φορά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Σου συνιστώ να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (λογικά έκανες wipe cache και wipe dalvik cache!) και

να βάλεις και το Lidroid mod (θα το βρεις πολύ χρήσιμο!)

Μετά κατέβασμα titanium και επαναφορά των εφαρμογών μόνο, ΟΧΙ και των εφαρμογών συστήματος.

Επίσης επαναφέρουμε τις εφαρμογές ΧΩΡΙΣ τα δεδομένα.

Στρατο εγω εκανα τα 3 wipe.

Εβαλα την ρομ.

εκανα επαναφορα δεδομενων απο τιτανιουμ (μαζι με τα δεδομενα τους)

μετα περασα το Lidroid mod.

Τι προβλημα θα μπορουσε να προκυψει με αυτη τη σειρα?

(για να μην καθομαι να τα ξαναπερναω ολα απο την αρχη..δηλ. τρια wipe,rom,Lidroid,titanium κλπ..)

edit: μεχρι στιγμης εχω βρει καλυτερη τη ρομ απο του nikpapaκou σε καποιους τομεις...ενας ειναι πως γραφεις ελληνικα sms με 160 χαρακτηρες οπως επισης οταν εισαι σε recovery mode δουλευεις με αφη κι οχι με τα κουμπακια..

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

Στρατο εγω εκανα τα 3 wipe.

Εβαλα την ρομ.

εκανα επαναφορα δεδομενων απο τιτανιουμ (μαζι με τα δεδομενα τους)

μετα περασα το Lidroid mod.

Τι προβλημα θα μπορουσε να προκυψει με αυτη τη σειρα?

(για να μην καθομαι να τα ξαναπερναω ολα απο την αρχη..δηλ. τρια wipe,rom,Lidroid,titanium κλπ..)

edit: μεχρι στιγμης εχω βρει καλυτερη τη ρομ απο του nikpapaκou σε καποιους τομεις...ενας ειναι πως γραφεις ελληνικα sms με 160 χαρακτηρες οπως επισης οταν εισαι σε recovery mode δουλευεις με αφη κι οχι με τα κουμπακια..

 

To lidroid mod απλά πρέπει να μπει πριν το οποιοδήποτε θέμα και το θέμα τελευταίο (αν θα βάλεις).

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα τα θεματα δεν μου αρεσαν κι εμεινα ως εχει.

Στρατο το wallpaper που εχει η ρομ,αυτο το μαυρο με τις πρασινες γραμμες που το βρισκω;Απο την ωρα που το αλλαξα δεν το ξαναβρισκω...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα τα θεματα δεν μου αρεσαν κι εμεινα ως εχει.

Στρατο το wallpaper που εχει η ρομ,αυτο το μαυρο με τις πρασινες γραμμες που το βρισκω;Απο την ωρα που το αλλαξα δεν το ξαναβρισκω...

 

Στο ανέβασα εδώ: http://dl.dropbox.com/u/46595847/Images/default_wallpaper.jpg

Link to comment
Share on other sites

To lidroid mod απλά πρέπει να μπει πριν το οποιοδήποτε θέμα και το θέμα τελευταίο (αν θα βάλεις).

Στρατο καλημερα.

1. Δεν μου απαντησες το γιατι θα πρεπει οι εφαρμογες να επανερχονται με το τιτανιουμ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ? υπ αυτην την ενοια το ιδιο δεν κανει και η αυτοματη επαναφορα με το που ξεκιναει για πρωτη φορα το κινητο μετα απο αναβαθμιση της ρομ?

2. βρηκα ενα bug. Δοκιμασε να γραψεις στις σημειωσεις ενα τηλεφωνικο νουμερο ή ενα μαιλ. Δεν σου δινει τη δυνατοτητα να καλεσεις το νουμερο τηλεφ. που εχεις γραψει, ουτε να κλικαρεις στο μαιλ. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Ερχόμενος από omega 15/4.0.3 με siyah 3.5.2, θέλω να εγκαταστήσω τη pulse rom.

Πρέπει να προσέξω κάτι σχετικά με το brick bug?

Link to comment
Share on other sites

Στρατο καλημερα.

1. Δεν μου απαντησες το γιατι θα πρεπει οι εφαρμογες να επανερχονται με το τιτανιουμ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ? υπ αυτην την ενοια το ιδιο δεν κανει και η αυτοματη επαναφορα με το που ξεκιναει για πρωτη φορα το κινητο μετα απο αναβαθμιση της ρομ?

2. βρηκα ενα bug. Δοκιμασε να γραψεις στις σημειωσεις ενα τηλεφωνικο νουμερο ή ενα μαιλ. Δεν σου δινει τη δυνατοτητα να καλεσεις το νουμερο τηλεφ. που εχεις γραψει, ουτε να κλικαρεις στο μαιλ. :O

 

Μου είπες έκανα αυτό κι αυτό.Τι πρόβλημα υπάρχει; Και σου είπα μόνο για το lidroid, γιατί δεν έκανες κανένα λάθος.

(Αν και αφού προέρχεσαι όπως είπες από τη ρομ του νικ, θα μπορούσες να αποφύγεις το factory reset :))

Άρα σου απάντησα. :)

Για συγκεκριμένες περιπτώσεις το είπα, να μην επαναφέρει κάποιος δεδομένα.Ο άλλος ερχόταν από gingerbread.

Να κοιτάς και τι ρωτάει ο άλλος.Όχι μόνο τις απαντήσεις :p

Για τις σημειώσεις δε νομίζω ότι γίνεται αυτό.Έχω την εντύπωση όμως ότι ίσως γινόταν στην gingerbread, αλλά δε παίρνω όρκο.

 

Καλημέρα σας,

 

Ερχόμενος από omega 15/4.0.3 με siyah 3.5.2, θέλω να εγκαταστήσω τη pulse rom.

Πρέπει να προσέξω κάτι σχετικά με το brick bug?

 

Τίποτα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

...

2. βρηκα ενα bug. Δοκιμασε να γραψεις στις σημειωσεις ενα τηλεφωνικο νουμερο ή ενα μαιλ. Δεν σου δινει τη δυνατοτητα να καλεσεις το νουμερο τηλεφ. που εχεις γραψει, ουτε να κλικαρεις στο μαιλ. :O

 

Να βγάλεις το default app των Σημειώσεων, και να χρησιμοποιήσεις ένα καλύτερο που έχει σχετική ρύθμιση γι' αυτό που θέλεις!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socialnmobile.dictapps.notepad.color.note&hl=el

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Να βγάλεις το default app των Σημειώσεων, και να χρησιμοποιήσεις ένα καλύτερο που έχει σχετική ρύθμιση γι' αυτό που θέλεις!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socialnmobile.dictapps.notepad.color.note&hl=el

 

Από που το αφαιρούμε;

Link to comment
Share on other sites

Από που το αφαιρούμε;

 

Δε χρειάζεται να το αφαιρέσεις.Βάλε απλά μια οποιαδήποτε εφαρμογή που κάνει αυτή τη δουλειά.

Υπάρχουν πάρα πολλές στο Play store.

Aν επιμένεις να το αφαιρέσεις, σβήσε το Memo.apk από το φάκελλο system/app

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...