Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα στις κλήσεις. Όταν πάω να καλέσω κάποιον, μαυρίζει η οθόνη και το τηλέφωνο κολλάει. Επαναφέρεται με βγάλσιμο μπαταρίας...:ninja:

 

Επανέφερες και τις εφαρμογές συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιες αναφέρεσαι;

 

Όταν έκανες επαναφορά με το titanium, του είπες να επαναφέρει και τις εφαρμογές συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες επαναφορά με το titanium, του είπες να επαναφέρει και τις εφαρμογές συστήματος;

Όχι, μόνο τρίτες εφαρμογές, άσχετες με το σύστημα. Τα μόνα σχετικά που επανέφερα ήταν κάτι WiFi passwords και Bluetooth pairings αλλά φυσικά μόνο ως data.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο τρίτες εφαρμογές, άσχετες με το σύστημα. Τα μόνα σχετικά που επανέφερα ήταν κάτι WiFi passwords και Bluetooth pairings αλλά φυσικά μόνο ως data.

 

Νομίζω πάντως ότι κάτι επανέφερες που σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

Κάνε τα 2 wipes και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντως ότι κάτι επανέφερες που σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

Κάνε τα 2 wipes και ξαναδοκίμασε.

Στράτο επειδή είμαι λίγο purist, θα εγκαταστήσω και πάλι τη ROM καθαρά από την αρχή και βλέπουμε πως θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Στράτο επειδή είμαι λίγο purist, θα εγκαταστήσω και πάλι τη ROM καθαρά από την αρχή και βλέπουμε πως θα πάει...

 

Αυτό είναι το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Στράτο επειδή είμαι λίγο purist, θα εγκαταστήσω και πάλι τη ROM καθαρά από την αρχή και βλέπουμε πως θα πάει...

 

Αφού την εγκαταστήσεις και περάσεις τα βασικά mods που θες, πάρε ένα cwm backup για τους γνωστούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι ιδέα μου ή το auto brightness δεν παίζει;

 

Παίζιε κανονικά.Έχεις εγκαταστήσει κάποιο mod ή κάποια εφαρμογή που μπορεί να το επηρεάζει;

Link to comment
Share on other sites

Παίζιε κανονικά.Έχεις εγκαταστήσει κάποιο mod ή κάποια εφαρμογή που μπορεί να το επηρεάζει;

 

Όχι απλά μου φαίνεται πολύ δυνατή η οθόνη στο αυτόματο. Μπορεί να είναι και ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο κανένα mod για ηχογράφηση κλήσεων από τον dialer μπορούμε να έχουμε; Πάντως πολύ γρήγορη η pulse :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Κανενα mod για μπαταρια εχουμε; να την δειχνει με ποσοστο τουλαχιστον.

Οντως απο ταχυτητα σκιζει

Link to comment
Share on other sites

Κανενα mod για μπαταρια εχουμε; να την δειχνει με ποσοστο τουλαχιστον.

Οντως απο ταχυτητα σκιζει

Αν βαλεις το θεματακι που προτεινει ο Στρατος θα σου δειχνει κανονικα το εικονιδιο της μπαταριας με ποσοστο. Αλλιως πηγαινε Ρυθμισεις-Οθονη-γενικα-εμφανιση ποσοστου μπαταριας..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks. Και κατι αλλο, μετα την εγκατασταση ειδα οτι εβαλε και το clockmod recovery 6, ισχυει αυτο; δεν ειναι καλυτερο το 5;
Link to comment
Share on other sites

Στράτο, μία ερώτηση: φίλος που έχει το S2 με την stock cosmote 4.0.3 είδε το Lidroid 15 toggles που έχω (δεν έχω περάσει ακόμα την δική σου - φοράω την XWLPU 4.0.4 του Νικ) και με ρώτησε πού το βρήκα σαν app. O φίλος έχει κάνει root με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3674023#post3674023

 

...και θέλω να σε ρωτήσω (1) μπορεί να περάσει το δικό σου Lidroid 15 toggles Add-on? και (2) γενικά, άν περάσει κάποιος την stock XWLPX, μπορεί να περάσει το δικό σου Lidroid 15 toggles Add-on?

 

Όχι γιατί είναι για deodexed roms το mod.

Θα πρέπει να βάλει μια οποιαδήποτε custom deodexed πρώτα

 

Ok thanks. Και κατι αλλο, μετα την εγκατασταση ειδα οτι εβαλε και το clockmod recovery 6, ισχυει αυτο; δεν ειναι καλυτερο το 5;

 

Δεν ισχύει.

 

Στράτο κανένα mod για ηχογράφηση κλήσεων από τον dialer μπορούμε να έχουμε; Πάντως πολύ γρήγορη η pulse :thumbup:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4290558#post4290558

Link to comment
Share on other sites

Στράτο κανένα mod για ηχογράφηση κλήσεων από τον dialer μπορούμε να έχουμε; Πάντως πολύ γρήγορη η pulse :thumbup:

 

Φιλε Λουκα-vitrioli..!

Και πολη γρηγορη και πολυ στιβαρη και απροβληματιστη και αξιοπιστη μεχρι τωρα και στην δικη μου συσκευη..!

Σε βαθμο που εντυπωσιαζομαι,οσο περναω χρονο μαζι της..:) Και απο μπαταρια.. Δεν παω ασχημα για lpx..:!:

Μονο ο Στρατος θα μπορουσε να με κανει να κατσω σε μια ICS... Και ας γραφουν οι 'Users' σε ολο τον Kοσμο,οτι η ICS με την 4.0.4 < Ἀνέστη ἐκ νεκρῶν > . --ΝΤΡΟΠΗ-- τους και στην Samsung και στην Google με τα τερτιπια τους..!!! (Και οι δυο φταινε σε αυτο.. Και τεραστιες οι σκοπιμοτητες τους..:!:)

 

Λουκα εδω θα μεινω μεχρι να ερθει η jb.. Σημερα σκεφτομαι για πρωτη φορα,να διαγραψω και το backup της μεχρι τωρα αξεπεραστης GB μου..! Για πρωτη φορα ως σημερα..:!:

Ευχομαι ο StratosGR,να μην φυγει και με αφησει..! Μιας και η ασφαλεια που μου παρεχει με την υπαρξη του,θα με οδηγησει μεχρι την επισημη jb...!!

Aν και ξερω καλα,οτι ο StratosGR δεν θα ειναι απο τους πρωτους,που θα μας δωσει ενα γρηγορα UpDate σε jb...!!!

 

Aλλα οταν θα το δωσει... Θα ειναι UPDATE...:!: Kαι οχι γιαουρτι για την πλατη,μετα απο ηλιακο εγκαυμα..:lol:

 

Λουκα ολα ενταξει με το προβλημα που ειχες.. ( Δεν σε ακουγαν καλα,απο την μερα που το αγορασες..;)) Πως το ελυσες τελικα..? Αν..

Edited by skydiving
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα μια "δορθωμένη" έκδοση του μπλέ Digital Clock widget του Στράτου, με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

- Το μπλέ χρώμα είναι ICS Blue

- Σε landscape mode διορθώθηκε το χρώμα των ημερών (από πράσινο σε μπλέ)

 

TrDigitalClockWidget.ICS.Blue.zip

 

Εγκαθίσταται από CWM

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα μια "δορθωμένη" έκδοση του μπλέ Digital Clock widget του Στράτου, με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

- Το μπλέ χρώμα είναι ICS Blue

- Σε landscape mode διορθώθηκε το χρώμα των ημερών (από πράσινο σε μπλέ)

 

TrDigitalClockWidget.ICS.Blue.zip

 

Εγκαθίσταται από CWM

 

Καλά του έκανες :)

Άμα σου πω ότι το xml το είχα από όταν είχα φτιάξει τo ρολόι για την μπλε ωμέγα....και δεν έκατσα να το διορθώσω... :happy:

Κάποια στιγμή θα το φτιάξω κι εγώ.

Τώρα όμως προστίθεται η δουλειά σου στο αρχικό θέμα ;)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπραβο φτιαχτε μας καλουδια εσεις που μπορειτε!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τα σέβη μου και τις ευχαριστίες μου για αυτά που προσφέρετε. Θα είμαι από τους πρώτους σχετικά και εγώ που θα αφήσω την stock GB (2.3.5 /XWKJ2 /XEF) για να βάλω custom. Επειδή από stock σε stock έχω πάει αρκετές φορές (μικρόβιο φλασαρίσματος και περιέργειας) αλλά ΔΕΝ έχω βάλει ΠΟΤΕ custom θα ήθελα να κάνω 2-3 ερωτήσεις που ίσως να σας φανούν λίγο χαζές αλλά θα με βοηθούσατε πολύ αν μου απαντούσατε.

1.Διάβασα πρώτα κάμποσες φορές τον οδηγό εγκατάστασης (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982) και σε ένα σημείο λέει οτι "H διαδικασία WIPE δεν χρειάζεται για τις Custom Rom που είναι FULL WIPE!" . Πως μπορώ να καταλάβω αν η Rom του Στράτου είναι FULL WIPE ή NO FULL WIPE;

2. Έκανα backup με το Nandroid και με το Titanium αλλά ενώ βρίσκω τον φάκελο του Titanium για να τον περάσω (όπως συστήνεται στον οδηγό) στο pc δεν βρίσκω τον αντίστοιχο φάκελο του Nandroid ούτε στην εξωτερική κάρτα ούτε στο τηλέφωνο. Ονομάζεται κάπως αλλιώς μήπως ο φάκελος;

Στράτο σε ευχαριστούμε πολύ.

 

Διόρθωση: Μόλις είδα οτι δεν είναι full wipe (Αφού άνοιξα τα στραβά μου).

Edited by seat2062
Διόρθωση

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τα σέβη μου και τις ευχαριστίες μου για αυτά που προσφέρετε. Θα είμαι από τους πρώτους σχετικά και εγώ που θα αφήσω την stock GB (2.3.5 /XWKJ2 /XEF) για να βάλω custom. Επειδή από stock σε stock έχω πάει αρκετές φορές (μικρόβιο φλασαρίσματος και περιέργειας) αλλά ΔΕΝ έχω βάλει ΠΟΤΕ custom θα ήθελα να κάνω 2-3 ερωτήσεις που ίσως να σας φανούν λίγο χαζές αλλά θα με βοηθούσατε πολύ αν μου απαντούσατε.

1.Διάβασα πρώτα κάμποσες φορές τον οδηγό εγκατάστασης (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982) και σε ένα σημείο λέει οτι "H διαδικασία WIPE δεν χρειάζεται για τις Custom Rom που είναι FULL WIPE!" . Πως μπορώ να καταλάβω αν η Rom του Στράτου είναι FULL WIPE ή NO FULL WIPE;

2. Έκανα backup με το Nandroid και με το Titanium αλλά ενώ βρίσκω τον φάκελο του Titanium για να τον περάσω (όπως συστήνεται στον οδηγό) στο pc δεν βρίσκω τον αντίστοιχο φάκελο του Nandroid ούτε στην εξωτερική κάρτα ούτε στο τηλέφωνο. Ονομάζεται κάπως αλλιώς μήπως ο φάκελος;

Στράτο σε ευχαριστούμε πολύ.

 

Διόρθωση: Μόλις είδα οτι δεν είναι full wipe (Αφού άνοιξα τα στραβά μου).

 

Clockwordmod ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Καμία σχέση με την stock 4.0.1 που είχα βάλει και από την αρχή μου έσπαγε τα νεύρα. Να ρωτήσω, τώρα πρέπει να εγκαταστήσω το Titanium από το Market και να κάνω επαναφορά των εφαρμογών και τέλος; Η χρειάζεται να κάνω καμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν κάνω χρήση του Titanium; Έβαλα και το πληκτρολόγιο της HTC γιατί το είχα συνηθίσει. Ελπίζω να δουλέυει:rolleyes:

 

Το Lidroid mod τι ακριβώς είναι ρε παιδιά; Συγνώμη για τη βροχή των ερωτήσεων αλλά όπως είπα είμαι νέος σε ustom rom....

Edited by seat2062
Πρόσθεση

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Καμία σχέση με την stock 4.0.1 που είχα βάλει και από την αρχή μου έσπαγε τα νεύρα. Να ρωτήσω, τώρα πρέπει να εγκαταστήσω το Titanium από το Market και να κάνω επαναφορά των εφαρμογών και τέλος; Η χρειάζεται να κάνω καμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν κάνω χρήση του Titanium; Έβαλα και το πληκτρολόγιο της HTC γιατί το είχα συνηθίσει. Ελπίζω να δουλέυει:rolleyes:

 

Σου συνιστώ να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (λογικά έκανες wipe cache και wipe dalvik cache!) και

να βάλεις και το Lidroid mod (θα το βρεις πολύ χρήσιμο!)

Μετά κατέβασμα titanium και επαναφορά των εφαρμογών μόνο, ΟΧΙ και των εφαρμογών συστήματος.

Επίσης επαναφέρουμε τις εφαρμογές ΧΩΡΙΣ τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Σου συνιστώ να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (λογικά έκανες wipe cache και wipe dalvik cache!) και

να βάλεις και το Lidroid mod (θα το βρεις πολύ χρήσιμο!)

Μετά κατέβασμα titanium και επαναφορά των εφαρμογών μόνο, ΟΧΙ και των εφαρμογών συστήματος.

Επίσης επαναφέρουμε τις εφαρμογές ΧΩΡΙΣ τα δεδομένα.

 

Φίλε σε σευχαριστώ για την γρήγορη σου απάντηση. Υποκλίνομαι...

Είχα ξεκινήσει να κάνω "Επαναφορά απόντων εφαρμογών με τα δεδομένα" όπως λέει και ο οδηγός αλλά την σταμάτησα μόλις είδα το μνμ σου. Κάνω τώρα επαναφορά εργοστασιακών και συνεχίζω... Και πάλι ευχαριστώ...

Το Lidroid mod το κατεβάζω, το περνάω στην sd και μετά μέσω cwm το κάνω install;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...