Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το ειχα κατεβασει πριν την αναβαθμιση κανοντασ το κολπο με το proxy και την αλλαγη χωρας.λειτουργει απλα οχι οσο καλα στις συσκευες με pureview.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το εγκατεστησα τωρα μεσω proxy στη Black αλλα οντως δεν λειτουργει τοσο καλα..

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πριν την αναβάθμιση να αφαιρέσουμε την SD ή διορθώθηκε το πρόβλημα;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές έχω δοκιμάσει το κόλπο με το proxy δε μου έχει πετύχει. Δε ξέρω γιατί....

Συγκεκριμενα το εγκατεστησα σημερα αφοτου διαβασα το ποστ του Zaxos7 απο εδω.. http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-820/249744-nokia-refocus-lumia-820-a.html

Τελικά πριν την αναβάθμιση να αφαιρέσουμε την SD ή διορθώθηκε το πρόβλημα;
Προσωπικα την αφαιρεσα γιατι μου ειχε τυχει σε 3 συσκευες 820 μετα απο αναβαθμιση η reboot να κολλανε στα "γραναζια" οταν η SD ηταν τοποθετημενη στη συσκευη. Edited by nickmostro

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές έχω δοκιμάσει το κόλπο με το proxy δε μου έχει πετύχει. Δε ξέρω γιατί....

Το δοκιμασα τελικα σημερα. Ακολουθησα τις οδηγιες απο το λινκ που ανεφερε ο nickmostro (http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-820/249744-nokia-refocus-lumia-820-a.html), μονο που αφου πατησα στο "κατεβασμα εφαρμογης" μπηκα στις ρυθμισεις του wifi και απενεργοποιησα τον proxy. Αλλιως κολλουσε. Η εφαρμογη φαινεται να δουλευει, αλλα -ΙΣΩΣ- οχι τοσο καλα οσο θα επρεπε...

Τελικά πριν την αναβάθμιση να αφαιρέσουμε την SD ή διορθώθηκε το πρόβλημα;

Εγω έκανα την αναβαθμιση ΟΤΑ χωρις να αφαιρεσω την SD και πηγαν ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν αφαίρεσαν την sd και ολά πήγαν καλά. Τώρα που το κοιταω λίγο καλυτερα φαίνεται να έχουν θέμα τα notifications.. Ουτε σε skype ουτε σε viber ουτε σε whatsapp φαινεται να παιζουν σωστα. Πριν την αναβάθμιση δούλευαν καλυτερα( αν και όχι άψογα).. Στην ουσία μια λειτουργουν και μια όχι..Ίσως είναι θέμα και server..θα δοκιμασω και αργότερα..
Link to comment
Share on other sites

Δυο θεματακια μετα την αναβαθμιση, πρωτον δεν λειτουργει σωστα η glance οταν περναω το χερι μου απο πανω και δευτερον το κινητο κατα τη διαρκεια κλησης κλειδωνει και για να τερματισεις την ομιλια πρεπει να το ξεκλειδωσεις πρωτα..ειναι λιγο εκνευριστικο το δευτερο.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο λειτουργίες που αναφέρεις βασίζονται στο φωτόμετρο της συσκευής διπλα στη μπροστινή κάμερα. Η αυτόματη φωτεινότητα σου δουλευει;;;

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο λειτουργίες που αναφέρεις βασίζονται στο φωτόμετρο της συσκευής διπλα στη μπροστινή κάμερα. Η αυτόματη φωτεινότητα σου δουλευει;;;

 

Όντως υπάρχει θεματάκι με τη black ειδικά στι σκοτάδι. Προφανώς θα διορθωθεί..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς ακομη περιμένουμε να την πάρουμε... Την τύχη μου τη χορεύτρια!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα μνήμης του κινητού μπορείτε να με συμβουλεύσετε για το αν υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με κάποιες μνήμες...κάπου διάβασα ότι υπάρχει θέμα με μνήμες class 10...βάσει χαρακτηριστικών δέχεται micro sd μέχρι 64gb...σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα μνήμης του κινητού μπορείτε να με συμβουλεύσετε για το αν υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με κάποιες μνήμες...κάπου διάβασα ότι υπάρχει θέμα με μνήμες class 10...βάσει χαρακτηριστικών δέχεται micro sd μέχρι 64gb...σωστά;

 

Καλημερα,εγω που εχω παρει μια sandisk 12αρα class 10 extreme δεν εχω κανενα προβλημα με το 820.

Για το αλλο δεν ειμαι σιγουρος να σου απαντησω,αλλα λογικα ναι μεχρι 64..

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο λειτουργίες που αναφέρεις βασίζονται στο φωτόμετρο της συσκευής διπλα στη μπροστινή κάμερα. Η αυτόματη φωτεινότητα σου δουλευει;;;

Θα το κοιταξω αυτο που λες για τη φωτεινοτητα γιατι την εχω παντα στη χαμηλη επιλογη για εξοικονομιση μπαταριας. :) Παντως πριν το update λειτουργουσε κανονικα.. :(

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαν και τα τσεχικα παιδια!Το δικο μου που ειναι cz χωρις παροχο μολις μου κανει update.Για να κοιταν οι τσεχοι..:D:D
Link to comment
Share on other sites

Η Δανία έδωσε το update OTA και το κατεβάζω ! Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

cosmote ξεκιναει??????

 

εμείς της κόσμοτε ακομη...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα το 925,αλλα το 820 δεν το δινω,θα το κρατησω για δευτερο.Ειναι απο τα κινητα που ευχαριστηθηκα περισοτερο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω μου 'ρθε χθες μήνυμα πως συνδέθηκα στο internet και με χρέωσαν πάλι 1 ευρώ χωρίς να έχω μπεί πουθενά και έχοντας βάλει τικ στην επιλογή ''Να περιορίζονται πάντα τα δεδομένα παρασκηνίου''(επιλογή που βγάζει τώρα με την Black) έχοντας Ενεργοποιημένη την σύνδεση δεδομένων, ξέρει κανείς μήπως το περιορισμός μειώνει απλώς για παράδειγμα την συχνότητα συγχρονισμού των mail αλλά αφήνει ελάχιστη μεταφορά δεδομένων; Αν ισχύει αυτό που λέω υπάρχει τρόπος να έχω ενεργοποιημένα τα δεδομένα για να μπώ π.χ 0.facebook η spotify που έχει δωρεάν streaming χωρίς να χρεώνομαι;
Toshiba TS605 -> Sony Ericsson W580 -> Sony Ericsson W995 -> Nokia Lumia 820 -> Xiaomi Redmi 4X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω παραγγείλει μία kingston micro sdhc 16gb class 10...θα λειτουργεί κανονικά στο κινητό;

 

Θα μας πεις όταν σου έρθει... :lol:

Κανονικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...