Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνοντας soft reset,τί ακριβώς γίνεται; Βασικα επειδή το κινητό μου σβήνει τη μια ενώ έχει 4% μπαταρία και την άλλη ενώ έχει 14% θέλω να φτιάξω ώστε να μη σβήνει όποτε θελει.....

 

Απλη επανεκιννηση ειναι το soft reset.

 

Μαλλον θεμα ενδειξης της εφαρμογης ειναι αυτο το θεμα με την μπαταρια που αναφερεις.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα νούμερα πάντως που αναφέρω είναι από την ένδειξη που έχει στις ρυθμίσεις. Π.χ. χθες το πρωί βλέπω 14%,πηγαίνω στην αρχική,ανοίγω wifi και πριν προλάβω να κάνω κάτι άλλο,έσβησε. Γι'αυτό λέω μήπως με soft reset αρχίσει και μετράει σωστά ώστε να ξέρω και γω τί γίνεται :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :) Ας απαντήσει κάποιος συνιδιοκτήτης Γαλλικού 820.. Έχει πάρει την Amber ή συνεχίζουμε στην αναμονή; Official πάντα.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλά, εσείς με τα γαλλικά, γιατί δεν την βάζετε άμεσα και επίσημα με το NSU 3.0.8; Εκτός του αναγκαστικού φορμάτ, που είναι μιά εξαιρετική ευκαιρία για ένα σωστό κάτσιμο της Amber, δεν βλέπω το λόγο να περιμένετε.

 

επειδη και εγω εχω γαλλικο και δεν εχω και πλ ιδεα,μπορεις να εξηγησεις τι εννοεις?

α εχω το εξης προβλημα με το κινητο

το συνεδεσα με το pc (windows xp ) το αναγνωριζει αλλα δε μου το αναγνωριζει ως εξωτερικο σκληρο.Μου το αναγνωριζει μονο ως σαρωτης.Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

XP here :P μια χαρά το υποστηρίζουν.πρεπει να κάνεις εγκατάσταση στν υπολογιστή σου το usb connectivity και να το ρυθμίσεις (δε θυμάμαι τι είχα κανει) ώστε να βλέπει το κινητό,διαφορετικά οταν θα κάνει προετοιμασία στο κινητό για εγκατάσταση το NSU, μολις κλείσει και ανοιξει θα βγάλει σφάλμα γιατί δε θα το βλέπει (το επαθα,το κινητό δεν παθαίνει τίποτα αν συμβεί αυτό αφού ουσιαστικά δεν έχει πειράξει ακομη κατι,απλά το λέω σε περίπτωση που συμβεί μην τρομάξεις όπως εγώ :D ) Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω και 1 μαλλον χαζη ερωτηση.επειδη θελω να παρω sd card για να περναω ταινιες και να τις βλεπω στη tv,ολες οι sd cards ειναι συμβατες με το 820?σκεφτομαι να παρω μια 16 gb.ποιες εταιριες προτεινεται και γιατι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω και 1 μαλλον χαζη ερωτηση.επειδη θελω να παρω sd card για να περναω ταινιες και να τις βλεπω στη tv,ολες οι sd cards ειναι συμβατες με το 820?σκεφτομαι να παρω μια 16 gb.ποιες εταιριες προτεινεται και γιατι?

 

Με μια επωνυμη class 10 εισαι αρχοντας (Transcend, Kingston, Samsung, Toshiba, Sandisk, Sony κλπ) ... http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?keyphrase=class+10+16gb&order_dir=asc&page=1

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Με μια επωνυμη class 10 εισαι αρχοντας (Transcend, Kingston, Samsung, Toshiba, Sandisk, Sony κλπ) ... http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?keyphrase=class+10+16gb&order_dir=asc&page=1

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση!τι ακριβως ειναι τα class?και εμενα με ενδιαφερει micro sd σωστα?η και secure digital?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση!τι ακριβως ειναι τα class?και εμενα με ενδιαφερει micro sd σωστα?η και secure digital?

 

Ναι σορρυ που δεν εδωσα σωστο Link .. οι micro σε ενδιαφερουν ... το class εχει να κανει με την ταχυτητα μεταφορας δεδομενων .. μπορεις να βρεις class 4 πιο φτηνη αλλα επειδη η διαφορα δεν ειναι μεγαλη καλυτερα να πας για την 10.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

και ακομη μια ερωτηση( ναι εχω αρκετες :p )ειχα κατεβασει μερικα τραγουδια απ το youtube (οχι βιντεο απλα τραγουδια)και τα περασα στο κινητο.ομως δε μου αναγνωριζει ουτε τιτλο τπτ.απλα λεει αγνωστο αλμπουμ και τα παιζει ολα εκτος απο 2,3 που μου βγαζει σφαλμα.καμια ιδεα?

edit : αυτη ειναι καλη sd?

http://www.skroutz.gr/s/3732809/Samsung-microSDHC-32GB-Class-10.html

Edited by alexd11
Link to comment
Share on other sites

και ακομη μια ερωτηση( ναι εχω αρκετες :p )ειχα κατεβασει μερικα τραγουδια απ το youtube (οχι βιντεο απλα τραγουδια)και τα περασα στο κινητο.ομως δε μου αναγνωριζει ουτε τιτλο τπτ.απλα λεει αγνωστο αλμπουμ και τα παιζει ολα εκτος απο 2,3 που μου βγαζει σφαλμα.καμια ιδεα?

edit : αυτη ειναι καλη sd?

http://www.skroutz.gr/s/3732809/Samsung-microSDHC-32GB-Class-10.html

 

Αυτή λέει 8GB στην περιγραφή, είναι πολύ λίγα, εκτός αν είναι λάθος...και δεν είναι διαθέσιμη.

Κοίτα εδώ: http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550387

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση μπας και προχωρήσω με το πείραμα :P .Το 820 μου έχει όπως όλων φορτιστη 1.3Α .Παρατηρησα λοιπόν ότι ζεσταίνεται κατά τη φόρτιση ,όχι πολύ αλλά ούτε και λίγο.Σημερα όμως είδα ότι καθώς φορτιζε από το pc,λογω μαλλον χαμηλότερης τάσης (;),δε γνωρίζω,και δε ζεστάθηκε καθόλου και κρατάει καλύτερα η μπαταρία.Επισης βλέπω πως το 920 έρχεται με φορτιστή 1Α.Να δοκιμάσω να το φορτισω και γω με έναν τέτοιο που έχω ή μπορεί να γίνει τπτ;

 

 

 

Edit:Λοιπόν,χθες το φόρτισα με το USB στο PC και σήμερα βλεπω σχεδόν διπλάσια διαρκεια μπαταρίας.Το χρησιμοποιώ επίτηδες με όλα ανοιχτα εδώ και πολλές ώρες και έχω ακόμη 58% μπαταρία ενώ κανονικά θα ήμουν γυρω στο 20-25!

Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση μπας και προχωρήσω με το πείραμα :P .Το 820 μου έχει όπως όλων φορτιστη 1.3Α .Παρατηρησα λοιπόν ότι ζεσταίνεται κατά τη φόρτιση ,όχι πολύ αλλά ούτε και λίγο.Σημερα όμως είδα ότι καθώς φορτιζε από το pc,λογω μαλλον χαμηλότερης τάσης (;),δε γνωρίζω,και δε ζεστάθηκε καθόλου και κρατάει καλύτερα η μπαταρία.Επισης βλέπω πως το 920 έρχεται με φορτιστή 1Α.Να δοκιμάσω να το φορτισω και γω με έναν τέτοιο που έχω ή μπορεί να γίνει τπτ;

 

Δοκίμασέ το! Δεν χάνεις κάτι!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με μια επωνυμη class 10 εισαι αρχοντας (Transcend, Kingston, Samsung, Toshiba, Sandisk, Sony κλπ) ... http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?keyphrase=class+10+16gb&order_dir=asc&page=1

 

το εψαξα λιγο στο νετ και διαβασα πως το 820 εχει θεματα με τις series 10.Βεβαια οσα thread βρηκα ηταν κανα 5μηνο παλια.Εκαναν κανενα update και το εφτιαξαν?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση μπας και προχωρήσω με το πείραμα :P .Το 820 μου έχει όπως όλων φορτιστη 1.3Α .Παρατηρησα λοιπόν ότι ζεσταίνεται κατά τη φόρτιση ,όχι πολύ αλλά ούτε και λίγο.Σημερα όμως είδα ότι καθώς φορτιζε από το pc,λογω μαλλον χαμηλότερης τάσης (;),δε γνωρίζω,και δε ζεστάθηκε καθόλου και κρατάει καλύτερα η μπαταρία.Επισης βλέπω πως το 920 έρχεται με φορτιστή 1Α.Να δοκιμάσω να το φορτισω και γω με έναν τέτοιο που έχω ή μπορεί να γίνει τπτ;

 

 

 

Edit:Λοιπόν,χθες το φόρτισα με το USB στο PC και σήμερα βλεπω σχεδόν διπλάσια διαρκεια μπαταρίας.Το χρησιμοποιώ επίτηδες με όλα ανοιχτα εδώ και πολλές ώρες και έχω ακόμη 58% μπαταρία ενώ κανονικά θα ήμουν γυρω στο 20-25!

 

Οπότε, αργή φόρτιση ή με φορτιστή, λιγότερων Α.. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

γρατζουνίστηκε η οθόνη του κινητού μιας φίλης και σκέφτεται για αλλαγή.. ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω μια ερωτηση.. Στο (2ο) μενου μου τα εχει κατηγοριοποιημενα με αλφαβητικη σειρα, πως βγαινουν τα γραμματα?? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο παραπανω που ρωτα για την οθονη να υπολογιζει περίπου στα 90 με 100 ευρω για την αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση μπας και προχωρήσω με το πείραμα :P .Το 820 μου έχει όπως όλων φορτιστη 1.3Α .Παρατηρησα λοιπόν ότι ζεσταίνεται κατά τη φόρτιση ,όχι πολύ αλλά ούτε και λίγο.Σημερα όμως είδα ότι καθώς φορτιζε από το pc,λογω μαλλον χαμηλότερης τάσης (;),δε γνωρίζω,και δε ζεστάθηκε καθόλου και κρατάει καλύτερα η μπαταρία.Επισης βλέπω πως το 920 έρχεται με φορτιστή 1Α.Να δοκιμάσω να το φορτισω και γω με έναν τέτοιο που έχω ή μπορεί να γίνει τπτ;

 

 

 

Edit:Λοιπόν,χθες το φόρτισα με το USB στο PC και σήμερα βλεπω σχεδόν διπλάσια διαρκεια μπαταρίας.Το χρησιμοποιώ επίτηδες με όλα ανοιχτα εδώ και πολλές ώρες και έχω ακόμη 58% μπαταρία ενώ κανονικά θα ήμουν γυρω στο 20-25!

 

Το ίδιο βλέπω και εγώ στο 920 όταν το φορτίζω στο PC ή με την βάση ασύρματης φόρτισης της Nokia που βγάζει 750mA αντί για 1Α που βγάζει ο φορτιστής του. Καλύτερη λειτουργία της μπαταρίας και ας είναι λίγο πιο αργή η φόρτιση!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...