Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να εξηγησει καποιος γιατι συμβαινει αυτο ?

 

http://i.imgur.com/iwTX6Zc.pnghttp://i.imgur.com/XtfU5uH.png

 

Ειμαι με 2.5GB ελευθερα και μου βγαζει μηνυμα πως δεν υπαρχει αρκετος χωρος για παιχνιδι των 800MB :confused:

 

Δοκίμασες να το κάνεις ένα restart και να το ξανακατεβάσεις?

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες να το κάνεις ένα restart και να το ξανακατεβάσεις?

 

Ναι το restart ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα, αλλα δεν αλλαξε κατι. Ο ελευθερος χωρος που αναφερει η εφαρμογη για την μνημη οντως υπαρχει γιατι μετα δοκιμασα να περασω μια ταινια 1.5GB απο το pc και την πηρε κανονικα.

 

Εχω και ενα θεματακι με το Wifi εδω που ειμαι οποτε δεν μπορω να κανω αλλες δοκιμες αποψε, αλλα νομιζω μπορει να ειναι προβλημα της συγκεκριμενης εφαρμογης απο το store.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ναι το restart ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα, αλλα δεν αλλαξε κατι. Ο ελευθερος χωρος που αναφερει η εφαρμογη για την μνημη οντως υπαρχει γιατι δοκιμασα να περασω μια ταινια 1.5GB απο το pc και την πηρε κανονικα.

 

Εχω και ενα θεματακι με το Wifi εδω που ειμαι οποτε δεν μπορω να κανω αλλες δοκιμες αποψε, αλλα νομιζω μπορει να ειναι προβλημα της συγκεκριμενης εφαρμογης απο το store.

 

Εμένα κανονικά το κατέβασε και μου το τρέχει! Βέβαια εχω το 920 αλλά η εφαρμογή είναι η ίδια!

 

Σαν εφαρμογή εγκαταστημένη, μου πιάνει 966MΒ!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κανονικά το κατέβασε και μου το τρέχει! Βέβαια εχω το 920 αλλά η εφαρμογή είναι η ίδια!

 

Σαν εφαρμογή εγκαταστημένη, μου πιάνει 966MΒ!

 

Τελικα το προβλημα το εχω με το store γενικα και οχι με την συγκεκριμενη εφαρμογη. To storage check μου δειχνει 2.5GB ελευθερα, ενω οταν συνδεω το τηλεφωνο με υπολογιστη σαν mass storage παλι το βλεπω με 2.48GB διαθεσιμα. Απο τον υπολογιστη στελνω την ταινια Skyfall μεγεθους 2GB και περναει κανονικα στο τηλεφωνο, αρα τα 2.5GB υπαρχουν οντως διαθεσιμα προς χρηση.

 

Απο το store ομως δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη μεγαλυτερη απο 550MB και μου βγαζει το μηνυμα που εβαλα σε προηγουμενο post ... πολυ περιεργο :confused:

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ περίεργο! Δοκίμασες κανένα soft reset μπας και φτιάξει?
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα το εχω με το store γενικα και οχι με την συγκεκριμενη εφαρμογη. To storage check μου δειχνει 2.5GB ελευθερα, ενω οταν συνδεω το τηλεφωνο με υπολογιστη σαν mass storage παλι το βλεπω με 2.48GB διαθεσιμα. Απο τον υπολογιστη στελνω την ταινια Skyfall μεγεθους 2GB και περναει κανονικα στο τηλεφωνο, αρα τα 2.5GB υπαρχουν οντως διαθεσιμα προς χρηση.

 

Απο το store ομως δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη μεγαλυτερη απο 550MB και μου βγαζει το μηνυμα που εβαλα σε προηγουμενο post ... πολυ περιεργο :confused:

 

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το store ούτε με το κινητό, απλά κάποια παιχνίδια απαιτούν αρκετό ελεύθερο χώρο. Για παράδειγμα αν διαβάσεις το παρακάτω review του spiderman το οποίο είναι πάνω από 500mb στο τέλος του review γράφει οτι το παιχνίδι απαιτεί τουλάχιστον 3GB ελεύθερα.

http://m.wpcentral.com/amazing-spider-man-review

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ειμαι και εγώ κάτοχος απο σήμερα ενός 820. Το πήρα από το eshop στα 289 ευρώ , και ήταν unbranded t mobile απο την Πολωνία. Είδα ότι στις επιλογές δικτυου έχει επιλογή μόνο 2g/3g ενώ πήρα την cosmote και μ είπαν ότι το ενεργοποίησαν. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί; η αν γινεται να ξαναπεράσω κάπως το ελληνικό λογισμικό γ να ξεφορτωθώ και το splash screen της t-mobile;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ειμαι και εγώ κάτοχος απο σήμερα ενός 820. Το πήρα από το eshop στα 289 ευρώ , και ήταν unbranded t mobile απο την Πολωνία. Είδα ότι στις επιλογές δικτυου έχει επιλογή μόνο 2g/3g ενώ πήρα την cosmote και μ είπαν ότι το ενεργοποίησαν. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί; η αν γινεται να ξαναπεράσω κάπως το ελληνικό λογισμικό γ να ξεφορτωθώ και το splash screen της t-mobile;

 

Καλορίζικο καταρχήν!

Το πας σε ένα Nokia care και τους ζητάς να σου περάσουν ελληνικό firmware!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν γινεται αμεσα αυτο και πόσο περίπου θα στοιχισει; ευχαριστώ!

 

Κοίτα, εδώ στα Γιάννενα που μένω και είχα ρωτήσει πόσο κοστίζει να περάσω άλλο firmware μου είπε το παιδί που δουλεύει στο nokia care ότι δεν πληρώνω κάτι και ότι τις αναβαθμίσεις λογισμικού τις κάνουν δωρεάν. Και να σε χρεώσουν παραπάνω απο 10-15 ευρώ δεν νομίζω να σου πάρουν! Γίνεται άμεσα (εξαρτάται και την δουλειά που έχει το συγκεκριμένο κατάστημα που θα πας), κανα μισάωρο το πολύ θέλω να πιστεύω!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την επιλογή 2G/3G που βγάζει, υπάρχει περίπτωση αντί για ελληνικό firmware, να περιμένω κάποιο update του λογισμικού για να περαστεί η επιλογή 4G; Το δικό μου είναι από την Ουγγαρία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα στην νοκια τους ειπα ξεκαθαρα και απο 3 φορες να μου περασουν ελληνικο firmware στο κινητο, μου ειπαν ναι ολα καλα ελατε σε μια ωρα να το παρετε, πηγα πληρωσα 16 ευρω και μου ειχαν ξαναπερασει το πολωνικο και μ ειπαν δν γινεται να περαστει καποιο αλλο. πηγα σπιτι,εψαξα κ κατεβασα της cosmote το firmware, το ρισκαρα, το περασα και ολα τελεια με ενεργοποιημενη την επιλογη για 4g.τουλαχιστον μου εγινε μαθημα να μην ξαναπατησω ποτε το ποδι μ σε καποιο καταστημα νοκια!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή πολύ σύντομα θα είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής, ξέρετε από πού μπορούμε να προμηθευτούμε καπάκια διαφορετικών χρωμάτων, στην Ελλάδα; Επίσης, αν βρω έκδοση με μαύρο καπάκι, θα έχει σίγουρα nfc;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή πολύ σύντομα θα είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής, ξέρετε από πού μπορούμε να προμηθευτούμε καπάκια διαφορετικών χρωμάτων, στην Ελλάδα; Επίσης, αν βρω έκδοση με μαύρο καπάκι, θα έχει σίγουρα nfc;

 

Είχα δεί στον Κωτσόβολο στο the Mall αλλά δεν είδα τιμή! Τα είχε σχεδόν όλα τα χρώματα αλλά δεν ξέρω αν έχουν NFC ή επαγωγική φόρτιση!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή πολύ σύντομα θα είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής, ξέρετε από πού μπορούμε να προμηθευτούμε καπάκια διαφορετικών χρωμάτων, στην Ελλάδα; Επίσης, αν βρω έκδοση με μαύρο καπάκι, θα έχει σίγουρα nfc;

Καλησπερα. Το NFC ειναι ενσωματωμενο στην συσκευη και οχι στο καπακι. Απλα υπαρχουν καπακια με δυνατοτητα ασυρμαρτης φορτισης (εφοσον εχεις και τον αντιστοιχο φορτιστη) και απλα καπακια, ολα σε διαφορα χρωματα.

Σε NOKIA Care πουλανε ολα τα χρωματα απο καπακια (τουλαχιστον στο NOKAI Care Κατεχακης τα εχει ολα).

Link to comment
Share on other sites

Είχα δεί στον Κωτσόβολο στο the Mall αλλά δεν είδα τιμή! Τα είχε σχεδόν όλα τα χρώματα αλλά δεν ξέρω αν έχουν NFC ή επαγωγική φόρτιση!

 

Καλησπερα. Το NFC ειναι ενσωματωμενο στην συσκευη και οχι στο καπακι. Απλα υπαρχουν καπακια με δυνατοτητα ασυρμαρτης φορτισης (εφοσον εχεις και τον αντιστοιχο φορτιστη) και απλα καπακια, ολα σε διαφορα χρωματα.

Σε NOKIA Care πουλανε ολα τα χρωματα απο καπακια (τουλαχιστον στο NOKAI Care Κατεχακης τα εχει ολα).

 

Καλημέρα κατ' αρχήν. Άρα Κωτσόβολος και Nokia Care λοιπόν. Πάντως δε καλό timing είφα τις απαντήσεις σας, γιατί από χτες είμαι κάτοχος αυτής της απίστευτης συσκευής που λέγεται 820. :D Και σε λευκό είναι έρωτας... :O Πραγματικά, Nokia και Microsoft κάνουν σοβαρή δουλειά. Πιστεύω ότι με αυτή τη συσκευή θα είμαι καλυμμένος για πολλά χρόνια. Και 2 απορίες. Είμαι με την έκδοση 10211.204 και μου εμφανίζει update. Έχει κανείς κάποιο πρόβλημα, αφού έκανε το update; Γιατί, όπως είναι τώρα, ούτε υπερθερμαίνεται, ούτε έχω κάποιο άλλο θέμα. Και η τελευταία. Επέλεξα να κατεβάσω τα πληκτρολόγια Αγγλικών ( United Kingdom ) και Ελληνικών. Και από χτες μου γράφει κάτω από τα πληκτρολόγια downloading ( μπορώ να γράψω Ελληνικά και Αγγλικά. Αυτό που θέλει να κατεβάσω είναι οι προβλέψεις ). Μόλις επιλέξω κάποιο, με προτρέπει να κάνω το update που ανέφερα στην προηγούμενη απορία μου..

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση,

αναφορα παραδοσης υπαρχει? και αν ναι πως ερχεται?

εχω ακουσει οτι ερχεται σαν ξεχωριστο μηνυμα, ισχυει κατι τετοιο?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση,

αναφορα παραδοσης υπαρχει? και αν ναι πως ερχεται?

εχω ακουσει οτι ερχεται σαν ξεχωριστο μηνυμα, ισχυει κατι τετοιο?

 

Κάτοχος κι εγώ απο εχθές μετά απο δυο τρία χρόνια αντροιντ.Ειμαι πολύ ευχαριστημένος και νιώθω ότι ξεκουράζομαι και επιτέλους μπορώ να χαρώ μια συσκευή χωρίς ρουτ ξερουτ Odin κτλ.

Μάλλον εδώ θα ρίξω άγκυρα.

Τώρα για την ερώτηση σου ναι όντως έρχεται σαν ξεχωριστό μυνημα η αναφορα αλλα αμα θες το απενεργοποιεις.Πιστευω μελλοντικά να το δουνε λίγο αυτο αν και εμένα δεν με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ απο εχθές μετά απο δυο τρία χρόνια αντροιντ.Ειμαι πολύ ευχαριστημένος και νιώθω ότι ξεκουράζομαι και επιτέλους μπορώ να χαρώ μια συσκευή χωρίς ρουτ ξερουτ Odin κτλ.

Μάλλον εδώ θα ρίξω άγκυρα.

Τώρα για την ερώτηση σου ναι όντως έρχεται σαν ξεχωριστό μυνημα η αναφορα αλλα αμα θες το απενεργοποιεις.Πιστευω μελλοντικά να το δουνε λίγο αυτο αν και εμένα δεν με ενοχλεί.

 

Χρησιμοποιω πολυ τα μηνυματα και θεωρω πολυ σημαντικη την αναφορα παραδοσης.. απλα με ζοριζει η ιδεα οτι μετα απο καθε μηνυμα θα μου σκαει σε μηνυμα η αναφορα και θα πρεπει να κοιταω αν ηρθε, να βεβαιωνομαι οτι αυτο το μηνυμα που μολις ηρθε ειναι αναφορα κτλπ

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην εφαρμογή του Facebook, στη λίστα των φίλων μου βγάζει, για παράδειγμα, 3 online, ενώ στη συνομιλία, στην εφαρμογή των μηνυμάτων, μου βγάζει έναν. Και η απορία μου είναι η εξής. Ποια από τις 2 λίστες να εμπιστεύομαι περισσότερο; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω πολυ τα μηνυματα και θεωρω πολυ σημαντικη την αναφορα παραδοσης.. απλα με ζοριζει η ιδεα οτι μετα απο καθε μηνυμα θα μου σκαει σε μηνυμα η αναφορα και θα πρεπει να κοιταω αν ηρθε, να βεβαιωνομαι οτι αυτο το μηνυμα που μολις ηρθε ειναι αναφορα κτλπ

 

Εμένα πάλι με ζορίζει και ενοχλεί η έλλειψη κανονικού πληκτρολόγιόυ με χρήση t9

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/Καλημέρα. Ξέρετε ποια είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού, που έχει εγκατεστημένο το 820; Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η τελευταία είναι η 1232.5957.1308.0003 αν εννοείς αυτό.

 

Ευχαριστώ. :) Ναι, αυτό ακριβώς εννοώ. Χμμ, είμαι κάποια updates πίσω... Γενικότερη ερώτηση. Με την έκδοση 1308 είχατε/έχετε θέματα με τη λειτουργία του κινητού, που δεν τα είχατε πριν το update;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...