Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω την 1308.0001.Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο.Για να καταλάβω,επειδή είμαι νέος στα windows,αυτο είναι η έκδοση firmware?

Δηλαδη μπορεί να παίρνουμε updates και να αλλαζει μόνο αυτό και όχι η έκδοση των windows;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ. :) Ναι, αυτό ακριβώς εννοώ. Χμμ, είμαι κάποια updates πίσω... Γενικότερη ερώτηση. Με την έκδοση 1308 είχατε/έχετε θέματα με τη λειτουργία του κινητού, που δεν τα είχατε πριν το update;

 

Δεν θυμάμαι να παρατήρησα κάποια ιδιαίτερη αλλαγή προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο αλλά έχει περάσει αρκετός καιρός που έκανα το update και δεν θυμάμαι. Κάποιος με καλύτερη μνήμη θα βοηθούσε :)

 

Εγώ έχω την 1308.0001.Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο.Για να καταλάβω,επειδή είμαι νέος στα windows,αυτο είναι η έκδοση firmware?

Δηλαδη μπορεί να παίρνουμε updates και να αλλαζει μόνο αυτό και όχι η έκδοση των windows;

 

Ναι, αυτή τη στιγμή έχουμε windows phone 8 τα οποία με τα updates βελτιώνονται αλλά δεν αλλάζει η έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μια απλή ερώτηση έχω. Έχει η συσκευή ραδιόφωνο?

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μια απλή ερώτηση έχω. Έχει η συσκευή ραδιόφωνο?

 

Η απαντηση και εδω ειναι ιδια με την απαντηση στο ιδιο ερωτημα που εκανες στο θεμα του 520!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα στην νοκια τους ειπα ξεκαθαρα και απο 3 φορες να μου περασουν ελληνικο firmware στο κινητο, μου ειπαν ναι ολα καλα ελατε σε μια ωρα να το παρετε, πηγα πληρωσα 16 ευρω και μου ειχαν ξαναπερασει το πολωνικο και μ ειπαν δν γινεται να περαστει καποιο αλλο. πηγα σπιτι,εψαξα κ κατεβασα της cosmote το firmware, το ρισκαρα, το περασα και ολα τελεια με ενεργοποιημενη την επιλογη για 4g.τουλαχιστον μου εγινε μαθημα να μην ξαναπατησω ποτε το ποδι μ σε καποιο καταστημα νοκια!

 

Έχω αντίστοιχο πρόβλημα με 820 απο Ουγγαρία. Μήπως μπορείς να μου δωσεις πληροφορίες για το firmware της cosmote; Αν έχεις ακομα κανα λινκ με σώζεις :D Θα περάσω και απο νοκια center να δω τι θα μου πούνε ( το εμπιστεύομαι αυτό της περιοχής) αλλά φοβάμαι ότι δεν θα γινει η δουλειά. Δεν είναι τίποτα τρομερό και θεωρητικά δεν θα έπρεπε να το πειράζω καινούρια συσκευή αλλά τώρα που το ξεκίνησα με τρώει να το κάνω να δουλέψει :P ότι πληροφορία έχεις βοηθάει πολύ! Σ ευχαριστώ πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να παρατήρησα κάποια ιδιαίτερη αλλαγή προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο αλλά έχει περάσει αρκετός καιρός που έκανα το update και δεν θυμάμαι. Κάποιος με καλύτερη μνήμη θα βοηθούσε :)

 

Μα το διατυπώσω καλύτερα. Στην καθημερινή σου χρήση, έχεις παρατήσει κάποιο πρόβλημα; Όπως lag ( λέμε τώρα, για WP8 μιλάμε :D ), υπερθέρμανση ή πιο γρήγορο άδειασμα της μπαταρίας; Γιατί, να χτυπήσω ξύλο, έχω "ερωτευτεί" τον τρόπο που λειτουργεί το 820 και WP8, που δε θέλω με κανένα τρόπο να το πειράξω προς το χειρότερο. :O

 

P.S.: Πραγματικά, δεν περίμενα να έχουν τόση διαφορά WP8 και WP7/7.8.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μα το διατυπώσω καλύτερα. Στην καθημερινή σου χρήση, έχεις παρατήσει κάποιο πρόβλημα; Όπως lag ( λέμε τώρα, για WP8 μιλάμε :D ), υπερθέρμανση ή πιο γρήγορο άδειασμα της μπαταρίας; Γιατί, να χτυπήσω ξύλο, έχω "ερωτευτεί" τον τρόπο που λειτουργεί το 820 και WP8, που δε θέλω με κανένα τρόπο να το πειράξω προς το χειρότερο. :O

 

P.S.: Πραγματικά, δεν περίμενα να έχουν τόση διαφορά WP8 και WP7/7.8.

 

by the way υπάρχει πρόγραμμα που κάνει αναβαθμίσεις με το που βγουνε και όχι μετά απο μήνες που φτάνουν σε μας. Nokia software updater for retail . Άλλωστε σε κανα μήνα σκάει το GDR 2 που βαζει ραδιόφωνο και screen awake :D

Link to comment
Share on other sites

Μα το διατυπώσω καλύτερα. Στην καθημερινή σου χρήση, έχεις παρατήσει κάποιο πρόβλημα; Όπως lag ( λέμε τώρα, για WP8 μιλάμε :D ), υπερθέρμανση ή πιο γρήγορο άδειασμα της μπαταρίας; Γιατί, να χτυπήσω ξύλο, έχω "ερωτευτεί" τον τρόπο που λειτουργεί το 820 και WP8, που δε θέλω με κανένα τρόπο να το πειράξω προς το χειρότερο. :O

 

Lag δεν είχα και ούτε έχω ακόμα και τώρα που το τηλέφωνο είναι ένα βήμα πριν το hard reset γιατί μου έχουν μείνει λιγότερα από 300mb στην εσωτερική μνήμη, υπερθέρμανση δεν έχω απλά φυσιολογική αύξηση της θερμοκρασίας σε λογικά πλαίσια και στο θέμα της μπαταρίας δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά γιατί και πριν το update και μετά μου την κατεβάζει νεράκι! Σίγουρα φταίει ότι το έχω όλη μέρα στα χέρια μου με σχεδόν όλα ανοιχτά (εκτός bluetooth και nfc). Ελπίζω μετά το reset να βελτιωθεί κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Lag δεν είχα και ούτε έχω ακόμα και τώρα που το τηλέφωνο είναι ένα βήμα πριν το hard reset γιατί μου έχουν μείνει λιγότερα από 300mb στην εσωτερική μνήμη, υπερθέρμανση δεν έχω απλά φυσιολογική αύξηση της θερμοκρασίας σε λογικά πλαίσια και στο θέμα της μπαταρίας δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά γιατί και πριν το update και μετά μου την κατεβάζει νεράκι! Σίγουρα φταίει ότι το έχω όλη μέρα στα χέρια μου με σχεδόν όλα ανοιχτά (εκτός bluetooth και nfc). Ελπίζω μετά το reset να βελτιωθεί κάπως.

 

Άρα, μετά το update, όλα καλά, πέρα απο τη μπαταρία. Κι εγώ δεν το αφήνω από τα χέρια μου ( δεν ανοίγω laptop πλέον, μόνο για πολύωρη δουλειά ), αλλά η μπαταρία δε κατεβαίνει νεράκι. Κι ας έχω κάνει μόνο την πρώτη φόρτιση σωστά. Νομίζω ότι θα περιμένω λίγο ακόμα. Thanks και πάλι για τις απαντήσεις, :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άρα, μετά το update, όλα καλά, πέρα απο τη μπαταρία. Κι εγώ δεν το αφήνω από τα χέρια μου ( δεν ανοίγω laptop πλέον, μόνο για πολύωρη δουλειά ), αλλά η μπαταρία δε κατεβαίνει νεράκι. Κι ας έχω κάνει μόνο την πρώτη φόρτιση σωστά. Νομίζω ότι θα περιμένω λίγο ακόμα. Thanks και πάλι για τις απαντήσεις, :)

 

Κάπως έτσι και εγώ, έχω φτάσει σε σημείο να σερφάρω πολύ περισσότερες ώρες από το κινητό παρά απο το pc! Πόσες ώρες σου βγάζει δηλαδή;

Εγώ πάντως δεν την βγάζω τη μέρα αν δεν το φορτίσω το μεσημέρι. Σε λίγες μέρες θα κάνω reset και ελπίζω να στρώσει γιατί είναι φορές που γλυκοκοιτάζω αυτό το κτήνος http://www.mugen-power-batteries.com/nokia/nokia-lumia-820/mugen-power-3600mah-extended-battery-for-nokia-lumia-820-with-battery-door.html αλλά είναι το πάχος και η τιμή που δεν το αποφασίζω.

Edited by alexgp16V
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε πριν λίγο τις αναβαθμίσεις για τους χάρτες (Maps, Drive+, Transit) και δεν μπορεί να τους κατεβάσει με τίποτα. Βγάζει σφάλμα με κωδικό c101b000.
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι και εγώ, έχω φτάσει σε σημείο να σερφάρω πολύ περισσότερες ώρες από το κινητό παρά απο το pc! Πόσες ώρες σου βγάζει δηλαδή;

Εγώ πάντως δεν την βγάζω τη μέρα αν δεν το φορτίσω το μεσημέρι. Σε λίγες μέρες θα κάνω reset και ελπίζω να στρώσει γιατί είναι φορές που γλυκοκοιτάζω αυτό το κτήνος http://www.mugen-power-batteries.com/nokia/nokia-lumia-820/mugen-power-3600mah-extended-battery-for-nokia-lumia-820-with-battery-door.html αλλά είναι το πάχος και η τιμή που δεν το αποφασίζω.

 

Να σου πω. Από τις 16:00, μέχρι και τις 00:00 ( στο περίπου ), με ένα 70 - 65%, στο ξεκίνημα, φτάνω στο 10 - 15%. Αλλά, όχι με σωστές φορτίσεις. Δηλαδή, να είμαι στο 75% κι επειδή ξέρω ότι θα βγω και δεν ξέρω πότε θα γυρίσω, θα το βάλω να φορτίσει μέχρι το 95%. Το link δεν το πάτησα, αλλά αν θυμάμαι καλά είναι κάποια κινεζική μπαταρία, χρυσή; :P Προσωπικά, θα αγόραζα άλλη μια της Nokia, δε θα έπαιζα κινητό μου "κορώνα - γράμματα".

 

@Andreas1980, ακριβώς το ίδιο θέμα έχω κι εγώ. :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε πριν λίγο τις αναβαθμίσεις για τους χάρτες (Maps, Drive+, Transit) και δεν μπορεί να τους κατεβάσει με τίποτα. Βγάζει σφάλμα με κωδικό c101b000.

 

Να σου πω. Από τις 16:00, μέχρι και τις 00:00 ( στο περίπου ), με ένα 70 - 65%, στο ξεκίνημα, φτάνω στο 10 - 15%. Αλλά, όχι με σωστές φορτίσεις. Δηλαδή, να είμαι στο 75% κι επειδή ξέρω ότι θα βγω και δεν ξέρω πότε θα γυρίσω, θα το βάλω να φορτίσει μέχρι το 95%. Το link δεν το πάτησα, αλλά αν θυμάμαι καλά είναι κάποια κινεζική μπαταρία, χρυσή; :P Προσωπικά, θα αγόραζα άλλη μια της Nokia, δε θα έπαιζα κινητό μου "κορώνα - γράμματα".

 

@Andreas1980, ακριβώς το ίδιο θέμα έχω κι εγώ. :confused:

 

Εγώ πρόλαβα και τις έκανα :) Το πρόβλημα όμως είναι γενικό http://www.wpcentral.com/service-alert-windows-phone-store-throwing-c101b000-error

 

Τα πηγαίνει καλύτερα από το δικό μου. Εγώ δεν έχω σταθερή κατανάλωση (ανάλογα τη χρήση) αλλά αν δεν το φορτίσω το μεσημέρι αποκλείεται να με βγάλει μέχρι να πέσω για υπνο το βράδυ. Η μπαταρία είναι κινέζικη αλλά έχω διαβάσει καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόλαβα και τις έκανα :) Το πρόβλημα όμως είναι γενικό http://www.wpcentral.com/service-alert-windows-phone-store-throwing-c101b000-error

 

Μάλλον έχουν πέσει όλοι με τα μούρτρα γι'αυτές τις αναβαθμίσεις. Μέχρι τώρα έχει καταφέρει να μου κάνει τα 2 από τα 3 (συν το whatsapp και τις ρυθμίσεις για τα αξεσουάρ), μετά από πολύ κόπο. Μόνο το Transit μου έχει μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει καμια εφαρμογή η αν γινεται απο το κινητό να συνδεθώ μέσω dlna στην smart tv μου;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει καμια εφαρμογή η αν γινεται απο το κινητό να συνδεθώ μέσω dlna στην smart tv μου;

 

Nokia Play To

Edited by Andreas1980
Link to comment
Share on other sites

Nokia Play To

 

Αψωγο σε ευχαριστώ φίλε μου!!

Και κάτι αλλο αν ξέρεις στο ημερολογιο μπορούμε να μας δείχνει τα γενεθλια και τις γιορτες απο τις επαφές και το facebook όπως στο android;

Και κάτι αλλο το cinemagraph γιατι δεν παίζει;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Αψωγο σε ευχαριστώ φίλε μου!!

Και κάτι αλλο αν ξέρεις στο ημερολογιο μπορούμε να μας δείχνει τα γενεθλια και τις γιορτες απο τις επαφές και το facebook όπως στο android;

Και κάτι αλλο το cinemagraph γιατι δεν παίζει;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

αν περάσεις τον λογαριασμό του facebook ναι στο ημερολόγιο σου τα εμφανίζει και γενέθλια και γιορτές.

Το cinemagraph τι εννοείς δεν παίζει δηλαδή το πατάς και δεν ανοίγει??είχε βγει πριν 3-4 μέρες ένα update και μετά το αφαίρεσαν και από το κατάστημα

για δοκίμασε από εδώ να σκαναρις μπας και κανεις το update

http://www.wpcentral.com/nokia-updates-cinemagraph-windows-phone-8-720p-resolution-improved

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αν περάσεις τον λογαριασμό του facebook ναι στο ημερολόγιο σου τα εμφανίζει και γενέθλια και γιορτές.

Το cinemagraph τι εννοείς δεν παίζει δηλαδή το πατάς και δεν ανοίγει??είχε βγει πριν 3-4 μέρες ένα update και μετά το αφαίρεσαν και από το κατάστημα

για δοκίμασε από εδώ να σκαναρις μπας και κανεις το update

http://www.wpcentral.com/nokia-updates-cinemagraph-windows-phone-8-720p-resolution-improved

 

Nα σκαναρω;Δηλαδη πως;Sorry αλλα newby σε w8:O

Eχω περασει κανονικα το facebook αφου βλεπω τα νεα

Link to comment
Share on other sites

Nα σκαναρω;Δηλαδη πως;Sorry αλλα newby σε w8:O

Eχω περασει κανονικα το facebook αφου βλεπω τα νεα

 

 

πατα το κουμπι με τον μεγεθυντικο φακο που σε παει στο bing search και κατω κατω εχει ενα ματι!

πατας στο ματι και ανοιγει η καμερα σε λειτουργια σαρωσης barcode

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Nα σκαναρω;Δηλαδη πως;Sorry αλλα newby σε w8:O

Eχω περασει κανονικα το facebook αφου βλεπω τα νεα

 

πατα το κουμπι με τον μεγεθυντικο φακο που σε παει στο bing search και κατω κατω εχει ενα ματι!

πατας στο ματι και ανοιγει η καμερα σε λειτουργια σαρωσης barcode

 

 

Αρκεί να είσαι συνδεμένος και σε κάποιο δίκτυο! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

πατα το κουμπι με τον μεγεθυντικο φακο που σε παει στο bing search και κατω κατω εχει ενα ματι!

πατας στο ματι και ανοιγει η καμερα σε λειτουργια σαρωσης barcode

 

Αρκεί να είσαι συνδεμένος και σε κάποιο δίκτυο! ;)

 

Tο εκανα ρε παιδια με παει στο νοκια store αλλα δεν υπαρχει κατι να το κανω εγκατασταση.Μου λεει οτι η εφαρμογη δεν ειναι διαθεσιμη για το τηλεφωνο μου γιατι πρεπει να ενημερωθει το λογισμικο του τηλεφωνου μου.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το 4g μου τρωει πολύ μπαταρία και ζεσταίνεται αρκετα.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Tο εκανα ρε παιδια με παει στο νοκια store αλλα δεν υπαρχει κατι να το κανω εγκατασταση.Μου λεει οτι η εφαρμογη δεν ειναι διαθεσιμη για το τηλεφωνο μου γιατι πρεπει να ενημερωθει το λογισμικο του τηλεφωνου μου.:lol:

 

Καλημέρα έχει αφαιρεθεί από το κατάστημα είχε πρόβλημα η εφαρμογή περιμένουμε να την φτιάξουν για να ξανά μπει στο store υπομονή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει αφαιρεθεί από το κατάστημα είχε πρόβλημα η εφαρμογή περιμένουμε να την φτιάξουν για να ξανά μπει στο store υπομονή

 

οκ σε ευχαριστώ για την απαντηση:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...