Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα χρώματα έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ έχω ένα κόλλημα με το μαύρο και με βόλεψε το ότι είναι ματ μιας και το κάνει πολύ πιο ωραίο.

Το cinemagraph δε το δοκίμασα ποτε. Τώρα που το έγραψες το ανοιξα και κάνει κάτι "μαγικά"..... Θα το κοιτάξω καλύτερα με την πρώτη ευκαιρία.

 

Τσέκαρε το και κοίτα αν μπορείς και σε τι μορφή τα αποθηκεύει και σε τι μεγεθος πάνω κάτω ! Κατα πάσα πιθανότητα θα τα αποθηκεύει σε gif αλλά τσέκαρε το για να μας φύγει η απορία! :D

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το transfer my data μεταφερθηκαν ολες οι επαφες και τα sms απο το Ν8 μου αλλα οχι τα mms.....γνωριζει καποιος πως γινεται να τα μεταφερω;

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω δοκιμάσει, κάνε την διαδικασια απο την αρχη δίνοντας την εντολή απο το Ν8 και τσεκάρισε μόνο τα mms.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω δοκιμάσει, κάνε την διαδικασια απο την αρχη δίνοντας την εντολή απο το Ν8 και τσεκάρισε μόνο τα mms.

 

Το δοκιμασα και δεν το δεχεται....μονο sms και επαφες....ουτε σημειωσεις,ουτε ημερολογιο.....:(

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

nokia lumia 920 αγορασμένο από ελλάδα, θα έχει ελληνικό μενου? εχουμε την δυνατότητα να καθορίσουμε εμείς την γλώσσα στα μενου? ρωτάω γιατι σε wm5-6,5 δεν υπήρχε δυνατότητα αλλαγής γλώσσας παρα μόνο αν περνούσαμε wwe rom. (με ενδιαφέρει το μενού να είναι στα αγγλικά)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

nokia lumia 920 αγορασμένο από ελλάδα, θα έχει ελληνικό μενου? εχουμε την δυνατότητα να καθορίσουμε εμείς την γλώσσα στα μενου? ρωτάω γιατι σε wm5-6,5 δεν υπήρχε δυνατότητα αλλαγής γλώσσας παρα μόνο αν περνούσαμε wwe rom. (με ενδιαφέρει το μενού να είναι στα αγγλικά)

 

Ευχαριστώ

 

Βαβαίος και θα έχει Ελληνικά και εσύ καθορίζεις ποιά θα βάλεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εισαι Alex? Είχες καιρό να γραψεις και νόμισα πως το πούλησες....:)

Στο θέμα μας, όπως τα λέει ο αλεξ. Η γλωσσα υπάρχει κανονικά και δεν χάνεται όπως συνέβαινε με το Symbian (σε update μέσω ovi suite)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα χτες βράδυ ότι κλείνοντας το data, το wifi παραμένει συνέχεια ενεργοποιημένο και μετά το σβήσιμο της οθόνης. Οπότε αυτό είναι μια προσωρινή λύση μέχρι να λάβουμε το update. Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Δεν νομίζω πως ισχύει...

 

Απόλυτα σίγουρος. Αφού μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις στο skype και συγχρόνιζε το email. Δεν είχα καμιά εφαρμογή ανοιχτή, μόνο ότι τρέχει στο παρασκήνιο. Skype, viber, συχρονισμός email και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο τρέχει από πίσω.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχουν αρχίσει τα update σε unbranded ή μη συσκευές και εκτός ΗΠΑ/Καναδά και μέσα στις υπόλοιπες 10-15 ημέρες θα τα λαβουν σταδιακά σε όλο το κόσμο οι κάτοχοί τούς και επίσημα μέσω OTA.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο το κιν. οταν το βαζω να φορτιζει ξαναανοιγει....γενικα αν το εχω στην πριζα και το κλεισω αμεσω ξαναανοιγει...ειναι φυσιολογικο αυτο?

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο το κιν. οταν το βαζω να φορτιζει ξαναανοιγει....γενικα αν το εχω στην πριζα και το κλεισω αμεσω ξαναανοιγει...ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Ναι, έτσι συμπεριφέρονται όλα τα Windows Phones.

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατεβασα update και περιμενω να το κανει εγκατασταση γιατι δεν ειχα μπαταρια...απ'οτι διαβασα στο wpcentral η portico ειναι διαθεσιμη για τα κινητα της ΕΕ και επειδη εμενα ειναι ακομα κλειδωμενο εκει γι αυτο λαμβανω την αναναθμιση ;)

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αργησανε. Εγω θέλω να το δω στο χέρι.φοβαμαι μην είναι μεγάλο.

Αλλιώς θα το είχα πάρει απο εξωτερικό.

Με τόσες καθυστερήσεις στην διαθεση,και στην υψηλή τιμη αποτρέπουν τον κόσμο να το πάρει.

Εδω σκέφτομαι εγω να πάρω το Motorola razr I. Βαρέθηκα να περιμένω,και τα υπόλοιπα windows phone δεν με τρελαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αργησανε. Εγω θέλω να το δω στο χέρι.φοβαμαι μην είναι μεγάλο.

Αλλιώς θα το είχα πάρει απο εξωτερικό.

Με τόσες καθυστερήσεις στην διαθεση,και στην υψηλή τιμη αποτρέπουν τον κόσμο να το πάρει.

Εδω σκέφτομαι εγω να πάρω το Motorola razr I. Βαρέθηκα να περιμένω,και τα υπόλοιπα windows phone δεν με τρελαινουν.

 

Απο θεμα διαστασεις ειναι σχεδον ιδιο με το Xperia T με ελαφρως μεγαλυτερο παχος και 45 γραμμαρια πιο βαρυ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αργησανε. Εγω θέλω να το δω στο χέρι.φοβαμαι μην είναι μεγάλο.

Αλλιώς θα το είχα πάρει απο εξωτερικό.

Με τόσες καθυστερήσεις στην διαθεση,και στην υψηλή τιμη αποτρέπουν τον κόσμο να το πάρει.

Εδω σκέφτομαι εγω να πάρω το Motorola razr I. Βαρέθηκα να περιμένω,και τα υπόλοιπα windows phone δεν με τρελαινουν.

 

Αν και όλα ειναι υποκειμενικά μην σε φοβίζει το βάρος ,επειδή και είχα και το 900 και άκουγα από όλους (ειδικά απο αυτούς που ούτε το ειχαν δει )ότι το 920 είναι βαρύ είναι μεγάλο όταν το πήρα στα χέρια μου έπαθα πλάκα εμένα μου φάνηκε πιο λεπτό και πιο ελαφρύ απο το 900,το συνηθίζεις αμέσως και απο θέμα ποιότητας δεν το συζητάμε.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το βάρος δεν με αποτρέπει καθόλου. Είχα και το N9 κ το βάρος του μου άρεσε. Το πλάτος με ανησυχεί. Ακόμα και το 820 που είδα στο πλαίσιο εχει μεγάλο πλάτος, ενω θα μπορούσαν να το κάνουν μικροτερο(βλέπε HTC 8X).
Link to comment
Share on other sites

Οι διαστάσεις του τρόμαζαν κι εμένα αλλά τελικά είναι οκ. Ίσως "ευθύνεται" το πανέμορφο σχέδιο (Ν9 xl...:D.)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γίνετε όταν κτυπάει το τηλέφωνο να το γυρίσεις ανάποδα με την οθόνη από κάτω και να κάνει αθόρυβη την κλίση??

και υπάρχει τρόπος να στέλνω photo video σε τηλεόραση με dlna??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το βάρος δεν με αποτρέπει καθόλου. Είχα και το N9 κ το βάρος του μου άρεσε. Το πλάτος με ανησυχεί. Ακόμα και το 820 που είδα στο πλαίσιο εχει μεγάλο πλάτος, ενω θα μπορούσαν να το κάνουν μικροτερο(βλέπε HTC 8X).

 

Όντως, και εμένα το πλάτος με ανησυχεί. Πάντως το 820 είναι στα όρια του φυσιολογικού, για τα δικά μου πάντα γούστα! Πάντως είναι πανέμορφη η σειρά Lumia...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , μπορει να σας φανει λιγο βλακεια αλλα την χρειαζομε αυτη την εφαρμογη . υπαρχει στο μαρκετ η εφαρμογη facebook messenger η καποια παρομοια ? επισεις συνεργαζετε κανονικα με pc win 7?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γίνετε όταν κτυπάει το τηλέφωνο να το γυρίσεις ανάποδα με την οθόνη από κάτω και να κάνει αθόρυβη την κλίση??

και υπάρχει τρόπος να στέλνω photo video σε τηλεόραση με dlna??

 

1. Δεν νομίζω, εκτός κι αν υπάρχει εφαρμογή. Δεν το έχω ψάξει. Βαζω την κλήση στο αθόρυβο πιέζοντας το πλήκτρο της έντασης στο πλάι.

2. Υπάρχουν εφαρμογές για dlna.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 βδπμαδες συμβιωσης με το κιν. και με περασμενη την επισημη αναβαθμιση απο τη Nokia εχω 2-3 θεματακια που με απασχολουν...η μπαταρια συνεχιζει να ειναι απαραδεκτη...με κανονικη χρηση (10-15 λεπτα τηλ,ανοιχτο viber,συγχρονισμος mail ανα μια ωρα και location off,w-fi ανοιχτο) δεν κραταει πανω απο 10-12 ωρες.....ο dialer ειναι αθλιος...κατεβασα το RapDialer αλλα δεν κανει συγχρονισμο με το ιστορικο του τηλ...οποτε αν εχω αναπαντητη πρεπει να ανοιξω τον dialer του τηλ.....ειναι σπαστικο που τα παντα φαινονται οταν ερχονται....δλδ να δειχνω φωτος σε καποιον και να εμφανιζεται μνμ και να μπορει να το βλεπει (εκτος αν υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιουνται τα notifications και δεν τον εχω βρει....)...και το οτι δε κλεινουν οι εφαρμογες που τρεχουν με το κλασσικο παρατεταμενο πατημα και την εμφανιση του Χ ειναι λιγο σπαστικο και πρεπει να πατας συνεχως το backbutton.....επισης το οτι ο explorer δεν εχει επιλογη για blank page για αρχικη και οταν τον ανοιγεις σου δειχνει ην τελευταια σελιδα που εβλεπες...

κατα τ'αλλα το λειτουργικο ειναι πολυ ομαλο και γρηγορο....μ'αρεσει που ολα ειναι ευκολα προσβασιμα...πολυ γρηγορο....ο μεγεθος ειναι λιγο θεμα στην αρχη για μεταβαση απο το Ν8 αλλα το συνηθιζεις ευκολα....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...