Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις δικιο μολις επανηλθαν και ετοιμαζομαστε για φλασαρισμα της Portico once again με τις ευλογιες της Nokia:p

 

Θα περάσεις την Ελληνική η την Αγγλική που έχουμε ήδη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω πως ισχύει αυτο με τις σπασμένες εφαρμογές.....

 

Και ομως ισχυει. Υπαρχουν site με σπασμενες εφαρμογες για wp αλλα τα κινητα που της περνανε ειναι με dev roms. Tα αρχεια στα android εχουν καταληξη apk, στο ios ipa και στα wp xap. Aν ριξεις μια ματια στο νημα του lumia 800 πρεπει να το αναφερουν μερικα παιδια εκει.

 

 

edit : Για να γινει το κολπο με της σπασμενες εφαρμογες θελει dev account, αν δεν εχεις dev account η δεν θελεις ,τοτε ειναι η dev rom...αν δεν κανω λαθος.

 

Εχω αρχισει τα διαβασματα σχετικα με αυτες της ρομ και τα κολπα.

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις την Ελληνική η την Αγγλική που έχουμε ήδη?

 

Οχι την Αγγλικη περασα,βγηκε και ελληνικη?!!?

Απλως καλυτερα σαν περιοχη να βαλετε Αγγλια απο Ελλαδα που το ειχα πριν,διοτι εχει πολλαπλασιες εφαρμογες.

Αναβαθμιστε και το Nokia Music διοτι βγηκε καινουργια εκδοση,οπως επισης και τις περισσοτερες Νοκια εφαρμογες.

Επισης κατι που παρατηρησα ειναι οτι στη πλοηγηση με κινητη μου βγαζει και Η+,ενω πριν μονο Η,αρα η Nokia κατι μικροαλλαγες εκανε στη Portico για unbranded συσκευες σε σχεση με την αρχικη Portico.

Αλλες αλλαγες δεν βλεπω,ετσι και αλλιως οι βελτιωσεις εχουν επελθει κανονικοτατα σε αυτονομια συσκευης,το θεμα με το wifi τωρα ειναι συνεχεια on ασχετα αν σβησει η οθονη,και ελαφρια βελτιωση στην αποκριση που ετσι κι αλλιως ειναι σε κορυφαια επιπεδα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες βελτιωση στην αυτονομία, πόσο περίπου υπολογίζεις (ποσοστιαία)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει καπου οδηγός που να εξηγεί πως περναμε την portico?

 

Αν κάνεις ενημέρωση του λογισμικού μέσα από τις ρυθμίσεις θα σου κάνει ota update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες βελτιωση στην αυτονομία, πόσο περίπου υπολογίζεις (ποσοστιαία)?

Χονδρικα κανα 10% περιπου και κυριως οταν ειναι ανοιχτο το bt που εκαιγε τα κερατα του πριν την Portico,ενω τωρα ειναι σε πιο νορμαλ πλαισια με τα παρον bt handsfree που χρησιμοποιω.

Ολο λεω να παρω το bt της Νοκια και μενω συνεχεια στις σκεψεις και οχι στην πραξη:p

Υπάρχει καπου οδηγός που να εξηγεί πως περναμε την portico?

 

http://forums.wpcentral.com

Να διαβασεις πολυ καλα τις οδηγιες και να βρεις το καταλληλο firmware που να ταιριαζει στη συσκευη σου και στο ιδιο χρωμα παντα.

Μην βαλεις στο λευκο χρωμα της συσκευης πχ το αντιστοιχο μαυρο 920.

Edited by impreza_sti

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα του πλαισιου εδω http://www.plaisio.gr/controls/searchengine/guidedsearch.aspx?field.ManuTitleCombo=Nokia%20Lumia%20920%20White%20%28%CE%8C%CE%BB%CE%B1%20%CF%84%CE%B1%20%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC%29&actual=lumia%209

 

Λενε οτι αναμενεται για 10-2-2013 !!!!!!!!!!!:mad::mad:

Με βλεπω να το χτυπαω απο αλλου !!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το 920 και το 820 στην Αγγλία, είναι κλειδωμένο το 4g (LTE) δίκτυό τους σε πάροχο. Δηλαδή αν το πάρω από expansys, clove, handtek ή amazon.uk είναι πράγματι κλειδωμένο ενώ αν το πάρω από Γερμανία ή άλλη ευρωπαική χώρα όχι;
Link to comment
Share on other sites

 

kαλημερα,

 

ξέρετε πως ζητάμε να μας κόψουν τιμολόγιο απο αυτά τα site στο εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το 920 και το 820 στην Αγγλία, είναι κλειδωμένο το 4g (LTE) δίκτυό τους σε πάροχο. Δηλαδή αν το πάρω από expansys, clove, handtek ή amazon.uk είναι πράγματι κλειδωμένο ενώ αν το πάρω από Γερμανία ή άλλη ευρωπαική χώρα όχι;

Ισχύει ότι είναι κλειδωμένο αλλά αμα βάλεις αλλη επίσημη ευρωπαϊκή rom,ενεργοποιείται το 4g που το υποστηρίζει το 920 απο θέμα hardware.

Οποιαδήποτε άλλη χώρα,το πάρεις εκτός Αγγλίας δεν έχεις κανένα θέμα.

Και εγώ θα το έπαιρνα απο Γερμανία αλλά βαρέθηκα να περιμένω και πήρα αγγλική συσκευή.

kαλημερα,

 

ξέρετε πως ζητάμε να μας κόψουν τιμολόγιο απο αυτά τα site στο εξωτερικό?

 

Δεν το γνωρίζω απόλυτα απλά αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχεις άδεια ενδοκοινοτικών συναλλαγών καα σου δίνουν τα συγκεκριμένα site κατά την αγορά να τικαρεις κάπου όπου αυτόματα αφαιρείται ο φπα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλεξτρελα.

Επειδή στο topic windows phone7 είχαμε οδηγούς για φλασαρίσματα εδώ προβλέπεται να γίνει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλεξτρελα.

Επειδή στο topic windows phone7 είχαμε οδηγούς για φλασαρίσματα εδώ προβλέπεται να γίνει κάτι τέτοιο;

 

Δεν γνωριζω αλλα να εχεις υποψη οτι η Νοκια πιθανος να κοψει τη δυνατοτητα μεσω των δικων της καναλιων οπως πx Navifirm,Nokia Care.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα το πειραμα και πηγα σε windows phone και lumia 920. Δυστηχως δεν εμεινα ευχαριστημενος και μαλλον ειμαι περισσοτερο android τυπος. Βλεπω να το πουλαω.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα σου έλεγα να του δώσεις λίγο χρόνο μιας και καθετί νέο απαιτεί κάποιο χρόνο προσαρμογής. Αν όμως η απόφαση είναι οριστική, τότε βάλε μία αγγελία και θα φύγει εύκολα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι την Αγγλικη περασα,βγηκε και ελληνικη?!!?

Απλως καλυτερα σαν περιοχη να βαλετε Αγγλια απο Ελλαδα που το ειχα πριν,διοτι εχει πολλαπλασιες εφαρμογες.

Αναβαθμιστε και το Nokia Music διοτι βγηκε καινουργια εκδοση,οπως επισης και τις περισσοτερες Νοκια εφαρμογες.

Επισης κατι που παρατηρησα ειναι οτι στη πλοηγηση με κινητη μου βγαζει και Η+,ενω πριν μονο Η,αρα η Nokia κατι μικροαλλαγες εκανε στη Portico για unbranded συσκευες σε σχεση με την αρχικη Portico.

Αλλες αλλαγες δεν βλεπω,ετσι και αλλιως οι βελτιωσεις εχουν επελθει κανονικοτατα σε αυτονομια συσκευης,το θεμα με το wifi τωρα ειναι συνεχεια on ασχετα αν σβησει η οθονη,και ελαφρια βελτιωση στην αποκριση που ετσι κι αλλιως ειναι σε κορυφαια επιπεδα.

 

Μόλις πέρασα την ελληνική που βρήκα (RM821_1232.5951.1249.1001_RETAIL_eu_greece_487_01_125394 για άσπρο) αλλά και αυτή δεν δίνει επιλογή για 4G. Θυμάσαι ποια αγγλική έκδοση πέρασες εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την ελληνική που βρήκα (RM821_1232.5951.1249.1001_RETAIL_eu_greece_487_01_125394 για άσπρο) αλλά και αυτή δεν δίνει επιλογή για 4G. Θυμάσαι ποια αγγλική έκδοση πέρασες εσύ?

 

Γερμανικη η' ισπανικη βαλε που υποστηριζουν και 4g,αλλιως αγγλικη του παροχου ΕΕ αλλα παιζει να μην σου αναγνωριζει τη sim(οχι απολυτα)

Σε καποιους στο εξωτερικο τους το κλειδωσε σε καποιους αλλους οχι αναλογα τη προελευση της συσκευης που εχουν απο τη μανα τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Σκέφτομαι αυριο να παραγγείλω ενα 920 red απο expansys αλλα τωρα διάβασα εδω οτι θα ειναι κλειδωμένο το εψαξα λίγο και δε βρήκα ακρη, μπορεί καποιος που εχει πάρει απο εκει να μου πεί αν ηταν και 2ον αν ειναι σίγουρο οτι αν βάλεις ενα αλλο fw official θα ειναι εντάξει χωρίς να εχουμε πρόβλημα με εγγύηση!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να του κάνω hard reset και μπάμ! Κόλλησε στο σήμα της Nokia και τώρα έχω ένα ωραιότατο πρες παπιε 600 ευρώ...
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Σκέφτομαι αυριο να παραγγείλω ενα 920 red απο expansys αλλα τωρα διάβασα εδω οτι θα ειναι κλειδωμένο το εψαξα λίγο και δε βρήκα ακρη, μπορεί καποιος που εχει πάρει απο εκει να μου πεί αν ηταν και 2ον αν ειναι σίγουρο οτι αν βάλεις ενα αλλο fw official θα ειναι εντάξει χωρίς να εχουμε πρόβλημα με εγγύηση!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Το δικό μου είναι λευκό, αγορασμένο από expansys. Το κινητό ΔΕΝ ήταν κλειδωμένο, και δε θα είναι κλειδωμένο αυτό που θα πάρεις κι εσύ.Απλά επειδή τα κινητά έχουν περασμένο αγγλικό firmware, δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής 4G δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι λευκό, αγορασμένο από expansys. Το κινητό ΔΕΝ ήταν κλειδωμένο, και δε θα είναι κλειδωμένο αυτό που θα πάρεις κι εσύ.Απλά επειδή τα κινητά έχουν περασμένο αγγλικό firmware, δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής 4G δικτύου.

 

Εσυ εχεις βρει λύση για να έχεις 4g βασικά? και αν ναι πια? :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...