Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπαμε αυτη η τιμη δεν παιζει καν......καπου 570-600 θα κυμανθει με την κυκλοφορια

Εκτος αν εχει αυτοκτονικες τασεις η Νοκια και παει να σκοτωσει τον ενθουσιασμο των χρηστων.......τοτε παω πασο, διοτι σαν συσκευη ειναι πληρεσταστη.

Είναι, είναι. Τι χρωματάκι λες Άλεξ?

Πολύ γυαλιστερό βρε παιδί μου το άσπρο. Ωραίο, δεν λέω, αλλά μου κάνει γυναικείο.:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι, είναι. Τι χρωματάκι λες Άλεξ?

Πολύ γυαλιστερό βρε παιδί μου το άσπρο. Ωραίο, δεν λέω, αλλά μου κάνει γυναικείο.:X

 

Να σου πω ακομα δεν εχω καταληξη καπου:p

Ολα ειναι πιθανα ακομα και το κοκκινο-κιτρινο ειναι ομορφα εξισου.

Δεν θα το ελεγα το λευκο ''γυναικειο''σε καμια περιπτωση ειναι κλασικο χρωμα που σε κινητα παντα το προτιμω.

Και το γκρι ειναι εξισου καλο.

Θα δουμε πιστευω αρχες του μηνος που θα αρχισουν οι προ-παραγγελιες θα αποφασισουμε:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε αυτη η τιμη δεν παιζει καν......καπου 570-600 θα κυμανθει με την κυκλοφορια

Εκτος αν εχει αυτοκτονικες τασεις η Νοκια και παει να σκοτωσει τον ενθουσιασμο των χρηστων.......τοτε παω πασο, διοτι σαν συσκευη ειναι πληρεσταστη.

 

Αυτό θέλω να πιστεύω κι εγώ... Γιατί εκείνο το γκρι, πολύ μου κουνιέται.. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ακομα δεν εχω καταληξη καπου:p

Ολα ειναι πιθανα ακομα και το κοκκινο-κιτρινο ειναι ομορφα εξισου.

Δεν θα το ελεγα το λευκο ''γυναικειο''σε καμια περιπτωση ειναι κλασικο χρωμα που σε κινητα παντα το προτιμω.

Και το γκρι ειναι εξισου καλο.

Θα δουμε πιστευω αρχες του μηνος που θα αρχισουν οι προ-παραγγελιες θα αποφασισουμε:)

 

Το λευκο ναι, αλλα το γυαλιστερο λευκο? Τελος παντων, θα δουμε εννοειται, απλα ετσι, κουβεντα να γινεται....

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλα 600; Δεν θα περπατήσει με τίποτα με το HTC να εχει 500 ευρώ για μένα 550 το πολυ έπρεπε να εχει μην ξεχνάμε ότι σαν πλατφόρμα δεν την ξέρει ο κόσμος άρα δεν εχεις κοινό και θές να αποκτήσεις γιατί εχει και χάλια οικονομικά τωρα τι να πω ίσως κανω και λάθος
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ να χαρείτε. Και εγω χάρηκα.

http://www.cyberport.de/smartphone-und-foto/smartphones/A401-25J/nokia-lumia-920-gelb.html

 

Να πω κι εγώ την απορία μου... Δηλαδή, αν η τελική τιμή του είναι 600 ευρώ και επιλέξει κάποιος να το αποκτήσει μεσω σύνδεσης, τι καπέλο θα πληρώσει;.... :worry:

 

Ξέρω, είναι τέρμα offtopic... :O

 

@mixalis222, μόνο η Ελλάδα έχει τέτοια οικονομικά χάλια....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα του παρόχου από οπού θα πάρεις το κινητό και ανάλογα με την σύνδεση που θα κάνεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα του παρόχου από οπού θα πάρεις το κινητό και ανάλογα με την σύνδεση που θα κάνεις.. :)

 

Αυτό δεν ήθελα καθόλου να το ακούσω.... It's gonna hurt, big time.... :cry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ να χαρείτε. Και εγω χάρηκα.

http://www.cyberport.de/smartphone-und-foto/smartphones/A401-25J/nokia-lumia-920-gelb.html

Ουφ μου έφυγε ενα βαρος τωρα που ειδα αυτην την τιμη. Ακριβώς εκει που θέλω.

Εdit : Tωρα ειδα την ημερομηνία που λέει 15-11-2012 !! Ωχ! Λες να αργήσει τόσο ?? Μπα δεν νομιζω...μαλλον κάποια αλλα μαγαζια θα το εχουν νωρίτερα.

 

Καλα 600; Δεν θα περπατήσει με τίποτα με το HTC να εχει 500 ευρώ για μένα 550 το πολυ έπρεπε να εχει μην ξεχνάμε ότι σαν πλατφόρμα δεν την ξέρει ο κόσμος άρα δεν εχεις κοινό και θές να αποκτήσεις γιατί εχει και χάλια οικονομικά τωρα τι να πω ίσως κανω και λάθος

 

Φιλε μου αυτοι που θα πάνε για το htc θα πανε για το htc γιατι ήδη το εχουν προαποφασίσει οπως και αυτοι που θα πανε για το 920.

Τα wp8 phones απο ολες της εταιρίες παρουσιάστηκαν και ολοι εχουμε κανει της επιλογές μας. Αλλοι για Ηtc αλλοι για ativ s κ.τ.λ.

Αν στα 550 το πολυ ειναι καλα για εσένα για κατι που θα σου αρεσε υπερβολικά πολύ θα κόλαγες στο 50αρικο??

Θα μου πεις απο την μια ειναι παρα πολύ δύσκολη οι καιροί που ζούμε και ειναι και πολλά τα λεφτα,σχεδον μηνιατικο που λέμε για μια συσκευη αλλα τι να κανουμε που εχουμε και εμεις την τρέλα μας- χομπι μας. Παντος για εμένα αξίζει τα 100 ευρω παραπάνω σε σχεση με το htc μιας και εχει την καλυτερη οθονη και καλυτερη καμερα στα wp8. Για το ντιζαιν δεν λεω τιποτα γιατι ειναι υποκειμενικό θεμα αλλα και αυτό εμενα προσωπικά με τραβηξε με την πρωτη ματια.

 

 

 

edit : Test ois on lumia vs iphone 5 vs galaxy s3 http://www.youtube.com/watch?v=tj7WElW1CnA

Δουλεύει και με το πιρούνι

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Κοντα στα 600 δεν το βλεπω παραπανω θα εχει το nokia 808οταν βγηκε ειχε κοντα στα 670 αν θυμαμαι :happy:καλα και αυτο με τετοια χαρακτηριστικα να εχει κοντα στα 600( μακαρι βεβαια) αν βεβαια εχει και 735 οπως το εχουν καποια σιτε για προπαραγγελια τοτε βουρ για το htc 8x
Link to comment
Share on other sites

Αφου 26-10 παρουσιαζονται τα wp, λογικο δεν ειναι να ειναι εδω το τηλεφωνο περι τα μεσα Νοεμβριου??

Καπου εκει το περιμενω και παλι καλα να λεμε. Η τιμη, αν δεν ξεπερασει τα 600 θα ειναι οκ, με δεδομενο οτι προκειται για το πληρεστερο wp.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό μην παρεξηγηθώ έχω λουμια 800 και αν όλα πανε καλα κάποια στιγμή θα πάρω το 920 ξέρω ότι έχω τρέλα με τα κινητά και ότι τις τρέλες τις πληρώνεις οπότε όχι τα 50 συν δεν θα με σταματήσουν εμένα αλλά θα έβρισκα λογικό κάποιον να πει ότι εμένα δεν με νοιάζει η κάμερα γιατί αν με ένοιαζε θα πήγαινα για 808 ούτε με νοιάζει η οθόνη άρα παω σε HTC και με τα 100 που περισευουν παω μια εβδομάδα σουπερμάρκετ στις μέρες μας 100 δεν ειναι λιγα και επίσης για ποιο λόγο υποστηρίζετε την υψηλή τιμή λέτε στα 500 να μην βγάζουν κέρδος;εγώ πιστεύω και400 να πουλήσουν πάλι έχουν κέρδος μην τρελαθούμε τωρα που θα λυπηθώ την νοκια και την ms τωρα. Και όλο αυτό τωρα που λέμε ονομάζεται επιθετική τιμολογιακή πολιτική και ειναι καλύτερα να βάλεις μια τέτοια τιμή από την αρχή παρα να γίνει ότι και με το 800 που έπεσε γρήγορα η τιμή του έτσι δίνεις λάθος εντυπώσεις στο κοινό
Link to comment
Share on other sites

Για δειτε εδω ενα πρωτο hands-on video με την SDK(Build 9900)WP8

http://www.engadget.com/2012/09/26/windows-phone-8-sdk-tour/

 

Edit:Δειτε και εδω Low-Light Shoot:

http://www.engadget.com/photos/nokia-lumia-920-low-light-shoot/#5316115

Πραγματικα εντυπωσιακα αποτελεσματα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Edit:Δειτε και εδω Low-Light Shoot:

http://www.engadget.com/photos/nokia-lumia-920-low-light-shoot/#5316115

Πραγματικα εντυπωσιακα αποτελεσματα.

 

Φοβερες φωτογραφιες οντως, ξεχνας οτι ειναι κινητο:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα απο engadget

 

http://www.engadget.com/2012/09/26/lumia-920-low-light-shootout/

 

Δεν ξερω ποσο τελικα θα κοστιζει το 920, αλλα μεχρο το οριο των 650-680 θα ειναι λογικη τιμη για αυτα που προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό μην παρεξηγηθώ έχω λουμια 800 και αν όλα πανε καλα κάποια στιγμή θα πάρω το 920 ξέρω ότι έχω τρέλα με τα κινητά και ότι τις τρέλες τις πληρώνεις οπότε όχι τα 50 συν δεν θα με σταματήσουν εμένα αλλά θα έβρισκα λογικό κάποιον να πει ότι εμένα δεν με νοιάζει η κάμερα γιατί αν με ένοιαζε θα πήγαινα για 808 ούτε με νοιάζει η οθόνη άρα παω σε HTC και με τα 100 που περισευουν παω μια εβδομάδα σουπερμάρκετ στις μέρες μας 100 δεν ειναι λιγα και επίσης για ποιο λόγο υποστηρίζετε την υψηλή τιμή λέτε στα 500 να μην βγάζουν κέρδος;εγώ πιστεύω και400 να πουλήσουν πάλι έχουν κέρδος μην τρελαθούμε τωρα που θα λυπηθώ την νοκια και την ms τωρα. Και όλο αυτό τωρα που λέμε ονομάζεται επιθετική τιμολογιακή πολιτική και ειναι καλύτερα να βάλεις μια τέτοια τιμή από την αρχή παρα να γίνει ότι και με το 800 που έπεσε γρήγορα η τιμή του έτσι δίνεις λάθος εντυπώσεις στο κοινό

 

Για την νοκια μπορει να κανει και 100 ευρω η συσκευη (λεμε τωρα) απο εκει και περα ειναι τα κέρδη ολων των υπολοίπων που ειναι στο μεσα στο παιχνιδι. Σιγουρα οσο πιο χαμηλα τοσο το καλυτερο για εμας και σιγουρα με 100 παμε μια εβδομαδα σουπερ μαρκετ, δεν αντιλεγω σε αυτο ουτε στο οτι ειναι για λύπηση η ms και η nokia. Τα λαθη με της τιμες τα εχουν κανει και αλλοι οπως η samsung με το s2 που το πληρωσαν παρα πολύ 600 και μετα απο ενα μηνα το ειχε προσφορα κατω απο τα 500 αν θυμαμαι καλα. Απο την αλλη αν το τιμολογούσε 300 ευρω θα ελεγαν ολοι οτι πληρώνεις πέρνεις οποτε και δεν ειναι καλό. Πιστέυω πως για αρχη με αυτα που εχει το 920 τα αξιζει τα 600. Σιγουρα μετα το πρώτο δίμηνο θα πεσει αισθητα η τιμή του και μεχρι τα χριστούγεννα θα παιξει σε προσφορα απο καποια μεγαλη εταιρια κινητής.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα απο engadget

 

http://www.engadget.com/2012/09/26/lumia-920-low-light-shootout/

 

Δεν ξερω ποσο τελικα θα κοστιζει το 920, αλλα μεχρο το οριο των 650-680 θα ειναι λογικη τιμη για αυτα που προσφερει.

 

Ενταξει δεν ξερω αν ειναι υποκειμενικο το θεμα αλλα βλεπω οτι οι διαφορες στις φωτο ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ υπερ του Lumia ειδικα απο τη στιγμη που συγκρινονται οι κορυφαιες (και ακριβοτερες) συσκευες!

 

Το Lumia ειναι το μονο που "προσφερει" wow factor αυτη τη στιγμη και οχι μονο λογω της καμερας του.

 

Πιστευω οτι απο θεμα καινοτομιας ειναι Νο1 επιλογη απο τις υψηλου κοστους συσκευες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν ξερω αν ειναι υποκειμενικο το θεμα αλλα βλεπω οτι οι διαφορες στις φωτο ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ υπερ του Lumia ειδικα απο τη στιγμη που συγκρινονται οι κορυφαιες (και ακριβοτερες) συσκευες!

 

Το Lumia ειναι το μονο που "προσφερει" wow factor αυτη τη στιγμη και οχι μονο λογω της καμερας του.

 

Πιστευω οτι απο θεμα καινοτομιας ειναι Νο1 επιλογη απο τις υψηλου κοστους συσκευες.

 

Συμφωνω απολυτα πραγματικα μεχρι στιγμης το κινητο ειναι η μεγαλη εκπληξη της νοκια και πιστευω η τιμη του για αυτα ου προσφερει θα παει παρα πολυ πανω για αυτο και βλεπουμε ειδησεις που μας δειχνουν την μεγαλη διαφορα του απο τα κορυφαια που κυκλοφορουν σημερα για να μας ετοιμασουν οτι αυτα που προσφερει πρεπει να τα πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο
ένας τυπάς χειρίζεται το 920 με ένα πιρούνι και μετά με ένα γάντι.Σε αυτό σε
και σε
βλέπουμε Stabilization Test μεταξύ Nokia Lumia 920 και άλλων γνωστών κινητών . Edited by DevilCry
Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο
ένας τυπάς χειρίζεται το 920 με ένα πιρούνι και μετά με ένα γάντι.Σε αυτό σε
και σε
βλέπουμε Stabilization Test μεταξύ Nokia Lumia 920 και άλλων γνωστών κινητών ..Και για τέλος αυτό ;)

 

Στο τελευταίο βιντεάκι ειναι το 900 :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο 920 μπορεί να εγκατασταθεί άλλος browser εκτός από τον μαμά ie ώστε να παίζει flash?

 

Λογικα οχι, ομως ακομα δεν εχει γινει η επισημη παρουσιαση των wp8 και δεν ξερουμε τις πληρεις δυνατοτητες του λειτουργικου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί νωρίτερα αλλά ανακοινώθηκε η επίσημη τιμή των 820, 920, τουλάχιστον στη Γερμανία:

649 euro το 920 και 499 euro το 820.

 

Επίσης στο ίδιο, λέει για διάθεση το Νοέμβριο.

 

edit: επίσης εδώ λέει 24.990 ρούβλια (?) δλδ 621.50 ευρώ και 19.990 ρούβλια δλδ 497 ευρώ για τα 920 και 820 αντίστοιχα στη Ρωσσία.

 

edit2: τέλος εδώ δίνει 599 ευρώ και 499 ευρώ αντίστοιχα επίσημη τιμή στην Ιταλία πάλι με διάθεση το Νοέμβριο.

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...