Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μονο και μονο που θα εχει mass storage,usb on the go και bt tranfer συν την καταπληκτικη οθονη του και το ντιζαιν/ποιοτητα κατασκευης μου αρκει για επομενο μου κινητο:)

Για το ραδιοφωνο υπαρχουν λυσεις και δεν με αποσχολει το μονο μειον η ελλειψη micro sd support που για εμενα τα 32 gb με καλυπτουν απολυτα.

Στην τελικη ουδεις τελειος.

Ανταγωνισμος υπαρχει για οποιον δεν το καλυπτει η προταση της Nokia.

Το μεγαλυτερο παραπονο μου ειναι οτι δεν βγηκε σε cyan και αναγκαστικα θα παω σε λευκο η' γκρι.

 

Εφόσον το κινητό έχει επιτυχία πιστεύω θα το βγάλουν και σε άλλα χρώματα.

The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισημα για Ελλάδα δεν έχουμε ενημέρωση.

Λογικα μέσα στον Νοέμβριο θα κυκλοφορήσει

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το 920 φέτος είναι το μοναδικό κινητο ,που φαίνεται ποιοτικοτερο απο όλα τα αλλα,με ωραίο design και με την αναβάθμιση των windows πιστεύω θα είναι πολυ καλο.

Μοναδικό μείον για μένα η απουσία ραδιοφώνου,δεν δίνει καποιος τόσα λεφτά για να πάρει έξτρα ακουστικά με ραδιο.Μην δικαιολογούμε αυτά που κοροιδευουμε αλλού.

Με ψήνει πολυ,αλλα αργεί....

Link to comment
Share on other sites

Το 920 φέτος είναι το μοναδικό κινητο ,που φαίνεται ποιοτικοτερο απο όλα τα αλλα,με ωραίο design και με την αναβάθμιση των windows πιστεύω θα είναι πολυ καλο.

Μοναδικό μείον για μένα η απουσία ραδιοφώνου,δεν δίνει καποιος τόσα λεφτά για να πάρει έξτρα ακουστικά με ραδιο.Μην δικαιολογούμε αυτά που κοροιδευουμε αλλού.

Με ψήνει πολυ,αλλα αργεί....

Βασικά δεν υπάρχει τέλειο κινητό, όλο και κάτι θα λείπει. Τώρα τα συγκεκριμμένα ακουστικά τα ανέφερα γιατί σκέφτομαι να τα αγοράσω έτσι κι αλλιώς και τυγχάνει να υποστηρίζουν και ραδιόφωνο και για τα χρήματα που κοστίζουν (50 ευρώ) πιστεύω είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί. Άλλωστε όποιος έχει να "ακουμπίσει" αυτή την εποχή 650 ευρω που μάλλον θα κοστίζει το κινητό αυτό, δε νομίζω να έχει πρόβλημα με τα 50.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν υπάρχει τέλειο κινητό, όλο και κάτι θα λείπει. Τώρα τα συγκεκριμμένα ακουστικά τα ανέφερα γιατί σκέφτομαι να τα αγοράσω έτσι κι αλλιώς και τυγχάνει να υποστηρίζουν και ραδιόφωνο και για τα χρήματα που κοστίζουν (50 ευρώ) πιστεύω είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί. Άλλωστε όποιος έχει να "ακουμπίσει" αυτή την εποχή 650 ευρω που μάλλον θα κοστίζει το κινητό αυτό, δε νομίζω να έχει πρόβλημα με τα 50.

 

Εχεις δίκιο για τα 50€. Δεν μπορείς να παίρνεις συσκευη των 600€ κ να παραπονιεσαι για 50. Απλά δεν κατάλαβα ποιος ο λόγος να αφαιρέσουν το ραδιοφωνο. Μου φαίνεται πολυ περίεργο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το 920 φέτος είναι το μοναδικό κινητο ,που φαίνεται ποιοτικοτερο απο όλα τα αλλα,με ωραίο design και με την αναβάθμιση των windows πιστεύω θα είναι πολυ καλο.

Μοναδικό μείον για μένα η απουσία ραδιοφώνου,δεν δίνει καποιος τόσα λεφτά για να πάρει έξτρα ακουστικά με ραδιο.Μην δικαιολογούμε αυτά που κοροιδευουμε αλλού.

Με ψήνει πολυ,αλλα αργεί....

 

Και μενα με ψηνει αλλα πραγματι αργει πολυ :/

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Και μενα με ψηνει αλλα πραγματι αργει πολυ :/

 

Παιδια μην ξεχναμαι οτι τα WP8 θα κυκλοφορησουν ΚΑΙ με την επισημη κυκλοφορια των Windows 8 στις 26 Οκτωβριου σε pc και tablet,αρα κομματακι αδυνατο να κυκλοφορησουν τα Lumia νωριτερα.

Λογικο δεν ειναι.

Μια καλη ειδηση ειναι οτι ολοκληρωθηκε η αναπτυξη των 8ριων στα κινητα και πλεον ειναι στα χερια των κατασκευαστων για την περαιτερω υλοποιηση τους στις συσκευες που θα κυκλοφορησουν.

Κοινος μετραμε αντιστροφα:)

http://www.theverge.com/2012/9/14/3335226/microsoft-reportedly-finishes-windows-phone-8-rtm

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην ξεχναμαι οτι τα WP8 θα κυκλοφορησουν ΚΑΙ με την επισημη κυκλοφορια των Windows 8 στις 26 Οκτωβριου σε pc και tablet,αρα κομματακι αδυνατο να κυκλοφορησουν τα Lumia νωριτερα.

Λογικο δεν ειναι.

Μια καλη ειδηση ειναι οτι ολοκληρωθηκε η αναπτυξη των 8ριων στα κινητα και πλεον ειναι στα χερια των κατασκευαστων για την περαιτερω υλοποιηση τους στις συσκευες που θα κυκλοφορησουν.

Κοινος μετραμε αντιστροφα:)

http://www.theverge.com/2012/9/14/3335226/microsoft-reportedly-finishes-windows-phone-8-rtm

 

 

Αρα λογικα αρχες νοεβρη θα εχουμε το 920 στα χερια μας.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Αρα λογικα αρχες νοεβρη θα εχουμε το 920 στα χερια μας.

 

Ναι εκει πανω-κατω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποτε έρχεται Ελλάδα και ποσο θα κάνει περίπου σε ευρώ;

 

Λογικα θα ερθει αρχες νοέβρη και θα εχει περιπού 600 ευρω.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Πραγματικά.Τώρα μπορώ να πώ ότι η Nokia επιτέλους ξανα μπαίνει στο παιχνίδι.Έιναι άψογο από κάθε άποψη.Και hardware και design και κάμερα και software.Για το software το λέω επειδή βλέπω πώς η συσκευή σαν hardware σε σχέση με τα Windows 8 πάει οχι απλά σφέρα.Αλλά πολύ σφέρα.Σκέφτομαι να πουλήσω το S2 μου,να βάλω την διαφορά και να το πάρω με το καλό.Απ'ότι άκουσα πρίν τα Χριστούγεννα θα είναι στα μέρη μας.Το ερωτεύτηκα :P

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση μενει να δουμε τη πρακτικοτητα και ποσο διαστημα θελει να φορτισει το κινητο.

Η λειτουργία του wifi θα είναι όπως στα 7.5; Θα κλείνει όταν κλειδώνεις τη συσκευή ή θα μένει ανοιχτό;

 

Δεν το γνωριζουμε αυτο φιλε μου και απο λιγο ψαξιμο στο νετ δεν βρηκα κατι,ειναι ακομα νωρις να μαθουμε πως συμπεριφερεται το wifi στα 8ρια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είναι αρκετά τα 32(πόσα θα μας είναι διαθέσιμα? 28? ) βάζω πολλές ταινίες μέσα, πολλές φωτογραφίες θα τραβάω και η μουσική μου μόνο είναι 14.7GB. Όσο για το tune in radio σαφώς και δεν είναι λύση μιας και απαιτεί πακέτο δεδομένων. Χρησιμοποιώ 100-350mb τον μήνα και τα χρειάζομαι τα περισσότερα κυρίως γιατί η δουλειά μου απαιτεί πολλά e-mail με φωτογραφίες.

 

Κρίμα που έβαλε αυτούς τους περιορισμούς η Nokia και αναγκάζει μερικούς/πολλούς fan της να στραφούν αναγκαστηκά αλλου.

 

Πάντως, όπως έγραψαν και τα παιδιά παραπάνω, υπάρχει και το usb on-the-go, οπότε δε νομίζω ότι θα μείνεις ποτέ χωρίς GBs. ;) Ξανασκέψου το. Είναι η καλύτερη συσκευή, από αυτές που έχουν παρουσιαστεί αυτές τις μέρες. ( προσωπική μου άποψη και τελείως υποκειμενική :P )

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όπως έγραψαν και τα παιδιά παραπάνω, υπάρχει και το usb on-the-go, οπότε δε νομίζω ότι θα μείνεις ποτέ χωρίς GBs. ;) Ξανασκέψου το. Είναι η καλύτερη συσκευή, από αυτές που έχουν παρουσιαστεί αυτές τις μέρες. ( προσωπική μου άποψη και τελείως υποκειμενική :P )

 

Για το otg το διαβαζω εδω και καιρο και μαλιστα το εχει και στο gmsarena αλλα κατι μου λεει οτι δεν θα υπαρχει κατι τετοιο. Mακαρι να υπαρχει γιατι το εχω και στο nexus 7, και ειναι καλη φαση...

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση, η σχεση με τον υπολογιστη θα ειναι απαραιτητη?

για παραδειγμα, τα πρωτα iphone για να κατεβασεις μια εφαρμογη επρεπε να το συνδεσεις στον υπολογιστη και απο κει να ανοιξεις το itunes, αλλα αργοτερα αυτο αλλαξε, μπορεις να κανεις τα παντα χωρις να το συνδεσεις στον υπολογιστη. επισης στα μηλοωφνα ενα τηλεφωνο αναγνωριζει εναν υπολογιστη, αν τον συνδεσεις σε αλλον δεν στο αναγνωριζει σαν σκληρο δισκο, και αυτο καπως σε περιοριζει.

 

στα wp8 ή τα 7 θα ειναι το ιδιο?

ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει για μεσα Οκτωβρη και 600 ευρω http://wmpoweruser.com/european-nokia-lumia-920-priced-and-dated/

Μακαρι

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση, η σχεση με τον υπολογιστη θα ειναι απαραιτητη?

για παραδειγμα, τα πρωτα iphone για να κατεβασεις μια εφαρμογη επρεπε να το συνδεσεις στον υπολογιστη και απο κει να ανοιξεις το itunes, αλλα αργοτερα αυτο αλλαξε, μπορεις να κανεις τα παντα χωρις να το συνδεσεις στον υπολογιστη. επισης στα μηλοωφνα ενα τηλεφωνο αναγνωριζει εναν υπολογιστη, αν τον συνδεσεις σε αλλον δεν στο αναγνωριζει σαν σκληρο δισκο, και αυτο καπως σε περιοριζει.

 

στα wp8 ή τα 7 θα ειναι το ιδιο?

ξερει κανεις?

Λογικα θα το αναγνωριζει σαν σκληρο δισκο οταν το συνδεεις στο pc.Θα ηταν αδιανοητο να μην γινεται, ειτε σαν ums που υποστηριζει η'σαν mtp.

....και συνεχιζω εγώ..

ταινίες και τραγούδια κατεβασμενα απο το ίντερνετ, μεταφέρονται μέσω wifi?

Αγνωστο ακομα,δεν το εχει δουλεψει κανεις εως τωρα με ενα κανονικο preview(ακομα και οι δημοσιογραφοι στο event της παρουσιασης δεν τους επιτραπηκε να κανουν αναλυτικες δοκιμες,αφου το λογισμικο δεν ηταν ετοιμο 100%

Υποθέτω λόγω microsoft το usb otg θα υποστηρίζει και ntfs πλέον ε...?

Λογικα ναι πρεπει να υποστηριζει ntfs.......αλλα, αν δεν το δουμε στην πραξη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση, η σχεση με τον υπολογιστη θα ειναι απαραιτητη?

για παραδειγμα, τα πρωτα iphone για να κατεβασεις μια εφαρμογη επρεπε να το συνδεσεις στον υπολογιστη και απο κει να ανοιξεις το itunes, αλλα αργοτερα αυτο αλλαξε, μπορεις να κανεις τα παντα χωρις να το συνδεσεις στον υπολογιστη. επισης στα μηλοωφνα ενα τηλεφωνο αναγνωριζει εναν υπολογιστη, αν τον συνδεσεις σε αλλον δεν στο αναγνωριζει σαν σκληρο δισκο, και αυτο καπως σε περιοριζει.

 

στα wp8 ή τα 7 θα ειναι το ιδιο?

ξερει κανεις?

 

Kοιτα τα wp εχουν την νοοτροπία του itunes της apple. Eφαρμογες μπορεις να μερασεις μεσα απο το μαρκετ της ms και χωρις την χρήση υπολογιστη .

 

....και συνεχιζω εγώ..

ταινίες και τραγούδια κατεβασμενα απο το ίντερνετ, μεταφέρονται μέσω wifi?

 

Ολα αυτα που λες μεταφέρονται μέσα απο zune που ειναι η εφαρμογη στο pc για συγχρονισμό της συσκευης με τα δεμομενα που θελεις. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ενσωματωμένη εφαρμογη στα wp8 η καποια ανεξάρτητη στο μαρκετ που να επιτρέπει την ληψη - αποστολή αρχειων μεσω wi-fi. Παντος καπου πήρε το ματι μου οτι θα ειναι εφικτή τέτοιου ίδους μεταφορά.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...