Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε; Μα ήδη στα 7 σου έβγαζε ειδοποιήσεις στην Lock screen. Στο 710 μου το έκανε συνέχεια το facebook.

 

Ναι αλλα υπαρχουν ατομα οπως και εγω που δεν εχω ιδεα απο τα WP:)

Και το γλυκοκοιταζω το κινητο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε; Μα ήδη στα 7 σου έβγαζε ειδοποιήσεις στην Lock screen. Στο 710 μου το έκανε συνέχεια το facebook.

 

ναι αλλα πλεον εχει και ειδοποιησεις απο εφαρμογες τριτων !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει micro sd θυρα παρα μονο 32 gb ενσωματωμενη μνημη τα οποια πραγματικα θα ειναι καπου 25-26 gb πραγματικα

Τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν

http://www.nokia.com/gr-el/products/phone/lumia920/specifications/

Παλι συμβιβασμους θα κανουμε δηλαδη και απο τη Νοκια.

Ολο και κατι θα λειπει απο ολα τα κινητα ολων των κατασκευαστων και απο τις ναυαρχιδες τους η'θα εχουν κανα κουσουρι και πρεπει να κανουμε συνεχεια συμβιβασμους:mad:

 

Καλησπερα.

Το θεμα ειναι οτι εχουν ξεφυγει με τον ανταγωνισμο,και δεν ξερουν επι της ουσιας τι τους γεινεται.Απο την φυση της δουλειας μου μια ζωη εχω ΝΟΚΙΑ και οταν ημουν ΕΛΛΑΔΑ και τωρα στην Αμερικη.Οταν κυκλοφορησε το ΝΟΚΙΑ LUMIA 900 το τσιμπισα αλα οπως γραφεις φιλε μου ολο και κατι λειπει.

 

Διαβαζω πιο πανω αν εχει το LUMIA 920 FM RADIO.Οπως εγραψα και πιο πανω ζω στην Αμερικη εχω το LUMIA 900 και εχει FM RADIO,αρα ειναι αδυνατον το 920 να μην εχει.Το θεμα για μενα ειναι οτι δεν υπαρχει στο ΝΟΚΙΑ LUMIA 900 το Adobe Flash Player,πραγμα που με εκνευριζει,δεν ειναι δυνατον να μιλανε για WP και να μην υπαρχει το Adobe Flash Player.Οπως εχω γραψει με τον ανταγωνισμο εχουν παρει τα βουνα οι κατασκευαστες,εχουν χασει την μπαλα.Τωρα γιατι αγορασα το ΝΟΚΙΑ εδω που ζω και δε τσιμπισα το iPhone ειναι οπως λεμε συμπαθεια,απο τους πρωτους με κινητο στην Ελλαδα,αφου δουλευα για την PANAFON του Κοκκαλη,απο την αρχη λοιπον ΝΟΚΙΑ και μου εμεινε κουσουρι.Δεν ειναι παντως λογικο καθε χρονο και νεο κινητο αμαν πια.Το εχουν παρακανει,αλοστε στην ουσια δεν εχουν διαφορες δηλαδη τι αλο ζηταμε να φτειαχνουν καφε τα κινητα;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το θεμα ειναι οτι εχουν ξεφυγει με τον ανταγωνισμο,και δεν ξερουν επι της ουσιας τι τους γεινεται.Απο την φυση της δουλειας μου μια ζωη εχω ΝΟΚΙΑ και οταν ημουν ΕΛΛΑΔΑ και τωρα στην Αμερικη.Οταν κυκλοφορησε το ΝΟΚΙΑ LUMIA 900 το τσιμπισα αλα οπως γραφεις φιλε μου ολο και κατι λειπει.

 

Διαβαζω πιο πανω αν εχει το LUMIA 920 FM RADIO.Οπως εγραψα και πιο πανω ζω στην Αμερικη εχω το LUMIA 900 και εχει FM RADIO,αρα ειναι αδυνατον το 920 να μην εχει.Το θεμα για μενα ειναι οτι δεν υπαρχει στο ΝΟΚΙΑ LUMIA 900 το Adobe Flash Player,πραγμα που με εκνευριζει,δεν ειναι δυνατον να μιλανε για WP και να μην υπαρχει το Adobe Flash Player.Οπως εχω γραψει με τον ανταγωνισμο εχουν παρει τα βουνα οι κατασκευαστες,εχουν χασει την μπαλα.Τωρα γιατι αγορασα το ΝΟΚΙΑ εδω που ζω και δε τσιμπισα το iPhone ειναι οπως λεμε συμπαθεια,απο τους πρωτους με κινητο στην Ελλαδα,αφου δουλευα για την PANAFON του Κοκκαλη,απο την αρχη λοιπον ΝΟΚΙΑ και μου εμεινε κουσουρι.Δεν ειναι παντως λογικο καθε χρονο και νεο κινητο αμαν πια.Το εχουν παρακανει,αλοστε στην ουσια δεν εχουν διαφορες δηλαδη τι αλο ζηταμε να φτειαχνουν καφε τα κινητα;

Ας βαλουν αυτα που εχει πει η MS οτι θα ανοιξει με τα 8ρια στο 920(bt,mass storage,file manager) και η ελλειψη ραδιο δεν με ενοχλει καθολου(εχω bt για αυτο).

Για το flash μαλλον δεν υποστηριζεται σε αντιθεση με tablet και pc με 8ρια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το θεμα ειναι οτι εχουν ξεφυγει με τον ανταγωνισμο,και δεν ξερουν επι της ουσιας τι τους γεινεται.Απο την φυση της δουλειας μου μια ζωη εχω ΝΟΚΙΑ και οταν ημουν ΕΛΛΑΔΑ και τωρα στην Αμερικη.Οταν κυκλοφορησε το ΝΟΚΙΑ LUMIA 900 το τσιμπισα αλα οπως γραφεις φιλε μου ολο και κατι λειπει.

 

Διαβαζω πιο πανω αν εχει το LUMIA 920 FM RADIO.Οπως εγραψα και πιο πανω ζω στην Αμερικη εχω το LUMIA 900 και εχει FM RADIO,αρα ειναι αδυνατον το 920 να μην εχει.Το θεμα για μενα ειναι οτι δεν υπαρχει στο ΝΟΚΙΑ LUMIA 900 το Adobe Flash Player,πραγμα που με εκνευριζει,δεν ειναι δυνατον να μιλανε για WP και να μην υπαρχει το Adobe Flash Player.Οπως εχω γραψει με τον ανταγωνισμο εχουν παρει τα βουνα οι κατασκευαστες,εχουν χασει την μπαλα.Τωρα γιατι αγορασα το ΝΟΚΙΑ εδω που ζω και δε τσιμπισα το iPhone ειναι οπως λεμε συμπαθεια,απο τους πρωτους με κινητο στην Ελλαδα,αφου δουλευα για την PANAFON του Κοκκαλη,απο την αρχη λοιπον ΝΟΚΙΑ και μου εμεινε κουσουρι.Δεν ειναι παντως λογικο καθε χρονο και νεο κινητο αμαν πια.Το εχουν παρακανει,αλοστε στην ουσια δεν εχουν διαφορες δηλαδη τι αλο ζηταμε να φτειαχνουν καφε τα κινητα;

 

Κι όμως ράδιο δεν θα έχει, ούτε το 820. Αυτό από τα επίσημα specs. Αν αλλάξουν γνώμη μετά δεν ξέρω! :p

Το adobe flash το έχει εγκαταλείψει πέρα από την Apple και η ίδια η adobe στο android (στό JB). Οπότε το HTML5 είναι μονόδρομος για το μέλλον. Δεν ξέρω αν είναι επιλογή της MS ή της Adobe. Αν η τελευταία ήθελε να το προωθήσει δεν νομίζω η MS να έφερνε αντίρρηση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη καψουρα το κινητο:O...

Σχεδιαστικα ειναι ο,τι πιο ομορφο εχουμε δει και το WP 8 φαινεται πολλα υποσχομενο λειτουργικο. Η ελλειψη ραδιο προσωπικα δε με ενοχλει, ποτε μου δεν ημουν φανατικος, ποσο μαλλον αν θα ερθει με ολα τα καλουδια που αναφερθηκαν παραπανω.

 

Μπηκα στον κοσμο των smartphones με android, τωρα εχω IOS και οταν πεσει η τιμη του 920, σκεφτομαι σοβαρα να παω στο WP 8.

 

Αλλα ρε παιδια, πραγματικα απορω. Αυτο το κιτρινακι το σκεφτηκαν πολυ για να το λανσαρουν:p?? Ελπιζω να κυκλοφορησει και στο λευκο που φαινεται πιο πισω, γιατι τα αλλα χρωματα δε μου καθησαν καλα... Επισης ακομα ελπιζω πως θα βγαλουν στην αγορα και ενα Nokia Lumia 920 Cyan, οπως εγινε και με τα προηγουμενα μοντελα. Ειναι απλα πανεμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Ας βαλουν αυτα που εχει πει η MS οτι θα ανοιξει με τα 8ρια στο 920(bt,mass storage,file manager) και η ελλειψη ραδιο δεν με ενοχλει καθολου(εχω bt για αυτο).

Για το flash μαλλον δεν υποστηριζεται σε αντιθεση με tablet και pc με 8ρια.

Καλησπερα και παλι.

Και εμενα δε με ενοχλει για το ραδιο αν και σε αυτες τις σειρες στα τηλεφωνα εχουν το Tunein.Ξερω βεβαια οτι δεν υποστηριζεται απο το flash,και αυτο για μενα ειναι απαραδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Τρελο το κινητο, αλλα χωρις micro sd, usb on the go, hdmi, 8,7 MP μονο, δεν ακουσα και πουθενα για fm transmitter .....

Ως χρηστης Ν8....γιατι ρε Nokia????

Γιατι να ριξουμε νερο στο κρασι μας και να συμβιβαστούμε???

Τουλαχιστον τα ιδια, η ενα κλικ παραπανω θα επρεπε να ειχε ...&*^$%*&^%*&$

Δε μπορώ να μη συμφωνήσω σε όλα... Προφανώς δε στοχέυει σε χρήστες Ν8.

ναι αλλα πλεον εχει και ειδοποιησεις απο εφαρμογες τριτων !!!

Αυτό είναι τα γνωστά ενεργά screen saver όπως στο symbian? Αν ναι, να και κάτι πολύ θετικό.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ράδιο δεν θα έχει, ούτε το 820. Αυτό από τα επίσημα specs. Αν αλλάξουν γνώμη μετά δεν ξέρω! :p

Το adobe flash το έχει εγκαταλείψει πέρα από την Apple και η ίδια η adobe στο android (στό JB). Οπότε το HTML5 είναι μονόδρομος για το μέλλον. Δεν ξέρω αν είναι επιλογή της MS ή της Adobe. Αν η τελευταία ήθελε να το προωθήσει δεν νομίζω η MS να έφερνε αντίρρηση.

Αυτο διαβασα και εγω εδω,αλα δεν μπορω να καταλαβω αφου στα περισοτερα site μεχρι στιγμης για να δεις η και να ακουσεις υποστηριζουν απο το flash player,αρα θα ηταν νομιζω σωστο η MS & ADOBE να ειχαν φροντισει για αυτο,οσπου να αλαξει το οποιο καθεστος.Αν ας πουμε περνεις καποιο κινητο και δε σε καλυπτει στα βασικα,( Θεωρω ενα απο τα βασικα το Flash Player)τοτε δεν θα πρεπει να ζητανε τον θεο με τα αστρα οσον αφορα την τιμη τους,αφου στο κατω κατω καθε λιγο και λιγακι εχουμε και νεες εκδοσεις,και οπως εχω γραψει και πιο πανω στην ουσια δεν προσφερουν κατι διαφορετικο.Εγω προσωπικα εχω το NOKIA LUMIA 900 εδω λενε θα αναβαθμιστει με το OS 8,αυτο θα το δουμε,ισως να ειναι αληθεια,παντως ειναι πολυ γρηγορο το 900 και ειναι σημαντικο μιας και εδω εχουμε το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Στα 600 ευρώ απλά δε μπορεί να ανταγωνιστεί . Στα 499 και κάτω ναι....
Τι δεν μπορει να ανταγωνιστει τα φρου φρου κι αρωματα που πουλαει το μηλο?Εδω δεν μπορει το 4s να ανοιξει σελιδα στο internet και το λουμια 900 πεταει(οχι μονο στο internet) και θα μας πεις για ανταγωνισμο?Φαντασου τι θα κανει το λουμια 920 με 1G ram και διπυρηνο επεξεργαστη.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τι απίστευτη συσκευή... :love: Ειδικά σε κόκκινο είναι τρελός συνδυασμός με το γυαλί της οθόνης... Βέβαια, σε γκρι με βλέπω να το παίρνω.. :D

 

Προφανώς δε στοχέυει σε χρήστες Ν8.

 

Κι όμως.. Χρήστης N8 και έχω χαζέψει με το 920.. Και να φανταστείς ότι δεν ειμαι άνθρωπος που του αρέσουν οι μεγάλες συσκευές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η Nokia θα ενσωματωσει στο 920/820 νεα αναβαθμισμενη εκδοση του ''Nokia City Lens''

http://wmpoweruser.com/new-version-of-nokia-city-lens-to-come-along-with-lumia-920-and-lumia-820/

 

http://www.wp7connect.com/wp-content/uploads/2012/09/Nokia-City-Lens-on-Windows-Phone-8.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του 920 ειναι curved η ειναι η ιδεα μου ?? Μακαρι να ειναι παντος γιατι ειναι αλλο το feeling οταν αγγιζεις τετοια οθονη.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να μη συμφωνήσω σε όλα... Προφανώς δε στοχέυει σε χρήστες Ν8.

 

Και γιατι να μη στοχευει σε χρηστες του Ν8...???

Δεν το καταλαβαινω αυτο που λες...

Το πιο πληρες κινητο ειναι μεχρι στιγμης το Ν8...

Ειναι δυνατον να μην εχει ολα αυτα τα καλουδια που μας εχει καλομαθει μια συσκευη 2-3 ετων???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να μη στοχευει σε χρηστες του Ν8...???

Δεν το καταλαβαινω αυτο που λες...

Το πιο πληρες κινητο ειναι μεχρι στιγμης το Ν8...

Ειναι δυνατον να μην εχει ολα αυτα τα καλουδια που μας εχει καλομαθει μια συσκευη 2-3 ετων???

 

Δυστυχώς ( για εσένα περισσότερο, όχι τόσο για 'μένα ), θα σε στεναχωρήσω. Δεν έχει θύρα HDMI και δεν παίρνει SD κάρτες. Βέβαια, έχει 32gb ενσωματωμένη μνήμη και usb on-the-go.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ( για εσένα περισσότερο, όχι τόσο για 'μένα ), θα σε στεναχωρήσω. Δεν έχει θύρα HDMI και δεν παίρνει SD κάρτες. Βέβαια, έχει 32gb ενσωματωμένη μνήμη και usb on-the-go.

 

Βρε ξερω τι εχει και τι δεν εχει....

Το θεμα ειναι γιατι να ΜΗΝ εχει καποια καλουδια που ηδη μας εχει καλομαθει η Nokia με το Ν8...

Καινουργια συσκευη ειναι...αν ειναι δυνατον να ειναι ''λιγοτερη'' σε καποια ...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του 920 ειναι curved η ειναι η ιδεα μου ?? Μακαρι να ειναι παντος γιατι ειναι αλλο το feeling οταν αγγιζεις τετοια οθονη.

 

Τελικα ειναι οντος curved display !! :D

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι οντος curved display !! :D

 

Πολυ καλο νεα αυτο,αν και ειμαι σιγουρος οταν αντικρισω την οθονη του θα ειναι οντως παρα πολυ καλη:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε ξερω τι εχει και τι δεν εχει....

Το θεμα ειναι γιατι να ΜΗΝ εχει καποια καλουδια που ηδη μας εχει καλομαθει η Nokia με το Ν8...

Καινουργια συσκευη ειναι...αν ειναι δυνατον να ειναι ''λιγοτερη'' σε καποια ...

 

Λες να μη μπορούν να "χρησιμοποιήσουν" σωστά τα WP8 θύρα HDMI; :shifty:

 

Για το λιγότερο από το Ν8 καταλαβαίνω ( μπορεί να είμαι και λάθος ) ότι, αφού είδαν οι υπόλοιπες εταιρείες ότι το iPhone πουλάει σαν τρελό χωρίς να έχει κάποια πράγματα, αποφάσισαν να ακολουθήσουν την ίδια φιλοσοφία..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο, με πολλές δυνατότητες αλλά και πάλι φρόντισε η νοκια να μας κάνει να λέμε "πολύ καλό αλλά..." .. Μιας και εμένα μου λείπουν και η micro SD και το ραδιόφωνο. Και έχει τόσα πολλά που θέλω αυτή η συσκευή :(
The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο, με πολλές δυνατότητες αλλά και πάλι φρόντισε η νοκια να μας κάνει να λέμε "πολύ καλό αλλά..." .. Μιας και εμένα μου λείπουν και η micro SD και το ραδιόφωνο. Και έχει τόσα πολλά που θέλω αυτή η συσκευή :(

 

Η micro SD τρώγεται καπως μιας και εχει 32gb το 920 , το ραδιόφωνο ειναι ενα θεμα, γι αλλους μεγαλο και για αλλους μικρο ,αναλογα την χρήση τους καθενος.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Η micro SD τρώγεται καπως μιας και εχει 32gb το 920 , το ραδιόφωνο ειναι ενα θεμα, γι αλλους μεγαλο και για αλλους μικρο ,αναλογα την χρήση τους καθενος.

 

Για το ραδιόφωνο υπάρχει μια κάποια λύση, stereo bluetooth ακουστικά με λειτουργία ραδιοφώνου, όπως τα Nokia bh 221, τα ζαχαρώνω καιρό τώρα :p

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο, με πολλές δυνατότητες αλλά και πάλι φρόντισε η νοκια να μας κάνει να λέμε "πολύ καλό αλλά..." .. Μιας και εμένα μου λείπουν και η micro SD και το ραδιόφωνο. Και έχει τόσα πολλά που θέλω αυτή η συσκευή :(

 

32gbs έχει.. Δε νομίζω να μην είναι αρκετά. :) Και το ραδιόφωνο διορθώνεται με την εφαρμογή Tune in Radio. Χρειάζεται σύνδεση δεδομένων, όμως.. Αλλά, δεν "καταναλώνει" πολλά MBs.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η micro SD τρώγεται καπως μιας και εχει 32gb το 920 , το ραδιόφωνο ειναι ενα θεμα, γι αλλους μεγαλο και για αλλους μικρο ,αναλογα την χρήση τους καθενος.

Για το ραδιόφωνο υπάρχει μια κάποια λύση, stereo bluetooth ακουστικά με λειτουργία ραδιοφώνου, όπως τα Nokia bh 221, τα ζαχαρώνω καιρό τώρα :p

Αυτή είναι πραγματική λύση όσο αφορά το ράδιο.

32gbs έχει.. Δε νομίζω να μην είναι αρκετά. :) Και το ραδιόφωνο διορθώνεται με την εφαρμογή Tune in Radio. Χρειάζεται σύνδεση δεδομένων, όμως.. Αλλά, δεν "καταναλώνει" πολλά MBs.

 

Δεν μου είναι αρκετά τα 32(πόσα θα μας είναι διαθέσιμα? 28? ) βάζω πολλές ταινίες μέσα, πολλές φωτογραφίες θα τραβάω και η μουσική μου μόνο είναι 14.7GB. Όσο για το tune in radio σαφώς και δεν είναι λύση μιας και απαιτεί πακέτο δεδομένων. Χρησιμοποιώ 100-350mb τον μήνα και τα χρειάζομαι τα περισσότερα κυρίως γιατί η δουλειά μου απαιτεί πολλά e-mail με φωτογραφίες.

 

Κρίμα που έβαλε αυτούς τους περιορισμούς η Nokia και αναγκάζει μερικούς/πολλούς fan της να στραφούν αναγκαστηκά αλλου.

The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μονο και μονο που θα εχει mass storage,usb on the go και bt tranfer συν την καταπληκτικη οθονη του και το ντιζαιν/ποιοτητα κατασκευης μου αρκει για επομενο μου κινητο:)

Για το ραδιοφωνο υπαρχουν λυσεις και δεν με αποσχολει το μονο μειον η ελλειψη micro sd support που για εμενα τα 32 gb με καλυπτουν απολυτα.

Στην τελικη ουδεις τελειος.

Ανταγωνισμος υπαρχει για οποιον δεν το καλυπτει η προταση της Nokia.

Το μεγαλυτερο παραπονο μου ειναι οτι δεν βγηκε σε cyan και αναγκαστικα θα παω σε λευκο η' γκρι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...