Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι πως το ρολοι παραμενει μονιμα :)

 

Εγω χρησιμοποιω την ρυθμιση "χρονικο οριο" και δεν ειχα παρατηρησει καποιο προβλημα, αλλα τωρα που δοκιμασα το "γρηγορη ματια" εχω το ιδιο θεμα που αναφερουν και τα παιδια. Δηλαδη το ρολοι δεν φευγει απο την οθονη.

 

Θεωρητικα με την συγκεκριμενη ρθυμιση θα επρεπε να μην υπαρχει ρολοι στην οθονη και να επανερχεται μονο οταν περνας το χερι απο πανω.

 

εμένα έτσι γίνεται. Περνάς το χέρι και ανάβει. Μετά απο λίγο σβήνει μόνο του, όπως επίσης αν το βαλεις στην τσέπη.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομιζω, εχει αρχισει και αλλαζει αυτο εδω και καιρο. Ψαξε καλυτερα! :)

 

 

Δες στο store το app "Shortcuts". Κανει αυτο που θελεις!

 

η και το "connection tiles"

Link to comment
Share on other sites

Χμμ..Έχει και η αμπερ τα κουσουράκια της. Ελπίζω εμένα που αργεί να μου ρθει στην εντέλεια :)
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι

 

Η nokia smart camera δεν βγάζει φωτογραφίες με φλας; δεν μπορώ να βρω πως να το ενεργοποιησω.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

εμένα έτσι γίνεται. Περνάς το χέρι και ανάβει. Μετά απο λίγο σβήνει μόνο του, όπως επίσης αν το βαλεις στην τσέπη.

 

Και εμενα ξεμπλοκαρε και τωρα λειτουργει κανονικα στην ρυθμιση "γρηγορη ματια".

 

Δεν ξερω αν αυτο ηταν που επαιξε ρολο, αλλα συνεβη αφου πρωτα απενεργοποιησα το double tap (μετα το ενεργοποιησα παλι). Ας το δοκιμασει οποιος εχει παρομοιο προβλημα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα παιδια απο eshop.

 

ηρθε με μηδεν μπαταρια και το αφησα κανα 3ωρο στην μπριζα οποτε και γεμισε. πριν λιγο που γυρισα σπιτι ειχα ενημερωση οτι υπαρχει αναβαθμιση.

 

το εβαλα εκανε επανεκκινηση και βλεπω τα γραναζια κανα 10λεπτο τωρα.

 

παντως, εχει κ εμενα εμφανως κιτρινωπο χρωμα το αριστερο πληκτρο οταν φωτιζεται και στην κατω ακρη του βελους ειναι και σκοτεινο.το ιδιο προβλημα σε μικροτερο βαθμο στο κεντρικο πληκτρο.

λετε να παω αυριο στο eshop και να ζητησω αντικατασταση στσκευης ? τους το παω ανοιχτο, το βλεπουν επιτοπου και μετα το κανω φορματ και το συσκευαζω για να το στειλουν αυτοι στην νοκια?

 

δεν εχω προβλημα να το κρατουσα, αλλα 300 ευρω εδωσα και αν σε αλλα 920 νοκια ειναι απολυτα λευκα τα πληκτρα, θα ηθελα και το δικο μου ετσι. γιατι εχω σκοπο να το κρατησω 2ετία τουλαχιστον.

 

ποια η γνωμη σας/ συμβουλή σας?

 

ΥΓ. τα γραναζια τελιωσαν και κανει επανεκκινηση το τηλεφωνο τωρα γραφοντας "μετεγκατασταση δεδομενων". το update ηταν το περιφημο amber καθως ακουσα ραδιοφωνο πριν λιγο μεσω ηχειου.

γιατι να εχει αυτο το θεμα με τον φωτισμο στα πληκτρα και με ξενερωνει...

 

ουτε με το κινητο σε λειτουργια "εξοικονομησης ενεργειας" διορθωθηκε το θεμα αυτο.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα παιδια απο eshop.

 

ηρθε με μηδεν μπαταρια και το αφησα κανα 3ωρο στην μπριζα οποτε και γεμισε. πριν λιγο που γυρισα σπιτι ειχα ενημερωση οτι υπαρχει αναβαθμιση.

 

το εβαλα εκανε επανεκκινηση και βλεπω τα γραναζια κανα 10λεπτο τωρα.

 

παντως, εχει κ εμενα εμφανως κιτρινωπο χρωμα το αριστερο πληκτρο οταν φωτιζεται και στην κατω ακρη του βελους ειναι και σκοτεινο.το ιδιο προβλημα σε μικροτερο βαθμο στο κεντρικο πληκτρο.

λετε να παω αυριο στο eshop και να ζητησω αντικατασταση στσκευης ? τους το παω ανοιχτο, το βλεπουν επιτοπου και μετα το κανω φορματ και το συσκευαζω για να το στειλουν αυτοι στην νοκια?

 

δεν εχω προβλημα να το κρατουσα, αλλα 300 ευρω εδωσα και αν σε αλλα 920 νοκια ειναι απολυτα λευκα τα πληκτρα, θα ηθελα και το δικο μου ετσι. γιατι εχω σκοπο να το κρατησω 2ετία τουλαχιστον.

 

ποια η γνωμη σας/ συμβουλή σας?

 

ΥΓ. τα γραναζια τελιωσαν και κανει επανεκκινηση το τηλεφωνο τωρα γραφοντας "μετεγκατασταση δεδομενων". το update ηταν το περιφημο amber καθως ακουσα ραδιοφωνο πριν λιγο μεσω ηχειου.

γιατι να εχει αυτο το θεμα με τον φωτισμο στα πληκτρα και με ξενερωνει...

 

ουτε με το κινητο σε λειτουργια "εξοικονομησης ενεργειας" διορθωθηκε το θεμα αυτο.

 

 

Από όσο ξέρω φίλε μου κανένα κινητό δεν έρχεται με μηδέν μπαταρία. Εγώ τουλαχιστον δεν ετυχε να πάρω ποτε κάποιο με μηδέν μπαταρία. οπότε και μόνο αυτό μου φαντάζει περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω φίλε μου κανένα κινητό δεν έρχεται με μηδέν μπαταρία. Εγώ τουλαχιστον δεν ετυχε να πάρω ποτε κάποιο με μηδέν μπαταρία. οπότε και μόνο αυτό μου φαντάζει περίεργο...

 

ναι ρε φιλε το ξερω κ εγω. δε μου εχει ξανατυχει σε αλλο κινητο αλλα ειπα να κανω τα στραβα ματια.

 

εμενα ειχε κανονικα περιτυλιγμα ναυλον η συσκευασια του κινητου, ομως κανενα αυτοκολλητο ασφαλειας η χαρτινη συσκευασια μεσα απο το ναιλον.

 

επισης, με τον φορτιστη της νοκια και το καλωδιο τα ασπρα, δε ξεκιναγε με τιποτα η φορτιση. δοκιμασα με ενα samsung φορτιστη, πηρε μπροστα μετα απο μισο λεπτο και μετα λειτουργησε και ο νοκια.

 

αραγε θα το δεχτουν αυριο στο eshop για αντικατασταση ? αν ειναι θα περασω και απο αλυσιδες τεχνολογ. προιοντων να δω τα εκθεσιακα lumia 920 αν εχουν ολα κιτρινωπα και με σκιες κουμπια φωτιζομενα.

 

ξενερωμενος αρκετα.

 

κατα τ αλλα καμερα φαινεται πολυ καλη και λειτουργικο σφαιρα οπως το ηξερα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν μπορείς να αναγκάσεις το κινητό να κλειδώσει σε 3G ή 4G. Ακόμα και αν έχει μία παύλα σήμα 3G και 5 παύλες 2G, εγώ θέλω να κλειδώνει στο 3G (ή το 4G).

 

Μπορεις μεσα απο το τεστ μενου του αλλα δεν θα στο συνιστουσα ...

Θα σου σκιζει την μπαταρια αν πολεμαει με μια γραμμη 3g για αρκετη ωρα

 

Χμμ..Έχει και η αμπερ τα κουσουράκια της. Ελπίζω εμένα που αργεί να μου ρθει στην εντέλεια :)

 

Η ιδια ακριβως θα ερθει και σενα .. δεν εχει αλλαξει τιποτα μεχρι τωρα

Αν και μετα απο 3 μερες δεν εχω δει κανενα κουσουρι ακομη

 

...επισης, με τον φορτιστη της νοκια και το καλωδιο τα ασπρα, δε ξεκιναγε με τιποτα η φορτιση. δοκιμασα με ενα samsung φορτιστη, πηρε μπροστα μετα απο μισο λεπτο και μετα λειτουργησε και ο νοκια.

....

 

Αν το αφηνει λιγο ακομη θα ξεκιναγε και με τον Νοκια

Προφανως ο αλλος ηταν μεγαλυτερης ισχυος και ξεκινησε

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα βρήκε και κατέβασε το update και τώα μου γράφει "Έγινε λήψη της ενημέρωσης, αλλά δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της. (80188253)" Τι στο καλό έγινε και γιατί δεν προχωράει το update ?? :angry: Όποιος μπορεί να με βοηθήσει, ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το viber στα windows mobile ειναι δραμα! Χωρις wifi δε μου δειχνει ειδοποιησεις και πρεπει να μπω να ελενξω μονος μου. Επισης στο nexus μου εχει περισσοτερες επιλογες η εφαρμογη. Update is neeeeded pls :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα βρήκε και κατέβασε το update και τώα μου γράφει "Έγινε λήψη της ενημέρωσης, αλλά δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της. (80188253)" Τι στο καλό έγινε και γιατί δεν προχωράει το update ?? :angry: Όποιος μπορεί να με βοηθήσει, ευχαριστώ !

 

Για κλεισε και ανοιξε το μηπως κολησε τιποτα ...

 

λοιπον το viber στα windows mobile ειναι δραμα! Χωρις wifi δε μου δειχνει ειδοποιησεις και πρεπει να μπω να ελενξω μονος μου. Επισης στο nexus μου εχει περισσοτερες επιλογες η εφαρμογη. Update is neeeeded pls :D

 

Σε Windows Phone εννοεις ... Εχει προβλημα τις τελευταιες μερες ..δεν ηταν ετσι .... θα φτιαξει !!!

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα, μόλις το πληκτρολόγησα στο google και τελικά δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα. Κάπου είδα ότι αν αλλάξω γλώσσα+περιοχή από τις ρυθμίσεις και εξαναγκάσω το τηλέφωνο να κάνει ξανά το update. Είδωμεν ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια για το θεμα με τα κιτρινο/υποφωτισμενα πληκτρα να βγαλω ακρη λετε?

 

ή να μην ασχοληθω να τους το παω πισω κτλ ???

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν μπορείς να αναγκάσεις το κινητό να κλειδώσει σε 3G ή 4G. Ακόμα και αν έχει μία παύλα σήμα 3G και 5 παύλες 2G, εγώ θέλω να κλειδώνει στο 3G (ή το 4G).

 

Οταν το σημα δεν ειναι δυνατο και αλλαζει σε 2g δεν κερδιζεις κατι σε ταχυτητα λογω ποιοτητας συνδεσης.

Ισα ισα που χανεις σε καταναλωση.

 

Επισης το εχω ξαναγραψει, ολα φορτιζουν ανοικτα iPhone android wp... μονο παλαιοτερου os απο οσο ξερω

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το θεμα με τα κιτρινο/υποφωτισμενα πληκτρα να βγαλω ακρη λετε?

 

ή να μην ασχοληθω να τους το παω πισω κτλ ???

 

Εννοείται και να το πας για αντικατάσταση ή επισκευή! καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες ακόμη παρά να έχεις 2 χρόνια το κινητό με μισοφωτισμένα κιτρινισμένα πλήκτρα...

και μένα έτσι ήταν και το πήγα πίσω και περιμένω να μου στείλουν το καινούριο τώρα (ελπίζω να μην μου βγει και στο επόμενο τπτ γιατί υποψιάζομαι ελλατωματικές παρτίδες! αν ξανασυμβεί θα το κάνω θέμα μιας και με βοηθάει πολύ η δουλειά μου).

Δίνεις 300 ευρώ για να πάρεις δλδ τηλ. με χαλασμένα πλήκτρα?

Γνωστός είχε άλλο θέμα πριν μια βδομάδα πάλι με 920, είχε κάτω αριστερά κενό η οθόνη με το πλαστικό και φενόταν μια φωτινή σχισμή σε σκιερό-σκοτεινό μέρος! απαράδεκτο! και πολύ φοβάμαι ότι τα καταστήματα που τα φέρνουν από και γω δεν ξέρω που.... δεν είναι και τόσο αθώα....

 

εγώ τους έστειλα και μια ωραία επιστολή και ενώ είχαν πει σε 5 μέρες θα μου απαντούσαν, την επομένη πήρα μήνυμα για αντικατάσταση...

αυτό σημαίνει ότι μια χαρά το αναγνωρίζουν σαν πρόβλημα...

Edited by km12th
Link to comment
Share on other sites

παιδια για το θεμα με τα κιτρινο/υποφωτισμενα πληκτρα να βγαλω ακρη λετε?

 

ή να μην ασχοληθω να τους το παω πισω κτλ ???

 

θα λεγα να το πας,

να επιμεινεις για αντικατασταση και οχι για σερβις ( εννοειτα ) αν δεν το δεχονται με το καλο τοτε πες τους περι ΙΝΚΑ κλπ κλπ. Γενικα οι εταιριες εχουν θεμα μολις ακουσουν για ινκα και τετοια.

αν και λογικα θα στο αντικαταστησουν.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

θα λεγα να το πας,

να επιμεινεις για αντικατασταση και οχι για σερβις ( εννοειτα ) αν δεν το δεχονται με το καλο τοτε πες τους περι ΙΝΚΑ κλπ κλπ. Γενικα οι εταιριες εχουν θεμα μολις ακουσουν για ινκα και τετοια.

αν και λογικα θα στο αντικαταστησουν.

 

εγώ πάλι έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερη η επισκευή, γιατί το λέω? γιατί και εγώ και ο γνωστός μου απ το ίδιο, πολύ γνωστό κατάστημα το πήραμε με διαφορά 10 ημερών περίπου και μας βγήκε και στους 2 κάτι...

Οπότε σκέφτομαι ότι μπορεί αύριο που θα μου έρθει η αντικατάσταση να έχει και αυτό κατι μιας και θα είναι πάλι απ το ίδιο κατάστημα... μου φαίνεται όσο πέφτει η τιμή τόσο φέρνουν ότι κομμάτια να ναι... (λίγο offtopic η κουβέντα, αλλά αφορά το 920 και δεν είναι και αστείο)

Link to comment
Share on other sites

Εχει ηδη νυχτωσει και αυτη ειναι η φωτο που βγαζει η εφαρμογη procam μετα την Amber

χωρις καμμια ρυθμιση η πειραγμα !!!!!!!!!

Απιστευτες φωτο για τηλ ... Ο αιφονακιας φιλος διπλα μου κλαιει με μαυρο δακρυ...!!!!

Πίστεψέ με, όταν ρυθμίσεις το pro cam η εικόνα που έβαλες θα μοιάζει αστεία. Για αυτόματη ρύθμιση είναι καλή. Αν προλάβω θα σας ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες με αρκετό σκοτάδι και ρύθμιση του procam.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το θεμα με τα κιτρινο/υποφωτισμενα πληκτρα να βγαλω ακρη λετε?

 

ή να μην ασχοληθω να τους το παω πισω κτλ ???

 

στο δικό μου που το χω μήνα περίπου, τα κάτω πλήκτρα δεν έχουν το λευκό φως όπως για παράδειγμα το άσπρο σε ένα tile, είναι ελαφρώς κιτρινισμένα αλλά δεν με πειράζει ούτε το είχα παρατηρήσει ούτε πιστεύω είναι πρόβλημα, δεν ξέρω άν αλλοι έχετε ίδιο ακριβώς χρώμα με το ασπρο σε tile. Αν θεωρείς αυτή την διαφορά σημαντική και αν πρεπει να υπάρχει ίδιο λευκό σε πλήκτρα και tile τότε να το πας πισω, αλλά κοίταξε μην πεσεις σε κανένα άλλο κουλό τηλέφωνο και έχεις άλλα μετα:)

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου που το χω μήνα περίπου, τα κάτω πλήκτρα δεν έχουν το λευκό φως όπως για παράδειγμα το άσπρο σε ένα tile, είναι ελαφρώς κιτρινισμένα αλλά δεν με πειράζει ούτε το είχα παρατηρήσει ούτε πιστεύω είναι πρόβλημα, δεν ξέρω άν αλλοι έχετε ίδιο ακριβώς χρώμα με το ασπρο σε tile. Αν θεωρείς αυτή την διαφορά σημαντική και αν πρεπει να υπάρχει ίδιο λευκό σε πλήκτρα και tile τότε να το πας πισω, αλλά κοίταξε μην πεσεις σε κανένα άλλο κουλό τηλέφωνο και έχεις άλλα μετα:)

 

αν ηταν απλα ελαφρως κιτρινισμενος ο φωτισμος των πληκτρων των φωτιζομενων, δε θα με πειραζε .

αλλα στο πληκτρο το αριστερα με το βελακι, η κατω πλευρα του βελους ειναι σκιερη'/γκριζωπή υποφωτισμενη. ελπιζω σημερα το απογευμα το eshop να το παραλαβει κανονικα για αντικατασταση και το επομενο να μην εχει τετοιο προβλημα. αν και δεν αισιοδοξω ιδιαιτερα γιατι μπορει να ειναι ολα ίδιας παρτίδας (και εξωτικής πατρίδας ;) )

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ γι αυτό δεν ξανασχολήθηκα με τα μαγαζιά που αναφέρουν οι περισσότεροι. Γιατί όπως ξαναείπα είναι προφανές ότι τις ελατωμματικές παρτίδες που δίνονται σε πολύ μικρή τιμή, κάποιοι τις αγοράζουν και τις πλασάρουν για προσφορές! Στην ουσία όμως το κέρδος τους είναι μεγάλο ακόμη και σε τέτοια τιμή! Κάποιος πριν το αρνήτικε, αλλά όταν ρώτησε ένας φίλος γιατί δεν είδα απάντηση. Βασικά ο καθένας έχει τη γνώμη του. Δεν με ενδιαφέρει να επηρεάσω κανέναν. Απλά τη γνώμη μου λέω.. Και στη θέση όσον έχουν προβλήματα, ή θα το "έτρωγα" γιατί μια κιτρινίλα=τίποτα, ή θα ζητούσα πίσω τα λεφτά μου και θα πήγαινα αλλού! Η αντικατάσταση το πιο πιθανό είναι να σε φέρει αντιμέτωπο με άλλο πρόβλημα το οποίο μπορεί να μην είναι εμφανές από την αρχή και ίσως να είναι και χειρότερο..Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

 

Εν αναμονή της άτιμης amber..(Η Amber Heard να ήταν πιο γρήγορα θα ερχόταν!) :lol:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Όσο μένεις με το "κουσουριασμένο" για άβαταρ θα σε έχει στο περίμενε. Δεν πάει σε ανθρώπους των σπηλαίων αυτή.....χαχαχα

Να 'ξερες τι χάνεις.....!!!!!!

 

Πίστεψέ με, όταν ρυθμίσεις το pro cam η εικόνα που έβαλες θα μοιάζει αστεία. Για αυτόματη ρύθμιση είναι καλή. Αν προλάβω θα σας ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες με αρκετό σκοτάδι και ρύθμιση του procam.

 

Τι είδους ρυθμίσεις κάνεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο μένεις με το "κουσουριασμένο" για άβαταρ θα σε έχει στο περίμενε. Δεν πάει σε ανθρώπους των σπηλαίων αυτή.....χαχαχα

Να 'ξερες τι χάνεις.....!!!!!!

 

Να σαι καλά..Μου κάνεις την καρδιά μου πέτρα! χαχαα..

Πίστεψε με, το Ν8 το έχω τόσο ψηλά, όσο εσύ το Ν9.. ;)

 

Ρυθμίσεις μπορείς να κάνεις πάντως και με την κλασσική εφαρμογή. Μπορεί το Auto να είναι αρκετά καλό, αλλααα..δεν είναι τέλειο! Αν θες βράδυ, βάζεις λειτουργία νυκτός, ISO 800 (πλέον πάει περισσότερο από οτι άκουσα), και Τιμή έκθεσης γύρω στο 1..(αναλόγως πάντα τις συνθήκες). Φυσικά λόγω ρυθμίσεων θέλει άκρως ακίνητο χέρι! Το αποτέλεσμα όμως είναι εντυπωσιακό..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...