Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε και στο δικό μου το αγγλικό. Αγγλίδα στο ραντεβού της.....:) Για σπάσιμο δεν θα την κάνω αμέσως. Θα της σπάσω τα νεύρα.....χαχαχα

 

Και μένα που είναι γαλλική και έχει βγει εδώ και εβδομάδες δεν μου το βγάζει..:confused:

Στο τέλος θα ρθει και θα κάνω το ίδιο! Θα το αφήσω έτσι..να περιμένει! :lol:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε εισαι ακριβως στο μυαλο μου! Το κινητο αυτο εχει παρτιδες που κανουν περιεργα κολπα και ελπιζω να μην ειναι το δικο μας απο καμμια γουανδαλουπη! Απο την αλλη σκεφτομαι οτι τοσο καιρο που ηταν πιο ακριβο ηταν σουηδικο , τωρα που επεσε θα μας το στειλουν απο ακυρη χωρα;

Επισης ΜΟΛΙΣ ειδα το λογαριασμο μου και λεει πως το λουμια εσταλει! Οποτε αυριο πρωι πρωι θα το εχω! Ελπιζω να ειναι οπως τα λέτε

 

Παιδιά καλησπέρα. Αν μπορεί κάποιος από εσάς που το έχετε παραγγείλει στο e-shop και θα το λάβετε άμεσα ας μας ενημερώσει και τους υπόλοιπους για την προέλευση του κινητού και αν είναι όλα καλά με ελληνική γλώσσα, μενού κτλ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει !! Με το που είδα το μήνυμά σου έτρεξα γρήγορα στο λογαριασμό μου και είδα ότι έφτασε (Αμήν!). Περιμένω πως και πως να το πιάσω στα χέρια μου, ελπίζω μέχρι αύριο να έχει έρθει Πάτρα !! :dance:

 

χαχα και εγω για Πάτρα το περιμενω από 13 Αυγουστου παραγγελία ! ειναι σε τιμολογηση και ετοιμη να σταλει στο καταστημα Πάτρας. εχω ανησυχησει λιγο με αυτα που διαβαζω εδω περα, αλλα θα δείξει. για το eshop μιλάω και εγω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ηρθε και σε μένα η αναβάθμιση. Ελληνικο country variant.

Την εγκατέστησα κ αυριο θα τη ψαξω. Παντως ειναι η 1326. Περιμενουμε την 1330? Τι διαφορα εχει?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Aυτή η τραγωδία, που μόλις διαπίστωσα στο 820 (με Amber), υπάρχει και στο 920, δηλαδή όταν στέλνουμε με email μιά φωτογραφία που τραβήξαμε να την μικραίνει υποχρεωτικά στο περίπου 1.5 ΜΡ;;; :wacko::shock::knife:

 

χρονια τώρα......:)

Εκτός κι αν αλλαξε κάτι η amber.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα έκανα και εγω το update Ota εχθές το βραδυ τώρα έχω 1326 ειναι unbranbed όλα μια χαρά!Μήπως γνωριζει κανένας τι ειναι και πως λειτουργεί το Lumia color profile ??επίσης να πω μου εβαλε την επιλογή 4g που δεν είχα.να πω και κάτι που περίμενα ότι θα είχαν φτιάξει...πρωτον να κλείνεις το τραγούδι που παίζει χωρίς άλλη εφαρμογή και δευτερον να μπορείς να κλήσεις κάποια εφαρμογη όπως στο N9 χωρίς να πρέπει να μπεις μέσα σε αυτη και να πατήσεις το βελάκι για να κλησει.....
N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα έκανα και εγω το update Ota εχθές το βραδυ τώρα έχω 1326 ειναι unbranbed όλα μια χαρά!Μήπως γνωριζει κανένας τι ειναι και πως λειτουργεί το Lumia color profile ??επίσης να πω μου εβαλε την επιλογή 4g που δεν είχα.να πω και κάτι που περίμενα ότι θα είχαν φτιάξει...πρωτον να κλείνεις το τραγούδι που παίζει χωρίς άλλη εφαρμογή και δευτερον να μπορείς να κλήσεις κάποια εφαρμογη όπως στο N9 χωρίς να πρέπει να μπεις μέσα σε αυτη και να πατήσεις το βελάκι για να κλησει.....

 

Το colour profile ρυθμιζει τα χρωματα της οθονης. Τον κορεσμο των χρωματων (οσο πιο ψηλα τοσο πιο εντονα) και την θερμοκρασια του λευκου (οσο πιο θερμο τοσο πιο "κιτρινοκοκκινο" οσο πιο ψυχρο τοσο πιο πολυ "μπλεδιζει").

 

Οι εφαρμογες που ειναι στο background ειναι κλειστες. Δεν χρειαζεται να κλεισεις κατι :)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

παιδια το παρελαβα απο eshop για οσους ρωτησαν. Ολα μια χαρα προς το παρων. Manufacturer eu croatia ειναι αυτο που λεει στο info
Link to comment
Share on other sites

Aυτή η τραγωδία, που μόλις διαπίστωσα στο 820 (με Amber), υπάρχει και στο 920, δηλαδή όταν στέλνουμε με email μιά φωτογραφία που τραβήξαμε να την μικραίνει υποχρεωτικά στο περίπου 1.5 ΜΡ;;; :wacko::shock::knife:

 

Δεν είναι λόγω amber, και πριν το έκανε! Δεν είναι απαραίτητα κακό, απλά θα πρεπε όντως να το χει σαν επιλογή!

Πάντως τα μειλ φεύγουν σφαίρα! Πιο γρήγορα κι από pc..

Γενικά στέλνω πολλά..Χτες έστειλα στο ίδιο μειλ 3 pdf αρχεία κ δεν περίμενα ούτε δευτερόλεπτο να τα φορτώσει!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχετε επιλεξει 4G τι σας εμφανιζει πανω αριστερα το εχω ενεργοποιησει απο την Vodafone εμενα δειχνει μονιμα H+ ενω οταν ειναι 3G εμφανιζε σκετο H !!!!

 

Ετσι πρεπει να ειναι ???

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχετε επιλεξει 4G τι σας εμφανιζει πανω αριστερα το εχω ενεργοποιησει απο την Vodafone εμενα δειχνει μονιμα H+ ενω οταν ειναι 3G εμφανιζε σκετο H !!!!

 

Ετσι πρεπει να ειναι ???

 

Ευχαριστω

 

Πρεπει να ζητησεις απο την βοντα να στο ενεργοποιησουν ...στελνεις ενα σμσ και την επομενη το φτιαχνουν

Μετα οπου εχει καλυψη 4g θα στο δειχνει

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχετε επιλεξει 4G τι σας εμφανιζει πανω αριστερα το εχω ενεργοποιησει απο την Vodafone εμενα δειχνει μονιμα H+ ενω οταν ειναι 3G εμφανιζε σκετο H !!!!

 

Ετσι πρεπει να ειναι ???

 

Ευχαριστω

 

Όχι. Τα H και H+ είναι του 3G. Απλά δεν έπιανες 4G.. Τότε βγάζει L ή 4G ή LTE.. (ίσως και άλλα).

Το H+ είναι απλά το ταχύτερο για 3G.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ζητησεις απο την βοντα να στο ενεργοποιησουν ...στελνεις ενα σμσ και την επομενη το φτιαχνουν

Μετα οπου εχει καλυψη 4g θα στο δειχνει

 

Απο Vodafone ειναι ενεργοποιημένο

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Απο Vodafone ειναι ενεργοποιημένο

 

Τοτε μαλλον εκει που εισαι δεν εχει καλυψη 4g

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένο το "γρηγορη ματια" αλλά δεν γινεται τίποτα περνώντας το χέρι μου πάνω απο την οθόνη. Κάτι δεν πάει καλά ή είμαι "ελαφροχέρης"???.....:) Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένο το "γρηγορη ματια" αλλά δεν γινεται τίποτα περνώντας το χέρι μου πάνω απο την οθόνη. Κάτι δεν πάει καλά ή είναι "ελαφροχέρης"???.....:)

 

Σε ποιά λειτουργία το έχεις ρυθμίσει; το έβαλες στην γρήγορη ματιά;

 

Πάντως παρατήρησα μεγάλη διαφορλα στην κατανάλωση μπαταρίας (καταναλώνει περισσότερο τώρα) ή είναι η ιδέα μου;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένο το "γρηγορη ματια" αλλά δεν γινεται τίποτα περνώντας το χέρι μου πάνω απο την οθόνη. Κάτι δεν πάει καλά ή είναι "ελαφροχέρης"???.....:)

 

Ούτε σε μένα δουλεύει χθες το βράδι που το δοκίμασα έκανα και επανεκκίνηση και πάλι τίποτα βασικά όταν το ρυθμίζω και μετά κλειδώνω την συσκευή για να περάσω το χέρι πάνω από την οθόνη για να εμφανιστεί το ρολοι εγώ μόλις το κλίντονο βγαίνει το ρολοι χωρίς να περάσω το χέρι μου

 

Και ναι όντως η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα από χθες που πέρασα το update άνοιξα το κινητό στις 12 σήμερα είχα μπαταρία 100% έκανα 2 τηλεφωνα του ενός λεπτού το καθένα πήρα 2 sms μπήκα wifi μονο για να κάνω update το Fhotoroom και έχω 90% και με όλα κλειστά και χωρίς να σκαλίσω το κινητό

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά λειτουργία το έχεις ρυθμίσει; το έβαλες στην γρήγορη ματιά;

 

ναι, στη γρηγορη ματιά το εχω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια το παρελαβα απο eshop για οσους ρωτησαν. Ολα μια χαρα προς το παρων. Manufacturer eu croatia ειναι αυτο που λεει στο info

 

Με τα ελληνικά εντάξει; Η συσκευασία είναι κανονικά σφραγισμένη με ταινίες ασφαλείας κτλ; Έχει φοβηθεί λίγο το μάτι μου! :wacko: Στο skroutz έχει πέσει λίγο στα 295€ αλλά με αυτά που διάβασα για διάφορα προβλήματα και επιστροφές λέω να προτιμήσω το e-shop. Οποιαδήποτε γνώμη - συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ!

 

Αν δεν κάνω λάθος η πρώτη παρτίδα ήταν από Σουηδία. Τώρα είναι από Κροατία; Έχει αυτό κάποια σημασία ή είναι θέμα τύχης να σου κάτσει καλή συσκευή;

Edited by spiros_kef
Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε στη κοσμαρα της. Λέω να βαλω της Vodafone
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

έχετε παρατήρηση ότι μετά την αναβάθμιση χτυπάει διαφορετικά ο ήχος για τα sms και το email???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, το παρέλαβα και εγώ σήμερα το κινητό από e-shop ! Από Κροατρία και το δικό μου, όλα κομπλέ και αν πάτε στις ρυθμίσεις και το πειράξετε λίγο η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο.

Η ποιότητα του βίντεο είναι απλά άπαιχτη, δεν υπάρχει πουθενά, για τις φωτογραφίες έχω να πω ότι είναι και αυτές μεν καταπληκτικές αλλά καλύτερη ευκρίνεια έχει όταν γίνεται το focus και σαν να θολώνει λίγο στην τελική φωτογραφία.

Μία μόνο ερώτηση έχω, όταν το πρωτοάνοιξα παρατήρησα ότι τα capacitive keys κιτρινίζουν λίγο, όταν όμως πήγα στις ρυθμίσεις και έβαλα εξοικονόμηση ενέργειας τότε δεν φωτείζονταν και φαινόντουσαν κανονικα. Υποθέτω άρα ότι έχει να κάνει με τη φωτεινότητα από κάτω. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ? και κυρίως σε αυτούς που το παρέλαβαν σήμερα από e-shop. Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά εντάξει; Η συσκευασία είναι κανονικά σφραγισμένη με ταινίες ασφαλείας κτλ; Έχει φοβηθεί λίγο το μάτι μου! :wacko: Στο skroutz έχει πέσει λίγο στα 295€ αλλά με αυτά που διάβασα για διάφορα προβλήματα και επιστροφές λέω να προτιμήσω το e-shop. Οποιαδήποτε γνώμη - συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ!

 

Αν δεν κάνω λάθος η πρώτη παρτίδα ήταν από Σουηδία. Τώρα είναι από Κροατία; Έχει αυτό κάποια σημασία ή είναι θέμα τύχης να σου κάτσει καλή συσκευή;

 

το κουτι ηταν ακριβως ετσι

 

Oλα τελεια με τα ελληνικα και με ολα! Η συσκευη απιστευτη. Τα 8αρια εχουν διαφορετικο concept απο το android αλλα θα το συνηθισω. Μου αρεσανε πολυ εκτος του store οπου δεν ειχαν τιποτα!

Εγω την αγορασα γιατι ηθελα συγκεκριμενα πραγματα πχ καμερα που ηξερα πως ειναι κορυφη.

Αμα θες χιλιες δυο εφαρμογες θα απογοητευτεις.

Αμα το θες για "τηλεφωνο" + ραδιο + καμερα + ιντερνετ θα το λατρεψεις!!

Ειναι βαρυ αλλα το λες στιβαρο, οχι τουβλο.

Η οθονη καταπληκτικη και στον ηλιο μερα με νυχτα σε σχεση με το nexus μου.

Ηχος παρα πολυ ωραιος και δυνατος.

Ακουστικα πιο ποιοτικα και απο iphone.

Ο τηλεφωνικος καταλογος με ενοχλησε. Ειναι πιο δυσκολο να βρεις καποιον σε σχεση με android και δε μου περασε σωστα ολα μου τα τηλεφωνα με πολλαπλα πεδια απο google contacts.

Επισης δε φορτιζει κλειστο!!! Δεν ξερω γιατι αλλα ΔΕΝ φορτιζει κλειστο!

Eπισης δε βρηκα γρηγορες ρυθμισεις για wifi, bluetooth και ολα πρεπει να τα κανω αργα και βαρετα μεσα απο το μενου.

 

Θα επανελθω ;)

. Υποθέτω άρα ότι έχει να κάνει με τη φωτεινότητα από κάτω. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ? και κυρίως σε αυτούς που το παρέλαβαν σήμερα από e-shop. Ευχαριστώ !!

ναι και εγω ηθελα να το ρωτησω αυτο. Και τα 3 ειναι φωτεινα και κιτρινιζουν λιγο και δεν ξερω αν ειναι το lumia ή καποια ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...