Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να βρεις απο που πραγματατικα ειναι δες αυτο το βιντεο για να βρεις το product code

 

Εμενα ελεγε γερμανικο και ηταν τελικα ιταλικο

 

Θα ανεβασω καπου μια λιστα με ολα τα product codes για να κανεις συγκριση

 

Edit: Ριξε μια ματια εδω εχω ολα τα product codes για το 920

http://pastebin.com/m0n0yTei

 

ωραια, και δειχνει κατι γραμματα και αριθμους εκει.

και τωρα πως υπολογίζουμε τι και απο που;

εκτος και αν αυτό εδώ: 54.059Q9H4 RM-821 VAR EU SE CV WHITE

σου λεει κατι

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραια, και δειχνει κατι γραμματα και αριθμους εκει.

και τωρα πως υπολογίζουμε τι και απο που;

εκτος και αν αυτό εδώ: 54.059Q9H4 RM-821 VAR EU SE CV WHITE

σου λεει κατι

 

Σουηδικό είναι φίλε. Στη λίστα της Σουηδίας έχει 2 country variant. Στο ένα είναι διαθέσιμο OTA το update και στο άλλο λέει "Coming soon" που σημαίνει ότι σε λίγες μέρες θα δωθεί και αυτό OTA.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ωραια, και δειχνει κατι γραμματα και αριθμους εκει.

και τωρα πως υπολογίζουμε τι και απο που;

εκτος και αν αυτό εδώ: 54.059Q9H4 RM-821 VAR EU SE CV WHITE

σου λεει κατι

 

059Q9H4 αυτο ειναι το product code και με βαση αυτο θα κανεις οτιδηποτε στο Nokia Care Suite

και απο οτι θυμαμαι το se ειναι σουηδικο και χωρις branding (CV)

 

Kαι το γερμανικό fw που έχω τώρα και το ισπανικό που είχα φλασσάρει έχει και το Datasense και 4G στις επιλογες.

 

To Ιταλικο που ηταν της μαμας του δεν ειχε datasense και εβαλα Γαλλικο που τα εχει και τα 2

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

To Ιταλικο που ηταν της μαμας του δεν ειχε datasense και εβαλα Γαλλικο που τα εχει και τα 2

 

Το φλάσσαρες τελικά,ε;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Οσοι βαλατε Amber και εχετε 4g στις επιλογες ...εχετε και την εφαρμογη Datasense ???

Kαι αν ναι τι χωρας firmware εχετε ???

 

Εμένα έχει και τα δυο και είναι Αυστριακό.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το φλάσσαρες τελικά,ε;

 

E ναι ... το μπουμπουνισα ... ειπα μια φορα να γινω καλο παιδι και να μην φλασαρω

δεν μπορουσα να περιμενω αλλο ... με γκαστρωσε 10 μερες coming soon ...LOL

Link to comment
Share on other sites

E ναι ... το μπουμπουνισα ... ειπα μια φορα να γινω καλο παιδι και να μην φλασαρω

δεν μπορουσα να περιμενω αλλο ... με γκαστρωσε 10 μερες coming soon ...LOL

 

Χαχαχα, καλά το έκανες! Έβαλες pro cam και τα σχετικά; Πώς σου φαίνονται οι φωτογραφίες με την amber;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες πήρα ένα μεταχειρισμένο 920 και το παιδί είχε περάσει μια leaked rom του amber πως γίνετε να το γυρίσω πίσω έτσι ώστε να πάρω κανονικά το update όταν βγει?
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, καλά το έκανες! Έβαλες pro cam και τα σχετικά; Πώς σου φαίνονται οι φωτογραφίες με την amber;

 

Ε ναι δεν γινοταν να περιμενω αλλο ...

Κοιτα λιγο το εχω και το πασπατευω αλλα νομιζω οτι εγινε αλλο τηλ με το update

Και ηταν που ηταν οι φωτο του το βραδυ ******* τωρα ειναι απο αλλον πλανητη (για τηλ)

και οι εφαρμογες αυτες και οι 2 (pro kai smart cam) απο μονες τους ειναι ενας ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ

για να παρεις WP και Νοκια

 

καλησπέρα παίδες πήρα ένα μεταχειρισμένο 920 και το παιδί είχε περάσει μια leaked rom του amber πως γίνετε να το γυρίσω πίσω έτσι ώστε να πάρω κανονικά το update όταν βγει?

 

Δεν χρειαζεται να πας πισω ... αυτες ειναι κανονικες ΡΟΜ της ΝΟΚΙΑ ...δεν εχει κατι διαφορετικο απο αυτες που θα δοθουν ΟΤΑ ...

Αν επιμενεις ειναι λιγο δυσκολη η διαδικασια για καποιον που δεν ξερει να βαλει παλια ρομ

με το Νοκια care suite και να δεις τι χωρας ειναι και να κατεβασεις την καταληλλη ΡΟΜ

 

Η συμβουλη μου ειναι μην το πειραξεις αν ειναι ηδη με Amber ..αν θες κανει ενα hard reset και εισαι ΟΚ

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι άσεμνες εκφράσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα... Εγώ ήμουν μεταξύ 2 τηλεφώνων της ίδιας κατηγορίας,

το Nokia Lumia 920 και το Samsung Galaxy S3. Τελικά πριν λίγο παρήγγειλα το Nokia Lumia 920 σε κόκκινο χρώμα...

το παρήγγειλα από birdphone, μου είπαν ειναι ευρωπαικό αλλά δεν ήξερε η υπάλληλος από ποια χώρα ακριβώς.

Το περιμένω αύριο... ενώ έγερνα προς S3 τελικά κάτι με τράβηξε και πήρα το 920 red... περιμένω πως και πως.... :)

Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις απο που πραγματατικα ειναι δες αυτο το βιντεο για να βρεις το product code

 

Εμενα ελεγε γερμανικο και ηταν τελικα ιταλικο

 

Θα ανεβασω καπου μια λιστα με ολα τα product codes για να κανεις συγκριση

 

Edit: Ριξε μια ματια εδω εχω ολα τα product codes για το 920

http://pastebin.com/m0n0yTei

 

059R020 RM-821 VAR EU FR CV RED

 

Λογικά είναι Γαλλικό Country Variant (κόκκινο..) Σωστά;

Στη λίστα δείχνει ότι η αμπερ είναι διαθέσιμη, αλλά εμένα δεν την εμφανίζει..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

059R020 RM-821 VAR EU FR CV RED

 

Λογικά είναι Γαλλικό Country Variant (κόκκινο..) Σωστά;

Στη λίστα δείχνει ότι η αμπερ είναι διαθέσιμη, αλλά εμένα δεν την εμφανίζει..

 

Πηγες στην ενημερωση τηλ και εκανες manual αναζητηση ?

Link to comment
Share on other sites

059R020 RM-821 VAR EU FR CV RED

 

Λογικά είναι Γαλλικό Country Variant (κόκκινο..) Σωστά;

Στη λίστα δείχνει ότι η αμπερ είναι διαθέσιμη, αλλά εμένα δεν την εμφανίζει..

 

 

Αν δεν σου εμφανιζει το Update σε manual αναζητηση το επομενο που μπορεις να κανεις (αν υποθεσουμε πως το θες αμεσα) ειναι να τσεκαρεις με το Nokia Software Updater.

 

Για την συσκευη που λες το firmware με amber ειναι το 3047.0000.1326.2002. Στο Nokia Care Suite ειναι διαθεσιμο το συγκεκριμενο firmware αλλα καλυτερα τσεκαρε με το NSU πρωτα που ειναι πιο ευκολη η διαδικασια.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου εμφανιζει το Update σε manual αναζητηση το επομενο που μπορεις να κανεις (αν υποθεσουμε πως το θες αμεσα) ειναι να τσεκαρεις με το Nokia Software Updater.

 

Για την συσκευη που λες το firmware με amber ειναι το 3047.0000.1326.2002. Στο Nokia Care Suite ειναι διαθεσιμο το συγκεκριμενο firmware αλλα καλυτερα τσεκαρε με το NSU πρωτα που ειναι πιο ευκολη η διαδικασια.

 

Ακούω διάφορα περι απόλειας δεδομένων μ αυτές τις διαδικασίες και δε θέλω να μπλέκω σε τέτοια..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Ακούω διάφορα περι απόλειας δεδομένων μ αυτές τις διαδικασίες και δε θέλω να μπλέκω σε τέτοια..

 

Ναι εννοειται πως με την συγκεκριμενη διαδικασια γινεται hard reset.

 

Υπομονη τοτε. Λογικα απο την στιγμη που στο επισημο site της Νοκια φαινετια πως ειναι διαθεσιμη δεν νομιζω να αργησει :)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοειται πως με την συγκεκριμενη διαδικασια γινεται hard reset.

 

Υπομονη τοτε. Λογικα απο την στιγμη που στο επισημο site της Νοκια φαινετια πως ειναι διαθεσιμη δεν νομιζω να αργησει :)

 

Φαντάζομαι πως ναι..απλά δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό γίνεται η διανομή (αν ισχύει δηλ. η διαδικασία με τα firmware και τα product code κλπ) γιατί για Γαλλία, επομένως και για το κινητό μου, η amber είναι διαθέσιμη εδώ και 2-3 βδομάδες!

Υπομονή λοιπόν..

:)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν γινοταν να περιμενω αλλο ...

Κοιτα λιγο το εχω και το πασπατευω αλλα νομιζω οτι εγινε αλλο τηλ με το update

Και ηταν που ηταν οι φωτο του το βραδυ ******* τωρα ειναι απο αλλον πλανητη (για τηλ)

και οι εφαρμογες αυτες και οι 2 (pro kai smart cam) απο μονες τους ειναι ενας ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ

για να παρεις WP και Νοκια

 

 

 

Δεν χρειαζεται να πας πισω ... αυτες ειναι κανονικες ΡΟΜ της ΝΟΚΙΑ ...δεν εχει κατι διαφορετικο απο αυτες που θα δοθουν ΟΤΑ ...

Αν επιμενεις ειναι λιγο δυσκολη η διαδικασια για καποιον που δεν ξερει να βαλει παλια ρομ

με το Νοκια care suite και να δεις τι χωρας ειναι και να κατεβασεις την καταληλλη ΡΟΜ

 

Η συμβουλη μου ειναι μην το πειραξεις αν ειναι ηδη με Amber ..αν θες κανει ενα hard reset και εισαι ΟΚ

 

ok τότε δεν κάνω κάτι αλλα εγώ βλέπω να έχω αυτό το μοντέλο model 920.1 code:059Q8M3 RM-821 VAR EURO2 DE VODAFONE BLACK

και κανονικά έπρεπε να είχα αυτή την version 1232.5957.1308.0007 και έχω αυτήν 3047.0000.1326.2001 γιατί?

Link to comment
Share on other sites

ok τότε δεν κάνω κάτι αλλα εγώ βλέπω να έχω αυτό το μοντέλο model 920.1 code:059Q8M3 RM-821 VAR EURO2 DE VODAFONE BLACK

και κανονικά έπρεπε να είχα αυτή την version 1232.5957.1308.0007 και έχω αυτήν 3047.0000.1326.2001 γιατί?

 

H 1232.5957.1308.0007 είναι η portico (η προηγούμενη έκδοση λογισμικού των wp8) και η 3047.0000.1326.2001 είναι η amber.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

H 1232.5957.1308.0007 είναι η portico (η προηγούμενη έκδοση λογισμικού των wp8) και η 3047.0000.1326.2001 είναι η amber.

 

ναι το ξέρω αλλα για την DE VODAFONE η τελευταία version κανονικά είναι το portico η amber είναι waiting for approval

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω αλλα για την DE VODAFONE η τελευταία version κανονικά είναι το portico η amber είναι waiting for approval

 

H Amber που αντιστοιχει σε 920 DE VODAFONE BLACK και που θα δοθει OTA ειναι η 3049.0000.1330.0009. Αυτη που εχεις εσυ περασμενη εχει κυκλοφορησει για Φινλανδια, Τουρκια, Κροατια.

 

Βεβαια αν εχεις ολα τα καλουδια ενεργοποιημενα (4G, Data Sense) δεν εχεις λογο να μην κρατησεις αυτη που εχεις ηδη.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

H Amber που αντιστοιχει σε 920 DE VODAFONE BLACK και που θα δοθει OTA ειναι η 3049.0000.1330.0009. Αυτη που εχεις εσυ περασμενη εχει κυκλοφορησει για Φινλανδια, Τουρκια, Κροατια.

 

Βεβαια αν εχεις ολα τα καλουδια ενεργοποιημενα (4G, Data Sense) δεν εχεις λογο να μην κρατησεις αυτη που εχεις ηδη.

 

ναι τα έχω κανονικά απλά θα προτιμούσα να την έπαιρνα κανονικά ΟΤΑ γιατί κιόλας η 3049 νομίζω διορθώνει κάποια περισσότερα πράγματα από ότι αυτή που έχω τώρα

Link to comment
Share on other sites

ναι τα έχω κανονικά απλά θα προτιμούσα να την έπαιρνα κανονικά ΟΤΑ γιατί κιόλας η 3049 νομίζω διορθώνει κάποια περισσότερα πράγματα από ότι αυτή που έχω τώρα

 

Στο XDΑ η γερμανικη 3049 που δοκιμασε καποιος δεν ειχε το data sense:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44848426

 

Γενικα παντως δεν εχει λογικη να φλασαρεις την προηγουμενη για να γυρισεις στην Portico και μετα να περιμενεις να παρεις OTA την 3049 Amber. Αν ειναι να φλασαρεις βαλε απευθειας την καινουρια ;)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Στο XDΑ η γερμανικη 3049 που δοκιμασε καποιος δεν ειχε το data sense:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44848426

 

Γενικα παντως δεν εχει λογικη να φλασαρεις την προηγουμενη για να γυρισεις στην Portico και μετα να περιμενεις να παρεις OTA την 3049 Amber. Αν ειναι να φλασαρεις βαλε απευθειας την καινουρια ;)

 

Εγω την εβαλα και δεν ειχε datasense και την εβγαλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...