Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά π ς γίνετε να μην έχουν κόκκινα ματια οταν φωτογραφιζω με φλας....υπαρχει επιλογη ?

 

κάτι ακομα...στην πλοήγηση δεν ακουγετε φωνητικα,έχω κατεβάσει τους χάρτες με γυναικεία φωνή...πρεπει να κανω κάτι ;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να βαλω ηχο κλησης ενα μουσικο κομματι;

 

Συνδέεις το κινητό με το pc και βαζεις στον φάκελο ringtone το κομμάτι που θέλεις.

Αλλιως κατεβάζεις κάποιο απο τα προγράμματα που κάνουν αυτη τη δουλειά (υπάρχουν δωρεαν) και το κάνεις απο εκεί χωρίς τη χρήση pc

 

κάτι ακομα...στην πλοήγηση δεν ακουγετε φωνητικα,έχω κατεβάσει τους χάρτες με γυναικεία φωνή...πρεπει να κανω κάτι ;

 

πήγαινε στις ρυθμίσεις επιλογή γλώσσας.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ θέλω τα inbox του κινητού και του υπολογιστή μου να είναι τέλεια συγχρονισμένα, δηλαδή ό,τι κάνω στο ένα να συμβαίνει και στο άλλο. Τώρα π.χ. διαγράφω ένα μήνυμα στο κινητό, αλλά όταν ανοίγω τον υπολογιστή υπάρχει, και δεν το θέλω έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το κινητό με το pc και βαζεις στον φάκελο ringtone το κομμάτι που θέλεις.

Αλλιως κατεβάζεις κάποιο απο τα προγράμματα που κάνουν αυτη τη δουλειά (υπάρχουν δωρεαν) και το κάνεις απο εκεί χωρίς τη χρήση pc

 

Σ εμένα πάντως δε γινόταν και μόνο με ανάλογη εφαρμογή μπορώ να βάλω ringtone..

Περιμένω στο update Ιουλίου να έχει επιλογή να βάλεις ότι ήχο θες και στα υπόλοιπα (sms, email κλπ) γιατί είναι πολύ πρωτόγονο για smart-phone..!

Όσο για τις ειδιποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος που αναφέρθηκε εγώ μια χαρά τις βλέπω (εκτός αν εννοούν κάτι άλλο). Βέβαια το double-tap πρέπει να ρθει γτ το χουμε λιώσει το πλαϊνό κουμπάκι..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα πάντως δε γινόταν και μόνο με ανάλογη εφαρμογή μπορώ να βάλω ringtone..

Περιμένω στο update Ιουλίου να έχει επιλογή να βάλεις ότι ήχο θες και στα υπόλοιπα (sms, email κλπ) γιατί είναι πολύ πρωτόγονο για smart-phone..!

Όσο για τις ειδιποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος που αναφέρθηκε εγώ μια χαρά τις βλέπω (εκτός αν εννοούν κάτι άλλο). Βέβαια το double-tap πρέπει να ρθει γτ το χουμε λιώσει το πλαϊνό κουμπάκι..

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά. Βεβαιώσου οτι τα βαζεις στον σωστό φακελο.

Αυτο με τους ήχους για sms κλπ έχεις απόλυτο δίκιο.

Ειδοποιήσεις με σβηστή οθόνη δεν έχουμε κι αυτο είναι σοβαρή παράλειψη. Σε αυτο αναφέρονται

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το κινητό με το pc και βαζεις στον φάκελο ringtone το κομμάτι που θέλεις.

Αλλιως κατεβάζεις κάποιο απο τα προγράμματα που κάνουν αυτη τη δουλειά (υπάρχουν δωρεαν) και το κάνεις απο εκεί χωρίς τη χρήση pc

 

 

 

πήγαινε στις ρυθμίσεις επιλογή γλώσσας.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

έτσι το έχω ρυθμισεις-ελληνικα γυναίκα,αλλά τίποτα δεν λέει να βγάλει αχνά....το έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.....αλλα δεν καταφερα κατάφερα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα πάντως δε γινόταν και μόνο με ανάλογη εφαρμογή μπορώ να βάλω ringtone..

Περιμένω στο update Ιουλίου να έχει επιλογή να βάλεις ότι ήχο θες και στα υπόλοιπα (sms, email κλπ) γιατί είναι πολύ πρωτόγονο για smart-phone..!

Όσο για τις ειδιποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος που αναφέρθηκε εγώ μια χαρά τις βλέπω (εκτός αν εννοούν κάτι άλλο). Βέβαια το double-tap πρέπει να ρθει γτ το χουμε λιώσει το πλαϊνό κουμπάκι..

 

Με την αναβαθμιση που περιμενουμε τον Ιουλιο θα προστεθει το ραδιο fm??Ξερετε κατι?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση που περιμενουμε τον Ιουλιο θα προστεθει το ραδιο fm??Ξερετε κατι?

 

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Ολα τα αλλα ειναι φημες.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση που περιμενουμε τον Ιουλιο θα προστεθει το ραδιο fm??Ξερετε κατι?

 

ναι φιλε θα προστεθει κανονικα !!! εχουν διαρευσει και φωτογραφιες αμα το ψαξεις λιγο στο net. ειναι η ιδια εφαρμογη που εχουν και τα wp7.5

Link to comment
Share on other sites

έτσι το έχω ρυθμισεις-ελληνικα γυναίκα,αλλά τίποτα δεν λέει να βγάλει αχνά....το έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.....αλλα δεν καταφερα κατάφερα....

 

Τσέκαρε αν έχεις κατεβάσει το ανάλογο πακέτο γλώσσας. Δοκίμασε και τα αγγλικά να δεις αν δουλεύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

έτσι το έχω ρυθμισεις-ελληνικα γυναίκα,αλλά τίποτα δεν λέει να βγάλει αχνά....το έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.....αλλα δεν καταφερα κατάφερα....

 

μηπως το εχεις στο αθορυβο???:p:p:p πλακα κανω..

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αν έχεις κατεβάσει το ανάλογο πακέτο γλώσσας. Δοκίμασε και τα αγγλικά να δεις αν δουλεύει.

 

μηπως το εχεις στο αθορυβο???:p:p:p πλακα κανω..

 

Ευχαριστω για τις αμεσσες απαντησεις.... Βρε @Chef_George με εκανες και γελασα.....:lol:

 

Τελικα για την ιστορια..εκανα απεγκατασταση παλι,2η φορα...και το εγκατεστησα,εκανα και μια επανεκκινηση,και ως θαυμα...μιλησε......:blink:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μου επιτρεπετε μια "κουτη" ερωτηση σαν υποψηφιος αγοραστης 1η φορα wp συσκευης?Η καμερα εχει αθορυβη λειτουργια οταν τραβαμε φωτο στο shutter σαν επιλογη?Ευχαριστω:O
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παιδιά, γιατί βλέπω ότι πολλοί από εσάς μεταπηδήσατε στο 920 από το Ν8. Τι έχετε να πείτε στη σύγκριση μεταξύ τους στον τομέα των φωτογραφιών; Ποιο υπερτερεί από τα δύο; Σκέφτομαι να αγοράσω ένα μεταβατικό κινητό, μέχρι να πάρω κάτι καλό από τη καινούργια φουρνιά των ναυαρχiδων και αφού βγει το επόμενο iPhone, και το Ν8 φαντάζει καλή λύση. Ειδάλλως μπορώ να πάω και τώρα στο 920 αλλά δεν το πολυψήνω γιατί "σύντομα" θα βγει το EOS. Οπότε, τι έχετε να πείτε για το Ν8; Αντέχει ακόμα στη σύγκριση, πχ με 920, Xperia T, iPhone4S κ.α. ανάλογα κινητά; Πάντα για τον φωτογραφικό τομέα μιλάω, για το λειτουργικό δεν έχω κανένα θέμα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ θέλω τα inbox του κινητού και του υπολογιστή μου να είναι τέλεια συγχρονισμένα, δηλαδή ό,τι κάνω στο ένα να συμβαίνει και στο άλλο. Τώρα π.χ. διαγράφω ένα μήνυμα στο κινητό, αλλά όταν ανοίγω τον υπολογιστή υπάρχει, και δεν το θέλω έτσι.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του email και στις ρυθμίσεις συγχρονισμού βάλε "με την άφιξη στοιχείων".

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παιδιά, γιατί βλέπω ότι πολλοί από εσάς μεταπηδήσατε στο 920 από το Ν8. Τι έχετε να πείτε στη σύγκριση μεταξύ τους στον τομέα των φωτογραφιών; Ποιο υπερτερεί από τα δύο; Σκέφτομαι να αγοράσω ένα μεταβατικό κινητό, μέχρι να πάρω κάτι καλό από τη καινούργια φουρνιά των ναυαρχiδων και αφού βγει το επόμενο iPhone, και το Ν8 φαντάζει καλή λύση. Ειδάλλως μπορώ να πάω και τώρα στο 920 αλλά δεν το πολυψήνω γιατί "σύντομα" θα βγει το EOS. Οπότε, τι έχετε να πείτε για το Ν8; Αντέχει ακόμα στη σύγκριση, πχ με 920, Xperia T, iPhone4S κ.α. ανάλογα κινητά; Πάντα για τον φωτογραφικό τομέα μιλάω, για το λειτουργικό δεν έχω κανένα θέμα. Ευχαριστώ.

 

Στις Νυχτερινές φωτογραφίες είναι μέρα με τη νύχτα υπέρ του 920. Στις ημερήσιες το αντίστροφο. Το Ν8 ακόμα και σήμερα είναι αξεπέραστο σχεδόν, με εξαίρεση το 808 φυσικά :p.

Ας ελπίσουμε στην ερχόμενη αναβάθμιση ή στην 8.1 να βελτιωθεί η κάμερα και να βγάζει πεντακάθαρες φωτογραφίες.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κάνεις σωστά. Βεβαιώσου οτι τα βαζεις στον σωστό φακελο.

Αυτο με τους ήχους για sms κλπ έχεις απόλυτο δίκιο.

Ειδοποιήσεις με σβηστή οθόνη δεν έχουμε κι αυτο είναι σοβαρή παράλειψη. Σε αυτο αναφέρονται

 

Τσέκαρα και πάλι αλλά τίποτα. Δεν τα εμφανίζει καν στο κινητό..Κάτι κόλπα μου κάνει και όταν περάσω τραγούδια. Ειδικά μια μέρα μέρα που έσβησα μέσω pc έναν φάκελο έφαγε το πρώτο κόλλημα! Δεν αφήνει να φτιάξω και καινούριο..

Εγώ γενικά έκανα ένα μεγάλο βήμα γιατί ουσιαστικά πέρασα απ το Ν70 στο 920. Και οκ είδα μεγάλη εξέλιξη, αλλά και κάποια πράγματα ανεξήγητα, όπως αυτο με τους ήχους για sms κλπ..αλλά και με τις ειδιποιήσεις.

Το Ν70 είχε μόνιμα το ρολόι στην οθόνη σαν προστασία και ακριβώς από κάτω έβγαζε και ειδοποιήσεις..Γιατί να μην κάνουν κάτι ανάλογο; Όσο γι αυτά που ακούω περί LCD και κατανάλωσης, την ίδια έχει και το Ν70 περίπου..

 

Μου επιτρεπετε μια "κουτη" ερωτηση σαν υποψηφιος αγοραστης 1η φορα wp συσκευης?Η καμερα εχει αθορυβη λειτουργια οταν τραβαμε φωτο στο shutter σαν επιλογη?Ευχαριστω:O

 

Έχει έχει.. ;)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του email και στις ρυθμίσεις συγχρονισμού βάλε "με την άφιξη στοιχείων".

 

 

 

Στις Νυχτερινές φωτογραφίες είναι μέρα με τη νύχτα υπέρ του 920. Στις ημερήσιες το αντίστροφο. Το Ν8 ακόμα και σήμερα είναι αξεπέραστο σχεδόν, με εξαίρεση το 808 φυσικά :p.

Ας ελπίσουμε στην ερχόμενη αναβάθμιση ή στην 8.1 να βελτιωθεί η κάμερα και να βγάζει πεντακάθαρες φωτογραφίες.

 

Δηλαδη στις φωτο με καλο φωτισμο την ημερα δεν βγαζει καλες ή το Ν8 βγαζει καλυτερες??:X

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στις φωτο με καλο φωτισμο την ημερα δεν βγαζει καλες ή το Ν8 βγαζει καλυτερες??:X

 

Καλές βγάζει, αλλά όχι κάτι το εντυπωσιακό. Απλά καλές. Όπως έγραψα και πριν, το Ν8 ήταν μια κατηγορία μόνο του και αξεπέραστο μέχρι και σήμερα

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εχει περιπου 2 ωρες που εχει κολλησει στα 2 γραναζια που γυριζουν...ν'αρχισω ν'ανησυχω?

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει κάτι..;

[ATTACH]33292[/ATTACH]

 

σημαίνει ότι το 925 έχει amoled οθόνη :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/lost-windows-blue-prototype-retrieved-by-microsoft-88170

 

Χειροτεροι κι απ τη Samsung !

Πραγματικα πιστευω οτι τα κανουν ολα αυτα επιτηδες.

Αυτο που εχει σημασια για εμας ειναι η ειδηση περι notification center.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...