Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.amazon.de/gp/product/B009SBS5E0/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

 

50 ευρω λεει απο 100 :)

 

Υγ. αυτος που κοιτας ειναι ο "φθηνιαρικος" και δεν ειναι και σε προσφορα :)

 

Ωραίος! Αν και θα προτιμούσα τον "φθηνιάρικο" γιατί άντε ψάχνε στο σκοτάδι να δεις αν "έκατσε" καλά η συσκευή στον όρθιο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν καθεται! ασυρματη φορτιση εχει! απλα το στηριζεις οοοπως κατσει και ετοιμο :D

 

 

 

Yγ. ακυρωσα τον φορτιστη γιατι τον βρηκα και φθηνοτερα!

http://www.expansys.com.gr/nokia-wireless-charging-stand-for-lumia-820-920-black-238475/

53,5 τελικη απο 61 που εβγαινε στο αμαζον

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Ένα θα πω, μετά από αυτή την αναβάθμιση θα περάσω πολυυυυ καιρό με αυτό το κινητό. Εκτος βέβαια και αν μυστηριωδώς πάθει κάτι και αναγκαστώ να πάρω το 1020 :p
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Δεν καθεται! ασυρματη φορτιση εχει! απλα το στηριζεις οοοπως κατσει και ετοιμο :D

 

 

 

το ξέρω ρε πατρίδα, αυτό εννοώ και εγώ! :)

Αν δεν το στηρίξεις καλά μέσα στον ύπνο σου λεω. Γιατί με τον ξαπλωτό το τοποθετείς οριζόντια πάνω και σχόλασες! Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα μας! Καλορίζικο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας πρώτες εντυπώσεις από την αμπέρ ...το μεγάλο πρόβλημά που τουλάχιστον ήταν στο δικό μου τηλέφωνο έχει πάψει πια

σήμερα από της 6 και μισή και έως τώρα 7 και μισή με όλη ήμερα 3γ και ασυρματο είναι στο 68 της εκατό με την χρήση που έκανα και της προηγούμενες ήμερες , χωρίς την αμπέρ ήδη θα είχε κλείσει τώρα

τώρα για τα άλλα εκτός το ραδιόφωνο και μερικές επιλογές δεν βλέπω κατή άλλο..κάμερα δεν έχω δοκιμάσει ακομι

Link to comment
Share on other sites

Τωρα έλεγξα και εγω και ηρθε η αναβαθμιση και την εκανα μεσω ΟΤΑ...!!! :):):) Δε Το εψαξα ακομα,αλλα ειδα που μου εμφανισε data sense,και κατι αλλαγες στις ρυθμισεις οπως λεγανε για την εικονα,το ρολοι στην οθονη εναρξης και τη καμερα.....πιο λεπτομερως αργοτερα γιατι τωρα δε μπορω....:confused::confused: ελπιζω να εφτιαξε η μπαταρια,το % να το δεινχει φυσιολογικα και οχι οπως νανε...και να μην ζεσταίνετε οποτε θελει !!

 

Απο skroutz ειναι το κινητο, Σουηδια !

Edited by MANCHESTERUTD
Link to comment
Share on other sites

Τωρα έλεγξα και εγω και ηρθε η αναβαθμιση και την εκανα μεσω ΟΤΑ...!!! :):):) Δε Το εψαξα ακομα,αλλα ειδα που μου εμφανισε data sense,και κατι αλλαγες στις ρυθμισεις οπως λεγανε για την εικονα,το ρολοι στην οθονη εναρξης και τη καμερα.....πιο λεπτομερως αργοτερα γιατι τωρα δε μπορω....:confused::confused: ελπιζω να εφτιαξε η μπαταρια,το % να το δεινχει φυσιολογικα και οχι οπως νανε...και να μην ζεσταίνετε οποτε θελει !!

 

Απο skroutz ειναι το κινητο, Σουηδια !

 

Εσύ καλά το πήρες. Εμείς οι "αγγλοι" περιμένουμε υπομονετικά.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ηξερα κι εγω, από την εμπειρια μου με ενα lumia800!

Εννοει δηλαδη οτι το ΑΡΧΙΚΟ firmware ειναι στα Αγγλικα...ποσο ανοητοι ειναι να βαζουν τζαμπα warning στην σελιδα του προιοντος??? Διοτι φανταζεσαι ποσοι αποθαρρυνονται από την αγορα του...

Το αλλο συμπερασμα που προκυπτει βεβαια ειναι οτι προφανως τα κινητα δεν ειναι ελληνικου regional code, αλλα εισαγωγης όπως birdphone κλπ για οποιους εχει καποια σημασια...βρε τον ανταγωνισμο, πως τα φερνει μερικες εποχες! ;)

 

Ας είναι και με regional code του Καζακστάν. Εφόσον δεν έχει firmware συγκεκριμένου πάροχου μόλις βάλεις την κάρτα θα παίξει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά το πήρες. Εμείς οι "αγγλοι" περιμένουμε υπομονετικά.....:)

 

Και οι Γερμανοι .... ********* !!!!

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,Κανοντας δεξια στις εφαρμογες μου βγαζει τις εφαρμογες με το αλφαβητο,πως μπορω να το βγαλω?

 

Ευχαριστω

 

πέρσυ λειτουργουσα ενα nokia lumia 710. καπου ειχα διαβασα οτι αυτο συμβαινει οταν οι εγκατεστημενες εφαρμογες ξεπερασουν καποιον συγκεκριμενο αριθμο. δε ξερω αν απενεργοποιειται καπως, παντωε εγω το βρισκω εξαιρετικα χρησιμο.

 

Γενικα ρε παιδια, θεωρείτε οτι αξιζει ως αγορα στα 300 ευρω? ενταξει λογικα προς Σεπτεμβρη/ Οκτωβρη θα εχει φτασει προς τα 250 ευρω, ειδικα οταν εμφανιστει και το nokia 1020 (που ομως εχει υψηλο sar και αρα το αποκλειω).θεματα που διαβαζω για πολυ υψηλες θερμοκρασιες, χαλια μπαταρια κτλ, ε λογικα αν ειναι τοσο εμφανη κ ενοχλητικα, η εγγυηση δε θα τα αναγνωρισει/ καλυψει ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κ ελπιζω να κανεις λαθος και να μπορεις να το απενεργ.μεχρι αλλαξω γλωσσα και να γραψω,θα το ειχα βρει με ενα απλο κουνημα του δαχτυλου.
Link to comment
Share on other sites

...Και οι Ιταλοι....:(

 

ασε σε νιωθω, ειδα σημερα στο market pro cam / smart cam και χαρηκα, παω να το ανοιξω και μου λεει θελω update. πικρα.

 

Ευχαριστω κ ελπιζω να κανεις λαθος και να μπορεις να το απενεργ.μεχρι αλλαξω γλωσσα και να γραψω,θα το ειχα βρει με ενα απλο κουνημα του δαχτυλου.

 

δεν απενεργοποιειται ετσι ειναι, μετα απο εναν αριθμο εφαρμογων εμφανιζονται τα γραμματα

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις κλείνεις το κινητό τελείως και το ξανά ανοίγεις η ένταση πάει πάντα στο 13 το παθαίνει σε όλους αυτο;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις κλείνεις το κινητό τελείως και το ξανά ανοίγεις η ένταση πάει πάντα στο 13 το παθαίνει σε όλους αυτο;

 

Ναι, είναι η λειτουργία του έτσι...

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες χαίρεται. Εγώ την έκανα την αναβάθμισή μου και λέω μέχρι εδώ καλα. Το data sense το είδα. Ραδιόφωνο δε βλεπω όμως... Όπως και στη γρήγορη ματιά, περνάω το χέρι μου και δε βλεπω τιποτα να κουνιέται ... Καμια παρατήρηση έπ αυτου;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Προσπαθώντας να συνδέσω το κινητό με το Pc μου εμφανίζει μύνημα ότι είναι συνδεδεμένο σε μη συμβατή κατάσταση λειτουργίας και μου προτείνει να επιλέξω

τροπο λειτουργίας Usb μεταξή pc suite, Ovi suite, nokia ή προεπιλογή. Από που αλλάζε αυτό?

Έχω αλλάξει όλες τις θύρες usb, άλλαξα και καλώδιο αλλά τίποτα

Δείχνει να το αναγνωρίζει καθώς το εμφανίζει σαν 920 αλλά δεν με αφήνει να αποθηκευσω εικόνες και ούτε να κάνω ενημέρωση αν υπάρχει καθως μου πετάει το ίδιο πάντα μήνημα με το usb

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες χαίρεται. Εγώ την έκανα την αναβάθμισή μου και λέω μέχρι εδώ καλα. Το data sense το είδα. Ραδιόφωνο δε βλεπω όμως... Όπως και στη γρήγορη ματιά, περνάω το χέρι μου και δε βλεπω τιποτα να κουνιέται ... Καμια παρατήρηση έπ αυτου;

 

Το ράδιο είναι στην εφαρμογή μουσική κ βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Προσπαθώντας να συνδέσω το κινητό με το Pc μου εμφανίζει μύνημα ότι είναι συνδεδεμένο σε μη συμβατή κατάσταση λειτουργίας και μου προτείνει να επιλέξω

τροπο λειτουργίας Usb μεταξή pc suite, Ovi suite, nokia ή προεπιλογή. Από που αλλάζε αυτό?

Έχω αλλάξει όλες τις θύρες usb, άλλαξα και καλώδιο αλλά τίποτα

Δείχνει να το αναγνωρίζει καθώς το εμφανίζει σαν 920 αλλά δεν με αφήνει να αποθηκευσω εικόνες και ούτε να κάνω ενημέρωση αν υπάρχει καθως μου πετάει το ίδιο πάντα μήνημα με το usb

 

To Nokia pc suite δεν μπορεί να καταλάβει το κινητό. Δεν ξέρω για πιο λόγο. αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση χρησιμοποίησε το nokia updater for retail, αλλά μετά θα πρέπει να ξανακάνεις εγκατάσταση τις εφαρμογές που είχες.

 

Τι φέρνει μαζί της η αναβάθμιση

 

 

Nokia Glance Screen

Nokia Smart Camera

Nokia Pro Camera

FM Radio

Data Sense support

Updated HERE Maps, HERE Drive and HERE Transit apps

Flip to silence

Find closest Wi-Fi hotspot

Data Sense

IE10 updated with better HTML5 support

Flip to silence

Double tap to wake

Updated Xbox Music app

New color profiles and ringtones

IBM Lotus Traveler support

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Τι φέρνει μαζί της η αναβάθμιση

 

 

Nokia Glance Screen

Nokia Smart Camera

Nokia Προ Camera

FM Radio

Data Sense support

Updated HERE Maps, HERE Drive and HERE Transit apps

Flip to silence

Find closest Wi-Fi hotspot

Data Sense

IE10 updated with better HTML5 support

Flip to silence

Double tap to wake

Updated Xbox Music app

New color profiles and ringtones

IBM Lotus Traveler support

 

ok τα φερνει ολα αυτα,να ερχεται δεν βλεπω....:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις κλείνεις το κινητό τελείως και το ξανά ανοίγεις η ένταση πάει πάντα στο 13 το παθαίνει σε όλους αυτο;

 

με κάθε επανεκκίνηση η ένταση πρέπει να παραμένει εκει που της άφησες τελευταια φορά, άρα δεν ειναι σωστό αυτό

 

edit συνδεσα το κινητό με το software updater και κατεβάζω την αναβάθμιση, δεν με πειράζει το ολικο φορμάτ, δεν το είχα πολυφορτώσει κιόλας

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

ok τα φερνει ολα αυτα,να ερχεται δεν βλεπω....:lol:

 

Αστα να πάνε. Πρώτα θα μας βγει η ψυχή και μετά θα έρθει η αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε με το nokia updater;

 

Και σε 'μενα όταν κλείσω και ανοίξω το κινητό το στέλνει στο 13. Πιθανόν να γίνεται αυτό για προστασία των αυτιών, μιας και οι περισσότεροι ακούνε ραδιόφωνο μουσική απο το κινητό τους.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...