Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λέω να μη τα "σκαλίσει". Απλα περίμενε να το παραλάβεις.....

Τη μονη ερώτηση που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι ποτε θα το πάρεις στα χέρια σου.

Υ.Γ. Μεγαλώνει η παρέα.....;)

 

Kαι θα μεγαλωσει και αλλο! Εδωσα και εγω το νοτε 2 , σημερα πηρα θηκουλα και screen protector και περιμένω και εγω το λευκο 920 απο πλαισιο!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γνωριζω αλλα θα σου πρότεινα να περάσεις απο ένα κατάστημα νοκια. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν και δε σου δινω πολλές πιθανότητες....

 

Μου ειπαν σε καμμια 10ρια μερες θα μπορουν και θα μου στοιχισει περιπου 120€ :lol::lol::lol:

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν σε καμμια 10ρια μερες θα μπορουν και θα μου στοιχισει περιπου 120€ :lol::lol::lol:

 

πλακα κανεις ετσι? 120Ε γιατι ομως? για να σου περασουν αλλο firmware?

Επανήλθαν τα firmwares στο navifirm. και εχει πλεον και το ελληνικο στο .1001. Μπες και φτιαξτο μονος σου

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις ετσι? 120Ε γιατι ομως? για να σου περασουν αλλο firmware?

Επανήλθαν τα firmwares στο navifirm. και εχει πλεον και το ελληνικο στο .1001. Μπες και φτιαξτο μονος σου

 

120€ να μου ξεκλειδωσουν το δικτυο επειδη ειναι κλειδωμενο στην ΕΕ στην Αγγλια....:mad:

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

120€ να μου ξεκλειδωσουν το δικτυο επειδη ειναι κλειδωμενο στην ΕΕ στην Αγγλια....:mad:

 

Πάρε τηλέφωνο σε 4-5 nokia care να δεις τι τιμές θα σου πουν ή φλασαρέ το μόνος σου.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο σε 4-5 nokia care να δεις τι τιμές θα σου πουν ή φλασαρέ το μόνος σου.

 

Απο Nokia care ειναι η τιμη....θα περιμενω μερικες μερες και αν δε βρω ακρη απο αλλου θα το δοκιμασω μονος μου....:!:

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Απο Nokia care ειναι η τιμη....θα περιμενω μερικες μερες και αν δε βρω ακρη απο αλλου θα το δοκιμασω μονος μου....:!:

 

καλησπερα. μόλις είδα

το video. Μπηκα στο site που λεει κι έκανα μια δοκιμη. Έχουν Αγγλικά δυκτια που σε ενδιαφερει. Μου έβγαλε πως θα κοστίσει 60 $ :) ριξε μια ματια να δεις αν σε βολευει:)
Link to comment
Share on other sites

ρωτησε παλι στο nokia care αν απλα θα στο φλασάρουν με Ελληνικη rom. Αν ναι καν'το μόνος σου. Και φυσικά άμα πουν ναι πάει να πει οτι δεν χάνεται και η εγγύηση αμα περαστεί ρομ με διαφορετικό product code στο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν σε καμμια 10ρια μερες θα μπορουν και θα μου στοιχισει περιπου 120€ :lol::lol::lol:

 

Τα Nokia care, επίσημα τουλάχιστον, δεν ξεκλειδώνουν συσκευές. Υπάρχει σχετικό με το αντικείμενο topic, μπορείς να απευθυνθείς εκεί και να ρίξεις μια ματιά για να δεις τι διαθέσιμες επιλογές υπάρχουν Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Kαι θα μεγαλωσει και αλλο! Εδωσα και εγω το νοτε 2 , σημερα πηρα θηκουλα και screen protector και περιμένω και εγω το λευκο 920 απο πλαισιο!

Αντε να αυξανεται η παρεα εδω μεσα :D και αν θυμαμαι ησουν απο τους πρωτους που αρχισαν να γραφουν στο παρον νημα.

πλακα κανεις ετσι? 120Ε γιατι ομως? για να σου περασουν αλλο firmware?

Επανήλθαν τα firmwares στο navifirm. και εχει πλεον και το ελληνικο στο .1001. Μπες και φτιαξτο μονος σου

 

Εχεις δικιο μολις επανηλθαν και ετοιμαζομαστε για φλασαρισμα της Portico once again με τις ευλογιες της Nokia:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε να αυξανεται η παρεα εδω μεσα :D και αν θυμαμαι ησουν απο τους πρωτους που αρχισαν να γραφουν στο παρον νημα.

 

Και να επιστρέψουν κι άλλα "ιδρυτικά" μέλη......:)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιος πάρει από πλαίσιο την συσκευή να ειδοποιήσει ότι ήρθε για να τρέξουμε και οι υπόλοιποι που έχουμε προπαραγγείλει!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ημουν απο τους πρωτους με 920 και ειχα γραψει τα θετικα και τα αρνητικα. Τωρα μετα απο μια συντομη συμβιωση με ενα Xperia P μπορω να πω οτι την ταχυτητα και την ευκολια των WP δεν την εχει αλλο λειτουργικο. Και το 920 ειναι κορυφαια συσκευη.

@montoya_42 αν αποφασισεις να αποχωριστεις το 920 στειλε ενα pm. Μου εχει λειψει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθηστε λιγο γιατι θα τρελλαθω.

 

Ξερει κανεις τις apn ρυθμισεις για το δικτυο της cosmote;

 

Ευχαριστω

Τρεξε την εφαρμογη Ρυθμιση Δικτυου της ΝΟΚΙΑ και θα βρει τις ρυθμισεις αυτοματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τρεξε την εφαρμογη Ρυθμιση Δικτυου της ΝΟΚΙΑ και θα βρει τις ρυθμισεις αυτοματα ;)

 

ΕΙμαι ολιγον ασχετος :O οποτε σε παρακαλω πως ακριβως γινεται αυτο. Που παω;

Link to comment
Share on other sites

Το είδες σε κάποιο κατάστημα? αν ναι που? θέλω και εγω να το δω απο κοντά.

 

φίλε μένω Γερμανία και το είδα σε κατάστημα στη Γερμανία.

 

Παιδιά παρήγγειλα το κινητό σήμερα και θα το παραλάβω την Τετάρτη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τις επαφές ΄΄μαζικά΄΄ από το S3 στο Νόκια;

Link to comment
Share on other sites

πιστεύετε χρειάζεται και screen protector η οθονη? επειδη ειναι gorilla glass 2, πιστευα οτι ειναι αχρείαστο το προστατευτικο...
Link to comment
Share on other sites

Αντε να αυξανεται η παρεα εδω μεσα :D και αν θυμαμαι ησουν απο τους πρωτους που αρχισαν να γραφουν στο παρον νημα.

Εχεις δικιο μολις επανηλθαν και ετοιμαζομαστε για φλασαρισμα της Portico once again με τις ευλογιες της Nokia:p

 

Ναι ημουν απο τους πρωτους που το ειχαν καψουρευτει αυτο το κινητο αλλα εδωσα 3 ευκαιριες στο note 2 και καθυστερησε η αγορα του 920. Το 920 για εμενα τουλαχιστον ειναι αυτο που λενε ερωτας με την πρωτη ματια :p Το smoothens και το λειτουργικο το ξερω απο το lumia 800 που ειχα για ενα συντομο διαστημα οποτε ξερω και τι να περιμενω απο το 920.

 

Σε καποιο site (μαλλον xda )πηρε το ματι μου portrico dev rom.

Αυτη ειναι η καλη ρομ που περιμένουν ολοι ??? ;):D

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να στειλω με τιποτα mms. H υπηρεσια ειναι ενεργοποιημενη απο την cosmote αλλα εχω προβλημα με τις ρυθμισεις. Οτι και να βαλω δεν μπορω να στειλω με τιποτα

 

Στο Menu MMS APN μου εχει τα εξης πεδια να συμπληρωσω

 

APN:

ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ:

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ:

ΠΥΛΗ WAP (ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ URL)

ΘΥΡΑ ΠΥΛΗΣ WAP

ΜΜSC (ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ URL)

ΘΥΡΑ MMSC

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ MMS

ΤΥΠΟΣ IP: IPv4v6

 

εγω συμπληρωνω

 

APN:mms

ΜΜSC (ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ URL): http://mmsc.cosmote.gr:8002 (για καποιο λογο μετα το save που κανω μου αφαιρει το ":8002" οταν κοιταζω παλι τις ρυθμισεις

ΘΥΡΑ MMSC: 8080

 

Αυτα βαζω μονο εγω αλλα δεν...

Edited by ZeusGR
Link to comment
Share on other sites

πιστεύετε χρειάζεται και screen protector η οθονη? επειδη ειναι gorilla glass 2, πιστευα οτι ειναι αχρείαστο το προστατευτικο...

 

Χωρίς να έχω το κίνητο, πιστεύω πως

χρειάζετε screen protector :)
Link to comment
Share on other sites

 

Σε καποιο site (μαλλον xda )πηρε το ματι μου portrico dev rom.

Αυτη ειναι η καλη ρομ που περιμένουν ολοι ??? ;):D

 

Μη χάνεις χρόνο και ετοίμασε οδηγό.....

Τι παίζει με τις "μαγειρεμένες" ρομ των wp? Πόσο εύκολο είναι να τις περάσουμε (σε σχέση με το Symbian), τι βελτειωνει και πόσο επικίνδυνο είναι για τη συσκευή μας?

Υ.Γ. Τα είπες ΟΛΑ. Έρωτας με την πρώτη ματιά. Απο το Ν9 έχω να το "πάθω" αυτο....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μη χάνεις χρόνο και ετοίμασε οδηγό.....

Τι παίζει με τις "μαγειρεμένες" ρομ των wp? Πόσο εύκολο είναι να τις περάσουμε (σε σχέση με το Symbian), τι βελτειωνει και πόσο επικίνδυνο είναι για τη συσκευή μας?

Υ.Γ. Τα είπες ΟΛΑ. Έρωτας με την πρώτη ματιά. Απο το Ν9 έχω να το "πάθω" αυτο....:)

 

 

Για το ποσο ευκολο ειναι να περασεις rom σε wp8 δεν ξερω γιατι δεν εχω περασει ποτε. Φανταζομαι οτι θα ειναι το ιδιο με τα επισημα firmware η διαδικασια. Τα πλεονεκτημα σε αυτες της ρομ ειναι οτι εχεις δικαιωματα διαχειριστη αν θυμαμαι καλα. Κατι σαν το root στα android και κατι σαν jailbrake στο ios. Eπισης περνας και σπασμενες εφαρμογες με αυτες της rom. Για επικινδυνοτητα θα ελεγα οτι εχει καθε firmware που περνας μονος σου. Αν διαβασει της οδηγιες βημα βημα δεν παθαινεις τιποτα. Αν κανεις προχειρη αναγνωση και παραληψεις κατι απο της οδηγιες μπορει να γινει το κινητο τουβλο,κοινως brick !!

Οταν παραλαβω το κινητο αφου διαβασω οπως πρεπει και περασω- τεσταρω την rom στο δικο μου θα παραθεσω οδηγω αναλυτικο αν θελουν τα παιδια.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...