Jump to content

Απαράδεκτα χαμηλές ταχύτητες στο "νέο" 3G δίκτυο της WIND


dolce7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δίκτυο της wind είναι για τα πανηγύρια!!!

Στον Βόλο δεν έχει 3G πουθενά! Στο Ηράκλειο πιάνω μόνο στο κέντρο απο λιονταρια μέχρι λιμάνι. Στη Λαμία πουθενα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στον Βόλο δεν έχει 3G πουθενά!

 

Σε ποιο σημείο δεν έχει;

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο της wind είναι για τα πανηγύρια!!!

Στον Βόλο δεν έχει 3G πουθενά! Στο Ηράκλειο πιάνω μόνο στο κέντρο απο λιονταρια μέχρι λιμάνι. Στη Λαμία πουθενα!

 

Αυτό που λες δεν ισχύει. Έχει πρόβλημα η συσκευή σου :rocket::dash:

Και Βόλο έχει και Λαμία.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει. Έχει πρόβλημα η συσκευή σου :rocket::dash:

Και Βόλο έχει και Λαμία.

 

Για Λαμία θα συμφωνήσω οτι έχει, για Βόλο δεν γνωρίζω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για Λαμία θα συμφωνήσω οτι έχει, για Βόλο δεν γνωρίζω.

 

Ζούσα 7 χρόνια εκεί, κάτι θα ξέρω :p Εκτός αν έπεσε σε αναβάθμιση ο τύπος. Αλλιώς απλά τρολάρει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ζούσα 7 χρόνια εκεί, κάτι θα ξέρω :p Εκτός αν έπεσε σε αναβάθμιση ο τύπος. Αλλιώς απλά τρολάρει.

 

Μπα, δύσκολο να τρολάρει με δυο posts που το ένα θάβει τη Wind :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω wind και τα πακετα που προσφερη ειναι παρα πολυ καλα σε σχεση με τον ανταγωνισμό αλλα το 3g της σε σχεση με τα αλλα ειναι πισω :( μακαρι να το φτιάξει :( αν και εχω iphone και σε πολλα σημεια δεν εχω 3g δεν την αλλάζω λογο τον καλών πακέτων που εχει :)

είμαστε μια παρεα με 3 iphone εγω εχω wind η αλλη δυο αλλη εταιρεία (δεν θα πω ποια για να μην λετε οτι κανο προμο :P:P:P ) και σε πολλα μερη εντος αττικης εγω δεν εχω 3g :( τον εναν τον εβαλα και το εκανε wind :P:P με βρίζει για το 3g αλλα με ευχαριστεί για της χρεώσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα Χαλκίδα για δύο μέρες και το 3G έπαιζε μια χαρά, κυρίως μέσα στην πόλη είχα H ενώ σε ορισμένα σημεία 3G !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλάκωσε πολύ κόσμος στο 30αρι πακέτο και όταν πάω επαρχεία όπως τους τελευταίους μήνες δουλεύω Θράκη τα πράγματα είναι άθλια την ημέρα. Πριν από λίγους μήνες τα 3.2 mbit ήταν στο τσεπάκι τώρα 1.5 max στις 3 μετά τα μεσάνυχτα.

Μάλλον έχασε την μπάλα η wind. Τώρα για την κάλυψη εκτός πόλης μόνο 2g. Και αυτό ισχύει και για τις 3 πρωτεύουσες των νομών (Ξάνθη, Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη).

 

H Cosmote πάντως στην περιοχή πιάνει και στο τελευταίο κουτσοχωρι (με την καλή έννοια) και μετά η Vodafone.

Εάν δεν ήταν χαμηλή η χρέωση για το 30αρι πακέτο που είναι το προσωπικό μου θα την είχα κάνει (έχω mifi με 5αρια πακέτα από τα άλλα δίκτυα 30€/μηνα για την δουλειά και πληρώνει η εταιρία το καθένα όσο το 30αρι μου της wind που είναι και ποιο φτηνό κατά 5€). Εάν η COTE ρίξει τις τιμές στο 20αρι θα το σκεφτώ να την κάνω…. Παρότι στην ποιότητα ήχου στην τηλεφωνία είναι μάπα…..

 

Στο μόνο μέρος που η wind κερδίζει σε 3g την COSMOTE είναι στην μορνινη Ξάνθης (κολλητά με την πόλη) που η COSMOTE δεν πιάνει καθόλου και η Wind 1.5mbit…. !!!

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παντως Σερρες και εδικα μεσα στην πολη το σημα 3g Wind ειναι απο τα κορυφαια
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα Χαλκίδα για δύο μέρες και το 3G έπαιζε μια χαρά, κυρίως μέσα στην πόλη είχα H ενώ σε ορισμένα σημεία 3G !

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ που πήγα εκδρομούλα το Σαββατοκύριακο :) Μάλιστα επειδή τύγχανε στην παρέα κάποια παιδιά να έχουν Voda και Cote, η Wind είχε μακράν το καλύτερο data!

Link to comment
Share on other sites

Παντως Σερρες και εδικα μεσα στην πολη το σημα 3g Wind ειναι απο τα κορυφαια

 

Σερρες παραδοσιακα ειχε παντα καλο σημα η wind και παλαιοτερα... παντως Χανιά ειναι κλαφτα χαραλαμπε... εκτος απο το κεντρο των χανιων εκτος πολης δεν υπαρχει 3G

Link to comment
Share on other sites

Σερρες παραδοσιακα ειχε παντα καλο σημα η wind και παλαιοτερα... παντως Χανιά ειναι κλαφτα χαραλαμπε... εκτος απο το κεντρο των χανιων εκτος πολης δεν υπαρχει 3G

 

Για Χανιά δεν ξέρω, αλλά για Ηράκλειο τα σπάει το 3G της Wind :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το πακετο 30gb το μηνα με 20 ευρω για το ταμπλετ μου...

μεστην αθηνα οπου κ να το δοκιμασα με το ζορι να πιασει 1 γραμμη και ολο πεφτει σε gprs και κατι τετοια.

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το πακετο 30gb το μηνα με 20 ευρω για το ταμπλετ μου...

μεστην αθηνα οπου κ να το δοκιμασα με το ζορι να πιασει 1 γραμμη και ολο πεφτει σε gprs και κατι τετοια.

 

είχα βάλει δοκιμαστικά το πακέτο αυτό. μετά από μία μέρα το πήγα όπως ήταν πίσω, δεν πιάνει όπως θα 'πρεπε :shifty:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενταξει ,πρεπει να ζητησω ενα συγγνωμη στη wind γιατι εκανα μεγαλο λαθος.Το wind mobile broadband 30gb πηγε και το αγορασε η αδερφη μου πριν 3 μερες ,και οταν το εκανε install πατησε επιλογη δικτυου ¨μονο gsm"......ο,τι να ναι!πηγα χτες απο το σπιτι και το ειδα και φρικαρα! Εκανα επιλογη δικτυου hspa και ολα καλα.ΑPA οσα ειπα παραπανω για δικτυο που σερνεται δεν ισχυουν.μια χαρα ταχυτητες πιανει>1,5 mbps.

εγω εν τω μεταξυ ειμαι με vf internet 10 gb 40 ευρω το μηνα και ψιλοχαλαστηκα τωρα που ειδα πως μπορω να εχω 30 gb με 25 ευρω στη wind.και επειδη δεν με δεσμευει το συμβολαιο,το χω γυρω στον 1,5 χρονο,σκεφτομαι να τους παρω τηλ το απογεμα να τοyς πω να μου κανουν καμμια μειωση στο παγιο γιατι 40 ευρω ειναι πολλα τη σημερον εποχη.αν μου πουν οχι,με βλεπω να πηγαινω και γω στη wind.

 

Δεν έχω κανένα παράπονο με το σήμα-Οκ κυρίως στο κέντρο της Αθήνας κινούμε αλλά και όπου έχω πάει, no prob... και λέω να βάλω αυτό το πακέτο, η αδελφή σου ευχαριστημένη;

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια οπουκαινα τοχω δοκιμασει με το ταμπλετ μου στην αθηνα (παγκρατι,γλυφαδα,καισαριανη)εχω με το ζορι 1 γραμμη σε 3g
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν βρισκουμε καν 3g. ...αν δεν μπεις σε πολη..δεν πιανει τιποτα...και οι λογαριασμοι στον θεο..φευγω τρεχοντας..5χρονια αντεξα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου που εχει κινητο με συμβολαιο wind εχει παντου σημα φουλ παντως.

ειναι αλλη περιπτωση το κινητο και αλλη το broadband internet Πουχω εγω? ή οπως ειναι το ενα σε μια περιοχη ετσι θαναι καιταλλο?

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το πακετο 30gb το μηνα με 20 ευρω για το ταμπλετ μου...

μεστην αθηνα οπου κ να το δοκιμασα με το ζορι να πιασει 1 γραμμη και ολο πεφτει σε gprs και κατι τετοια.

 

Eξαρτατε που εισαι. Προσφατα σε μια περιοχη επιανε λιγο 3γ και αρκετο Ε ενω στο σπιτι μου (3 χμ πιο περα) ηταν σταθερα με 3γ και καλες ταχυτητες. Αν δεν πιανεις καλο 3Γ τοτε συμφωνω δεν αξιζει.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου που εχει κινητο με συμβολαιο wind εχει παντου σημα φουλ παντως.

ειναι αλλη περιπτωση το κινητο και αλλη το broadband internet Πουχω εγω? ή οπως ειναι το ενα σε μια περιοχη ετσι θαναι καιταλλο?

 

Ακριβώς το ίδιο είναι. Η σύνδεση με το δίκτυο είναι ανεξάρτητη του μέσου (κινητό, USB stick κ.ο.κ) ή του πακέτου (καρτοκινητή, συμβόλαιο κ.λπ.) που χρησιμοποιεί ο καθένας μας. Η μόνη διαφορά έγκειται αποκλειστικά στο φόρτο του δικτύου, ανάλογα με την ώρα ή τον αριθμό των αιτημάτων που γίνονται στο ίδιο σημείο - κάτι που ισχύει όμως για όλους τους providers. Σε κάθε περίπτωση, και από προσωπική εμπειρία, παρατηρώ όυι το δίκτυο της Wind έχει βελτιωθεί και συνεχίζει να βελτιώνεται σχεδόν μέρα με την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως εδω και δυο βδομάδες που έχω το GS3 κάνοντας χρήση ιντερνετ του κινητού με 3g κάποιες φορές το τηλέφωνο σέρνεται και τις περισσότερες φορές πέφτει το σήμα και με πετάει εκτός η σελίδα. Μέχρι που έχω σκεφτεί μήπως κάνω κάτι εγω λάθος. Πάντως για μένα το τηλέφωνο δεν δουλεύει σωστα (πάντα μιλάω για το δικό μου)
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να τρέχω το ίδιο πρόγραμμα για να δω και εγω ταχύτητες αλλά μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

''network communication issues''

Μερικές μόνο φορές μετράει μόνο την ταχύτητα που κατεβάζει 2,32mbps.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...