Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι είμαι λίγο άσχετος..

 

Αν θες προσπάθησε να κάνεις Update το κινητό σου με το PC COMPANION ή το SEUS. Θα σου περάσει λογικά την τελευταία ενημέρωση και δε θα υπάρχει το λογότυπο της cosmote. Απλά πάρε backup τα τηλεφωνά σου γιατί όταν κάνεις update θα σβηστούν τα πάντα απο το κινητό σου εκτός βέβαια απο τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης σου,αυτά θα μείνουν ανέγγιχτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θες προσπάθησε να κάνεις Update το κινητό σου με το PC COMPANION ή το SEUS. Θα σου περάσει λογικά την τελευταία ενημέρωση και δε θα υπάρχει το λογότυπο της cosmote. Απλά πάρε backup τα τηλεφωνά σου γιατί όταν κάνεις update θα σβηστούν τα πάντα απο το κινητό σου εκτός βέβαια απο τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης σου,αυτά θα μείνουν ανέγγιχτα.

 

Το έκανα αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι..αντίθετα εμφανίστηκαν ξανά κάποιες εφαρμογές της cosmote.

Edited by xperia_j
Link to comment
Share on other sites

Λογικό μιας κ συ πέρνεις update μέσω cosmote.

Η μόνη λύση λογικά το root.Τι έκδοση λογισμικού κ τι firmware;

Επίσης μια άλλη λύση ισως λίγο δύσκολη είναι να βάλεις άλλο firmware μέσω flashtool

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι..αντίθετα εμφανίστηκαν ξανά κάποιες εφαρμογές της cosmote.

 

Τότε πρέπει ν περάσεις άλλη original rom μέσω του Flashtool. Λέω τον τρόπο στο ποστ μου 259. Και για να κάνεις root είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει ν περάσεις άλλη original rom μέσω του Flashtool. Λέω τον τρόπο στο ποστ μου 259. Και για να κάνεις root είναι αυτό.

 

οκ ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ τα ακουστικά ο ήχος είναι αρκετά χαμηλός και ειδικά το ραδιόφωνο...Έχει γενικά χαμηλό ηχείο το κινητό ή έχει πρόβλημα το δικό μου;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο τα ακουστικα ο ηχος ειναι λιγο χαμηλος και νομιζω εχει προστασια για να μη δημιουργει προβλημα στα αυτια.Το ηχειο μου φαινεται κανονικο.Εγω θελω να ρωτησω αν σε ολους κανει εναν ηχο κλικ η καμερα οταν τραβας.Επισης οταν ταρακουναω λιγο το κινητο ακουγεται σα να υπαρχει μεσα κατι ξεβιδωμενο στην πανω μερια του κινητου.Ελπιζω να καταλαβατε τι ακριβως εννοω γιατι εφαγε σημερα μια τουμπα (ευτυχως μεσα σε θηκη σιλικονης) και φοβαμαι μηπως φταιει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο τα ακουστικα ο ηχος ειναι λιγο χαμηλος και νομιζω εχει προστασια για να μη δημιουργει προβλημα στα αυτια.Το ηχειο μου φαινεται κανονικο.Εγω θελω να ρωτησω αν σε ολους κανει εναν ηχο κλικ η καμερα οταν τραβας.Επισης οταν ταρακουναω λιγο το κινητο ακουγεται σα να υπαρχει μεσα κατι ξεβιδωμενο στην πανω μερια του κινητου.Ελπιζω να καταλαβατε τι ακριβως εννοω γιατι εφαγε σημερα μια τουμπα (ευτυχως μεσα σε θηκη σιλικονης) και φοβαμαι μηπως φταιει αυτο.

 

ναι σε εμενα κάνει τον ήχο όταν βγάζω φωτο , εκτος και αν ειναι ρυθμισμενο να μην έχει ήχο . Οντως το έχω προσέξει και εγω κανα δυο φορες που ετυχε καπως να ταρακουνηθει και ακουγεται λες και εχει κατι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κάνεις το εξής πρόβλημα, και αν ναι πως βρήκε λύση, αν βρήκε. Με το που το πήρα έκανα την τελευταία αναβάθμιση και από τότε πολύ συχνά χάνει την εσωτερική μνήμη, δλδ δεν μπορώ να δω τις φωτο με το άλμπουμ (λέει ότι δεν υπάρχουν) και το ίδιο κάνει και με τους ήχους. πρέπει συνέχεια να κάνω καθαρισμό της case μετά επανεκκίνηση για να μπορεί να τα ξαναβρεί.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ποια η άποψη σας για την κάμερα του,ως φωτογραφική.

δεν είδα να έχει πολλά ρυθμιστικά.HD video δεν έχει από ότι είδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ποια η άποψη σας για την κάμερα του,ως φωτογραφική.

δεν είδα να έχει πολλά ρυθμιστικά.HD video δεν έχει από ότι είδα.

 

Ναι η αλήθεια είναι πως δεν είναι hd το βίντεο αλλά και πάλι κινείται σε ικανοποιήτικά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι πως δεν είναι hd το βίντεο αλλά και πάλι κινείται σε ικανοποιήτικά επίπεδα.

Δεν πειράζει ιδιαίτερα το HD video,ελπίζω πως έχει image & video stabilization.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σχεδόν και σε όλα τα android phones έτσι και αυτό δεν υποστηρίζει βιντεοκλησεις.Δε ξέρω γιατί το κάνουν αυτό οι εταιρίες.
Link to comment
Share on other sites

και τωρα που μου ηρθε η απορια μετα απο τοσο καιρο.. βιντεοκλησεις δεν εχει ??

 

Μόνο τα Samsung έχουν βιντεοκληση κι αυτο ειναι πατεντα της εταιρειας.Γενικα το android δεν εχει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα Samsung έχουν βιντεοκληση κι αυτο ειναι πατεντα της εταιρειας.Γενικα το android δεν εχει κατι τετοιο

Εχουν και αλλες δυο εταιρειες σε συγκεκριμενα μοντελα αλλα δεν τα θυμαμαι, επισης και ολα(?) τα κινεζικα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι ξερω για τα σαμσουγκ για αυτο ρωτησα και δεν ηξερα οτι ειναι βλακεια του ανδροιντ , κακό παντως..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το εξης προβλημα... κανω απεγκαταστση στο κινητο καποιες εφαρμογες και αυτες επανερχονται.

 

 

Πως μπορω να τις σβησω τελειως

 

????????

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα... κανω απεγκαταστση στο κινητο καποιες εφαρμογες και αυτες επανερχονται.

 

 

Πως μπορω να τις σβησω τελειως

 

????????

 

Τι εφαρμογές;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

τα demo παιχνιδια, twitter, evernote vοdafone league, Play now etc. Βασικα η Vodafone ROM πρεπει να τις επαναφερει.

 

Γιαυτο ρωταω αν υπαρχει καποιος τροπος να τα σβησω τελειως.

 

Επισης εχει καποιος υποψη του καποια ευκολη μεθοδο για ROOTING

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Εχω το xperia J,και απο οτι βλεπω σαν να εχει πιασει σκονη μεταξυ οθονης και γυαλιου.Το καλυπτει η εγγυηση να το παω στο service;;

 

Επισης,καμια φορα,"κολλαει" και δεν ρολλαρει για να απαντησω σε μια κληση,με αποτελεσμα να χανω αρκετα συχνα κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

τα demo παιχνιδια, twitter, evernote vοdafone league, Play now etc. Βασικα η Vodafone ROM πρεπει να τις επαναφερει.

 

Γιαυτο ρωταω αν υπαρχει καποιος τροπος να τα σβησω τελειως.

 

Επισης εχει καποιος υποψη του καποια ευκολη μεθοδο για ROOTING

 

:D

 

Ναι το πιο πιθανο είναι οτι επανερχονται λόγω κλειδώματος απο την Vodafone. Πρέπει να κάνεις root για να απαλλαγείς...Αν ψάξεις λίγο πιο πάνω θα βρεις ένα post μου (συγκεκριμένα το 259) που παραπέμπω με link πως να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Xperia J Από τον Δεκέμβριο του 2012, 'ολο αυτό το διάστημα δεν εχω λαβει update.Εχω Version 4.0.4, build number 11.0.A.7.5. To κινητό αγοράστηκε απότο Media markt. δεν είναι branded. Θα περιμένω πολύ για update ή δεν θα έρθει ποτέ ????
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Xperia J Από τον Δεκέμβριο του 2012, 'ολο αυτό το διάστημα δεν εχω λαβει update.Εχω Version 4.0.4, build number 11.0.A.7.5. To κινητό αγοράστηκε απότο Media markt. δεν είναι branded. Θα περιμένω πολύ για update ή δεν θα έρθει ποτέ ????

 

Δοκιμασες με sus ή μονο με pc companion;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...