Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια φορα την ημέρα σίγουρα! Με σήμα δεν εχω θεμα, εχει πολυ καλο! Θα δοκιμάσω αλλη σιμ και βλέπουμε. Ευχαριστω πολυ και παλι. Θα επιστρέψω με νεα το συντομότερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως η λειτουργία δικτύου είναι σε WCDMA/GSM;

 

Εγώ πάλι θα σου έλεγα να περάσεις με το flashtool μία γνήσια rom της Sony και όχι τις τροποποιημένες από την cosmote roms. Απλά για να είσαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου έλεγα να περάσεις με το flashtool μία γνήσια rom της Sony και όχι τις τροποποιημένες από την cosmote roms. Απλά για να είσαι 100% σίγουρος.

 

Αν επιτρέπεται, οδηγίες για να γίνει κατι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, οδηγίες για να γίνει κατι τέτοιο;

 

Φίλε μου αν θες μπορείς να το κάνεις και με το επίσημο εργαλείο της SONY. Το SEUS.

http://sony-ericsson-update-service.en.uptodown.com/download

Εγκατέστησέ το στο pc σου και άνοιξε το πρόγραμμα. Μη συνδέσεις το κινητό σου. Θα το κάνεις μόνο όταν σου πει το πρόγραμμα. Όταν θα σου κάνει έλεγχο για το ποια έκδοση έχεις μπορεί να σου πει πως έχεις την τελευταία ενημέρωση. Εσύ παρ'όλα αυτά διάλεξε την επιλογή να εγκατασταθεί ούτως η άλλως ξανά. Έτσι θα αρχίσει να σου περνάει την νέα official ρομ.

ΌΜΩΣ!!!!!

Πάρε backup τα τηλεφωνά σου γιατί θα χαθούν τα πάντα!!! Εκτός βέβαια απο ότι έχεις στην κάρτα μνήμης σου.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν θες μπορείς να το κάνεις και με το επίσημο εργαλείο της SONY. Το SEUS.

http://sony-ericsson-update-service.en.uptodown.com/download

Εγκατέστησέ το στο pc σου και άνοιξε το πρόγραμμα. Μη συνδέσεις το κινητό σου. Θα το κάνεις μόνο όταν σου πει το πρόγραμμα. Όταν θα σου κάνει έλεγχο για το ποια έκδοση έχεις μπορεί να σου πει πως έχεις την τελευταία ενημέρωση. Εσύ παρ'όλα αυτά διάλεξε την επιλογή να εγκατασταθεί ούτως η άλλως ξανά. Έτσι θα αρχίσει να σου περνάει την νέα official ρομ.

ΌΜΩΣ!!!!!

Πάρε backup τα τηλεφωνά σου γιατί θα χαθούν τα πάντα!!! Εκτός βέβαια απο ότι έχεις στην κάρτα μνήμης σου.

 

Ναι,αλλα θα του ξαναπερασει την ιδια rom,της cosmote δηλαδη,η μονη λυση ειναι το flashtool,για την δουλεια που θελει ο φιλος....:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλα θα του ξαναπερασει την ιδια rom,της cosmote δηλαδη,η μονη λυση ειναι το flashtool,για την δουλεια που θελει ο φιλος....:)

Έχει δίκιο. Ή μάλλον κατά 99% θα του πει ότι έχει την τελευταία έκδοση του λειτουργικού και δεν θα κάνει τίποτα.

 

Αυτό που σου χρειάζεται είναι το flash tool και ουσιαστικά θα ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό κάνοντας τα βήματα 1, 2, 3, 4(από το link που σου δίνω), 7, 8, 9, 10.

 

Για το βήμα 8 όμως θα πρέπει να βρεις τη rom για το κινητό σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο. Ή μάλλον κατά 99% θα του πει ότι έχει την τελευταία έκδοση του λειτουργικού και δεν θα κάνει τίποτα.

 

Αυτό που σου χρειάζεται είναι το flash tool και ουσιαστικά θα ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό κάνοντας τα βήματα 1, 2, 3, 4(από το link που σου δίνω), 7, 8, 9, 10.

 

Για το βήμα 8 όμως θα πρέπει να βρεις τη rom για το κινητό σου.

Σας ευχαριστω ολους για την βοήθεια. Μέχρι στιγμης με την σιμ της cosmote δεν μου το εχει κανει ακομα. Αλλα θα περιμένω τουλάχιστον αλλη μια/δυο ημερες. Αν δεν μου το κανει θα παω να κανω αντικατάσταση της σιμ vodafone γιατι μαλλον κατι τέτοιο παιζει. Μια ερώτηση, το βήμα 8, που θα βρω τη rom για το xperia j?

Καλο βραδυ σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει καποιον τροπο να κανουμε unlock ton Bootloader, προσπαθω με τον τροπο της ΣΟΝΥ αλλα ματαια.

 

Εχω .31 ROm

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει καποιον τροπο να κανουμε unlock ton Bootloader, προσπαθω με τον τροπο της ΣΟΝΥ αλλα ματαια.

 

Εχω .31 ROm

μμμμ για τσέκαρε εδώ... έχει διάφορα και φυσικά αυτό που ζητάς.

http://xperiafirmware.com/8-firmware/25-sony-xperia-j-st26

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα περιμένω την Jb!!!!Το πηγα σ3ην Sony και μου πέρασαν την 4.0.4 που είχα ήδη..... :-/ Κάποια άλλη πρόταση με το τι να κάνω? ?Κουράστηκα να περιμένω......
Ho bisogno di una vacanza!Vorrei volare via di qui...Ho bisogno di viaggiare.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα περιμένω την Jb!!!!Το πηγα σ3ην Sony και μου πέρασαν την 4.0.4 που είχα ήδη..... :-/ Κάποια άλλη πρόταση με το τι να κάνω? ?Κουράστηκα να περιμένω......

 

Ποιός σου είπε πως θα βγει JB για αυτό το κινητό? Έχει γίνει και επίσημο ότι δεν πρόκειται να βγει....Τζάμπα περιμένεις. Η μόνη σου λύση είναι να βάλεις κάποια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όλη την ώρα "κολλάει" χωρίς να είναι ιδιαίτερα φορτωμένο από εφαρμογές ή κάτι σχετικό.

Αν τα αποεγκαταστήσω όλα τότε πάει μια χαρά αλλά μετά ξαναγυρναμε στα ίδια μόλις του βάλω 2-3 πράγματα.

 

Αν βάλω μια εξωτερική μνήμη θα μπορώ να τα περνάω όλα εκεί,συνεχίζοντας να είναι χρηστικά ή πρέπει να είναι αποκλειστικά στην μνήμη του τηλφώνου?

επίσης αν μπορώ να επεκτείνω την μνήμη απεριόριστα,θα έχω πρόβλημα μετα με την ram λόγω φόρτου εφαρμογών και ας είναι στην εξωερική μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όλη την ώρα "κολλάει" χωρίς να είναι ιδιαίτερα φορτωμένο από εφαρμογές ή κάτι σχετικό.

Αν τα αποεγκαταστήσω όλα τότε πάει μια χαρά αλλά μετά ξαναγυρναμε στα ίδια μόλις του βάλω 2-3 πράγματα.

 

Αν βάλω μια εξωτερική μνήμη θα μπορώ να τα περνάω όλα εκεί,συνεχίζοντας να είναι χρηστικά ή πρέπει να είναι αποκλειστικά στην μνήμη του τηλφώνου?

επίσης αν μπορώ να επεκτείνω την μνήμη απεριόριστα,θα έχω πρόβλημα μετα με την ram λόγω φόρτου εφαρμογών και ας είναι στην εξωερική μνήμη?

 

Αν είσαι root προσπάθησε να βάλεις την εφαρμογή GRENNIFY η οποία σου κλείνει κάποιες εφαρμογές αυτόματα και απελευθερώνει πολύ Ram. Αλλιώς τις βάζεις σαν εγκατάσταση στην εξωτερική μνήμη. Πάντως η γυναίκα μου που το έχει το κινητό έχει κοντά στις 20 εφαρμογές με παιχνίδια και δεν μου παραπονέθηκε ποτε....

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root προσπάθησε να βάλεις την εφαρμογή GRENNIFY η οποία σου κλείνει κάποιες εφαρμογές αυτόματα και απελευθερώνει πολύ Ram. Αλλιώς τις βάζεις σαν εγκατάσταση στην εξωτερική μνήμη. Πάντως η γυναίκα μου που το έχει το κινητό έχει κοντά στις 20 εφαρμογές με παιχνίδια και δεν μου παραπονέθηκε ποτε....

 

Συνεπώς μου προτείνεις να προχωρήσω στην εξωτερική μνήμη,ροοτ δεν ειναι αλλά φοβάμαι και λίγο να μπλέξω σε αυτην την διαδικασία.

Τι μέγεθος έχει η μνήμη?πιστεύω ότι το μέγιστο που είναι 32γβ είναι πάρα πολλά,.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου είπε πως θα βγει JB για αυτό το κινητό? Έχει γίνει και επίσημο ότι δεν πρόκειται να βγει....Τζάμπα περιμένεις. Η μόνη σου λύση είναι να βάλεις κάποια custom rom.

 

Φυσικά και έχει βγεί jb για το κινητό εδώ και μήνες αλλά για κάποιο λόγο ούτε το δικό μου έχει αναβαθμιστεί.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά JB έχει και μάλιστα από τον Μάιο.

http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-j/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με πιασατε αδιάβαστο.Ειλικρινα ειχα μεινει σε ενα αρθρο που ελεγε πως δε θα κυκλοφορήσει.Αφου δε σας ήρθε επίσημα γιατί δεν δοκιμάζετε απο το κινητο το update μέσω WiFi. Η αλλιώς δοκιμάστε να βρείτε την rom και να την βαλετε μέσω flashtool....
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root προσπάθησε να βάλεις την εφαρμογή GRENNIFY η οποία σου κλείνει κάποιες εφαρμογές αυτόματα και απελευθερώνει πολύ Ram. Αλλιώς τις βάζεις σαν εγκατάσταση στην εξωτερική μνήμη.

 

Συνεπώς μου προτείνεις να προχωρήσω στην εξωτερική μνήμη,ροοτ δεν ειναι αλλά φοβάμαι και λίγο να μπλέξω σε αυτην την διαδικασία.

Τι μέγεθος έχει η μνήμη?πιστεύω ότι το μέγιστο που είναι 32γβ είναι πάρα πολλά,.

 

θα μπορούσε κάποιος να με διευκολύνει ώστε να προχωρήσω σε αγορά?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε κάποιος να με διευκολύνει ώστε να προχωρήσω σε αγορά?

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν μεταφέρονται πλέον όλες οι εφαρμογές στην SD, πρέπει να κοιτάξεις ποιες μεταφέρονται για να δεις αν αξίζει να αγοράσεις μια εξωτερική κάρτα μνήμης. Η λύση του root και η εγκατάσταση του Greenify θεωρώ ότι είναι καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα καθως προσπαθουσα να κανω αναβαθμιση στο κινητο εκλεισε ο υπολογιστης μου και τωρα τον κινητο δειχνει το sony logo και κανει restart.Χρειαζομαι βοηθεια γρηγορα.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα καθως προσπαθουσα να κανω αναβαθμιση στο κινητο εκλεισε ο υπολογιστης μου και τωρα τον κινητο δειχνει το sony logo και κανει restart.Χρειαζομαι βοηθεια γρηγορα.:cry:

 

Ξεκινα παλι τη διαδικασια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα παλι τη διαδικασια

 

Μα δεν ανοιγει και δεν συνδεεται στο PC companion.

Κατεβαζω την ρομ τωρα αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μπορεσω να τη φλασαρω

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ανοιγει και δεν συνδεεται στο PC companion.

Κατεβαζω την ρομ τωρα αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μπορεσω να τη φλασαρω

 

Αστο το πισι κομπανιον. Με το seus θα το κανεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...