Jump to content

Sony Xperia™ V


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@alextrela

Μήπως επειδή οι τεχνολογίες, όπως τις ονομάζει, στη βάση τους δεν προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό αλλά δεν είναι τίποτα άλλο παρά εμπορικά ονόματα και marketing;

 

Δεν θα συμφωνησω. Ειναι αποδεδειγμενα η πιο φωτεινη οθονη που υπαρχει εκει εξω αυτη του P.

Επισης, οσον αφορα στην Bravia Engine, γνωριζεις πολυ καλα οτι κανει δουλεια. Τωρα για την Bravia Engine 2 δεν εχω ιδεα γιατι δεν την εχω δει ακομα απο κοντα.

 

Γμτ και συνεκλινα πιο πολυ στο V απο το T λογω διαγωνιου οθονης...Αλλα τι να κανουμε, θα αρκεστω στο Τ..:shifty:

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πιστευω πως οι λειτουργιες που βγαζει τωρα οπως whitemagic,floating touch,bravia engine 2 ειναι δοκιμαστικες.Θα δει τι απήχηση εχουν και θα βγαλει αλλα μοντελα με αυτες τις λειτουργιες του χρονου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνησω. Ειναι αποδεδειγμενα η πιο φωτεινη οθονη που υπαρχει εκει εξω αυτη του P.

Επισης, οσον αφορα στην Bravia Engine, γνωριζεις πολυ καλα οτι κανει δουλεια. Τωρα για την Bravia Engine 2 δεν εχω ιδεα γιατι δεν την εχω δει ακομα απο κοντα.

 

Γμτ και συνεκλινα πιο πολυ στο V απο το T λογω διαγωνιου οθονης...Αλλα τι να κανουμε, θα αρκεστω στο Τ..:shifty:

 

Προσωπικά την bravia engine την έχω απενεργοποιημένη. :blink:

Δεν μπορώ να καταλάβω ουσιαστική διαφορά.

Η οθόνη του P είναι όντως η πιο φωτεινή κι αυτό γιατί ενσωματώνει και τέταρτο sub-pixel (λευκό) εκτός των τριών υπαρχόντων (κόκκινο, πράσινο, μπλε). Ωστόσο, επί της ουσίας -- κι αυτό ακριβώς τόνισα πρίν, μήπως αντί να λύνει προβλήματα δημιουργεί; Η εισαγωγή ενός ακόμα sub-pixel μήπως αυξάνει την κατανάλωση; Μήπως δημιουργεί περιορισμό στην ανάλυση της οθόνης; Μήπως αυξάνει τελικά το κόστος και καθυστερεί τη γραμμή παραγωγής; (όπως βλέπεις είναι πολλά που δεν σκεφτόμαστε σαν καταναλωτές αλλά απασχολούν έναν μηχανικό)

 

Δεν είναι λίγο περίεργο όταν κάποιος διατείνεται ότι βρήκε τρόπο να λύνει ένα πρόβλημα να μην τον εφαρμόζει και στη συνέχεια;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο περίεργο όταν κάποιος διατείνεται ότι βρήκε τρόπο να λύνει ένα πρόβλημα να μην τον εφαρμόζει και στη συνέχεια;

 

Ισως αυξανει το κοστος παραγωγης μια τετοια υλοιποιηση σε ολα τα μοντελα της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισως αυξανει το κοστος παραγωγης μια τετοια υλοιποιηση σε ολα τα μοντελα της.

 

αυτήν την λογική ,δεν μπορώ να την δεχθώ ,θέλετε να πείτε πως η sony και η κάθε εταιρία , βγάζει ένα προϊόν στο πόδι , και μετά βλέπει ότι είναι ασύμφορο για τον χ-ψ λόγο ?!

πριν την κατάληξη ενός οποιοδήποτε προϊόντος στην αγορά ,έχουν υπολογιστεί τα πάντα ,από το κόστος παραγωγής ,μέχρι και πιθανή πρόβλεψη εσόδων από πωλήσεις με όσο το δυνατόν μικρές αποκλίσεις

οπότε είναι αδύνατον σε ένα κινητο τηλ sony ,να έχει πέσει έξω η εταιρία στον προϋπολογισμό κόστους και εξέλιξης μιας οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Ε,τι να το κάνουμε να το βλέπουμε αφού δεν θα έρθει στην Ελλάδα; Πρέπει ντε και καλά να πάρουμε την γκουμούτσα με τις 4,7 ίντσες? Μου την δίνει η sony με τα τηλέφωνα της.άλλα εδώ άλλα στο εξωτερικό,μας κούρασε πια!Και εδώ γιατί δεν φέρνει τα καλά όπως το v? Μάλλον για κάφρους μας έχουν εδώ.
Link to comment
Share on other sites

!Και εδώ γιατί δεν φέρνει τα καλά όπως το v? Μάλλον για κάφρους μας έχουν εδώ.

Γιατί προφανώς δεν περιμένουν υψηλές πωλήσεις οπότε δεν αξίζει να εισαχθεί.

Όσον αφορά τη δεύτερη πρότασή σου μακάρι να ήταν μόνο η Sony....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί προφανώς δεν περιμένουν υψηλές πωλήσεις οπότε δεν αξίζει να εισαχθεί.

Όσον αφορά τη δεύτερη πρότασή σου μακάρι να ήταν μόνο η Sony....

 

Εγω γιατι πιστευω οτι στην Ελλαδα τα xperia πανε μια χαρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαχθει επισημα θαναι σαν να μην εχεις εγγυηση αν το παρεις απεξω

 

Σωστος ο Θανασης

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εκτός από το θέμα της εγγύησης της Ελληνικής αντιπροσωπείας, υπάρχουν άλλα θέματα που πρέπει να λάβει κανείς υπόψη του αν αγοράσει μια συσκευή από το εξωτερικό (ας πούμε Γερμανία);

Υποθέτω ότι αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα, ισχύει η εγγύηση στη χώρα αγοράς, άρα η επιπλέον επιβάρυνση είναι μόνο τα έξοδα αποστολής.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εκτός από το θέμα της εγγύησης της Ελληνικής αντιπροσωπείας, υπάρχουν άλλα θέματα που πρέπει να λάβει κανείς υπόψη του αν αγοράσει μια συσκευή από το εξωτερικό (ας πούμε Γερμανία);

Υποθέτω ότι αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα, ισχύει η εγγύηση στη χώρα αγοράς, άρα η επιπλέον επιβάρυνση είναι μόνο τα έξοδα αποστολής.

 

Ευχαριστώ

 

Αν το παρεις απο σκρουτζομαγαζο το στελνουν αυτοι με δικα τους εξοδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρεις απο σκρουτζομαγαζο το στελνουν αυτοι με δικα τους εξοδα

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Δεν έχω δει το συγκεκριμένο μοντέλο στο skroutz και απ' ότι διαβάζω προς το παρόν δεν υπάρχει σχεδιασμός να κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά.

Επίσης δεν εννοώ κατ' ανάγκη αγορά μέσω internet.

 

To ερώτημά μου (δεν έχω γνώσεις επί του θέματος) έχει να κάνει με τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει στη λειτουργία του ένα τηλέφωνο αγορασμένο από το εξωτερικό, με πάροχο ελληνική εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Δεν έχω δει το συγκεκριμένο μοντέλο στο skroutz και απ' ότι διαβάζω προς το παρόν δεν υπάρχει σχεδιασμός να κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά.

Επίσης δεν εννοώ κατ' ανάγκη αγορά μέσω internet.

 

To ερώτημά μου (δεν έχω γνώσεις επί του θέματος) έχει να κάνει με τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει στη λειτουργία του ένα τηλέφωνο αγορασμένο από το εξωτερικό, με πάροχο ελληνική εταιρεία.

 

Κοιτα.αν εννοουμε να το αγορασεις απο site του εξωτερικου δεν γνωριζω να σου πω τι γινεται στο θεμα βλαβης. Το οιο πιθανιν ειναι να το στελνεις εσυ ο ιδιος στο καταστημα που το αγορασες με δικα σου εξοδα.τουλαχιστον στο expansys ετσι γινεται.

Αν εννοεις να το αγορασεις απο ενα τυχαιο μαγαζι στο σκρουτζ,τοτε τραβανε αυτοι ολο το μανικι.

Το android δεν εχει περιορισμους.αποπου και αν το αγορασεις θα δουλευει με οποιαδηποτε καρτουλα σιμ του βαλεις. Μην σε απασχιολει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τη Sony..

Παρουσίασε το κινητό σε έκθεση της Ευρώπης και δεν θα το φέρει στην Ελλάδα?

F~ck logic.

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

αυτο το κινητο μου αρεσε πραγματικα,φυσικα και δεν σκοπευω να γινω beta tester της sony για αλλη μια φορα.θα περιμενα να το παρουν αλλοι.

παντως αν δεν ερθει κι επισημα ελλαδα δε με βλεπω να το τσιμπαω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

στην Σουδια θα ειναι διαθεσιμο τον δεκεμβρη http://www.xperiablog.net/2012/09/25/swedish-retailer-pegs-xperia-v-release-for-december-3/ στα 500 ευρω περιπου φοβερο κινητο αλλα αργει η sony...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καποιος ιταλος να μας τα κανει λιανα http://android.hdblog.it/2012/10/10/sony-xperia-v-nuove-conferme-sul-prezzo/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ,

Θαναση δεν λεει κατι που δεν ξερουμε ηδη ..θα φτασει στην Ιταλια τον Δεκεμβρη σε τιμη μεταξυ 400-500 ευρω ,ο γράφων θεωρει οτι μαλλον θα ειναι στα 499 ευρω κτλ κτλ

Πριν μερες ειχα καπου διαβασει οτι εσκεμμένα θα καθυστερησει η Σονυ την κυκλοφορια του για να μην συμπεσει με το Τ ,με λιγα λογια σκοπευει να πουλησει αρκετα Τ και μετα να δωσει και το V στην αγορα

 

Απο μεταφραση Bing
[i]Παρόλο που είναι δεν ένα φαντεζί το Xperia V αφίξεις τον Δεκέμβριο στην Ιταλία (πληροφορίες που προέκυψαν σε IFA 2012 και την πρόσφατη παρουσίαση της Sony), ωστόσο νέα επιβεβαιώσεις από τον κατασκευαστή απευθείας στο Twitter. Έτσι μετά την έκδοση Xperia T James Bond που θα φθάσει σύντομα σε 599€, έρχεται το «δίδυμο» V σε μια τιμή που κυμαίνεται μεταξύ 400 και 500 €, αν και μπορούμε να ισούται με € 499 (και ήδη αναμέναμε σε προηγούμενα άρθρα) για την ιταλική αγορά υπόκειται σε αλλαγές της τελευταίας στιγμής. Σημειώστε ότι Xperia θα προσφέρουν Ιταλία V στη συνδεσιμότητα LTE αυτοί είναι διαφοροποιείται από την τρέχουσα T Xperia αν και πολιτικές χαρακτηριστικά παραμένουν σχεδόν το ίδιο[/i].

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Sony Xperia™ V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...