Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας ενω ειχα κανει αναβαθμηση λογισμικου πριν λιγο καιρο , σημερα παλι μου εμφαναζει αναβαθμηση λογισμικου ,γνωρίζει καποιος γιατι? Edited by mousou28
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις κανένα βαρβάτο μείον πέρα από την κάμερα;

 

Αν είναι έτσι, συγνώμη που το λέω, αλλά τέλος οι αναβαθμίσεις για το SP. Άντε να βγει μόνο καμιά έκδοση με bugfixes.

 

Την ελλειψη ραδιοφωνου και την επεκταση μνημης. Για μενα προσωπικα.

Μακαρι τουλαχιστον να εδινε μια σωστη 4.3. Νταξει μην προτρεχουμε. Μπορει να την δωσει τελικα. Εξαρταται και απο το πως τα πηγε η συσκευη σε πωλησεις φανταζομαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.επειδη μολις πηρα το κινητο θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.πως μπορω να σβησω και να ξαναπερασω την 4.3 με clean install?ξερω πως εχει ξαναειπωθει αλλα δεν το βρισκω,οποτε μην με βρισετε πολυ:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.επειδη μολις πηρα το κινητο θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.πως μπορω να σβησω και να ξαναπερασω την 4.3 με clean install?ξερω πως εχει ξαναειπωθει αλλα δεν το βρισκω,οποτε μην με βρισετε πολυ:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

 

Κατεβάζεις το Sony Update Service από εδώ http://www.sonymobile.com/gr/tools/update-service/ και ακολουθείς τις οδηγίες.

Εναλλακτικά, μπορείς να κάνεις την ίδια δουλειά με το PC Companion http://www.sonymobile.com/gr/tools/pc-companion/ επιλέγοντας "επιδιόρθωση τηλεφώνου" (πατάς τα μπλε γράμματα που λέει ότι το τηλεφωνο είναι ενημερωμένο).

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=453

Εμπιστευομαστε αυτο το καταστημα?

να φανταστω επειδη λεει EU οτι θα εχει πληρες ελληνικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

η γλωσσα εκιννησης αν ειναι ελληνικη σημαινει οτι το κινητο ειναι ελληνικο?
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως την προεπιλεγμένη γλώσσα όταν το πρώτοανοίγεις την διαβάζει από τη sim. Οπότε η απάντηση στη ερώτηση σου είναι όχι.

Θα το δεις από το κουτί, αν γράφει ELL

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως απο την τελευταια ενημερωση την 201, εγινε χειροτερο, καταναλωνει στο ασχετο μερικες φορες την μπαταρια, και μεχρι χτες μου εχει κολησει 3 φορες, συν οτι μερικες φορες δεν ξεκλειδωνει με την αφη...

 

απο την sony, ασχετα αν δωσει την 4.4, δεν το πηρα το κινητο για το ανδροιντ του, το μονο παραπονο που εχω ειναι αυτο, και ισως δεν θα ξαναπαρω Sony στο μελλον, ειναι οτι δεν περημενα να εχει τοσα μικρο-θεματα/ελατωματα, ενα επωνυμο τηλεφωνο βγαζοντας το απο την κουτα, και το χειροτερο να τα διωρθουνουν και παλι να ειναι μισοδιωρθωμενα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=453

Εμπιστευομαστε αυτο το καταστημα?

να φανταστω επειδη λεει EU οτι θα εχει πληρες ελληνικο μενου?

η γλωσσα εκιννησης αν ειναι ελληνικη σημαινει οτι το κινητο ειναι ελληνικο?

Η ειρωνία είναι ότι το κατάστημα αυτό είναι κοντά μου, αλλά δεν ψώνισα από εκεί γιατί ήθελε γύρω στα 8€ για αντικαταβολή και αποστολή στην δίπλα γειτονιά και δεν είχε παραλαβή από κατάστημα.

Για να είναι ελληνικό πρέπει να γράφει ελληνικά στο πλάι. Το Nexus γράφει εισαγωγέας LG Hellas και την διεύθυνση. Επίσης τα αυτοκόλλητα ασφαλείας του κουτιού έγραφαν ελληνικά.

Την ελλειψη ραδιοφωνου και την επεκταση μνημης. Για μενα προσωπικα.

Μακαρι τουλαχιστον να εδινε μια σωστη 4.3. Νταξει μην προτρεχουμε. Μπορει να την δωσει τελικα. Εξαρταται και απο το πως τα πηγε η συσκευη σε πωλησεις φανταζομαι.

Μνήμη με 16GB(12 διαθέσιμα) είναι OK για μένα και ραδιόφωνο δεν χρησιμοποιούσα! Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στο κουτί είχε μόνο φορτιστή και κινητό, ΤΙΠΟΤΑ άλλο! :X

Το δικο μου παντως απο την τελευταια ενημερωση την 201, εγινε χειροτερο, καταναλωνει στο ασχετο μερικες φορες την μπαταρια, και μεχρι χτες μου εχει κολησει 3 φορες, συν οτι μερικες φορες δεν ξεκλειδωνει με την αφη...

 

απο την sony, ασχετα αν δωσει την 4.4, δεν το πηρα το κινητο για το ανδροιντ του, το μονο παραπονο που εχω ειναι αυτο, και ισως δεν θα ξαναπαρω Sony στο μελλον, ειναι οτι δεν περημενα να εχει τοσα μικρο-θεματα/ελατωματα, ενα επωνυμο τηλεφωνο βγαζοντας το απο την κουτα, και το χειροτερο να τα διωρθουνουν και παλι να ειναι μισοδιωρθωμενα.

Κάτι τέτοια είναι που με έκαναν να αλλάξω! Κι ύστερα σου λένε να έχεις εμπιστοσύνη!

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Χρησιμοποιώ το τηλ σαν Hot spot και αυτό που μου παρουσιάζει είναι το εξης…..πρεπει να είναι πολύ κοντά η άλλη συσκευή για να τη βρει και όταν συνδέουν το σήμα είναι πολύ μικρό.

Χάνει πολύ εύκολα την σύνδεση και γενικά δείχνει να μη δουλεύει σωστά, το έχει συναντήσει κανείς άλλος?

Aν ναι υπάρχει περίπτωση να σταματήσει αυτή η περιπέτεια???

Πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση ή έτσι δουλεύει??? ……

υπάρχει καμιά εφαρμογή που μπορεί να διορθώσει αυτή την κατάσταση???

Η άπλα μένω με το πρόβλημα?

Η εκδοση που εχω ειναι η 4.3

 

Ευχαριστώ και καλή ανάσταση σε όλους!!!

Edited by takhsk
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηλθε και για COSMOTE! 9.2.A.1.205. Την εγκατεστησα μεσω ΟΤΑ χωρις προβληματα. Ολα τα Apps δουλευουν αβιαστα.

Καλη Ανασταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχει η κοπέλα μου το T και του έχει κάνει αρκετές (έως πολλές) γρατζουνιές στην οθόνη. Ξέρει κανείς αν μπορεί να αλλάξει μόνο το digitizer ουσιαστικά για να μην πληρώνουμε και καινούρια οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχει η κοπέλα μου το T και του έχει κάνει αρκετές (έως πολλές) γρατζουνιές στην οθόνη. Ξέρει κανείς αν μπορεί να αλλάξει μόνο το digitizer ουσιαστικά για να μην πληρώνουμε και καινούρια οθόνη?

 

Επειδή έχει γρατσουνιές ??

Τα Sony έχουν screen protector από τη μάνα τους, βγάλε το και είσαι οκ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει γρατσουνιές ??

Τα Sony έχουν screen protector από τη μάνα τους, βγάλε το και είσαι οκ

 

Έτσι απλά???

Link to comment
Share on other sites

Έτσι απλά???

 

Ναι. Δες το στην άκρη.. Έχει. Όλα έχουν. Από το Ζ2 την καταργεί..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έναν σύντομο απολογισμό τα θετικά και τα αρνητικά του μπορεί κάποιος να γράψει πλιζ; το θέλω για την αδερφή μου για να ξέρω από Τώρα μην τα ακούσω μετά.
Link to comment
Share on other sites

...και μια επισήμανση σχετικά με την τιμή του Xperia T... στα Ελληνικά σκρουτζομάγαζα είναι κοντά στα 200€... έχω δει όμως οτι στο ebay μπορείς να πετύχεις το Xperia T με 130-135€ με μεταφορικά (...σε auction όχι με άμεση αγορά..)... βέβαια το κινητό έρχεται απο Κίνα (..με ότι αυτό συνεπάγεται απο άποψη εγγυήσεων κλπ...) αλλα και πάλι η τιμή είναι πολύ καλή αν αναλογιστεί κανείς τι αγοράζει με τα ίδια χρήματα στην Ελλάδα αλλα και γενικότερα....

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-Sony-Ericsson-Xperia-T-NFC-16GB-13MP-1-5GHz-ANDROID-V4-0-4-55-SMARTPHONE-/171305423330?pt=Cell_Phones&hash=item27e29951e2

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δες το στην άκρη.. Έχει. Όλα έχουν. Από το Ζ2 την καταργεί..

 

Έχεις δίκιο! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

 

Μαζί με τη ζελατίνα έφυγε και το λογότυπο της sony;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι! Κανένα πρόβλημα!

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Φαντάζομαι έβαλες καινούρια ζελατίνα;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιεί κανείς custom rom?

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τη ζελατίνα έφυγε και το λογότυπο της sony;

Μόνο στα τελευταία χάνεται εκτός από Ζ2 που δεν έχει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...