Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιο πρόγραμμα; Δοκίμασες να αλλάξεις την συμβατότητα του προγράμματος με άλλα windows??

 

Αυτό εννοείται φαντάζομαι. Πάντως από τη σονυ μου είπαν ότι έχει αναγνωριστεί η ασυμβατότητα.

 

Θανάση ελληνικό κινητό έχεις;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την έκανε κι εμένα την αναβάθμιση κατά τις 16:00 σήμερα.

Όλα καλά φαίνονται, δεν μου διέγραψε τίποτα από ότι είχα μέσα.

Το ίδιο γρήγορο όσο και με την 4.1.2.

Με την μπαταρία μόνο θα δω τι γίνεται όταν το ξαναφορτίσω φουλ.

Πολύ πιο όμορφο το νέο UI και τολμώ να πω, πως της Sony είναι ίσως το ομορφότερο σε android.

Όμορφες αλλαγές.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται φαντάζομαι. Πάντως από τη σονυ μου είπαν ότι έχει αναγνωριστεί η ασυμβατότητα.

 

Θανάση ελληνικό κινητό έχεις;;

 

με pc companion η με το seus σου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση?

εμενα παντως και με τα 2 που δοκιμασα δεν βγαζει κατι. de fr it γραφει στο πλαι το κουτι. γερμανια γαλλια ιταλια προφανως. σε εσας που σας ηρθε τι γραφει? ειναι ελληνικα?

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως ναι.

Είναι ελληνικό (γράφει EL, EN) αλλά όχι customized από πάροχο.

Αναβάθμιση με SC 2.10.188 και WIN7 SP1.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Root-αρε κανεις απο εσας που βαλατε official? Εγω ελεγα να βαλω κατευθειαν custom (εχουν βγει deodexed αλλα περιμενω μια που κανουν upload τωρα απο οτι βλεπω)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ τσεκάρετε και αυτό .Το Wifi μετά από το update και σε συνδυασμό με bluetooth Handsfree κάνει connect και όταν ανοίγεις παράδειγμα το playstore βγάζει το δίκτυο εκτός εμβέλειας . Αν κλείσει το bluetooh δουλεύει κανονικά .

Το κινητό είναι brand vf και περάστηκε 4,3 με flashtool. Μέτα το πρόβλημα που είδα το έκανα ξανά με sus αλλα δεν.......

Με έχει κουφάνει :blink:.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επιδιωρθωση με clean install η μπαρα με τις συντομευσεις (wi-fi, bluetooth) ειναι η μιση. Λοιπουν gps hotspot...Mηπως ξερετε πως επανερχονται;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επιδιωρθωση με clean install η μπαρα με τις συντομευσεις (wi-fi, bluetooth) ειναι η μιση. Λοιπουν gps hotspot...Mηπως ξερετε πως επανερχονται;

Ρυθμίσεις -> Οθόνη -> Γρήγορες ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως ναι.

Είναι ελληνικό (γράφει EL, EN) αλλά όχι customized από πάροχο.

Αναβάθμιση με SC 2.10.188 και WIN7 SP1.

 

Έλειπα όλη μέρα σήμερα και OTA δεν ήρθε. Ήρθε ειδοποίηση με το που το σύνδεσα στο pc companion. παίρνω backup τώρα να την περάσω με καθαρή εγκατάσταση μέσω sus.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εγω γενικα δεν βλεπω καποιο προβλημα... Η Ram μου ειναι περιπου στα 350-400+ . Ισως να μπορουσε να παει αρκετα παραπανω αν δεν ανοιγαν απο μονες τους ακυρες εφαρμογες...σε καποια φαση προσεξα γυρω στης 15+ ανοιχτες... :blink: Υπαρχει τροπος να το αποτρεψω αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

να πω και εγώ τα δικά μου για να έχουμε όλων την γνώμη.

Έκανα αναβάθμιση 4.3 με SEUS, πάνω απο την παλιά έκδοση χωρίς να σβήσω τα δεδομένα μου.(δηλαδή δεν έκανα το clean install).

Το κινητό γενικά είναι καλύτερο, και ειδικά σε κάποια βασικά πράγματα.

Οι διαφορες που είδα γενικά είναι οι εξείς:

-το λευκό της οθόνης έγινε λευκότερο, σαν λάμπα φθορίου. Πολύ καλό και ωραίο, μιας και βοηθάει στο να δείχνουν πιο καλά τα χρώματα.

-Το γαλάζιο των 'πλήκτρων' όταν ενεργοποιάς π.χ. το wifi , έχει γαλάζιο χρώμα όπου είναι πολύ καλός συνδιασμός με το λευκό που δώσαν στην οθόνη.

-ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡH ΕΜΒΕΛΕΙΑ WIFI. (θα έλεγα ότι αυξήθηκε 1μιση-2 γραμμές).

-Με το πλήκτρο power όπου ανοίγουμε την οθόνη είχα πρόβλημα και δεν άνοιγε πάντα και τώρα έφτιαξε το θέμα.

-Όταν παίζει μουσική πλεόν μπορείς να αλλάζεις τραγούδια ενώ είναι κληδωμένη η οθόνη.(πολύ βολικό).

-Τα ελέυθερα ραμ δεν είναι πολλά(150-210) όπως κάποιους εδω, αλλά το κινητό σε γρηγοράδα είναι το ίδιο με πρίν.

-To bluetooth ακουστικό μου, αποσυνδεόταν μόνο του κάποιες φάσεις. Ενώ τώρα όσο το έχω χρησιμοποιήσει, δεν το έκανε ποτέ.

 

Προβληματάκια:

-όταν ανοίξεις την οθόνη, κάνει 1 δευτερόλεπτο να πάρει τη μέγιστη φωτεινότητα(εφόσον έτσι το έχεις ρυθμίσει).

-όπως πρίν , έτσι και τώρα, αν πάω να ανοίξω π.χ. το youtube , είναι στο αθόρυβο, και πρέπει να αυξήσω την ένταση του ήχου.

 

Πάνω απο όλα με εντυπωσίασε το wifi γιατί έγινε καλύτερο απο άλλα κινητα που ήταν πιο αδύνατο.

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εγω γενικα δεν βλεπω καποιο προβλημα... Η Ram μου ειναι περιπου στα 350-400+ . Ισως να μπορουσε να παει αρκετα παραπανω αν δεν ανοιγαν απο μονες τους ακυρες εφαρμογες...σε καποια φαση προσεξα γυρω στης 15+ ανοιχτες... :blink: Υπαρχει τροπος να το αποτρεψω αυτο ?

 

Θα κάνεις υπομονή μέχρι να βγάλουν τρόπο για root. Όταν γίνει αυτό κ γίνεις root βάζεις το greenify κ καθάρισες

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλάσαρα την έκδοση της κεντρικής Ευρώπης. Για την ώρα μου αρέσει πολύ το ui. Έχω επίσης την εντύπωση ότι δουλεύει πίο γρήγορα το wifi και έχει βελτιωθεί το σήμα του.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα συμβατότητα με windows 7 αλλά τίποτα... Θα πάω αύριο σε έναν φίλο με windows 8 να δοκιμάσω, αλλιώς θα πάω σε άλλον με mac.. windows 7 δε παίζουν στη παρέα!!

 

EDIT: κατέβασα το sony update service και το update έγινε κανονικά. Δε ξέρω γιατί το pc companion δε νιώθει... Οπότε όποιος είναι σε παρόμοια φάση, μη κάνει downgrade σε 7!!

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα δεν μου βγαζει τπτ?Μηπως επειδη το πηρα απο on-line μαγαζι και ηρθε απο Αγγλια?

 

Και το δικό μου από Αγγλία είναι και δεν ήρθε ακόμη το update... Εξαρτάται από την περιοχή.... Πάντος δεν θα μείνουμε στην απ'έξω! Για όσους το αναβάθμισαν, περιμένουμε τα σχόλια σας.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το έκανα. Όπως όμως το γράφετε πιο πάνω είναι σαν να υπάρχει και άλλη επιλόγη για clean install. btw. Τελείωσε η αναβάθμηση και τώρα του κάνω restore τις επαφές, μνμ. κλπ. Δεν έχω καλές ενδείξεις για την ώρα και μετά την καθαρή εγκατάσταση αλλά περιμένω...

 

Νεώτερα: Έκανα εγκατάσταση από SUS, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (ναι, στην "καθαρή" εγκατάσταση που μόλις είχα κάνει) και το κινητό άρχισε να δουλεύει κανονικά. Άρχίζω να μην μετανιώνω για την επιλογή μου... ( Στο AnTuTu έβγαλε 22254....)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασα το Backup Suite(Backup & Restore). Το γνωριζεται; Mπορω να το χρησιμοποιησω αφοβα;

 

Εγώ χρησιμοποίησα το Super Backup και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις. Απλώς πρόσεξε να επιλέξεις την εξωτερική μνήμη (sd1) για αποθήκευση και όχι την sd0 που είναι default

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό παίδες, αν δεν βγει official ενημέρωση για ευρωπαϊκή αναβάθμιση δεν εμπιστεύομαι τίποτα απ'όλα αυτά που λέτε, πόσο μάλλον πριν βγει root για να το δοκιμάσω κι εγώ όπως λέει και ο zxr. Έπειτα σκεφτείτε κι αυτό: Μήπως σε κάποιους από εσάς που υπάρχουν θεματάκια βρήκατε ψιλο-corrupted έκδοση; Όπως και να'χει, κάνατε forced installation της Αυστραλιακής έκδοσης σε ευρωπαϊκό κινητό ή κάποιοι μπορεί να κάνατε εγκατάσταση την "beta" που είχε γίνει leak.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου από Αγγλία είναι και δεν ήρθε ακόμη το update... Εξαρτάται από την περιοχή.... Πάντος δεν θα μείνουμε στην απ'έξω! Για όσους το αναβάθμισαν, περιμένουμε τα σχόλια σας.

 

περιμενουμε σχολια και την ρομ σε αρχειο να την φλασαρουμε να την εχουμε και ελληνικη απο εδω και περα (μιας και θαναι η τελευταια αναβαθμιση μαλλον)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...