Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες τις εικόνες στα συνημμένα και πάθε πλάκα με την άθλια αυτονομία του δικού μου... Φίλος με lumia 925 γελάει κάθε φορά που κοιτάω το ποσοστό της μπαταρίας να πέφτει απελπιστικά γρήγορα... :rolleyes::cry:

 

καλα πλακα κανεις? πωωωωω.. γτ ετσι ? τα εχει παιξει η μπαταρια σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα πλακα κανεις? πωωωωω.. γτ ετσι ? τα εχει παιξει η μπαταρια σου?

 

ο συμφορουμίτης Nikos_Mpl σε συνομιλία μας μου ανέφερε ότι είναι προφανώς ελαττωματικό. Άσε ακόμα και μέσα στο καταχείμωνο πιάνει κάτι 45 βαθμούς κελσίου κάτι φορές την στιγμή που τα κινητά των υπολοίπων είναι στην χειρότερη περίπτωση απλά δροσερά... Ίσα που περιμένω να έρθει η αναβάθμιση να την δω να μου φύγει ο καημός και το σουτάρω για φτιάξιμο. Απελπισία σκέτη το κινητάκι αν δεν φτιάξει η κατάσταση θα ζητήσω άλλο μοντέλο... Ποτέ δεν έχω βγάλει μια μέρα χρήσης. Κάνω 2-3 φορτίσεις την μέρα... Αλλά σήμερα παράγινε το κακό σε σημείο που είχα φρικάρει γιατί ίσα ίσα σχεδόν με έβγαλε μέχρι το σπίτι. Είχα και άγχος γιατί περίμενα κάτι τηλεφωνήματα που έπρεπε να απαντηθούν άμεσα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ο συμφορουμίτης Nikos_Mpl σε συνομιλία μας μου ανέφερε ότι είναι προφανώς ελαττωματικό. Άσε ακόμα και μέσα στο καταχείμωνο πιάνει κάτι 45 βαθμούς κελσίου κάτι φορές την στιγμή που τα κινητά των υπολοίπων είναι στην χειρότερη περίπτωση απλά δροσερά... Ίσα που περιμένω να έρθει η αναβάθμιση να την δω να μου φύγει ο καημός και το σουτάρω για φτιάξιμο. Απελπισία σκέτη το κινητάκι αν δεν φτιάξει η κατάσταση θα ζητήσω άλλο μοντέλο... Ποτέ δεν έχω βγάλει μια μέρα χρήσης. Κάνω 2-3 φορτίσεις την μέρα... Αλλά σήμερα παράγινε το κακό σε σημείο που είχα φρικάρει γιατί ίσα ίσα σχεδόν με έβγαλε μέχρι το σπίτι. Είχα και άγχος γιατί περίμενα κάτι τηλεφωνήματα που έπρεπε να απαντηθούν άμεσα...

 

οντως μαλλον ελαττωματικο θα σου βγηκε. τι να πω, ελπιζω να στο φτιαξουν!

Link to comment
Share on other sites

οντως μαλλον ελαττωματικο θα σου βγηκε. τι να πω, ελπιζω να στο φτιαξουν!

 

αν πάντως θέλεις ανταλλάζουμε... :lol::p είναι μοναδική εμπειρία χρήσης. και αν είσαι τυχερός απολαμβάνεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ απεριόριστη καζούρα... :D:rolleyes:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι επειτα απο μια μικρη εμπειρια σημερα με το iphone 5 ενος συναδελφου.

Να πω πρωτα πως χρηματα για αγορα iphone δεν υπαρχουν.

Βλεπω στα χαρακτηριστικα οτι το sp ειναι τετραπυρηνο και 1,7 ταχυτητα και 4 g

Το iphone 5 ,διπηρηνο και 1,3 ταχυτητα ,επισης 4 g.

Μπαινω στο ιντερνετ με τα δεδομενα και 4 g ,με το iphone του συναδελφου,και ανοιγω μια δυσκολη σελιδα για το ταπεινο neo v, το defence.gr.

Επαθα πλακα με το iphone,,την ανοιξε στο πρωτο με δευτερο δευτερολεπτο.

Οταν το neo v θελει 5-10 δευτερα..

Γυριζω το iphone στο 3g,,και προσπαθω να ανοιξω παλι το defence,,,την ανοιξε παλι στα 1-2 δευτερα.

 

Το sp,,,θα ειναι το ιδιο γρηγορο στο ιντερνετ,,η τελικα ισχυει οτι δινεις παιρνεις;;

Link to comment
Share on other sites

ο συμφορουμίτης Nikos_Mpl σε συνομιλία μας μου ανέφερε ότι είναι προφανώς ελαττωματικό. Άσε ακόμα και μέσα στο καταχείμωνο πιάνει κάτι 45 βαθμούς κελσίου κάτι φορές την στιγμή που τα κινητά των υπολοίπων είναι στην χειρότερη περίπτωση απλά δροσερά... Ίσα που περιμένω να έρθει η αναβάθμιση να την δω να μου φύγει ο καημός και το σουτάρω για φτιάξιμο. Απελπισία σκέτη το κινητάκι αν δεν φτιάξει η κατάσταση θα ζητήσω άλλο μοντέλο... Ποτέ δεν έχω βγάλει μια μέρα χρήσης. Κάνω 2-3 φορτίσεις την μέρα... Αλλά σήμερα παράγινε το κακό σε σημείο που είχα φρικάρει γιατί ίσα ίσα σχεδόν με έβγαλε μέχρι το σπίτι. Είχα και άγχος γιατί περίμενα κάτι τηλεφωνήματα που έπρεπε να απαντηθούν άμεσα...

 

παντως ενας φιλος με S3 ειχε παρομοιο προβλημα και τελικα εφταιγε η εφαρμογη του twiter. Αυτος το χρησιμοποιει στη δουλεια για ενημερωσεις σε οικονομικα θεματα, χρηματιστηριο κτλ και ενω ηταν καινουριο το S3 (μεταβαση απο Neo V), δεν του κραταγε καθολου και ειχε πολυ λαγκ..μολις πεταξε την συγκεκριμενη εφαρμογη εστρωσε αρκετα. Δεν ξερω τι ενημερωσεις εκανε κτλ, αλλα μου ειχε κανει εντυπωση μια τοσο διαδεδομενη εφαρμογη να του δημιουργει τοσο προβλημα.

Θελω να καταληξω οτι στη θεση σου, θα το εκανα ενα hard reset και θα το δουλευα μονο με viber/whatsapp και Fb που ειναι οκ και μειωνουν το κοστος των ΣΜΣ. τιποτα αλλο. (αν το εχεις ηδη κανει αυτο οκ).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι επειτα απο μια μικρη εμπειρια σημερα με το iphone 5 ενος συναδελφου.

Να πω πρωτα πως χρηματα για αγορα iphone δεν υπαρχουν.

Βλεπω στα χαρακτηριστικα οτι το sp ειναι τετραπυρηνο και 1,7 ταχυτητα και 4 g

Το iphone 5 ,διπηρηνο και 1,3 ταχυτητα ,επισης 4 g.

Μπαινω στο ιντερνετ με τα δεδομενα και 4 g ,με το iphone του συναδελφου,και ανοιγω μια δυσκολη σελιδα για το ταπεινο neo v, το defence.gr.

Επαθα πλακα με το iphone,,την ανοιξε στο πρωτο με δευτερο δευτερολεπτο.

Οταν το neo v θελει 5-10 δευτερα..

Γυριζω το iphone στο 3g,,και προσπαθω να ανοιξω παλι το defence,,,την ανοιξε παλι στα 1-2 δευτερα.

 

Το sp,,,θα ειναι το ιδιο γρηγορο στο ιντερνετ,,η τελικα ισχυει οτι δινεις παιρνεις;;

 

Από i-phone τα windows είναι μονόδρομος αδερφέ... :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Από i-phone τα windows είναι μονόδρομος αδερφέ... :)

 

Εννοεις οτι στη ταχυτητα του ιντερνετ,την iphone την ανταγωνιζετε τα windows???

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι στη ταχυτητα του ιντερνετ,την iphone την ανταγωνιζετε τα windows???

 

Ρώτα άυτούς που ήδη πήδηξαν από i-phone σε windows. Είμαστε off topic θα μας κράξουν αδερφέ... Έλα στα λιμέρια μας καλύτερα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα άυτούς που ήδη πήδηξαν από i-phone σε windows. Είμαστε off topic θα μας κράξουν αδερφέ... Έλα στα λιμέρια μας καλύτερα.

 

Που σε ποιο μερος,,;;;

Βαλε λινκ,,ειμαι νεος εδω...

Link to comment
Share on other sites

Το τρελανε η κοπελα μου το κινητο! Και εγω μαζι της. Πολυ καλες επιδοσεις, με εκπλησει θετικοτατα! Και η διαχειριση μπαταριας με περιπου 50% φωτεινοτητα και χωρις stamina και τα συναφη μου φαινεται ιδιαιτερα καλη! (τη στιγμη που 4ω βγαζω στο OG-με σαφως μικροτερη μπαταρια και πιο IPS ..)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα σήμερα το κινητό και μόλις εντόπισα 1 καμμένο pixel πάνω αριστερά στην οθόνη! Δικαιούμαι άμεση αντικατάσταση (DOA);
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με την μπαταρια τι ακριβως προβλημα εχετε? Το θεμα που εχω εδω και μηνες οτι rom και να δοκιμασω που ριχνει σχετικα γρηγορα την μπαταρια αλλα αν το κανεις επανεκκινηση ανεβαινει απο 20-40% το εχει πια κανεις η εχω μεινει μονο εγω με αυτο?

 

Ρε συ αυτό το πρόβλημα το είχα και εγώ, αλλά τώρα τελευταία δε μου το ξαναέκανε. Βέβαια ώρες ώρες παρατηρώ κάτι ξαφνικά drops στη μπαταρία, φάση 10% να φεύγει σε δευτερόλεπτα χρήσης. Αλλά γενικά μου κρατάει πάντα άνετα 1 μέρα ολόκληρη και μου μένει κάθε βράδυ γύρω στο 35%-40%.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στα χαρακτηριστικα οτι το sp ειναι τετραπυρηνο και 1,7 ταχυτητα και 4 g

 

Το sp ειναι διπύρηνο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα σήμερα το κινητό και μόλις εντόπισα 1 καμμένο pixel πάνω αριστερά στην οθόνη! Δικαιούμαι άμεση αντικατάσταση (DOA);

 

Από που το πήρες; Θεωρώ πως ναι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παντως ενας φιλος με S3 ειχε παρομοιο προβλημα και τελικα εφταιγε η εφαρμογη του twiter. Αυτος το χρησιμοποιει στη δουλεια για ενημερωσεις σε οικονομικα θεματα, χρηματιστηριο κτλ και ενω ηταν καινουριο το S3 (μεταβαση απο Neo V), δεν του κραταγε καθολου και ειχε πολυ λαγκ..μολις πεταξε την συγκεκριμενη εφαρμογη εστρωσε αρκετα. Δεν ξερω τι ενημερωσεις εκανε κτλ, αλλα μου ειχε κανει εντυπωση μια τοσο διαδεδομενη εφαρμογη να του δημιουργει τοσο προβλημα.

Θελω να καταληξω οτι στη θεση σου, θα το εκανα ενα hard reset και θα το δουλευα μονο με viber/whatsapp και Fb που ειναι οκ και μειωνουν το κοστος των ΣΜΣ. τιποτα αλλο. (αν το εχεις ηδη κανει αυτο οκ).

 

Δεν έχω αυτήν την εφαρμογή. Από κει και πέρα έχω κάνει flash μέσω Sony update service και το κινητό είναι πλήρως μαμά + τις εφαρμογές μου προφανώς. Αν παρατηρήσεις πάντως το γράφημα θα δεις ότι η μεγαλύτερη κατανάλωση είναι από το σύστημα Android και όχι από δικές μου εφαρμογές...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το τρελανε η κοπελα μου το κινητο! Και εγω μαζι της. Πολυ καλες επιδοσεις, με εκπλησει θετικοτατα! Και η διαχειριση μπαταριας με περιπου 50% φωτεινοτητα και χωρις stamina και τα συναφη μου φαινεται ιδιαιτερα καλη! (τη στιγμη που 4ω βγαζω στο OG-με σαφως μικροτερη μπαταρια και πιο IPS ..)

Ωραια αποτελεσματα :)

Παιδιά πήρα σήμερα το κινητό και μόλις εντόπισα 1 καμμένο pixel πάνω αριστερά στην οθόνη! Δικαιούμαι άμεση αντικατάσταση (DOA);

Με ενα καμενο οχι :(, νομιζω απο τρια και πανω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το sp ειναι διπύρηνο... ;)

 

Εχεις δικιο,,,,,

Μπερδευτηκα....

 

Εστω και διπυρηνο το sp με 1,7 ταχυτητα και το iphone διπυρηνο με 1,3 ταχυτητα.

Θα ειναι πιο αργο στο ιντερνετ απο το iphone ??

To android ειναι πιο αργο λειτουργικο στο ιντερνετ,στο σερφαρισμα,στο ανοιγμα σελιδων απο το ios7 και windows??

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες; Θεωρώ πως ναι.

 

Από Oteshop! Θα τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί όταν υπάρχει μαύρο φόντο είναι εκνευριστικό!

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε την αληθεια επειδη το εχει η γυναικα μου εμενα κραταει απο 2-3 μερες με τη χρηση που του κανει (πολυ μικρη) απλα ισως τη δευτερη μερα να πρεπει να του κανει ενα restart για να ανεβει λιγο η σταθμη :P (rooted)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αυτήν την εφαρμογή. Από κει και πέρα έχω κάνει flash μέσω Sony update service και το κινητό είναι πλήρως μαμά + τις εφαρμογές μου προφανώς. Αν παρατηρήσεις πάντως το γράφημα θα δεις ότι η μεγαλύτερη κατανάλωση είναι από το σύστημα Android και όχι από δικές μου εφαρμογές...

 

My friend, λειτουργικό σύστημα android σημαίνει wakelock από εφαρμογή ή κάτι"κολλημένο" από ρύθμιση Π.Χ. Wi-Fi gps κλπ.Με δεδομένο ότι σου έχει και το πληκτρολόγιο σαν δεύτερο και παίζει με αυτό.κατέβασε το wakelock detector δούλεψε το κινητό και δες τι θα σου βγάλει.ποσταρε μετά να δούμε.Κατά 99% με μια επιδιόρθωση με seus φτιάχνει.Εκτός και αν παίζει hw πρόβλημα τύπου χτυπημένη μνήμη και προσπαθεί να την διαβάσει και γι'αυτό κολλάει.μπακαλιστικα στα έγραψα αλλά καταλαβαίνεις πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

My friend, λειτουργικό σύστημα android σημαίνει wakelock από εφαρμογή ή κάτι"κολλημένο" από ρύθμιση Π.Χ. Wi-Fi gps κλπ.Με δεδομένο ότι σου έχει και το πληκτρολόγιο σαν δεύτερο και παίζει με αυτό.κατέβασε το wakelock detector δούλεψε το κινητό και δες τι θα σου βγάλει.ποσταρε μετά να δούμε.Κατά 99% με μια επιδιόρθωση με seus φτιάχνει.Εκτός και αν παίζει hw πρόβλημα τύπου χτυπημένη μνήμη και προσπαθεί να την διαβάσει και γι'αυτό κολλάει.μπακαλιστικα στα έγραψα αλλά καταλαβαίνεις πιστεύω.

 

Θα ξαναβάλω την εφαρμογή για να το τσεκάρω και θα ενημερώσω. Επιδιορθώσεις με SEUS έχω κάνει ένα κάρο. Να μπορούσα τουλάχιστον χωρίς να χάσω εγγύηση να βάλω cm11 δεν θα ασχολιόμουνα καν αλλά δεδομένων των συνθηκών κάτι πρέπει να κάνω. :worry:

 

Σχετικά με το update σε 4.3 βλέπω πολύ ασπρίλα στα μενού και μου φαίνεται θα έχουμε θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας. :(

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις θέμα με την ασπριλα? Θεωρητικά οι amoled οθόνες θα έχουν λόγω του ότι είναι κατά κύριο λόγο"μαύρες"all the time.Στις ips LCD το ίδιο είναι είτε άσπρο είτε μαύρο είτε πράσινο.δοκίμασε και με flashtool και κάνε clean install.
Link to comment
Share on other sites

Με ένα καμένο όχι δεν δικαιούσαι. Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι αλλά δεν νομίζω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...