Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εγω πατησα να ειναι το παλιο προγραμμα και οχι το Hangouts. Τωρα πως το αλλαζω;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές πήγαινε στο όλα. Βρες κ πάτα στα μηνύματα κ κάνε εκκαθάριση προεπιλογής

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχουν οριστεί προεπιλογές γράφει

 

Για δες αν είναι ενεργες οι ειδοποίησης.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα το "Ειδοποηση SMS" και το ενεργοποιησα ξανα και τωρα ολα ΟΚ. Δεν ξερω τι κολλημα ειχε φαει ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος sp! μερικες ερωτησεις....

1ον στην κεντρικη οθονη εχει καποιες συντομευσεις, οπως walkman, αλμπουμ κτλ, οι οποιες τις σβηνω, βαζω καποιες δικες μου και μετα το κλειδωμα ξεκλειδωμα, ξαναεμφανιζονται οι συντομευσεις που ειχε απο την αρχη, κατι δεν κανω καλα?

2ον οταν το κλειδωνω παιζει ενα φιλμακι ντεμο του κινητου!! πως αφαιρητε αυτο??

3ον το κινητο ΤΑ ΣΠΑΕΙ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος sp! μερικες ερωτησεις....

1ον στην κεντρικη οθονη εχει καποιες συντομευσεις, οπως walkman, αλμπουμ κτλ, οι οποιες τις σβηνω, βαζω καποιες δικες μου και μετα το κλειδωμα ξεκλειδωμα, ξαναεμφανιζονται οι συντομευσεις που ειχε απο την αρχη, κατι δεν κανω καλα?

2ον οταν το κλειδωνω παιζει ενα φιλμακι ντεμο του κινητου!! πως αφαιρητε αυτο??

3ον το κινητο ΤΑ ΣΠΑΕΙ.!!!

2o. *#*#735566733*#*. Γιατί όμως παίζει το demo? Ήταν βιτρίνας? Κάποιος προφανώς το ενεργοποίησε...

Το 1ο θα επιλυθεί μόλις κάνεις το 2ο. Είναι σε λειτουργεί βιτρίνας, γι' αυτό επαναφέρει τις προεπιλεγμένες συντομεύσεις...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου, το εφτιαξα, το βρηκα τον κωδικο μεσω google, ναι ηταν βιτρινας/δηγμα για αυτο επαιζε ετσι, ο πωλητης ξεχασε να το απενοργοποιησει οταν μου το εδωσε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά προσωπικά δεν κάνω πλήρης φόρτιση μέχρι 100% κάθε μέρα...μια φορα την εβδομάδα κάνω πλήρης φόρτιση μέχρι 100% τις υπόλοιπες το φορτίζω μέχρι το 98% και το βγάζω μετά από την φόρτιση!! η λογική μου εδώ είναι ότι άμα η μπαταρία κάθε μέρα τερματίζει στο 100% μετά από λίγο καιρό θα αρχίσει να τα παίζει θα το φορτίζεις μέχρι το 100% και θα σου πάει κατευθείαν 99% όπως και το αυτοκίνητο άμα το τερματίζεις κάθε μέρα μετά από λίγο καιρό θα καταλάβεις ότι χάνει απόδοση!!

έτσι και εγώ αρχίζω την φόρτιση όταν φτάνει 20% και το φορτίζω μέχρι το 98% και είμαι μια χαρά μου κρατάει και μέρα ολόκληρη με λίγο από όλα (wifi,games κτλπ)

 

κάτι άλλο που είδα σήμερα :p

http://www.xperiablog.net/2013/12/15/android-4-3-builds-certified-by-dlna-for-xperia-sp-t-tx-and-v/

 

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2013/12/DNLA_Xperia-T_Android-4.3-640x481.png

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν εχει αναφερθεί στο παρελθόν, πάντως με 2-3 κολπάκια μπορείτε να αυξήσετε ελαφρώς τη ram του κινητού και την απόκριση του σε μη ρουταρισμενη συσκευή (οχι οτι το εχει ανάγκη δηλαδή μιας και ήδη ειναι ταχύτατο)

στις Ρυθμισεις-επιλογες για προγραμματιστές πηγαίνουμε στην επιλογή ''όριο διεργασ.παρασκηνίου'' και επιλέγουμε οσο το δυνατόν λιγότερες θέλουμε, εγω το έχω εως και 3 διεργασίες. βέβαια, μετα απο restart χάνεται η ρύθμιση και πρέπει να το επιλέγουμε ξανά.

επίσης, πολυ χρήσιμη η εφαρμογή clean master απο το play store. απο το ''διαχειριστής εφαρμογών'' μπορείτε να κάνετε απεγκατάσταση μπόλικη σαβούρα που πιάνει χώρο στο κινητό (wisepilot κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Επόμενη έκδοση

Android 4.3 (Jelly Bean)

2013-12

 

Στην ιστοσελίδα της σόνυ έτσι γράφει. Άντε να δούμε..

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

9.12 - Z1 and ZU certified

16.12 - official 4.3 for Z1 and ZU

16.12 - Z, ZL, ZR and Tablet Z certified

23.12 - official 4.3 for Z etc.

23.12 - SP, T, V certified

30.12 - official 4.3 for SP, T, V

 

Μόλις το ανακοίνωσε ο Sony...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μα να πεσει τοσο μεσα στον προγραμματισμο της η Sony? Μου φαινεται σχεδον εξωπραγματικο!

Μπραβο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά προσωπικά δεν κάνω πλήρης φόρτιση μέχρι 100% κάθε μέρα...μια φορα την εβδομάδα κάνω πλήρης φόρτιση μέχρι 100% τις υπόλοιπες το φορτίζω μέχρι το 98% και το βγάζω μετά από την φόρτιση!! η λογική μου εδώ είναι ότι άμα η μπαταρία κάθε μέρα τερματίζει στο 100% μετά από λίγο καιρό θα αρχίσει να τα παίζει θα το φορτίζεις μέχρι το 100% και θα σου πάει κατευθείαν 99% όπως και το αυτοκίνητο άμα το τερματίζεις κάθε μέρα μετά από λίγο καιρό θα καταλάβεις ότι χάνει απόδοση!!

έτσι και εγώ αρχίζω την φόρτιση όταν φτάνει 20% και το φορτίζω μέχρι το 98% και είμαι μια χαρά μου κρατάει και μέρα ολόκληρη με λίγο από όλα (wifi,games κτλπ)

 

Έχεις κάποια σχέση με ηλεκτρολογία?? Αυτά που λες δεν ισχύουν καθόλου και η σύγκριση που κάνεις είναι εντελώς άσχετη. Φιλικά πάντα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

9.12 - Z1 and ZU certified

16.12 - official 4.3 for Z1 and ZU

16.12 - Z, ZL, ZR and Tablet Z certified

23.12 - official 4.3 for Z etc.

23.12 - SP, T, V certified

30.12 - official 4.3 for SP, T, V

 

Μόλις το ανακοίνωσε ο Sony...

 

link;; :):D:D:O

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε certified update 4.3 για το Xperia SP από τη Sony! Πιθανόν να το έχουμε πριν το τέλος του χρόνου!

http://www.xperiablog.net/2013/12/23/xperia-sp-android-4-3-firmware-certified-with-build-12-1-a-0-253

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγα στα media markτ μου γυάλισε στο μάτι το Xperia sp.Σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό.τι λέτε αξίζει??Αυτό το προβλημα με το WiFi λύθηκε???Σας παρουσίασε κάνα αλλο πρόβλημα??
Link to comment
Share on other sites

link;; :):D:D:O

Copy-paste από αυτό το thread στο xda είναι

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2516663&page=19

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Επόμενη έκδοση

Android 4.3 (Jelly Bean)

2013-12

 

Στην ιστοσελίδα της σόνυ έτσι γράφει. Άντε να δούμε..

 

Τελειωνει ο Δεκεμβρης :p:p Αντε

 

Παντως ειναι πιθανο να παρει την 4.4 που οπως λενε ειναι αρκετα πιο ελαφρυ και θα το κανει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Copy-paste από αυτό το thread στο xda είναι

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2516663&page=19

 

Ευχαριστώ πολύ πάω για διάβασμα... :-) :-)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στη Sony το πρωί και ρώτησα και μου είπαν ότι η αναβάθμιση θα έρθει το Γενάρη... :-\ Αν και καλύτερα να βασιστούμε σε πιο αξιόπιστες πηγές...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια σχέση με ηλεκτρολογία?? Αυτά που λες δεν ισχύουν καθόλου και η σύγκριση που κάνεις είναι εντελώς άσχετη. Φιλικά πάντα..

 

Μπορει η συγκριση να ειναι ασχετη αλλα το παρακατω Link θα του δωσει λιγο δικιο!

http://techblog.gr/mobile/4-myths-about-batteries-425222/

Link to comment
Share on other sites

Μπορει η συγκριση να ειναι ασχετη αλλα το παρακατω Link θα του δωσει λιγο δικιο!

http://techblog.gr/mobile/4-myths-about-batteries-425222/

 

λεει πουθενα οτι η μπαταρια δεν "πιεζεται" αν την φορτισεις μεχρι 98% και δεν το βλεπω???ισα ισα λεει το αντιθετο, οτι αν την πας μεχρι 100% δεν παθαινει τιποτα!

αυτο ειπα και εγω..

απλα ειπα οτι μαρεσει να κανω πληρεις κυκλους φορτισης γιατι οταν εκανα αστατες φορτισεις ειδα πτωση στην αντοχη της μπαταριας μετα απο ενα διαστημα..και οχι εχοντας την μπαταρια χρονια,αλλα στο 1ο εξαμηνο, που θεωρητικα θα επρεπε να αντεχει το ιδιο..

Απο εκει και περα, λογικο ειναι οτι αν κανεις 1 φορτιση απο 30% εως 100% τη μερα μπορει να ειναι το ιδιο με το να κανεις 2 φορτισεις μες τη μερα απο 30% εως 80 και αργοτερα απο 50% πχ ως 100..αλλα παλι κρατωντας την μπαταρια οσο περισσοτερο γινεται χωρις φορτιση ωστε να φτασει απο το ελαχιστον στο 100% ισως δωσει μερικες φορτισεις λιγοτερες στη διαρκεια του χρονου αρα και λιγο μεγαλυτερη διαρκεια..αυτο ειπα.

Απο εκει και περα το Τ θεωρω οτι εχει κανονικη μπαταρια, σε λογικη χρηση αντεχει τη μερα ανετα..μεχρι εκει ομως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης λέει ότι κ να μην το φορτίσεις 100 % δεν επηρεάζει την ζωή της μπαταρίας! Τέλοςπάντων κ εγώ θεωρώ την διάρκεια της μπαταρίας φυσιολογική.. Κ απλά ανάλογα με την χρήση που κανείς έτσι θα εξαντληθεί λ η μπαταρία. Κ στα υπόλοιπα smartphone έτσι είναι.. Το βλέπω στους φίλους μου!

 

Κ δεν επίσης ο φίλος μας δεν είπε μόνο για πλήρη φόρτιση αλλά κ για την εκφορτιση.. Έθος Ότο το φορτίζει πριν τελειώσει τελείως η μπαταρία κάτι που λέει πάλι στο άρθρο κ του δίνει δίκιο! ''. Η πλήρης εκφόρτιση έχει καταστροφικές συνέπειες για τα ιόντα της μπαταρίας, και πρέπει να αποφεύγεται. Συγκεκριμένα, πρέπει πάντα να υπάρχει κάποια ποσότητα φόρτισης, γιατί διαφορετικά μπορεί να γίνει ζημιά στο σύστημα προστασίας που έχουν αυτές οι μπαταρίες ( προστασία από “υπερφόρτιση” κ.α.)'' ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Κ δεν επίσης ο φίλος μας δεν είπε μόνο για πλήρη φόρτιση αλλά κ για την εκφορτιση.. Έθος Ότο το φορτίζει πριν τελειώσει τελείως η μπαταρία κάτι που λέει πάλι στο άρθρο κ του δίνει δίκιο! ''. Η πλήρης εκφόρτιση έχει καταστροφικές συνέπειες για τα ιόντα της μπαταρίας, και πρέπει να αποφεύγεται. Συγκεκριμένα, πρέπει πάντα να υπάρχει κάποια ποσότητα φόρτισης, γιατί διαφορετικά μπορεί να γίνει ζημιά στο σύστημα προστασίας που έχουν αυτές οι μπαταρίες ( προστασία από “υπερφόρτιση” κ.α.)'' ;)

 

δε διαφωνω σε αυτο, εγω καπου (δε θυμαμαι ομως που) ειχα αναφερει οτι απλα προτιμω να ειναι κατω απο 30% για να το φορτισω. πχ αν φτασει το βραδυ με 60% δε θα το βαλω, θα το αφησω και την επομενη μερα, εκτος αν για καποιο λογο ξερω οτι θα το χρησιμοποιησω παραπανω..

Οσο για την πληρη εκφορτιση, καπου ειχα διαβασει οτι οταν μας κλεινει στο 0% δεν ειναι τελειως αδεια η μπαταρια αλλα εχει μεσα ενα ποσο φορτιων ωστε να μην χαλασει..απλα δινει 0% και κλεινει για αυτο το λογο. αν εφτανε στο πραγματικο 0% θα κρατουσε λιγο ακομα..

Απο εκει και περα,δεν ειπα και τιποτα κακο για τον φιλο..απλα οτι μην ειμαστε τοσο ψειρες!

αμα ηταν να καθεσαι πανω απο το κινητο να δεις ποτε ειναι στο 98% για να το βγαλεις..τοτε να σου κανω δωρο μια μπαταρια ρε αδερφε! αμαρτια απο το θεο ειναι δηλαδη!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...