Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβάθμιση σε 4.3, έχει χρησιμοποιήσει κάνεις σας το viber για ομιλία και να του δουλέψει σωστά;

Είμαι σε 4.3 CE καθαρή εγκατάσταση και κάθε φορά που κάνω κλήση, στα 10 με 15 δευτερόλεπτα σταματάει να με ακούει ο άλλος ή σταματάω να τον ακούω εγώ!

Όταν κλείσω την γραμμή και ξανάπροσπαθήσω δεν γίνεται τίποτα και επανέρχεται με restart

Μηνύματα γραπτά παίζουν κανονικά, ξέρει κανείς που οφείλεται και βέβαια ούτε και τη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Root και adawy

Adfree και το ξεχνάς. Το θεωρώ καλύτερο απ'όλα, ούτε τρέχει στο παρασκήνιο, έχει συχνές ενημερώσεις κλπ.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Adfree και το ξεχνάς. Το θεωρώ καλύτερο απ'όλα, ούτε τρέχει στο παρασκήνιο, έχει συχνές ενημερώσεις κλπ.

 

Στο tablet εχω και τα δυο. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια αυτο που κανουν αυτες οι εφαρμογες ειναι να τροποποιουν το αρχειο hosts στο /system/etc

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Adfree και το ξεχνάς. Το θεωρώ καλύτερο απ'όλα, ούτε τρέχει στο παρασκήνιο, έχει συχνές ενημερώσεις κλπ.

 

Το adfree υπαρχει στο μαρκετ ?γιατι δεν το βρισκω...H πρεπει να βρω το apk με googling?

δοκιμασα το adblockplus αλλα θελει σεταρισμα (localhost kai port 2020)και με αυτο το σεταρισμα δεν μπενω στο google ...και δεν δουλευουν και καποιες εφαρμογες(google play)

Link to comment
Share on other sites

Το adfree υπαρχει στο μαρκετ ?γιατι δεν το βρισκω...H πρεπει να βρω το apk με googling?

δοκιμασα το adblockplus αλλα θελει σεταρισμα (localhost kai port 2020)και με αυτο το σεταρισμα δεν μπενω στο google ...και δεν δουλευουν και καποιες εφαρμογες(google play)

 

Δεν υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές στο play πλέον. Από εξωτερική πηγή βαλτο. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα έναν οδηγό για ενίσχυση της έντασης του ηχείου και των ακουστικών της συσκευής. :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391158

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έγραψα έναν οδηγό για ενίσχυση της έντασης του ηχείου/μεγαφώνου και των ακουστικών της συσκευής.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391158

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές στο play πλέον. Από εξωτερική πηγή βαλτο. ;)

 

Η μαμα google οτι δεν της αρεσει το κανει delete...ειμαι ενταξει τωρα βρηκα το apk και εκανα τη δουλεια μου...Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Στην οθονη κλειδωματος εχει το κουμπι της καμερας αλλα οταν το εχω στη τσεπη ανετα βγαζει φωτογραφιες της.. αδειας τσεπης μου ! Πως θα βγάλω λοιπον το κουμπι της καμερας απο την οθονη ξεκλειδωματος?
Link to comment
Share on other sites

Στο tablet εχω και τα δυο. :p

Overkill man... :rocket:

Στην ουσια αυτο που κανουν αυτες οι εφαρμογες ειναι να τροποποιουν το αρχειο hosts στο /system/etc

Όχι απαραίτητα. Κάποιες τρέχουν συνεχώς στο παρασκήνιο και ελέγχουν τις συνδέσεις. Αυτό που πρέπει να ξέρετε όσοι θέλετε να το χρησιμοποιήσετε είναι ότι το android 4.4.2+ δεν τα πάει καλά με τα symplinks, οπότε όταν το εγκαταστήσετε, MHN επιλέξετε την επιλογή(ες) για symplinks...

Το adfree υπαρχει στο μαρκετ ?γιατι δεν το βρισκω...H πρεπει να βρω το apk με googling?

δοκιμασα το adblockplus αλλα θελει σεταρισμα (localhost kai port 2020)και με αυτο το σεταρισμα δεν μπενω στο google ...και δεν δουλευουν και καποιες εφαρμογες(google play)

adfree.bigtincan.com

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

μου έκλεισε από μπαταρία και δεν βορω να το ανοίξω sos

 

Βάλτο να φορτίσει και.πάτα το κουμπί που χαμηλώνει την εντάξει ταυτόχρονα με αυτό που ανοίγει και κρατάμε πατημένα μέχρι να κάνει τρεις δονήσεις

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το μόνο πρόβλημα που είχα στην ομιλία ήταν ότι δεν μπορούσα να τερματίσω την κλήση με τίποτα. με τον άλλο μίλαγα κανονικά
Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι, αρκεί να διορθώνει όλα τα στραβά των προηγούμενων εκδόσεων...

 

Αυτό που γράφει βέβαια:

"The Xperia SP was a great Smartphone and still is, it out performs Samsung’s Galaxy S3 in number of things (Smoothness being the most obvious) ...",

ας το αφήσω ασχολίαστο καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έκανα δύο προσπάθειες να rootαρω το κινητό αλλά μπρικαρε και μετά κόπων και βασανων το επανέφερα... Κάποιος από τους φωστήρες να με καθοδηγήσει βήμα βήμα τηλεφωνικά? Ξέρω ότι είναι λίγο πριξιμο αλλά χρειάζομαι την βοήθεια σας...

Ευχαριστώ

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν θα το σώσει στο τελευταίο λεπτό το παιχνίδι...

 

mayro αυτό δεν βοηθάει;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381981

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν θα το σώσει στο τελευταίο λεπτό το παιχνίδι...

 

mayro αυτό δεν βοηθάει;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381981

 

Αν κατάλαβα καλά... Η μέθοδος αυτή είναι για 4.1... Έχω το κινητό αγορασμένο από public.. Δεν είναι brand κάποιας εταιρείας.. Αν βοηθάει σε κάτι...

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Όλες υποστηρίζουν ελληνικά κ 160 χαρακτήρες: διαβαστε εδώ τις οδηγίες του zxr με ποιό τρόπο...:)

Niko σε ευχαριστώ αλλά δεν εξηγείς πως φτάνει εκεί.. Ανοίγεις το FTF αρχείο με κάποιο text editor? είμαι σε mac με mavericks.

Επίσης δεν επιβεβαίωσε κανείς αν η Γερμανική .205 υποστηρίζει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες ή όποιαδήποτε άλλη χώρα σε .205 που κυκλοφορεί στο XDA.

Link to comment
Share on other sites

Niko σε ευχαριστώ αλλά δεν εξηγείς πως φτάνει εκεί.. Ανοίγεις το FTF αρχείο με κάποιο text editor? είμαι σε mac με mavericks.

Επίσης δεν επιβεβαίωσε κανείς αν η Γερμανική .205 υποστηρίζει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες ή όποιαδήποτε άλλη χώρα σε .205 που κυκλοφορεί στο XDA.

 

βαλε το handcent sms να τελειωνεις.. ευκολο να πειραξεις τον κωδικα, αλλα οχι και τοσο οσο το handcent sms.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα σήμερα με την sony mobile hellas γιατί είχα μια απορία με κάποιο θέμα του xperia t και στο τέλος τους ρώτησα αν ισχύει ότι όταν βγαίνει ένα κινητό το υποστηρίζουν μέχρι 18 μήνες όπως λένε πολύ και μετά σταματάνε τα update για πάντα??και μου λένε ότι δεν ισχύει αυτό και υποστηρίζουν το κινητό ανάλογα με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του τι μπορεί να σηκώσει και τι όχι!! και λέω:ρώτησα επειδή το T είναι μοντέλο του 2012 και απ'ότι βλέπω ακόμα υπό έρευνα είναι η kitkat... θα την πάρει?? και τους λέω καπάκι : ""όπως το samsung galaxy σ3 που είναι μοντέλο του 2012 και το υποστηρίζουν ακόμα και παίρνει kitkat αυτόν τον μήνα?? και η απάντηση: φυσικά και γνωρίζουμε τι γίνετε με την samsung καθώς τα μοντέλα μας βγήκαν την ίδια περίπου ημερομηνία και χρονιά(άκυρο χρονιά μάνο) και ότι το έχει υποστηρίξει το μοντέλο τις όπως σκοπεύουμε να κάνουμε και εμεις με τα μοντέλα μας οποτε δεν έχετε παρα να περιμένετε νέα :P :P χαχαχαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ειστε λιγο παραπληροφορηση και οι δυο. :p

Το S3 δεν θα παρει ΚitKat.

 

Οσο για το 18μηνο, το χει πει η Google για να τα Nexus αν δεν κανω λαθος και δεν ξερω γιατι γενικευτηκε για ολες τις εταιριες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

δεν εκατσα να δω ποιο S3 ειναι αυτο που εχει το λινκ, αλλα ειχαν πει οτι θα την παρει μονο το 4G που εχει 1,5GB ram. αν λοιπον το μοντελο που φαινεται στο λινκ δεν ειναι το συγκεκριμενο τοτε εχουν ελπιδα οι υπολοιποι, αλλιως ισχυει ο,τι ξεραμε, δηλαδη οχι 4.4 στο S3.

 

Τελος, με την εμπειρια μου απο τα Ζ1, καμια αλλαγη και βελτιωση εμφανη στο ματι δεν ειχε η 4.4, μονο αυξηση της καταναλωσης της μπαταριας βλεπω και τιποτα παραπανω.επομενως μην τρελαινεστε..το Τ ειναι υπερπληρες με την 4.3 και αρκετα βαρυ πλεον, η 4.4 δεν προκειται να ειναι πιο ελαφρυα, το υπογραφω.!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...