Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πάρεις χαρτάκι προτεραιότητας, το ζήτησα πρώτος :Ρ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το σκεφτω και θα ενημερωσω παιδια,παντως αν τελικα το αποφασισω προτιμω χερι με χερι να το δειτε εννοειται απο κοντα και απο μονοι σας,μενω γλυφαδα και ελπιζω να ειστε εντος αττικης!:)
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε με pm όμως, μην γεμίζουμε το θέμα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις χαρτάκι προτεραιότητας, το ζήτησα πρώτος :Ρ

 

οκ εχω το 2 λοιπον... :lol::p

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανείς αυτή τη θήκη: http://www.ebay.com/itm/190944155814 ;

 

Διαπίστωσα πως έχει ένα μικρό ελάττωμα. Η πάνω αριστερή όπως το βλέπεις γωνία λείπει. Δεν είναι σπασμένη απλά λείπει. Ίσως είναι και το σχέδιο έτσι δεν ξέρω.

 

Όποιος ενδιαφέρεται, είναι από Αθήνα και μπορεί να έρθει κοντά στο χώρο μου είναι δική του. ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν όλες έτσι είναι διότι από το κορεατικό optimus g βγαίνει κεραία για tv από αυτό το σημείο :P

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν όλες έτσι είναι διότι από το κορεατικό optimus g βγαίνει κεραία για tv από αυτό το σημείο :P

 

Βρε λες; Στην περιγραφή όμως γράφει πως είναι για το E975 που είναι το ευρωπαϊκό.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανείς αυτή τη θήκη: http://www.ebay.com/itm/190944155814 ;

 

Διαπίστωσα πως έχει ένα μικρό ελάττωμα. Η πάνω αριστερή όπως το βλέπεις γωνία λείπει. Δεν είναι σπασμένη απλά λείπει. Ίσως είναι και το σχέδιο έτσι δεν ξέρω.

 

Όποιος ενδιαφέρεται, είναι από Αθήνα και μπορεί να έρθει κοντά στο χώρο μου είναι δική του. ΠΜ

 

Και η δικια μου, η κορεατικη Mercury ετσι ειναι. ;) Το σχεδιο ειναι, δεν λειπει κατι.

Link to comment
Share on other sites

ας λέει 975 :P , ακόμα και το bumper έτσι είναι, μην κολλας , στην αρχή και εγώ είχα σκαλώσει :lol: εννιά στις δέκα είναι έτσι

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είμαι τυχερός;;

 

http://s30.postimg.org/9b3egugb1/nillkin.jpg

 

Σε εσενα λειπει ολοκληρο το πανω και κατω μερος. :p Αυτο μου την εδινε και δεν την πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσενα λειπει ολοκληρο το πανω και κατω μερος. :p Αυτο μου την εδινε και δεν την πηρα.

 

Καλά αυτό δεν με ενοχλεί. Θα έπαιρνα bumper αν με ενοχλούσε. Οι γωνίες τουλάχιστον προστατεύονται. Με βλέπω να παίρνω δεύτερη nillkin για spare.

Link to comment
Share on other sites

Με 4g πάντως, και με αλλαγές ρομ και πίσω στην official, από το 50% μπαταρία και κάτω θα μου κάνει βουτιά ένα 10% χωρίς λόγο και δε βρίσκεται γιατρειά
Link to comment
Share on other sites

με 4g τρωει 1% το λεπτο για πλακα σε μενα! επισης συνεχιζει ωρες ωρες και κανει κουλα με την φορτιση, σερνεται 2 ωρες και πεταει μετα, η ξεκιναει καλα και κολλαει....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να βλέπω τις αγγελίες. Θέλω να πουλήσω το g μου.Αγορασμένο από birdphone τελος αυγούστου σε άριστη κατασταση με 2 θηκες μια δίαφανη και μια μπλε. Είναι το λευκό. Δεν έχει γίνει ποτε root ούτε άλλα πειράγματα είναι τελείως μαμα. Μαζί με θήκες το δίνω 260
Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα παιδια

Η LG της Εσθονίας εβγαλε να γίνεται αναβάθμιση για το G E975 σε 4.4 μέσω μερικων καταστηματων κινητης

 

So, received feedback.

 

It is indeed Android 4.4 for E975 (Optimus G), but the distribution is limited to single carrier (Elisa) within Estonia and updates are done in service centre. (I initially thought it might be limited to Estonia/Latvia/Lithuania - as usual, but its even more specific. My carrier Elisa, due to specific issues with country-limited specific-feature SIM card (look up mobileID), very much interested in 4.4 upgrade and I can only assume they requested it be made available to E975 before everyone else)

 

The good new is - I am business client of said network with E975, will drop by service centre tomorrow.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2465663&page=27

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Επειδή βρήκα το κινητό σε καλή τιμή νομίζω (300 ευρώ καινούριο) σκέφτομαι να το αγοράσω. Κι επειδή μπορεί να μην υπάρχει αύριο, μπορέι κάποιος να μου πει αν είναι γενικά ένα καλό κινητό για άνετο browsing, χωρίς περίεργα κολλήματα (όπως το optimus 2x που έχω); Και βασικά έχει τόσο κακή φωτογραφική σε σχέση με galaxy s3 που διάβασα; Έχεις κανείς εμπειρία από το galaxy s3 να μου πει ποιο θα πρότεινε; Και κάτι ακόμα. Αν κολλήσει και χρειάζεται βγάλσιμο η μπαταρία τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση; Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πετάει. Όλα τα android κάνουν επανεκκίνηση όταν κρατάς πατημένο το power.

Το s3 είχε εμφανέστατα καλύτερη κάμερα, κάνει μπαμ αν δεν έχεις ντάλα ήλιο.

Με το s3 δεν το συγκρίνεις. Το s4 είναι ο αντίπαλος του :)

 

Κάμερα, μπαταρία, sd, s4.

Απροβλημάτιστη λειτουργία, ποιότητα υλικών κατασκευής, G.

Ζυγίζεις με συνάρτηση την τιμή και διαλέγεις!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πετάει. Όλα τα android κάνουν επανεκκίνηση όταν κρατάς πατημένο το power.

Το s3 είχε εμφανέστατα καλύτερη κάμερα, κάνει μπαμ αν δεν έχεις ντάλα ήλιο.

Με το s3 δεν το συγκρίνεις. Το s4 είναι ο αντίπαλος του :)

 

Κάμερα, μπαταρία, sd, s4.

Απροβλημάτιστη λειτουργία, ποιότητα υλικών κατασκευής, G.

Ζυγίζεις με συνάρτηση την τιμή και διαλέγεις!

 

Ευχαριστώ, πολύ χρήσιμη η απάντησή σου. Πάντως στο optimus 2x που έχω, όταν τρώει γερά κολλήματα, μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας ξεκολλάει. Αυτό με το power δεν πιάνει.

 

Ανέφερες την μπαταρία. Με νορμάλ χρήση, λίγο browsing, χωρίς παίξιμο παιχνιδιών βγάζει 1-2 μέρες;

Η φωτογραφία βελτιώνεται με άλλο πρόγραμμα κάμερας; Κάπου αναφέρθηκε αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam

Link to comment
Share on other sites

εγω με χοντρη χρηση και 24/7 ανοικτα data, απο τις 7 το πρωι εως και 9-10 το βραδυ βγαζω παντα.... εκτος αν το παραξηλωσω με gaming :p

 

ειδατε ρε που λεω για 4.4 τον μαρτιο? απο τωρα αρχισε ρε :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

με 4g τρωει 1% το λεπτο για πλακα σε μενα! επισης συνεχιζει ωρες ωρες και κανει κουλα με την φορτιση, σερνεται 2 ωρες και πεταει μετα, η ξεκιναει καλα και κολλαει....

Κι εγώ είχα μερικές φορές θέμα. Άλλαξα καλώδιο και τελείωσαν όλα.

Link to comment
Share on other sites

λες να φταιει αυτο? :/ θα το δοκιμασω αν ξαναδω κουλα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πολύ χρήσιμη η απάντησή σου. Πάντως στο optimus 2x που έχω, όταν τρώει γερά κολλήματα, μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας ξεκολλάει. Αυτό με το power δεν πιάνει.

 

Ανέφερες την μπαταρία. Με νορμάλ χρήση, λίγο browsing, χωρίς παίξιμο παιχνιδιών βγάζει 1-2 μέρες;

Η φωτογραφία βελτιώνεται με άλλο πρόγραμμα κάμερας; Κάπου αναφέρθηκε αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam

 

Η χρήση συνήθως ορίζεται από λίγα πράγματα

Wifi/data+3g

Sync/no sync

Φωτεινότητα

Παιχνίδια

 

Με μέσο όρο 30% φωτεινότητα, λίγα λεπτά παιχνίδια, wifi, χωρίς συγχρονισμούς, Θα βγάλεις 6 ώρες καθαρή χρήση (αναμμένη οθόνη)

 

Με μέσο ορο 60% φωτεινότητα, περισσότερα παιχνίδια, data+3g, συγχρονισμούς, θα βγάλεις 4 ώρες καθαρή χρήση.

 

Τόσο έβγαζε και το s3 πάνω κάτω με ics. Μετά άκουγα για προβλήματα με την jb αλλά δεν ξέρω τι παίζει.

 

Ps

Το μεγαλύτερο θέμα τις κάμερας είναι software. Δεν εστιάζει με φλας πριν βγάλει φωτο το βράδυ. Οποιαδήποτε εφαρμογή το κάνει αυτό, είναι κομπλέ. Η ποιότητα δεν αλλάζει και πολύ. Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα βέβαια γιατί δεν με ενδιαφέρει τόσο η κάμερα.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...