Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντος στη 10ΗEUR μονο το 1.2.4 καταφερε να ξεκλειδωσει το bootloader,αυτο που κατεβασα απο το google play(δεν θυμαμε πια εκδοση ηταν)δεν εκανε τιποτα

 

Νομίζω το ξεκλείδωμα του bootloader δεν έχει να κάνει με την έκδοση του FW που φοράς. Όπως και να 'χει κατέβασα την 1.2.4 να την έχω μη χαθεί ώστε όταν αποφασίσω να τον ξεκλειδώσω να υπάρχει κάπου τοπικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα τα ίδια έκανε. Τώρα είμαι με το αγορασμένο pro capture και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου.

 

Δηλαδή το χρησιμοποιείς αντί για την default camera?

Αξίζει να χρησιμοποιεί κάνεις άλλο πρόγραμμα από το default για κάμερα; γνώμες;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το χρησιμοποιείς αντί για την default camera?

Αξίζει να χρησιμοποιεί κάνεις άλλο πρόγραμμα από το default για κάμερα; γνώμες;

 

Camera Zoom Fx και Camera awesome είναι πολύ καλύτερες από την stock. Βέβαια είναι επί πληρωμής άλλα τουλάχιστον η πρώτη (zoom fx) αξίζει τα λεφτά της βγάζει τέλειες φώτο με την κάμερα του G σε όλες τις συνθήκες.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Λογικά ναι αλλά μάλλον δεν θα έχεις εγγύηση. Γιατί δεν ψάχνεις αγγελίες;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι αλλά μάλλον δεν θα έχεις εγγύηση. Γιατί δεν ψάχνεις αγγελίες;

 

αγγελιες για μεταχειρισμενο? γιατι το συγκεκριμενο ειναι καινουριο απο οτι λεει

Link to comment
Share on other sites

αγγελιες για μεταχειρισμενο? γιατι το συγκεκριμενο ειναι καινουριο απο οτι λεει

 

καλυτερα μεταχειρισμενο ελληνικης αντιπροσωπειας με εγγυηση στα 250 παρα καινουριο στα 300 απο κινα χωρις εγγυηση. Να σου παθει κατι και να κλαις τα 300; Με τιποτα απο μενα. Αλλωστε και στην Ελλαδα πωλειται αυτη την περιοδο καινουριο στα 360€.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα μεταχειρισμενο ελληνικης αντιπροσωπειας με εγγυηση στα 250 παρα καινουριο στα 300 απο κινα χωρις εγγυηση. Να σου παθει κατι και να κλαις τα 300; Με τιποτα απο μενα. Αλλωστε και στην Ελλαδα πωλειται αυτη την περιοδο καινουριο στα 360€.

δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι να προσεξω σε ενα μεταχειρισμενο εαν ειναι οκ,και ξερεις κανενα σαιτ να το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι να προσεξω σε ενα μεταχειρισμενο εαν ειναι οκ,και ξερεις κανενα σαιτ να το ψαξω

 

E θα δεις αν εχει τιποτα γρατζουνιες, χτυπηματα και θα μπορεις να το τεσταρεις και λιγο πχ. να παρεις κανα τηλεφωνο πριν το αγορασεις. Να παρεις αποδειξη απο τον πωλητη, να μαθεις απο πριν απο ποιο καταστημα ειναι αγορασμενο ωστε να τσεκαρεις αν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας ή οχι. Ψαξε και τον πωλητη αν ειναι εμπιστος απο προηγουμενες αξιολογησεις κλπ.

 

Ριξε μια ματια και εδω στις αγγελιες και αν δεν βρεις κατι κοιταξε και στο insomnia.gr

Link to comment
Share on other sites

E θα δεις αν εχει τιποτα γρατζουνιες, χτυπηματα και θα μπορεις να το τεσταρεις και λιγο πχ. να παρεις κανα τηλεφωνο πριν το αγορασεις. Να παρεις αποδειξη απο τον πωλητη, να μαθεις απο πριν απο ποιο καταστημα ειναι αγορασμενο ωστε να τσεκαρεις αν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας ή οχι. Ψαξε και τον πωλητη αν ειναι εμπιστος απο προηγουμενες αξιολογησεις κλπ.

 

Ριξε μια ματια και εδω στις αγγελιες και αν δεν βρεις κατι κοιταξε και στο insomnia.gr

 

σευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις, το κινητο πρεπει να πεταει :p επισης πολλοι πουλανε και καινουργια ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

θα θελα να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου , πως το κινητο αυτο τα παει με τις αναβαθμισεις? Σκεφτομαι να το αγορασω μεταχειρισμενο στα 250 , 2μηνων ηδη , αξιζει ??? Απο αναβαθμισεις τι λεει ???
Link to comment
Share on other sites

εφυγες.

 

αναβαθμισεις ΔΕΝ (ακομα), 4.1.2 εχει αλλα ΠΕΤΑΕΙ (και ισως 4.4 στον οριζοντα :p)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Camera Zoom Fx και Camera awesome είναι πολύ καλύτερες από την stock. Βέβαια είναι επί πληρωμής άλλα τουλάχιστον η πρώτη (zoom fx) αξίζει τα λεφτά της βγάζει τέλειες φώτο με την κάμερα του G σε όλες τις συνθήκες.

 

Περασα την zoom αλλα δεν είδα και καμιά σπουδαία διαφορα,μηπως θα μπορούσες να παραθέσεις κάποιες βασικές ρυθμίσεις για καλύτερες φωτογραφίες?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Περασα την zoom αλλα δεν είδα και καμιά σπουδαία διαφορα,μηπως θα μπορούσες να παραθέσεις κάποιες βασικές ρυθμίσεις για καλύτερες φωτογραφίες?

 

Ευχαριστώ

 

την pro (paid) έκδοση έβαλες έτσι; οι ρυθμίσεις είναι πάρα πολλές ο καθένας κάνει ότι του ταιριάζει, απλά βάλε στο μέγεθος της φώτο jpg στο 100% διότι από default είναι στο 85. Την μεγάλη διαφορά (που είναι αποτέλεσμα του focus κυρίως) θα τη δεις σε φωτογραφίες σκοτεινού περιβάλλοντος δλδ εκεί που πάσχουν όλες οι κάμερες κινητών της LG.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το double tap υπάρχει μόνο σε κερνελ για custom 4.4 παίδες;;; το λατρεύω Σαν λειτουργία Αλλά είχα περάσει 4.4 και μου έκανε αρκετά προβλήματακια....

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις, το κινητο πρεπει να πεταει :p επισης πολλοι πουλανε και καινουργια ;)

 

Η αληθεια ειναι οτι στο ινσομνια εχει καλες ευκαιριες εχετε να προτεινενε και κανενα αλλο σαιτ ?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει αγγελια γιατι το σκεφτομαι ακομα,παντως το δικο μου ειναι γαλλικο σε υπεραριστη κατασταση με ζελατινα θηκες,αγορασμενο απο το καιζερσοπ,το εχω 5 μηνες αλλα τους 3 τελευταιους ειναι στο κουτι του γιατι χρησιμοποιω wp8.το σκεφτομαι να παω σε g2,αλλα δε ξερω αν αξιζει τον κοπο τα παραπανω λεφτα γιατι ειμαι ηδη πολυ ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

τιμη πες μας μονο... :) (και χρωμα :p)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι.. Το έχω στο κουτάκι του να με περιμένει από την πρώτη μέρα και σκέφτομαι να το πουλήσω να πάω σε g2... Αλλά σκέφτομαι μήπως τα παραπάνω λεφτά δεν τα αξίζει...
Link to comment
Share on other sites

ειναι σε μαυρο χρωμα.το ειχα παρει 355+ και το κοβω γυρω στα 250 αν τελικα το δωσω:)

 

αν ενδιαφερθείς να το δώσεις στείλε ένα πμ

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...