Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αντιστοιχο προβλημα με cosmote σε αλλη συσκευη ειχα διαβασει οτι ειχε στειλει ρυθμισεις η cosmote ωστε να ενεργοποιηθει (δεν ξερω το κατα ποσο ισχυει). Συνεπως τι σχεση το αν ειμαι σε 4.1.2 ή 4.4.2 αν μπορεσει τελικα η wind να στειλει ρυθμισεις; Γιατι να επηρεασει κατι τετοιο αφου και η 4.1.2 φυσικα υποστηριζει lte;

 

Απλώς το σκέφτομαι με τι λογική της LG ότι υποστηρίζει μόνο τελευταίες ενημέρωσεις.

Το patch για το LTE στη Vodafone δόθηκε στην 4.1.2, την τελευταία ενημέρωση που είχε τότε το κινητό. Επίσης σε κάποιο θέμα διάβασα ότι κάποιος με G3 και 4.4.2, όταν ρώτησε για LTE την LG στη KitKat, εκείνοι πρότειναν αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, δηλαδή lollipop.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
δεν ξέρω αν ασχολείται κανείς ακόμα, αλλά μακριά από οποιαδήποτε build της lollipop (τουλάχιστον cm). είναι καταστροφή για το κινητό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα 1 για πλακα, μπαταρια ουτε 1:30 ωρα και σερνοταν ασχημα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα 1 για πλακα, μπαταρια ουτε 1:30 ωρα και σερνοταν ασχημα

 

με solid kernel πάει καλά, αλλά γενικώς είναι απαράδεκτη. θα ήθελα να δοκιμάσω τις unofficial 5.1 αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα αλλάξει κάτι.

όποιος τις έχει δοκιμάσει, ας μας πει τη γνώμη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάνω νέο μήνυμα μήπως και το δει κάποιος. :)

πήγα να περάσω την artmod κι ενώ έγινε η εγκατάσταση, αντί να με βγάλει στον οδηγό εγκατάστασης μετά το logo της lg με πέταγε σε recovery. έκανα εκ νέου όλα τα wipes, αλλά τίποτα. γιατί συμβαίνει αυτό?

 

και για όσους συνεχίζουν να ενδιαφέρονται για την lollipop στο κινητό μας, βγήκε η 5.1 σε cm12. την κατεβάζω και θα σας πω εντυπώσεις μέχρι να γυρίσω σε artmod (αν τα καταφέρω).

 

ενημερωση ωραία ξεκινήσαμε με την 5.1, δεν δέχεται καν το PIN της sim. :p

ενημέρωση 2 μετά από ένα ακόμα wipe cache/dalvik δεν γίνει προσπέλαση του PIN με την αιτιολογία ότι η διαδικασία του PIN έχει αποτύχει και δεν είναι δυνατό να μπείτε καν στο μενού του κινητού (μετά από 10 περίπου συνεχόμενες φορές μπαίνει χωρίς PIN αλλα είναι σαν tablet).

Edited by iStewie
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Έχω θέμα ότι δεν συγχρονίζει με τίποτα ότι αναφορά το hotmail επαφές ημερολόγιο καθώς και το sunrise celedar με hotmail λογαριασμό ενώ ένα ταμπλετ lenovo που έχω δουλεύει το sunrise

Καθώς δεν αναγνωρίζει usb stick με ανταπτορα

Έχω την 4.4 εργοστασιακή

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Το εν λογω smartphone δεν υποστηριζει USB OTG για να αναγνωρισει το στικακι.
Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να περάσει την cm12.1 και να την λειτουργεί κανονικά με κάρτα SIM? ξαναπέρασα την τελευταία χθές αλλά πάλι τίποτα. και αν δεν κάνω λάθος, είδα στις πληροφορίες 5.1.1 έκδοση. O.o

 

επίσης, για όποιον επιχείρησε αλλαγή μπαταρίας, πρέπει το κινητό να είναι σε στοκ κατάσταση για να το αναλάβουν ή δεν παίζει ρόλο?

Edited by iStewie
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αλλαγή μπαταρίας από το service, δεν έχει σημασία αν είναι στοκ η όχι.

ΑΛΛΑ

Αν είναι εκτός εγγύησης πληρώνεις +30€ για την δουλειά.

Αν είναι ΕΝΤΟΣ εγγύησης τότε μόνο το ανταλλακτικό. Και συγκεκριμένα η μπαταρίας κοστίζει μόλις 15€!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αλλαγή μπαταρίας από το service, δεν έχει σημασία αν είναι στοκ η όχι.

ΑΛΛΑ

Αν είναι εκτός εγγύησης πληρώνεις +30€ για την δουλειά.

Αν είναι ΕΝΤΟΣ εγγύησης τότε μόνο το ανταλλακτικό. Και συγκεκριμένα η μπαταρίας κοστίζει μόλις 15€!

 

εγγύηση έχω ακόμα μισό χρόνο περίπου, αλλά από τη στιγμή που θα ναι ξεκλείδωτο δεν μπορούν να το ανοίξουν και μόλις δουν το "google" να μου πουν "είσαι εκτός εγγύησης, 30 ευρώ εξτρά"?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ το είχα πάει για αλλαγή και το είχα γυρίσει stock καλού κακού. πλήρωσα το δεκαπεντάρι και το παρέλαβα σήμερα πίσω. βεβαια πάλι χάνει πολύ γρήγορα την μπαταρία , ίσος να φταίει η art mod τι να πω. σίγουρα με καινούργια μπαταρία δεν φταίει η ίδια η μπαταρία. με βλέπω να γυρνάω σε 4.1.2 :P

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είχα πάει για αλλαγή και το είχα γυρίσει stock καλού κακού. πλήρωσα το δεκαπεντάρι και το παρέλαβα σήμερα πίσω. βεβαια πάλι χάνει πολύ γρήγορα την μπαταρία , ίσος να φταίει η art mod τι να πω. σίγουρα με καινούργια μπαταρία δεν φταίει η ίδια η μπαταρία. με βλέπω να γυρνάω σε 4.1.2 :P

 

αυτό θα κάνω κι εγώ μάλλον, αλλά βαριέμαι απίστευτα το στήσιμο.

μπορεί να χάνεις επειδή είναι "φρέσκια" ακόμα, περίμενε να κάνεις κάποιους κύκλους. πόσες μέρες σου το κράτησαν για αλλαγή μπαταρίας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα το φορτίσω τρις τέσσερις φορες και θα δω :) αν πάλι πέφτει γυρνάω σε 4.1.2 η το πολύ σε 4.4 stock να ξεμπερδεύω. θυμάμαι παλιές εποχές Που έβγαζε 4 ώρες οθόνη και τώρα αυτό είναι άπιαστο όνειρο... δεν μου το κρατήσανε πολύ. 2 μέρες ;)

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Έχω θέμα ότι το κινητό δεν συγχρονίζει με τίποτα ότι αναφορά το hotmail επαφές ημερολόγιο καθώς και το sunrise celedar με hotmail λογαριασμό ή το google celedar από ένα ταμπλετ lenovo που έχω δουλεύει το sunrise

Μια φορά κατάφερα να συγχρονίσω τις επαφές και έσβησε τις επαφές του κινητού και κράτησε μόνο αυτές που είχα στο hotmail

Έχω την 4.4 εργοστασιακή

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

είναι εύκολο να ξαναβάλω την 4,2 που ειχε ?

Edited by tommi106r
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θυμάται κανεις αν η μπαταρία είχε καλύτερη απόδοση με την 4.4 η με την 4.2?? για stock μιλάω πάντα

 

tommi το μονο που μπορώ να σκεφτώ είναι να είναι ανενεργός ο συγχρονισμό. δες το στις ρυθμίσεις...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

...

είναι εύκολο να ξαναβάλω την 4,2 που ειχε ?

 

παιδιά θυμάται κανεις αν η μπαταρία είχε καλύτερη απόδοση με την 4.4 η με την 4.2?? για stock μιλάω πάντα

 

Ασχετο αλλα την 4.1 ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ίδια απόδοση έχω, 4 ώρες σχεδόν οθόνη, με 4.1/4.4/ 4.4 artmod

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα την 4.1 ειχε.

 

ουψ σωστά. :D :D μάλλον εκεί με βλέπω να γυρνάω...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα την 4.1 ειχε.

 

Έχεις δίκιο την 4.1.2 πρεπει να ειχε

 

παιδιά θυμάται κανεις αν η μπαταρία είχε καλύτερη απόδοση με την 4.4 η με την 4.2?? για stock μιλάω πάντα

 

tommi το μονο που μπορώ να σκεφτώ είναι να είναι ανενεργός ο συγχρονισμό. δες το στις ρυθμίσεις...

 

Τον έχω ενεργο και κάνω και χειροκίνητα μόνο μια φορά συγχρόνισε και μου έσβησε επαφές και κράτησε μόνο του hotmail

Εγώ θυμαμαι καλύτερη μπαταριά στην 4.1 και το κινητό πέταγε στην 4.4. το μόνο που κέρδισε είναι το lag :(

υπάρχει οδηγός να κατέβω στην 4.1 είναι εύκολο μην κάνω ζημιά σορρυ άλλα είμαι ασχετος

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετό καιρό, έφαγε μια σούπα το κινητάκι και μου έσπασε το digitizer. Έκανα παραγγελία νέο digitizer από ebay και κόλλα UV και τα έχω στα χέρια μου αλλά λόγω έλλειψης χρόνου μάλλον δεν θα καταφέρω να ασχοληθώ. Από την LG μου ζητάνε 120€ για αλλαγή και LCD οπότε δεν νομίζω να αξίζει μιας και του είχα πάρει στα 129€ από την προσφορά της vodafone.

 

Για να μην αχρηστευτεί, τι επιλογές έχω; Πόσα θα μου ζητήσουν σε κάποιο κατάστημα επιδιορθώσεων έξω; Αξίζει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...