Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανω bump το θεμα των ακουστικων μιας και δε δοθηκε καποια απαντηση :( χρειαζομαι τα φωτα καποιου συμφορουμιτη για κανα ζευγαρι ακουστικα in ear που πηρε για το κινητο και ειναι συμβατα, προς αντικατασταση των απαραδεκτων στοκ της LG...

 

Σωστε με, ειμαι ολη μερα με hands free ... :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα, ενω μεχρι στιγμης το τηλεφωνο δουλευε μια χαρα, εκλεισε 4 φορες την ωρα που το ειχα στην τσεπη στα καλα καθουμενα. Δεν υπηρχε σιγουρα θεμα υπερθερμανσης.. τι μπορει να φταιει? Το τηλεφωνο ειναι 2μιση μηνων. Να το στειλω κατ ευθειαν για σερβις η υπαρχει τιποτα που μπορω να κανω..?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω εγκατασταση το freegee.Μου ζητα συνεχεια επιβεβαιωση superuser και μετα δειχνει οτι κανει εγκατασταση (Installing) αλλα μενει εκει συνεχεια.

 

υπαρχει αλλος τροπος για να εγκαταστησω το recovery?

 

Καλησπέρα, εχεις κάνει root το κινητό; Αν έχεις κάνει και δώσεις τα ανάλογα δικαιώματα διαχείρησης στην εφαρμογή όλα θα πάνε καλά. Η όλη διαδικασία διαρκεί περίπου 1 ώρα!

 

 

 

 

 

με τη καμερα τι παιζει? ειναι ισαξιες σε ποιοτητας της μανισιας?

 

Εεε! Ναι καλύτερη είναι από της lg.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω θέλω να περάσω και εγώ το freegee και να κάνω unlock υπάρχει θέμα αν θέλω να το στείλω στην εγγύηση και το έχω ξανακλειδωμενο..? μήπως γράφετε κάπου όπως της HTC? Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

τελικα αργησε, αλλα εγινε η διαδικασια. τωρα λεω να περασω μιαα ρομ "epsilon project"...ειναι καλη?

 

μηπως να περασω καποια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

κανω bump το θεμα των ακουστικων μιας και δε δοθηκε καποια απαντηση :( χρειαζομαι τα φωτα καποιου συμφορουμιτη για κανα ζευγαρι ακουστικα in ear που πηρε για το κινητο και ειναι συμβατα, προς αντικατασταση των απαραδεκτων στοκ της LG...

 

Σωστε με, ειμαι ολη μερα με hands free ... :cry:

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τα λευκα ακουστικά του iphone 5 (earpods λέγονται, αυτά που είχε μέσα στο κουτί). Δουλεύουν κανονικά, χωρίς τα πλήκτρα αυξομείωσης της έντασης. Είμαι 99% σίγουρος οτι οποιαδήποτε ακουστικά, ακόμη και για iphone, θα δουλεύουν καθώς και τα στοκ της apple δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομαδων εμενα.. φορτιζω καθε μερα καθως φτανω κοντα στο 10-20% το βραδυ..

βασικα 3G για ιντερνετ παντα σβηστο εκτος αν χρειαστει να μπω ιντερνετ οταν ειμαι εξω, wifi παντα ανοιχτο και συνδεμενο οταν ειμαι δουλεια & σπιτι..

 

αυτο που εκανε χτες βραδυ δεν μου αρεσε, καθως το εκανε συχνα σε καποια φαση τρελας το S2 που ειχα πριν..:

ειχα μπαταρια 12% και κανοντας επανεκινηση πηγε στο 4%....!

ειναι λογικο για καινουργιο τηλεφωνο;

 

Χτες Κυριακη ειχα αραξει ολη μερα σπιτι και δεν το χρησιμοποιησα καθολου..Η μπαταρια κατεβηκε ελαχιστα.. 2-3% νομιζω! φαινεται να εχει πολυ καλη αναμονη, οταν δεν ειναι ανοιχτη η οθονη και δεν χρησιμοποιειται κατι αλλο (ιντερνετ..)

Αλλα το βραδυ με το που ξαπλωσα και μπηκα λιγο Youtube, ξαφνικα η μπαταρια επεσε (πηδηξε) απο το 18% στο 15%.. ειναι φυσιολογικο να κανει τετοιο αλμα και να μην κατεβαινει βαθμιαια; (στη συνεχεια κατεβαινε βαθμιαια)

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει θέμα. Συμβαίνουν αυτά γενικά σε όλες τις συσκευές με μπαταρίες. Τα βολτ της μπαταρίας είναι η στάθμη της, ο μετρητής απλά μεταφράζει τα βολτ της σε ποσοστό επί τοις εκατό από τα 4.2/4.3v μέχρι τα 3.2/3.3 περίπου που θα σταματήσει για να προστατέψει την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Αφου ειχα περασει μια custom rom,πριν 4-5 μερες αποφασισα να το γυρισω σε στοκ ρομ.

Κατεβασα και φλασαρα την euro10H και ολα καλα.

Ολα καλα εκτος απο την μπαταρια.

Απο τοτε που φλασαρα την στοκ ρομ η μπαταρια εχει τρελαθει.

Εκει που δειχνει 65 πεφτει πολυ γρηγορα στο 58,μετα δειχνει 57, μετα παλι 58 και διαφορα τετοια κουλα.

Να πω οτι και πριν την custom, ημουν με στοκ ρομ και η συμπεριφορα της μπαταριας ηταν ΑΨΟΓΗ!!!

 

Να αναφερω οτι ειμαι ροοτ και εχω παγωσει και πρασινοποιησει ολες τις περιττες εφαρμογες, ακριβως οτι ειχα κανει και την προηγουμενη περιοδο της στοκ ρομ.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Εχω βαλει και battery calibrator αλλα δεν ειδα διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Όλοι το ίδιο παθαίνουμε, θέλουμε να γυρίσουμε σε στοκ :) αυτό έψαξα και γω, δεν υπάρχει πλέον επιλογή για wipe battery stats, οχι ότι είχα πρόβλημα, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους
Link to comment
Share on other sites

Όλοι το ίδιο παθαίνουμε, θέλουμε να γυρίσουμε σε στοκ :) αυτό έψαξα και γω, δεν υπάρχει πλέον επιλογή για wipe battery stats, οχι ότι είχα πρόβλημα, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους

 

Το battery calibrator ουσιαστικα επεμβαινει στο battery stats...

 

Το θεμα ειναι οτι στην προηγουμενη στοκ περιοδο δεν ειχα τετοια θεματα. Και μιλαω για διαφορα 2-3 μερων...την custom την κρατησα πολυ λιγο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδή ψήνομαι ασχημα για τη συσκευή.... Ψάχνοντας βρηκα αυτό..http://www.youtube.com/watch?v=RVm7-TCrPro

Μάλλον δεν είναι αποτρεπτικό, αλλά τα λεει ολα τα -

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έκανε το βίντεο από κόμπλεξ ο τύπος, αλλά σε σχέση με την τιμή/ανταγωνισμό δεν υπάρχει άλλο
Link to comment
Share on other sites

Φίλε , πάρε το χωρίς δεύτερη σκέψη! Ειδικά αν το βρεις κάτω από 300 ευρώ σε αγγελίες - υπάρχουν μερικά σφραγισμένα από την προσφορά της Voda - τότε είναι τρελό "vfm" !!!

Το κινητό φυσάει, δεν κολλάει πουθενά, έχει ΟΘΟΝΑΡΑ με απίστευτα χρώματα, έχει καλή αυτονομία αν σκεφτείς το μέγεθος της οθόνης, έχει στιβαρή κατασκευή με ποιοτικά υλικά, έχει πολύ καλή εμβέλεια wifi, χαμηλό sar και γενικά ευχαριστιέσαι ότι και αν κάνεις στην πανέμορφη οθόνη του ..., σερφάρισμα, gaming, βίντεο, δουλειά, κτλ!!

Έχει γίνει πολύ λόγος για την ποιότητα της κάμερας! Εγώ προσωπικά την είδα αξιοπρεπέστατη , αρκεί φυσικά να έχεις σταθερό χέρι και να παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις! Εννοώ να βάζεις την αντίστοιχη ρύθμιση, ανάλογα με το τι θες να φωτογραφίσεις και τις εξωτερικές συνθήκες!

Προτείνω να κατεβάσετε το ProCapture και θα δείτε πως βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες σε σχέση με την μαμίσια μιας και σου δίνει παραπάνω ρυθμίσεις!

Το μόνο αρνητικό που βλέπω (...προβλέπω μάλλον :p ) είναι πως θέλει επειγόντως θήκη, μιας και μου δίνει την αίσθηση πως αν φάει καλή βουτιά στο πάτωμα θα πάθει τρελή ζημιά!:scared:

Link to comment
Share on other sites

μπα.... 2 τουμπες εχει φαει 3 μηνες τωρα, στους οποιους ζητημα να εχει βγει απο την θηκη εκτος σπιτιου 2 λεπτα, και ηταν χωρις θηκη :p ουτε μισο σημαδι :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μπα.... 2 τουμπες εχει φαει 3 μηνες τωρα, στους οποιους ζητημα να εχει βγει απο την θηκη εκτος σπιτιου 2 λεπτα, και ηταν χωρις θηκη :p ουτε μισο σημαδι :)

 

Φίλε μου το έχω ακούσει αυτό και από άλλους ότι δεν χτυπιέται εύκολα, όπως όμως και από αρκετούς ότι αντίθετα είναι πολύ ευαίσθητο ιδίως στο ασημένιο περίγραμμα γύρω-γύρω. Δεν ξέρω τι γίνεται άλλα πιστεύω ότι μάλλον το κινητό είναι από τα ευαίσθητα κινητά και όχι από τα σκληροτράχηλα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

σε καμια περιπτωση δεν το εκανε από ¨εμπαθεια¨το εν λόγω βιντεακι. Αλλωστε απ' οτι λεει, ε΄χει κανει αλλα 2 πιο πριν που λέει 40 λόγους υπερ της αγορας..

 

Πάντως, το θέμα της μπαταρίας είναι ενα θέμα, αν και ποτε δεν άλλαξα σε κινητο μπαταρια...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

μπα.... 2 τουμπες εχει φαει 3 μηνες τωρα, στους οποιους ζητημα να εχει βγει απο την θηκη εκτος σπιτιου 2 λεπτα, και ηταν χωρις θηκη :p ουτε μισο σημαδι :)

 

Κάτι τέτοια βλέπω (τόπικ του Lg G2) και το έχω ήδη μέσα σε ένα συρτάρι και περιμένω την θήκη για να το βγάλω εκτός σπιτιού!! :p Και να φανταστείτε το g2 είναι περισσότερο "πλαστικό" από το δικό μας!

Σϊγουρα παίζει ρόλο και που/πως θα πέσει!

που το ρίχνει πολλές φορές ο τύπος στο πλακάκι , δεν έπαθε τίποτα!
που το ρίχνουν στον δρόμο, μετά από 2 προσπάθειες μας αποχαιρετά η οθόνη!
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δε δουλεύει το light flow, υπάρχει κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα που να δουλεύει; Με ενδιαφέρει και όταν είναι ανοιχτή η οθόνη και δεχτώ κάποιο μήνυμα (sms, whatsapp, viber, facebook messenger κλπ.) και μετά σβήσει η οθόνη να ανάβει το φωτάκι που έχει για να με ειδοποιεί.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, πρώτον, το λεντάκι δεν ανάβει σε όλες τις ειδοποιήσεις και δεύτερον, δεν έχω stock rom αλλά έχω omni rom 4.4!
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.καταρχην,συγνωμη που επεμβαινω στο νημα,αλλα επειδη εχω μπερδευτει λιγο χρειαζομαι τη βοηθεια σας.

μου αρεσει πολυ το τηλεφωνο και το βρισκω στο ebay.com σαν Ε970 κλειδωμενο στην at&t,σε πολυ δελεαστικη τιμη.

απ'οτι εχω καταλαβει ξεκλειδωνει με κωδικο που αγοραζεις απο διαφορα site για να χρησιμοποιηθει με αλλη sim.

το θεμα ειναι,αν θα δουλευει με τα ευρωπαικα δικτυα?εκει ειναι που ψιλοχανομαι λιγο.αν θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει ωστε να μην κανω χαζομαρα με την αγορα?

 

p.s αν δεν κολλαει εδω το ποστ μου,καποιος mod ας το σβησει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.πριν λιγες μερες πηρα και εγω το κινητο.ειχα διαφορα κινητα οπως samsung ativ s,samsung galaxy s3 και αλλα.σαν αυτο το κινητο ομως κανενα.μπορει να ηταν λιγο πιο καλη η καμερα αλλα ολα τα αλλα ειναι υπερ του optimus g.

εκανα antutu test σημερα και μου εβγαλε 21061.πιστευω ειναι καλα τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! εδώ και περίπου ένα μήνα είμαι περήφανος κάτοχος αυτής της απίστευτης συσκευής. θα ήθελα να ρωτήσω αν σε κανένα έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα του να κολλάει το backspace και να αρχίζει να σβήνει σαν τρελό το μήνυμα. Έχω μαμίσια ρομ και δεν έχω κάνει ροοτ. Επίσης για όσους διαμένουν μόνιμα στην Αθήνα έχετε δει καθόλου 4G ένδειξη? και αν ναι σε ποιες περιοχές?

(συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί αυτά τα θέματα,διάβασα μεγάλο κομμάτι του τοπικ αλλά δεν είδα κάτι.)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δε δουλεύει το light flow, υπάρχει κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα που να δουλεύει; Με ενδιαφέρει και όταν είναι ανοιχτή η οθόνη και δεχτώ κάποιο μήνυμα (sms, whatsapp, viber, facebook messenger κλπ.) και μετά σβήσει η οθόνη να ανάβει το φωτάκι που έχει για να με ειδοποιεί.

Αυτό χρησιμοποιώ στο Galaxy S4 αν θες να δοκιμάσεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ledblinker.pro&hl=en

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...