Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος, κανένα Android πλην κάποια της Samsung δεν υποστηρίζουν βιντεοκλήση μέσω δικτύου.

 

Δεν το γνώριζα αυτό. Είχα Samsung πριν και το υποστήριζε.

 

 

 

 

 

Εδω είσαι σε ενα λεπτό το έκανες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2228613

 

Και αν θες και ξεκλείδωμα bootloader freegee απ το μαρκετ μονο του το κανει σε ενα λεπτό

 

Κι εγώ το έκανα έτσι το root, πολύ εύκολα. Για το freegee το σκέφτομαι γιατί κάπου διάβασα ότι υπάρχει περίπτωση για brick.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε ενα φουλ backup απο recovery ομως και κάντο ..

Πανεύκολο είναι και γρήγορο. .

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παρα 5 να το πάρω. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Nexus. Δώστε μου μία ώθηση.

 

Προχωρα και αμα δεν σου αρεσει στην πορεια,θα σου εγω δωσω το Nexus μου+κατι ακομη:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη θα ήθελα στο #557 παίδες.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη θα ήθελα στο #557 παίδες.

 

Αυτά είναι όλα όσα μπορείς να κάνεις. Όσο για την συχνότητα στο δικό μου είναι περίπου κάθε 5". Είναι διακριτικό.

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ rocobloco!
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

η οθονη παιδια ειναι καλυτερη του nexus?φενεται η διαφορα?ειμαι μεταξυ των 2 αυτων

 

Έχουν την ίδια οθόνη, με την μόνη διαφορά ότι του G είναι σωστά καλιμπραρισμενα τα χρώματα και γενικώς φέρνουν αρκετά στις ρυθμίσεις των amoled με καλύτερο λευκό και χειρότερο μαύρο σαφέστατα.

Υπάρχει πάντως διαφορά, γιατί στο νεξους όταν το είχα με είχαν χαλάσει τα χρώματα όπως τα έδειχνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

για την οθονη παιδια καποιος σε συγκριση με το nexus?

 

Σε σχέση με το nexus δεν ξέρω, αλλά με τα υπόλοιπά κινητά τύπου s3 experia z που έχω πιάσει στα χέρια μου η οθόνη του G είναι "καθαρή" με "ζωντανά" χρώματα και υψηλή αντίθεση, το μαύρο είναι "βαθύ" και το λευκό πραγματικά λευκό χωρίς κίτρινη απόχρωση.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν την ίδια οθόνη, με την μόνη διαφορά ότι του G είναι σωστά καλιμπραρισμενα τα χρώματα και γενικώς φέρνουν αρκετά στις ρυθμίσεις των amoled με καλύτερο λευκό και χειρότερο μαύρο σαφέστατα.

Υπάρχει πάντως διαφορά, γιατί στο νεξους όταν το είχα με είχαν χαλάσει τα χρώματα όπως τα έδειχνε.

 

Άλλη οθόνη έχουν τα 2 αυτά κινητά κι ας έχουν ίδια ανάλυσή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω περιμενα να μου ερ8ει απο expansys και τελικα το στειλαν κατα λα8ος αλλου και 8α κανει αλλες 2 μερες.... και το ειχα παραγγηλει απο 28 του μηνος... πρωτη φορα μου αργουν τοσο... στο τηλεφωνο της ειπα της τυπισας πως αν δεν ερ8ει σημερα να το ακυρωσει... δεν ξερω τωρα ομως , δεν μου εχει ερ8ει κανενα email ακυρωσης και σκεφτομαι η να περιμενω η να παω να παρω τιποτα αλλο...
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις αλλη οθονη φιλε?

 

εννοεί ότι δεν έχουν την ίδια οθόνη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

βλεπω να το χτυπαω το τηλεφωνακι! στα χρηματα αυτα δεν πεζεται!! παιδια το Android 5.0 θα το παρει?

 

Κανείς δεν ξέρει.Κάτι επίσημο δεν έχει βγει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να το χτυπαω το τηλεφωνακι! στα χρηματα αυτα δεν πεζεται!! παιδια το Android 5.0 θα το παρει?

 

Κάτσε να βγει πρώτα η 5.0

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 και Optimus G έχουν ακριβώς την ίδια οθόνη κατασκευής LG. Ολόιδια! Η διαφορά είναι ότι του G έρχεται με πιο σωστό καλυμπράρισμα, στο N4 όμως μπορείς να περάσεις έναν custom kernel από τους πολλούς που κυκλοφορούν και να ρυθμίσεις την οθόνη όπως θέλεις εσύ (γι΄αυτό παίρνεις Nexus άλλωστε).

Υπάρχουν και έτοιμα προφίλ σε συγκεκριμένο kernel (franko) που δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου.

Συνεπώς για τον φίλο που ρωτάει για την οθόνη αν έχει σκοπό να μην πειράξει το κινητό καθόλου και η οθόνη είναι το πρώτο του μέλημα ας πάρει το G. Αν έχει όρεξη για ψάξιμο ας πάρει το N4.

Link to comment
Share on other sites

Το g έχει και την τεχνολογία zero gap, που σημαίνει λιγότερα layers, αρα καλύτερη απεικόνιση και αίσθηση ότι πατάς ακριβώς πάνω στο εικονίδιο
Link to comment
Share on other sites

Το g έχει και την τεχνολογία zero gap, που σημαίνει λιγότερα layers, αρα καλύτερη απεικόνιση και αίσθηση ότι πατάς ακριβώς πάνω στο εικονίδιο

 

Την ίδια ακριβώς τεχνολογία έχει και το Nexus.

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 και Optimus G έχουν ακριβώς την ίδια οθόνη κατασκευής LG. Ολόιδια! Η διαφορά είναι ότι του G έρχεται με πιο σωστό καλυμπράρισμα, στο N4 όμως μπορείς να περάσεις έναν custom kernel από τους πολλούς που κυκλοφορούν και να ρυθμίσεις την οθόνη όπως θέλεις εσύ (γι΄αυτό παίρνεις Nexus άλλωστε).

Υπάρχουν και έτοιμα προφίλ σε συγκεκριμένο kernel (franko) που δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου.

Συνεπώς για τον φίλο που ρωτάει για την οθόνη αν έχει σκοπό να μην πειράξει το κινητό καθόλου και η οθόνη είναι το πρώτο του μέλημα ας πάρει το G. Αν έχει όρεξη για ψάξιμο ας πάρει το N4.

 

Όπως λέει το παλληκάρι, έχουν την ίδια οθόνη αλλά η LG έκανε καλύτερο calibration στην οθόνη για να ξεχωρίσει από το nexus.Υπάρχουν προγράμματα που κάνουν αυτήν την δουλειά, δεν ξέρω πόσο καλά την κάνουν όμως, και δεν ξέρω τι γνώσεις χρειάζονται για να το κάνεις σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη οθόνη έχουν τα 2 αυτά κινητά κι ας έχουν ίδια ανάλυσή

 

Και εμενα την ιδια αισθηση μου αφηνουν, οτι το G εχει πιο ωραια οθονη απο το Nexus.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά το κινητό είναι χάρμα οφθαλμών.καμία σχέση από εικόνες η βίντεο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά περίμενα τη γνώμη και του ταξιδιώτη που διατηρούσε επιφυλάξεις. Είμαι σχεδόν έτοιμος να το χτυπήσω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...