Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπιορει καποιος να ανεβασει την stock εφαρμογη email; Η rom ειχε του g3 που κανει FC συνεχεια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα, αλλά δεν ψήνομαι ιδιαίτερα να την περάσω...

 

Εμένα που είναι Ολλανδικό ούτε από το κινητό ούτε από το pcsuite μου την εμφανίζει... Μήπως δεν είναι για vodafone? Το είχα κάνει root αλλά τώρα το έκανα unroot αν θυμάμαι καλά από το su.

Edited by dimkir
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι Ολλανδικό ούτε από το κινητό ούτε από το pcsuite μου την εμφανίζει... Μήπως δεν είναι για vodafone? Το είχα κάνει root αλλά τώρα το έκανα unroot αν θυμάμαι καλά από το su.

 

Εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=20 σαν vodafone την εμφανίζει

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει v20b για Vodafone Ολλανδίας, Ιταλίας και Ισπανίας, να δούμε αν διορθώθηκαν κάποια bugs...

 

οπότε εμείς με τα ελληνικά είμαστε σε επιφυλακή :lol:

λέτε να γλυτώσουμε το σέρβις εμεις με την μπαταρία;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλα τα παιδια του φορουμ που τα υπερευχαριστω, φλασαρα το kdz της 4.4.2 και το κινητο ειναι στα καλυτερα του και φορτιζει κλειστο ΚΑΙ δεν εχω λογοτυπο Vodafone!!

 

Τελευταια ερωτηση και σημαντικη, μηπως ξερει κανεις πως να διορθωθει μια γρατζουνια (οχι μεγαλη) πανω στο touch;

Καπου διαβασα για μια αλοιφη Displex αλλα δε ξερω απο αυτα.

Ξερετε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=20 σαν vodafone την εμφανίζει

 

Και περνιέται με τα βήματα που αναφέρθηκαν πριν? Δεν θα ήταν καλύτερα να περιμένω να την περάσω μέσω pcsuite ή ota?

Link to comment
Share on other sites

Και περνιέται με τα βήματα που αναφέρθηκαν πριν? Δεν θα ήταν καλύτερα να περιμένω να την περάσω μέσω pcsuite ή ota?

 

Λογικά θα φέρνει μικρές βελτιώσεις οπότε δεν είναι ανάγκη να μπεις σ αυτή τη διαδικασία. Αν ωστόσο θες, μπορείς να τη φλασαρεις κανονικά αλλά αν το κινητό σου παίρνει γρήγορα ενημερώσεις, περίμενε ota

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα φέρνει μικρές βελτιώσεις οπότε δεν είναι ανάγκη να μπεις σ αυτή τη διαδικασία. Αν ωστόσο θες, μπορείς να τη φλασαρεις κανονικά αλλά αν το κινητό σου παίρνει γρήγορα ενημερώσεις, περίμενε ota

 

Το site όπου βρίσκονται τα αρχεία αυτά http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=20 με κατάληξη kdz προφανώς είναι για χειροκίνητη εγκατάσταση αν κατάλαβα καλά μέσω του οδηγού για αρχεία > 1 gb. Λογικά σε λίγο θα εμφανιστούν οι αναβαθμίσεις μέσω pcsuite και μέσω του κινητού και είναι η ασφαλής μέθοδος εγκατάστασης. Κατάλαβα σωστά; Έχω windows 8.1. Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.

Edited by dimkir
Link to comment
Share on other sites

Το site όπου βρίσκονται τα αρχεία αυτά http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=20 με κατάληξη kdz προφανώς είναι για χειροκίνητη εγκατάσταση αν κατάλαβα καλά μέσω του οδηγού για αρχεία > 1 gb. Λογικά σε λίγο θα εμφανιστούν οι αναβαθμίσεις μέσω pcsuite και μέσω του κινητού και είναι η ασφαλής μέθοδος εγκατάστασης. Κατάλαβα σωστά; Έχω windows 8.1. Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Οι αναβαθμίσεις έχουν ήδη αρχίσει να δίνονται, οπότε ή περιμένεις ή φλασαρεις. Και το pcsuite suite της LG και το εργαλείο για φλασαρισμα λειτουργεί με Windows 8.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις έχουν ήδη αρχίσει να δίνονται, οπότε ή περιμένεις ή φλασαρεις. Και το pcsuite suite της LG και το εργαλείο για φλασαρισμα λειτουργεί με Windows 8.1

 

Σε ευχαριστώ. Θα περιμένω λίγο μέχρι να μου εμφανιστεί στο pcsuite.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε και παρελαβε το κινητο η Speedex,δεν μου εδωσε καποιο χαρτι :ninja:

Για να δουμε ποσο θα διαρκεσει το service...

Ως τοτε τη βγαζω με ενα nokia 2330.... :worry:

Και εγώ το έστειλα εχτές (29/7) αφού είναι γνωστός μου από τη speedex και το πήγα εγώ εκεί επειδή είναι κοντά. Δεν ήξερα ότι στέλνουν συσκευασία και εγώ το είχα τυλίξει. Σήμερα είδα στη σελίδα της procordia ότι το παρέλαβαν.

Δε θα μου έδινε και εμένα κάποιο χαρτί αλλά επέμενα και του λέω ότι εγώ δεν έχω κάποιο αποδεικτικό στοιχείο ότι παρέδωσα το κινητό στη speedex και μου έδωσε φωτοτυπία με υπογραφή ένα χαρτί που θα έβαζε μέσα με τον κωδικό του τηλεφώνου (Ε975) και κάτι άλλα.

Ελπίζω σύντομα να το φτιάξουν και να το παραλάβω χωρίς κάποιο παρατράγουδο. Δεν πρόλαβα να χρησιμοποιήσω και την 4.4.2 γιατί το έστειλα για service.

Εγώ είμαι σε καλύτερη μοίρα από εσένα γιατί χρησιμοποιώ ένα Nexus 4 (έτσι κι αλλιώς δύο χρησιμοποιούσα).

Εύχομαι τα καλύτερα όταν το παραλάβεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μπιορει καποιος να ανεβασει την stock εφαρμογη email; Η rom ειχε του g3 που κανει FC συνεχεια

 

Εννοεις της 4.1.2 ή της 4.4.2; Αν λες για την πρωτη να το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

Της 4.4.2 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες εμενα, Artmod λεγεται μια stock-based custom απο το xda :)

 

εβγαλα απο 100 -> 91% 1 ωρα και 15 λεπτα οθονη και χαρηκα. Μετα για 4 ωρες+ δεν το εχω ακουμπησει και πηγε 79%.... :(

 

 

Εγω που εκανα clean install μεσω kdz την 4.4.2 εχω να πω ενα πραγμα που με στεναχωρησε και μαλλον ειναι το ιδιο με σας.

Φορτισα κλειστο το κινητο χτες το βραδυ μεχρι 100%, το ανοιγω σημερα και κοπαναω δεδομενα για 15 λεπτα, ολα οκ!

Κλεινω δεδομενα και το αφηνω 10-12 λεπτα κλειδωμενο και απο 100% εφυγε νερο στο 92%.

Με την stock rom 4.4.2 απο το xda δε μου το εκανε ποτε αυτο αλλα πλεον ειναι μαμα το κινητο unroot/locked bootloader.

Θα το αφησω σημερα να δω τι παιζει ελπιζοντας πως απλα βρισκεται σε σταδιο calibration η μπαταρια αλλιως θα παει για εκεινη την rom παλι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τελικά έβγαλα 5:25 οθόνη σε 14 ώρες αναμονή... Αλλά νοιώθω μεγάλη κατανάλωση όταν είναι idle

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Από το πρωί δεν μπορώ να πάρω και να δεχτώ κλήσεις. Όταν με καλούν χτυπάει κανονικά και όταν πάω να το ανοίξω δείχνει να κολλάει. Όταν πάω να πάρω απλά δεν κάνει τίποτα, δείχνει σαν να ψάχνει σήμα. Έκανα 2-3 επανεκκινήσεις αλλά τίποτα. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Το κινητό είναι απείραχτο όλα στοκ.

 

Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι το ίδιο κάνει,έχει κανείς καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τελικά έβγαλα 5:25 οθόνη σε 14 ώρες αναμονή... Αλλά νοιώθω μεγάλη κατανάλωση όταν είναι idle

 

Μπορείς να μας πει τι χρήση έκανες και τι έχεις πειράξει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα εκτός greenify και είμαι με την Artmod 4.2

 

Κατά 90% ανοικτό WiFi + sync και την υπόλοιπη ώρα με 3g, κυρίως browsing/viber και ένα εικοσάλεπτο ένα ελαφρύ παιχνίδι. Και κάνα μισάωρο ομιλία. Έχω ss από το 50% αν θες :p

Γενικά ενώ έχει θέμα στην αναμονή, με ανοικτή οθόνη δε κατεβαίνει

 

Όσοι έχετε δει μεγάλη κατανάλωση στην μουσική, με ακουστικά είσασταν; Συνδεσα ο καημένος τα ακουστικά το μεσημέρι, με 45% μπαταρία να ακούσω μουσική στο λεωφορείο. Βρήκα ένα γνωστό και δεν άκουσα τελικά, κατεβαίνω από το λεωφορείο, 15 λεπτά πέρασαν και ξαφνικά μπαταρία 29%!!! 16% για 15 λεπτά συνδεδεμένα ακουστικά χωρίς μουσική; έψαχνα φορτιστή μεσημεριάτικα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τελικά έβγαλα 5:25 οθόνη σε 14 ώρες αναμονή... Αλλά νοιώθω μεγάλη κατανάλωση όταν είναι idle

Έτσι είναι... Αναλογικά τρώει τρελή μπαταρία σε αναμονή σε σχέση με πρίν. Χθες το βράδυ μέσα σε 10 λεπτά χωρίς τπτ ανοιχτό ούτε και οθόνη από 15% έπεσε στο 5% και έμεινα κόκκαλο. Επίσης το έβαλα να φορτίσει χθες στις 5 το πρωί και μέχρι τις 2 το μεσημέρι σήμερα και έφτασε μέχρι 85%

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μετά πειράματα με τα ακουστικά να δω, γιατί τώρα είμαι με 23%

 

 

Edit: Και όποιος μπορεί, ας στείλει την stock εφαρμογή για mail της 4.4.2! Thanks :)

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μετά πειράματα με τα ακουστικά να δω, γιατί τώρα είμαι με 23%

 

 

Edit: Και όποιος μπορεί, ας στείλει την stock εφαρμογή για mail της 4.4.2! Thanks :)

 

Πώς λέγεται η στοκ εφαρμογή; Στο system/app δεν μπορώ να την βρώ...

Link to comment
Share on other sites

Πώς λέγεται η στοκ εφαρμογή; Στο system/app δεν μπορώ να την βρώ...

Στον system/priv-app, emailbin η lgemailbin λογικά

 

Ευχαριστώ :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks, ελπίζω να δουλέψει τώρα! :happy:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...