Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα σε μια μέρα η παραπάνω;

Σε μία μέρα αυστηρά. Τώρα έχω την εντύπωση πως σε σχέση με την στοκ ρομ η CM11 καταπίνει απίστευτη μπαταρία μέσω κερνελ και system...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μία μέρα αυστηρά. Τώρα έχω την εντύπωση πως σε σχέση με την στοκ ρομ η CM11 καταπίνει απίστευτη μπαταρία μέσω κερνελ και system...
με τον solid και inteliplug νομίζω ότι η cm11 ήταν άψογη
Link to comment
Share on other sites

Σταυρό κάνε όλα τα wipes και ξαναφλασαρε τη Ρομ μήπως στρώσει.Η άλλαξε κερνελ μήπως σου κανει καλύτερη διαχείριση εκείνος.

Για τα δικά μου δεδομένα το νουμερο σου είναι τρομακτικό! :D

Κανονικα πρεπει να είσαι στη μια ωρα οθονης έτσι όπως τα λες

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει απογοητευτικό αυτό με την μπαταρία μου... Μισή ωρα οθόνη 20% κάτω... Χωρίς 3g,με αυτόματη φωτεινότητα,χωρίς κάποιο παιχνίδι ή κάποια απαιτητική εφαρμογή... Αυτό σημαίνει πως θα βγάλει 2,5 με 3 ώρες μαξ και αυτό χωρίς δεδομένα... Και βλέπω του Νίκου με 100% φωτεινότητα και μόνιμα 3g να βγάζει την ίδια ώρα οθόνης. Μήπως να το στειλω στην lg?

 

Σε καμια Rom δεν εχω συναντησει κατι τετοιο...

Ουτε στη Jellybean Stock.

Για μενα καλυτερα να το στειλεις στην LG και στο λεω γιατι το δικο μου ειναι 1 χρονο τωρα και τετοιο θεμα μπαταριας δεν εχω συναντησει.

Link to comment
Share on other sites

sounik τι να το κάνεις το lte only;; :confused:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σταυρό κάνε όλα τα wipes και ξαναφλασαρε τη Ρομ μήπως στρώσει.Η άλλαξε κερνελ μήπως σου κανει καλύτερη διαχείριση εκείνος.

Για τα δικά μου δεδομένα το νουμερο σου είναι τρομακτικό! :D

Κανονικα πρεπει να είσαι στη μια ωρα οθονης έτσι όπως τα λες

Θα περιμένω λογικά την 4.4 official για να ξαναφλασαρω... και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

sounik τι να το κάνεις το lte only;; :confused:

 

Δοκιμαζω καταναλώσεις!:D

Θέλω να τσεκαρω ποσο περισσότερο ρουφάει το 4g απο το 3g!

Θα ανεβασω εδώ να ενημερωσω

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Και πιάνεις παντού 4g;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ Σέρρες έχω παντού 4g

Μπας και έχει τίποτα περίεργα μαγνητικά πεδία εκεί στις Σέρρες και κάνει αυτά τα τρελά 5ωρα η μπαταρία σου? :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει τίποτα περίεργα μαγνητικά πεδία εκεί στις Σέρρες και κάνει αυτά τα τρελά 5ωρα η μπαταρία σου? :lol::p

 

Με 4g με τίποτα!Αν μιλάμε για wifi χρήση τοτε ναι είμαι εκεί στο 5ωρο εκτός αν έχω πολλές κλήσεις!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Στείλτο αυτό στην εταιρία σου να γίνεις η νέα διαφήμισή της... :lol:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στείλτο αυτό στην εταιρία σου να γίνεις η νέα διαφήμισή της... :lol:

 

Κοσμοτε φιλέ μου.Όλες οι αλλες εταιρίες απλα υπαρχουν.Με βονταφον με το ζόρι πιάνω 2μβ ενω με κοσμοτε χτυπάω 20αρια.Για wind δε μιλάω είναι τραγικη

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μπράβο στην κοσμοτέ που φαίνεται να έχει πολύ καλή κάλυψη στην πόλη σου...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

2ο κινητο που εχω στα χερια μου κι εχει καμμενο πιξελ. Ισως και σε δυο σημεια απ οτι βλεπω. Νομιζω στην αρχη δεν τα ειχε το συγκεκριμενο. Κριμα και μου αρεσε πολυ σαν τηλεφωνο γενικοτερα. Ειναι αμαρτια να εχει τετοιες μικροατελειες.
Link to comment
Share on other sites

Απλά πας για επισκευή φίλε, 4 μέρες έκανε εμένα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση .πόσο να το πουλήσω το τηλέφωνό? πήρα εταιρικό και δεν μπορώ να εχω δύο συσκευές. :p
Link to comment
Share on other sites

Σημειωση...

Δεν ειχε τυχει αυτες τις μερες αλλα τωρα εβαλα το κινητο να φορτισει ενω ειναι κλειστο.

Δυστυχως δεν φορτιζει και μενει σε ανοιχτη μαυρη οθονη.

Οποτε οσοι χρησιμοποιειτε την Stock 4.4.2 απο xdadevelopers, θ αντιμετωπισετε αυτο το προβλημα.

Προσωπικα εγω νευριασα :p

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα ήρθε η lg και μάζεψε τα δύο og που έχω αφήσει σε δικούς μου. Και τα δύο είχαν θέμα με το power.

Εγώ περίμενα να μου πούνε για υγρασία και να πληρώσω 70€ (35+35) όπως είχα ακούσει και από μερικά παιδιά εδώ.

Δευτέρα πρωί έφυγαν, Παρασκευή πρωί τα είχα σπίτι μου.

Και τα δύο επισκευαστηκαν στα πλαίσια της εγγύησης χωρίς να δώσω φράγκο.

 

Τέτοιο service δεν πέτυχα ξανά. Nokia htc apple sony samsung, ολα με έχουν συφιλιάσει την τελευταία 2ετια πραγματικά ΜΈΧΡΙ ΑΗΔΊΑΣ. Εκτός από την σιχαμένη την lg.

 

Έτσι κερδίζεις καλούς μόνιμους πελάτες.

 

2ο κινητο που εχω στα χερια μου κι εχει καμμενο πιξελ. Ισως και σε δυο σημεια απ οτι βλεπω. Νομιζω στην αρχη δεν τα ειχε το συγκεκριμενο. Κριμα και μου αρεσε πολυ σαν τηλεφωνο γενικοτερα. Ειναι αμαρτια να εχει τετοιες μικροατελειες.

 

Zero pixel εγγύηση δίνει η lg σε ολα (κινητά τηλεοράσεις κλπ). Πάρε τηλέφωνο να έρθουν να το μαζέψουν και θα το φτιάξουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα το στειλω στο μελλον, γιατι θελω να το χαρω λιγο το κινητο. Ειναι λιγοτερο εντονο απο το πρωτο κινητο που ειχα και αντικατεστησα. Το θετικο ειναι οτι το service της lg, μεσω της procordia, απ' οτι βλεπω στα σχολια σας, πρεπει να ειναι φοβερο.
Link to comment
Share on other sites

Σημειωση...

Δεν ειχε τυχει αυτες τις μερες αλλα τωρα εβαλα το κινητο να φορτισει ενω ειναι κλειστο.

Δυστυχως δεν φορτιζει και μενει σε ανοιχτη μαυρη οθονη.

Οποτε οσοι χρησιμοποιειτε την Stock 4.4.2 απο xdadevelopers, θ αντιμετωπισετε αυτο το προβλημα.

Προσωπικα εγω νευριασα :p

 

Οκ λοιπον το εφτιαξα χρησιμοποιωντας mako boot αντι classic boot και δουλεψε η φορτιση.

Φλασαρετε ελευθερα!

Ακομα να ερθει η original στην Ελλαδα;

Δε μπορω αλλο Vodafone Boot :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα ήρθε η lg και μάζεψε τα δύο og που έχω αφήσει σε δικούς μου. Και τα δύο είχαν θέμα με το power.

Εγώ περίμενα να μου πούνε για υγρασία και να πληρώσω 70€ (35+35) όπως είχα ακούσει και από μερικά παιδιά εδώ.

Δευτέρα πρωί έφυγαν, Παρασκευή πρωί τα είχα σπίτι μου.

Και τα δύο επισκευαστηκαν στα πλαίσια της εγγύησης χωρίς να δώσω φράγκο.

 

Τέτοιο service δεν πέτυχα ξανά. Nokia htc apple sony samsung, ολα με έχουν συφιλιάσει την τελευταία 2ετια πραγματικά ΜΈΧΡΙ ΑΗΔΊΑΣ. Εκτός από την σιχαμένη την lg.

 

Έτσι κερδίζεις καλούς μόνιμους πελάτες.

 

 

 

Zero pixel εγγύηση δίνει η lg σε ολα (κινητά τηλεοράσεις κλπ). Πάρε τηλέφωνο να έρθουν να το μαζέψουν και θα το φτιάξουν κανονικά.

Δεν επιανε καθολου ή επιανε αλλα δυσκολα;

Εχει και το δικο μου το κουσουρι αυτο και λεω να το στειλω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιανε καθολου ή επιανε αλλα δυσκολα;

Εχει και το δικο μου το κουσουρι αυτο και λεω να το στειλω.

 

Εμένα μου ειπαν οτι έχει υγρασία και το πληρωσα

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα ήρθε η lg και μάζεψε τα δύο og που έχω αφήσει σε δικούς μου. Και τα δύο είχαν θέμα με το power.

Εγώ περίμενα να μου πούνε για υγρασία και να πληρώσω 70€ (35+35) όπως είχα ακούσει και από μερικά παιδιά εδώ.

Δευτέρα πρωί έφυγαν, Παρασκευή πρωί τα είχα σπίτι μου.

Και τα δύο επισκευαστηκαν στα πλαίσια της εγγύησης χωρίς να δώσω φράγκο.

 

Τέτοιο service δεν πέτυχα ξανά. Nokia htc apple sony samsung, ολα με έχουν συφιλιάσει την τελευταία 2ετια πραγματικά ΜΈΧΡΙ ΑΗΔΊΑΣ. Εκτός από την σιχαμένη την lg.

 

Έτσι κερδίζεις καλούς μόνιμους πελάτες.

 

 

 

Zero pixel εγγύηση δίνει η lg σε ολα (κινητά τηλεοράσεις κλπ). Πάρε τηλέφωνο να έρθουν να το μαζέψουν και θα το φτιάξουν κανονικά.

 

εσένα τι είχε το κινητό; γιατί σ'εμένα απ'όταν φλάσαρα την στοκ με kdz πλέον 7 στις 10 φορές δεν μου εμφανίζει τις επιλογές επανεκκίνηση, τερματισμό όταν το πατάω ενώ κλείνει μετά από 15'' μόνο του.

στο θέμα της kk, αν κατεβάσω την ιταλική (επειδή δεν βλέπω προκοπή από τη δική μας βόνταφον) θα την περάσω με το kdz με τους ίδιους κωδικούς και αιτιολογία (emergency κάτι) όπως γίνεται και με τη στοκ της 4.1.2 ή θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο. βλέπω ότι πολλοί στο xda την φλασάρουν με άλλο πρόγραμμα. μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες και να πει αν μπορεί να υπάρξουν προβλήματα όπως να μπει το κινητό σε boot loader αντί να τελειώσει η εγκατάσταση κανονικά ή άλλα που πρέπει να προσέξουμε; ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιανε καθολου ή επιανε αλλα δυσκολα;

Εχει και το δικο μου το κουσουρι αυτο και λεω να το στειλω.

 

Το ένα καθόλου το άλλο δύσκολα.

 

 

 

 

 

εσένα τι είχε το κινητό; γιατί σ'εμένα απ'όταν φλάσαρα την στοκ με kdz πλέον 7 στις 10 φορές δεν μου εμφανίζει τις επιλογές επανεκκίνηση, τερματισμό όταν το πατάω ενώ κλείνει μετά από 15'' μόνο του.

 

Αυτό που έχω κρατήσει για μένα τίποτα. Τα άλλα δύο πρόβλημα στο κουμπί.

Αυτό που λες το έκανε πριν χαλάσει αυτό που δεν πατούσε καλά.

Το άλλο έμαθα σήμερα ότι έκανε μπάνιο κανονικά μέσα στο ντουζ και γι'αυτό χάλασε το κουμπί..!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...