Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θόρυβο με τον φορτιστή τον έχω κι εγώ όταν είναι στην πρίζα χωρίς να έχω συνδέσει το τηλέφωνο. Μόλις το συνδέσω με το φορτιστή σταματάει κι ο θόρυβος. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό.

Όσον αφορά το χρόνο φόρτισης είχα το ίδιο πρόβλημα και άλλαξα καλώδιο USB και όλα είναι ρολόι. Δοκίμασε το πριν πας στο σέρβις.

 

Εγω επικοινωνισα με την lg support αυριο μου στελνουν αντικατσταση στο σπιτι μου καλο θα ειναι οποιος φιλος ακουσει αυτον τον θορυβο να επικοινωνισει μαζι τους κ να ζητησει αλλαγη οπως εκανα κ εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

****το.. 2 μηνες το εχω και τωρα προσεξα οτι το νικελο περιμετρικα της οθονης εχει αρχισει να ψιλοφαγωνεται..

Συνηθως ολη μερα δεν χρησιμοποιώ θηκη, εκτος απο οταν βγαινω για καφε/ποτο που χρησιμοποιω μια Golla στυλ πορτοφολι..

 

Μαλλον σκεφτομαι να παρω κατι διακριτικο και οσο γινεται λεπτο για να μη χασει τη κομψοτητα του το κινητο.. ενα bumper λεπτο θα ηθελα..απλα να καλυπτει το γυρω γυρω (πλαινο) χωρις να το χοντραινει και αν γινεται να μπαινει με αυτο στην αλλη θηκη (εχει καποιο περιθωριο, δεν ειναι τσιτα)

 

Που εχουμε καταλληξει για καλο bumper?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω επικοινωνισα με την lg support αυριο μου στελνουν αντικατσταση στο σπιτι μου καλο θα ειναι οποιος φιλος ακουσει αυτον τον θορυβο να επικοινωνισει μαζι τους κ να ζητησει αλλαγη οπως εκανα κ εγω!!!

 

Και ο επόμενος έτσι θα κάνει :p

 

 

 

 

 

****το.. 2 μηνες το εχω και τωρα προσεξα οτι το νικελο περιμετρικα της οθονης εχει αρχισει να ψιλοφαγωνεται..

Συνηθως ολη μερα δεν χρησιμοποιώ θηκη, εκτος απο οταν βγαινω για καφε/ποτο που χρησιμοποιω μια Golla στυλ πορτοφολι..

 

Μαλλον σκεφτομαι να παρω κατι διακριτικο και οσο γινεται λεπτο για να μη χασει τη κομψοτητα του το κινητο.. ενα bumper λεπτο θα ηθελα..απλα να καλυπτει το γυρω γυρω (πλαινο) χωρις να το χοντραινει και αν γινεται να μπαινει με αυτο στην αλλη θηκη (εχει καποιο περιθωριο, δεν ειναι τσιτα)

 

Που εχουμε καταλληξει για καλο bumper?

 

Το original bumper της lg από ebay στα 17 περίπου.

Έχω βάλει και φωτογραφίες λίγο πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα γνήσια θήκη LG CCF-140 BK (flip cover case) την οποία δε θα την κρατήσω τελικά! Την επόμενη βδομάδα παραλαμβάνω! Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα pm. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας!
Aek for ever!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αρχίσει να απογοητεύομαι απ'την μπαταρία μας... Μέσα σε 2 μήνες από εκεί που ήθελε ανά 1.5 μέρα σχεδόν φόρτιση, τώρα έφτασα να θέλει σχεδόν 2 φορές τη μέρα...
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια!!!

ειχα ενα προβλημα με το κινητο και προσπαθησα να το ξαναφλασαρω με το KDZ, εγινε η διαδικασια αλλα εμενε το εικονιδιο LG...εκανα αυτο που ελεγε για wipe, αλλα μετα εμφανισε το εικονιδιο του android με ενα θαυμαστικο!

τι να κανω?

ξανα εκανα τη διαδικασια με το KDZ αλλα τα ιδια:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν πέρασες σωστά το kdz και κολλάει στο LG Logo κλείσε το κινητό και μετά κράτησε πατημένα το Vol down και το power μέχρι να σου εμφανίσει επιλογή για Hard Reset. Πατάς 2 φορές το power button και ξεκινάει η διαδικασία. Αν όλα έχουν γίνει σωστά θα κάνει κανονικά επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Το original bumper της lg από ebay στα 17 περίπου.

Έχω βάλει και φωτογραφίες λίγο πιο πίσω.

 

ειδα φωτο.. μια χαρα φαινεται.. μπορεις να μου δωσεις και λινκ με αυτη τη τιμη/σιγουρα οριτζιναλ;

ευχαριστω..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

http://smartphones.findthebest.com/compare/370-442/LG-Optimus-G-vs-Sony-Xperia-Z παιδια βρηκα αυτο.. εκει που λεει τις συχνοτητες του LTE απ' οτι βλεπω υποστηριζει μονο δυο.. τι γινεται? μας καλυπτουν αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα στη φόρτιση στο 11%

 

Με 30% app usage, στανταρ κάποια εφαρμογή κάνει ζημιά. Πάτα σε αυτό και δες τι γίνεται.

 

 

 

 

ειδα φωτο.. μια χαρα φαινεται.. μπορεις να μου δωσεις και λινκ με αυτη τη τιμη/σιγουρα οριτζιναλ;

ευχαριστω..

 

Δεν έχει ο πωλητής που το πήρα άλλα, αλλά είχε αρκετούς. Από θέμα ποιότητας το δικό μου πάντως είναι άριστο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ο πωλητής που το πήρα άλλα, αλλά είχε αρκετούς. Από θέμα ποιότητας το δικό μου πάντως είναι άριστο.

 

θελω να πω οτι πολλες φορες δεν στο ebay αν αυτο που λεει οριτζιναλ ειναι στα αληθεια..

καποιος ειχε βαλει αυτο στονημα πιο παλια..

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-OEM-ORIGINAL-LG-OPTIMUS-G-E975-E973-LS970-SPRINT-BLACK-BUMPER-CASE-COVER-/130886248056

οριτζιναλ πρεπει να ειναι και βλεπω να βγαινει 19ε.. πως το βλεπεις;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

με 99% θετικο feedback και εχοντας πουλησει ηδη 112 κομματια ειναι οκ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

http://smartphones.findthebest.com/compare/370-442/LG-Optimus-G-vs-Sony-Xperia-Z παιδια βρηκα αυτο.. εκει που λεει τις συχνοτητες του LTE απ' οτι βλεπω υποστηριζει μονο δυο.. τι γινεται? μας καλυπτουν αυτα?

 

διαβαζοντας αυτο το αρθρο αρχισα να σκεφτομαι και το xperia z.. παιδια εχει καποιος αποψη και για τα δυο κινητα? τι πιστευετε? το μονο που σκεφτομαι για το z ειναι μηπως δεν εχει αυτο το "απολυτο smooth" του optimus g και ισως λιγο το μεγεθος... απο την αλλη θα εχει και τις αναβαθμισεις που σταματησαν στο optimus g..

τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

διαβαζοντας αυτο το αρθρο αρχισα να σκεφτομαι και το xperia z.. παιδια εχει καποιος αποψη και για τα δυο κινητα? τι πιστευετε? το μονο που σκεφτομαι για το z ειναι μηπως δεν εχει αυτο το "απολυτο smooth" του optimus g και ισως λιγο το μεγεθος... απο την αλλη θα εχει και τις αναβαθμισεις που σταματησαν στο optimus g..

τι προτεινετε?

 

Θυμάμαι ότι τα χρώματα στην οθόνη του z φαινόντουσαν πιο ξεθωριασμένα από αυτά του g. Στα αρνητικά επίσης ότι είναι μεγαλύτερο. Θετικό όμως ότι είναι αδιάβροχο. Οι αναβαθμίσεις δεν έχουν τελειώσει για το g, επίσημα τουλάχιστον δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο. Παρ' όλα αυτά τρέχει άψογα η rom που έχει και ας μην είναι η πιο πρόσφατη.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολη απόφαση. Ισοδύναμα τηλέφωνα. Και το z έχει πια 350€...Πάρε οποίο σου αρέσει. Εγώ θα έπαιρνα το z λόγω αναβάθμισης σε 4.4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετικό θέμα για την επιλογη συσκευής ,μην βγαίνετε off topic . :!::!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι τα χρώματα στην οθόνη του z φαινόντουσαν πιο ξεθωριασμένα από αυτά του g. Στα αρνητικά επίσης ότι είναι μεγαλύτερο. Θετικό όμως ότι είναι αδιάβροχο. Οι αναβαθμίσεις δεν έχουν τελειώσει για το g, επίσημα τουλάχιστον δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο. Παρ' όλα αυτά τρέχει άψογα η rom που έχει και ας μην είναι η πιο πρόσφατη.

 

τι εννοεις οτι δεν εχουν τελειωσει? υπαρχει ακομα περιπτωση να παρει 4.4? αληθεια, σε ποια εκδοση ειναι αυτη την στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

4.1.2... και εννοείται υπάρχει περίπτωση :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι δεν εχουν τελειωσει? υπαρχει ακομα περιπτωση να παρει 4.4? αληθεια, σε ποια εκδοση ειναι αυτη την στιγμη?

 

Περιμενουμε για τις ανακοινωσεις. Δεν εχει πει μεχρι τωρα η LG κατι επισημο, ουτε θετικο ουτε αρνητικο ωστε να πουμε οτι τελειωσαν οι αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Και να μην πάρει 4.4 δεν τρέχει και τίποτα από τη στιγμή που αυτή η rom που τρέχει τώρα είναι χωρίς προβλήματα. Έχω περάσει custom rom με 4.4 στο tablet μου και δεν έχω δει καμία τρελή διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, προτιμω να δωσει ενα update ακομα πιο τελειο και να κλεισει εκει η συσκευη, παρα να παρει kk και να εχει εστω και ενα θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος με πρόβλημα στον φορτιστή. Ενίοτε και σε εμένα φορτίζει πάρα πολύ αργά και όταν τον πλησιάζω στο αυτί μου, ακόμα και όταν είναι εκτός πριζας, ακούγεται αυτό το ζζζζζζ που ανέφερε και ο φίλος προηγουμένως.

Σέρβις στη Σαλονίκη ξέρει κανείς αν έχουμε;

 

Για αυτον ακριβως τον λογο πηρα εγω το σερβις. Και ειμαι απο Θεσσαλονικη, οποτε ισχυουν ακριβως τα ιδια και για σενα.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...