Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα από την αρχή ειναι αν κ έχω παίξει ελάχιστα εκεί μέσα... ευχαριστώ :) είδα και ένα Easter egg αν πατήσεις πολλές φορές στην έκδοση ανδροιδ :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα από την αρχή ειναι αν κ έχω παίξει ελάχιστα εκεί μέσα... ευχαριστώ :) είδα και ένα Easter egg αν πατήσεις πολλές φορές στην έκδοση ανδροιδ :p

 

προσπαθησα να το εγκαταστησω πολλες φορες, αλλα εκλεινε μετα το εισαγωγικο βιντεο.

πως το καταφερες και παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Τι να εγκαταστησεις;;;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μιας και μαλλον με βλεπω να πηγαινω κι εγω για το optimus αρχισα να ψαχνω και για θηκη.. βρήκα αυτή στο ebay: http://www.ebay.com/itm/Nillkin-LG-E975-Optimus-G-Gentleman-Flip-Leather-Case-Book-Cover-Pouch-E977-Film-/140969007227?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20d268587b

 

ποια είναι η γνώμη σας για την θήκη ή για τον πωλητή μιας και δεν έχω ξαναγοράσει ποτέ απο ebay?? και αποφάσισα να το κανω γιατι τα 30 που ζητάνε εδω για την original μου φαινονται πολλα

 

edit: γι αυτην εδώ τι λετε? πολυ οικονομικη ειναι παντως και δεν φαινεται ασχημη http://www.ebay.com/itm/Fashion-Flip-Leather-Case-Hard-Cover-For-Lot-LG-Mobile-Phone-Screen-Protector-/261351904237?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3cd9c993ed

Edited by MrPanozzz
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά.επειδή ψάχνω να βρω ένα μεταχειρισμενο g έχω κάποιες απορίες.η οθονη κατω από τον ήλιο είναι ευκρινή;Επειδή στο gsmarena δεν το πολύ βραβεβουν σε αυτόν τον τομέα.και για εμένα είναι πολύ σημαντικό αυτό.Επίσης οι συσκευές από την προσφορα της βοντα είναι κάπου διαφορετικές από τις άλλες;ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά.επειδή ψάχνω να βρω ένα μεταχειρισμενο g έχω κάποιες απορίες.η οθονη κατω από τον ήλιο είναι ευκρινή;Επειδή στο gsmarena δεν το πολύ βραβεβουν σε αυτόν τον τομέα.και για εμένα είναι πολύ σημαντικό αυτό.Επίσης οι συσκευές από την προσφορα της βοντα είναι κάπου διαφορετικές από τις άλλες;ευχαριστώ πολύ!

 

 

Στο 50% φωτεινοτητα τοχω και βλεπω μια χαρα.και το καλοκαιρι...

Περιμενε και αλλες γνωμες.

Οι συσκευες απο βονταφον δεν ακουσα ναχουν κατι διαφορετικο.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

^ Αν βαλεις επιλογή το E975 η τιμή πάει στα $10, όχι $3 που δείχνει αρχικά.

 

ναι οντως το παρατηρησα, αλλα και παλι.. γενικα ποια η γνώμη σας για τις θηκες? ή τους πωλητές?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος σε ποιο τηλεφωνο επικοινωνουμε με την LG σε περιπτωση που εχει προβλημα το κινητο και αν η εγγυηση αφορα και τα αξεσουαρ της συσκευασιας και οχι μονο το ιδιο το κινητο;

 

Ο φορτιστης μου αρχισε να κανει ενα περιεργο βουητο και πλεον το κινητο φορτιζει εξαιρετικα αργα, πχ 1% ανα ωρα.

 

-- Ακυρο

 

Μεσω live chat απο το site τους μου εκλεισαν ραντεβου να ερθουν οι ιδιοι να παραλαβουν τον φορτιστη. Τα αξεσουαρ της συσκευης εχουν δυο χρονια εγγυηση, με εξαιρεση την μπαταρια που εχει μονο 6 μηνες, επειδη θεωρειται αναλωσιμο.

Edited by PMNEDM
Λυση μεσω Online chat

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει ips οθόνη. Δεν νομίζω να χρειάζεται ανάλυση το θέμα φωτεινότητα ;)

Δυο συσκευές τις βοντα που πηρα εγώ έχουν κιτρινοπη απόχρωση στο άσπρο σε σχέση με το κάτασπρο του κωτσοβολου που έχω από το καλοκαίρι. Το ένα κάνει μπαμ, το άλλο κιτρινιζει λίγο. Αυτό με το λίγο αν δεν το βαλω δίπλα στο πρώτο μου δεν φαίνεται κάτι.

 

Φαντάζομαι είναι απλά μια παρτίδα, δεν νομίζω να είναι όλα της βοντα έτσι.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση, εγώ λέω αυτά που βλέπω με τα μάτια μου, δεν κρίνω στα κουτουρού όπως ο φίλος παραπάνω :)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515156

Για οποιον ενδιαφερεται stock rom modded .

Άψογη δουλεια κατα την γνωμη μου....

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει ips οθόνη. Δεν νομίζω να χρειάζεται ανάλυση το θέμα φωτεινότητα ;)

Δυο συσκευές τις βοντα που πηρα εγώ έχουν κιτρινοπη απόχρωση στο άσπρο σε σχέση με το κάτασπρο του κωτσοβολου που έχω από το καλοκαίρι. Το ένα κάνει μπαμ, το άλλο κιτρινιζει λίγο. Αυτό με το λίγο αν δεν το βαλω δίπλα στο πρώτο μου δεν φαίνεται κάτι.

 

Φαντάζομαι είναι απλά μια παρτίδα, δεν νομίζω να είναι όλα της βοντα έτσι.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση, εγώ λέω αυτά που βλέπω με τα μάτια μου, δεν κρίνω στα κουτουρού όπως ο φίλος παραπάνω :)

 

το δικο σου μηνυμα ειχα διαβασει και σκεφτηκα μηπως κατι επαιξε με την προσφορα.αλλα φανταζομαι οτι θα εφταιγε η παρτιδα.ειχα πριν ενα οπτιμους 4χ και η οθονη πραγματικα στο ασπρο εδινε πονο.τωρα με το ονε ς που εχω με αμολεντ εχει διαφορα.και δεν μου αρεσει.σε αλλους αρεσει.εμενα οχι.οπως και να εχει στην αγγελια που ανεβασα εγραψα πως δεν θελω να κιτρινιζει..για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

εγώ που θέλω double tap και ρύθμιση της έντασης του led σε stock rom θέλω παρα πολλά ε??? :lol::lol:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος με πρόβλημα στον φορτιστή. Ενίοτε και σε εμένα φορτίζει πάρα πολύ αργά και όταν τον πλησιάζω στο αυτί μου, ακόμα και όταν είναι εκτός πριζας, ακούγεται αυτό το ζζζζζζ που ανέφερε και ο φίλος προηγουμένως.

Σέρβις στη Σαλονίκη ξέρει κανείς αν έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ζήλεψα το Oppo Find 5... Double tap KAI Off screen gestures... κανείς ένα Ο, ανοίγει η κάμερα... κάνεις οτι θέλεις κ ανοίγει οτι θες βασικά...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος με πρόβλημα στον φορτιστή. Ενίοτε και σε εμένα φορτίζει πάρα πολύ αργά και όταν τον πλησιάζω στο αυτί μου, ακόμα και όταν είναι εκτός πριζας, ακούγεται αυτό το ζζζζζζ που ανέφερε και ο φίλος προηγουμένως.

Σέρβις στη Σαλονίκη ξέρει κανείς αν έχουμε;

 

Το θόρυβο με τον φορτιστή τον έχω κι εγώ όταν είναι στην πρίζα χωρίς να έχω συνδέσει το τηλέφωνο. Μόλις το συνδέσω με το φορτιστή σταματάει κι ο θόρυβος. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό.

Όσον αφορά το χρόνο φόρτισης είχα το ίδιο πρόβλημα και άλλαξα καλώδιο USB και όλα είναι ρολόι. Δοκίμασε το πριν πας στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως κάποιος ενδιαφέρεται να το δώσει. Με ενδιαφέρει να το ξαναπάρω για τον γιο μου. Αν είναι και σε λευκό (από παλιά γούσταρα την διχρομια του) ακόμη καλύτερα.

Με π.μ. για τα περετερω. Ευχαριστω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα. Πρεπει να εχω παρει μεσα σε μια ωρα κινητο γιατι δεν εχω τηλεφωνο.

Ειμαι αναμεσα σε s3 και optimus g. Κυριως με ενδιαφερει πρωτα απο ολα η καμερα και το βιντεο, επειτα το gps και τελος ολα τα υπολοιπα.

Δεν παιζω παιχνιδια δεν με ενδιαφερει αν το τηλεφωνο εχει snapgragon 86000.

Το optimus g ξερω οτι εχει θεμα με την καμερα του, απλα ηθελα να ρωτησω εσεις που το παρακολουθειτε αν εχει βγει καποιο επισημο update ωστε να βελτιωνει λιγο τα πραγματα.

Ευχαριστω και αναμεννω απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα. Πρεπει να εχω παρει μεσα σε μια ωρα κινητο γιατι δεν εχω τηλεφωνο.

Ειμαι αναμεσα σε s3 και optimus g. Κυριως με ενδιαφερει πρωτα απο ολα η καμερα και το βιντεο, επειτα το gps και τελος ολα τα υπολοιπα.

Δεν παιζω παιχνιδια δεν με ενδιαφερει αν το τηλεφωνο εχει snapgragon 86000.

Το optimus g ξερω οτι εχει θεμα με την καμερα του, απλα ηθελα να ρωτησω εσεις που το παρακολουθειτε αν εχει βγει καποιο επισημο update ωστε να βελτιωνει λιγο τα πραγματα.

Ευχαριστω και αναμεννω απαντησεις σας.

 

Απλά είναι καλύτερο σε όλα εκτός από την κάμερα!

 

Βέβαια εγώ προσωπικά με το Camera Zoom FX έχω βελτιώσει πολύ την κατάσταση αλλά και με το δωρεάν A Better Camera! Για μένα....δοκίμασε το πρώτα και μετά αν σε βολεύει χτύπα το!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι καλύτερο σε όλα εκτός από την κάμερα!

 

 

 

Βέβαια εγώ προσωπικά με το Camera Zoom FX έχω βελτιώσει πολύ την κατάσταση αλλά και με το δωρεάν A Better Camera! Για μένα....δοκίμασε το πρώτα και μετά αν σε βολεύει χτύπα το!

 

 

Ετσι ακριβως.

Επισημο update δεν εχει βγει για καμερα.με το camera zoom fx εχω δει και εγω βελτιωση,ειδικα στο θεμα ζουμ.

Με το βιντεο δεν ειχα ποτε προβλημα.τραβαει αξιοπρεπεστατα βιντεο.

Gps ,κατα τη γνωμη μου,εχει πολυ καλο.χρησιμοποιω ναβιγκον και με το που το ανοιξω σε πολυ λιγα δευτερολεπτα(εως λεπτο το πολυ) εχει βρει σημα (και διαδρομη )

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Το στοκ καλώδιο πάντως είναι τραγικό, σε 800 χρόνια ίσως και να φορτίσει. Με ένα φωτιζόμενο από το eBay μια χαρά κάνω την δουλειά μου.

Φορτιστή του nexus 7 χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...