Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω δοκιμασει πριν καιρο και οντως δουλευει τελεια αλλα η διαφανης status bar με εχει κερδισει εχω κλεισει και τα led απο τα πληκτρα αφης και ειναι ενα κινητο μονο οθονη.

 

Ηρθε και το bumper και πραγματικα ειναι πολυ καλο, ευχαριστω τα παιδια που το προτιναν.

 

Μπορούμε να το δούμε και εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Θες φωτος απο το bumper ; Θα σου ανεβασω πιο μετα γιατι δεν εχω αλλο κινητο για να τραβηξω.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Θες φωτος απο το bumper ; Θα σου ανεβασω πιο μετα γιατι δεν εχω αλλο κινητο για να τραβηξω.

 

Κανένα λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους με υγεια.αντε και με μια 4.2.2.ή εστω double tap.εχω μικρες απαιτησεις...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!! Καλη χρόνια σε όλους και από εμένα!! Εύχομαι το νέο έτος να είναι καλύτερο από όλα τα προηγούμενα!!! Υγεία και χαμόγελα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια ,παντα με υγεια.εχω το κινητο εξι μηνες τωρα χωρις προβλημα κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γενικα εκτος απο το εξης:οταν η ρυθμιση δικτυου κινητης τηλεφωνιαςειναι στο αυτοματο με lte εχει τυχει να χανει το σημα εντελως,εκτος δικτυου με x διπλα στο σημα της κεραιας,3-4φορες.σε αυτοματο 3g ολα οκ.εχει τυχει σε καποιον αλλο;ξερουμε τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια ,παντα με υγεια.εχω το κινητο εξι μηνες τωρα χωρις προβλημα κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γενικα εκτος απο το εξης:οταν η ρυθμιση δικτυου κινητης τηλεφωνιαςειναι στο αυτοματο με lte εχει τυχει να χανει το σημα εντελως,εκτος δικτυου με x διπλα στο σημα της κεραιας,3-4φορες.σε αυτοματο 3g ολα οκ.εχει τυχει σε καποιον αλλο;ξερουμε τι παιζει;

 

Καλησπερα και χρονια πολλα.βονταφον εχεις?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια ,παντα με υγεια.εχω το κινητο εξι μηνες τωρα χωρις προβλημα κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γενικα εκτος απο το εξης:οταν η ρυθμιση δικτυου κινητης τηλεφωνιαςειναι στο αυτοματο με lte εχει τυχει να χανει το σημα εντελως,εκτος δικτυου με x διπλα στο σημα της κεραιας,3-4φορες.σε αυτοματο 3g ολα οκ.εχει τυχει σε καποιον αλλο;ξερουμε τι παιζει;

 

καλη χρονια και σε σενα

αυτο που εχω δει εγω φιλε μου ειναι πολυ χαμιλο σημα οταν ειναι σε lte mode αλλα οταν κανεις κληση η δεχεσαι γυρνα αυτοματα σε 3g και το σημα καμπανα.....

ενα διαστημα που μου εχανε και μενα το σημα απλα εβγαλα την καρτα και αφου την καθαρισα και την εβαλα και δεν εχω ξανα αυτο το θεμα ........ μαλον να ειχε μετακινηθη λιγο η καρτα απο κανα πεσιμο. γλυστραει πολυ και θελει προσοχη αλλα ειναι πανεμορφο χωρισ θηκη.

δεν ξερω αν παιζει ρολο εχω βοντα

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους. Έχω ένα θέμα με τις επαφές του τηλεφώνου. Έχω μόνο όσες είναι στην κάρτα και όλες οι υπόλοιπες στο παλιό τηλέφωνο. Γιατί δεν έχουν μεταφερθεί; Ο ίδιος λογαριασμός Gmail είναι και στα δύο. Υπάρχει κάποια εφαρμογή; γιατί εισαγωγή, εξαγωγή σε sd δεν μπορεί να γίνει.
Link to comment
Share on other sites

vodafone εχω και μαλλον θα δοκιμασω το καθαρισμα της καρτας μιας κ το κινητο δεν εχει πεσει ποτε κατω.Οντως ειναι πανεμορφο χωρις θηκη αλλα για μενα κρινεται απαραιτητη μιας κ δεν θελω ουτε "γρατσουνια".Η καρτα ειναι κανονικη micro sim κ οχι κομμενη.Παντως σε αυτοματο 3g,χωρις δεδομενα ανοιχτα, δεν εχω δει να το κανει μεχρι στιγμης.Παιζει να φταιει η καρτα απο την αποψη οτι δεν εχω ζητησει απο τον παροχο μου υπηρεσιες lte;βεβαια δεν γνωριζω αν αυτο επηρρεαζει την γενικοτερη λειτουργια του τηλεφωνου οσον αφορα τις τηλεφωνικες κλησεις.Υποψιν οτι οταν εμφανιζει το συγκεκριμενο "προβλημα" τα δεδομενα ειναι κλειστα.Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον
Link to comment
Share on other sites

vodafone εχω και μαλλον θα δοκιμασω το καθαρισμα της καρτας μιας κ το κινητο δεν εχει πεσει ποτε κατω.Οντως ειναι πανεμορφο χωρις θηκη αλλα για μενα κρινεται απαραιτητη μιας κ δεν θελω ουτε "γρατσουνια".Η καρτα ειναι κανονικη micro sim κ οχι κομμενη.Παντως σε αυτοματο 3g,χωρις δεδομενα ανοιχτα, δεν εχω δει να το κανει μεχρι στιγμης.Παιζει να φταιει η καρτα απο την αποψη οτι δεν εχω ζητησει απο τον παροχο μου υπηρεσιες lte;βεβαια δεν γνωριζω αν αυτο επηρρεαζει την γενικοτερη λειτουργια του τηλεφωνου οσον αφορα τις τηλεφωνικες κλησεις.Υποψιν οτι οταν εμφανιζει το συγκεκριμενο "προβλημα" τα δεδομενα ειναι κλειστα.Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον

 

Vodafone εχω και γω και τοχω παρατηρησει.με κλειστα δεδομενα καποιες στιγμες το σημα χανεται.ετσι ξαφνικα.θα δοκιμασω και γω να καθαρισω την καρτα.αλλα δε μου το κανει συχνα.ουτε μια φορα την εβδομαδα.εσενα στο κανει συχνα?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

vodafone εχω και μαλλον θα δοκιμασω το καθαρισμα της καρτας μιας κ το κινητο δεν εχει πεσει ποτε κατω.Οντως ειναι πανεμορφο χωρις θηκη αλλα για μενα κρινεται απαραιτητη μιας κ δεν θελω ουτε "γρατσουνια".Η καρτα ειναι κανονικη micro sim κ οχι κομμενη.Παντως σε αυτοματο 3g,χωρις δεδομενα ανοιχτα, δεν εχω δει να το κανει μεχρι στιγμης.Παιζει να φταιει η καρτα απο την αποψη οτι δεν εχω ζητησει απο τον παροχο μου υπηρεσιες lte;βεβαια δεν γνωριζω αν αυτο επηρρεαζει την γενικοτερη λειτουργια του τηλεφωνου οσον αφορα τις τηλεφωνικες κλησεις.Υποψιν οτι οταν εμφανιζει το συγκεκριμενο "προβλημα" τα δεδομενα ειναι κλειστα.Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον

 

και σε μενα εκεινο το προβλημα δεν ειχε σχεση με τα δεδομενα το εκανε αραια και που και οποτε να ναι

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εσυ με ποιο τροπο το εβαλες

 

Ειμαι root και unlock και το εκανα πολυ ευκολα με xposed framework και gravity box.

 

Κανένα λινκ;

εγω το πηρα απο εδω

http://www.ebay.com/itm/130886248056?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

 

Τελικα ποιος ειναι ο ευκολότερος τροπος να κανουμε την taskbar διαφανή? Υπάρχει καποιο tutorial?

 

Οπως ειπα και πιο πανω με xposed framework και gravity box

 

Vodafone εχω και γω και τοχω παρατηρησει.με κλειστα δεδομενα καποιες στιγμες το σημα χανεται.ετσι ξαφνικα.θα δοκιμασω και γω να καθαρισω την καρτα.αλλα δε μου το κανει συχνα.ουτε μια φορα την εβδομαδα.εσενα στο κανει συχνα?

 

Εχω Vodafone και εχω παρατηρησει οτι το κινητο στην αυτοματη εναλλαγη δικτυου εχει θεμα, εγω παιζω χειροκινητα μεταξυ GSM only, WCDMA only και auto GSM/WCDMA.

 

Το 4G ειναι μια μπουρδα , μου ειναι αχρηστο και ειναι να ειχαμε να λεγαμε , καει ποοοοολυ μπαταρια και στο αυτοματο LTE/WCDMA/GSM το κινητο παλευει συνεχεια να βρει που εχει καλο σημα.

 

Τελος βλεπω οτι τα παιδια με Cosmote εχουν πολυ καλυτερη αυτονομια γιατι εγω εχω δει max 2 ωρες και 45 λεπτα οθονη οπως οι περισσοτεροι κατοχοι Vodafone.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root και unlock και το εκανα πολυ ευκολα με xposed framework και gravity box.

Και εγω ετσι το εκανα στην αρχη αλλα με ξενερωσε σε εμενα οταν εκανα μεταβαση απο την βασικη οθωνη στα προγραμματα το statusbar εκανε κατι περιεργα για δευτερολεπτα ειχα τον nova launcher με τον αλλο τροπο ομως η μεταβασεις ειναι τελιες

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root και unlock και το εκανα πολυ ευκολα με xposed framework και gravity box.

Και εγω ετσι το εκανα στην αρχη αλλα με ξενερωσε σε εμενα οταν εκανα μεταβαση απο την βασικη οθωνη στα προγραμματα το statusbar εκανε κατι περιεργα για δευτερολεπτα ειχα τον nova launcher με τον αλλο τροπο ομως η μεταβασεις ειναι τελιες

ποιος ειναι ο αλλος τροπος;

Πρεπει να αλλαξω καποιο system apk;

 

Ξεχασα να πω οτι εβαλα Nova Launcher beta για να την εχω τη διαφανεια.

 

Σταμάτη εσυ το ειπες, εγω δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτα :lol:

 

Chris αν εχεις κουραγια ... :P

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να βαλουν black η transparent statusbar http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2490281 διαβαστε ολο το αρθρο στα τελευτεα replies λεει λαι τους δυο τροπους για το transparent
Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε και τα δυο τελευτεα replies στο ιδιο topic για transparent statusbar εγω τα εγραψα και δουλεβει αψογα και απροβληματιστα

 

 

καλησπέρα,μπορείς να μας πείς τι widget είναι αυτά που χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...