Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παρηγγειλα την παρασκρυη το κινητο. Επειδη ειμαι απο iphone μπορει καποιος να μου στειλει το λινκ για την otterbox? ευχαριστω

 

 

Φιλε μου ενα απλο search στο νημα θα στο εβγαζε. Δεν εκανα τιποτα περισσοτερο για να το βρω.

 

Δες το #2170.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους!

 

Εδω τα παιδια ειμαστε μια παρεα. Ολοι προσπαθουμε να βοηθησουμε και μοιραζομαστε οτι γνωριζουμε και βρισκουμε.

Ομως κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος για τιποτα. Με καλη θεληση προσπαθουμε ολοι ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ γνωριζουμε σχετικα απανταμε. Αν δεν γνωριζει καποιος τι ν' απαντησει. Να λεει οτι θελει;

 

Υπομονη λοιπον και εφοσον το διαβασει καποιος που γνωριζει θ' απαντησει. Με αστοχα σχολια ομως, προδιαθετουμε τον αλλο αρνητικα.

 

Καλησπερα.

Φυσικα και κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να απανταει συνεχεια ακομη και αν γνωριζει!

Απλα οπως ειπες, παρακολουθουσα συχνα-πυκνα το θεμα και ειδα πως ειναι αρκετα "παρεϊστικο" το θεμα οπως ηταν και με τα note στην αρχη.

Γιατι μου φανηκε περιεργο:

 

1. Bumper

Σε μια τετοια συσκευη πιστευα πως το μεγαλυτερο ποσοστο που εχει καποιο ειδος θηκης ειναι bumper.

2. otg

Ειδα πως εγινε αναφορα αρκετες φορες αλλα δεν ηθελα/θελω να πιστεψω πως δεν εχει γινει ακομα η δεν υπαρχει καποια προσπαθεια.

Επισης σε καθε θεμα υπαρχουν 4-5 ατομα που παρακολουθουν τα παντα στο xda, οποτε πιστευα πως θα γνωριζε καποιος αν υπαρχει εξελιξη.

 

Thats all

Ουτε απαντηση με το ζορι περιμενα, ουτε κατι αλλο :)

 

sorry για το offtopic, ειναι το τελευταιο :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω ενεργοποιησει το 4g της vodafone αλλα 4g δεν βλεπω.Ειμαι σε περιοχη καλυψης 4g.Πρεπει να αλλαξω κατι στο κινητο???
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να πάω διακοπές και θα είμαι πολλές ώρες σε πλοίο. Σκέφτομαι να του φορτώσω 1-2 ταινίες. Πιστεύετε ότι θα αντέξει η μπαταρία του ή θα κλατάρει ; Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι αντίστοιχο ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω ενεργοποιησει το 4g της vodafone αλλα 4g δεν βλεπω.Ειμαι σε περιοχη καλυψης 4g.Πρεπει να αλλαξω κατι στο κινητο???

 

 

μμμμ.εδω ειναι τα ωραια.το κινητο ειναι 4g και με κοσμοτε δουλευει μια χαρα(το λενε τα παιδια πουχουν).

ΑΛΛΑ η βονταφον δεν το εχει ακομα υποστηριξει και δεν εχει βγει update.με επικοινωνια πουχανε καποια παιδια με βονταφον λεει οτι θαααα βγαλει update.το ποτε αγνωστο

Και γω βονταφον εχω :(

 

 

 

 

Πρόκειται να πάω διακοπές και θα είμαι πολλές ώρες σε πλοίο. Σκέφτομαι να του φορτώσω 1-2 ταινίες. Πιστεύετε ότι θα αντέξει η μπαταρία του ή θα κλατάρει ; Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι αντίστοιχο ;

 

Θα σου πω τι εχω δοκιμασει.

Εχω ανοικτο το wifi και πλοηγηση(και λιγο youtube) συνεχως με 4 ωρες οθονη και τοτε χρειαστηκε φορτιστη.

Αν σε καλυπτει η απαντηση μου...

Πιστευω (γνωμη μου) θα σε φτασει για 2 90' ταινιες.παραπανω οχι

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλω σε eco mode ;

 

Πιστευω θα εξοικονομησει μπαταρια.και οι ταινιες θα παιζουν μια χαρα

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειδα οτι πριν αναφερατε για τα σκρουτζομαγαζα,την παραεισαγωγη κλπ. εγω το αγορασα απο galaxy store και μου παν οτι ειναι εισαγωγη απο γερμανια ομως μεσα το βιβλιαρακι οδηγιων ειναι στα γαλλικα (?) κι επισης συμφωνα με το imei (επειδη διαβασα οτι πρεπει να κοιταξεις το 7ο και 8ο ψηφιο για να δεις απο που ειναι τα οποια σε μενα ειναι "05") δε μου βγαζει οτι ειναι απο γερμανια αλλα απο καποιες αλλες χωρες. κανω κατι λαθος η .. τι γινεται? και κατι αλλο, στην εγγυηση γραφει οτι το πηρα σε μαυρο ενω ειναι ασπρο, δεν ξερω αν εχει καποια σχεση..
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειδα οτι πριν αναφερατε για τα σκρουτζομαγαζα,την παραεισαγωγη κλπ. εγω το αγορασα απο galaxy store και μου παν οτι ειναι εισαγωγη απο γερμανια ομως μεσα το βιβλιαρακι οδηγιων ειναι στα γαλλικα (?) κι επισης συμφωνα με το imei (επειδη διαβασα οτι πρεπει να κοιταξεις το 7ο και 8ο ψηφιο για να δεις απο που ειναι τα οποια σε μενα ειναι "05") δε μου βγαζει οτι ειναι απο γερμανια αλλα απο καποιες αλλες χωρες. κανω κατι λαθος η .. τι γινεται? και κατι αλλο, στην εγγυηση γραφει οτι το πηρα σε μαυρο ενω ειναι ασπρο, δεν ξερω αν εχει καποια σχεση..

 

Τι χωρα προορισμου λεει στο λινκ που τοποθεετεις το ΙΜΕΙ σου; Γιατι εμενα απο Kaisershop μου ειπαν "Γερμανια ή Ολλανδία , συνηθως LG Ολλανδια" και ηταν οντως Ολλανδικο με ολλανδικο εγχειριδιο χρησης.Εαν ειναι Γαλλικο εσενα (FRA) τοτε εισαι οκ απο θεμα εγγυησης (εισαι ευρωπη). Αλλα αμα ειναι τιποτα παραξενα, τοτε προκειται περι απατης...

Link to comment
Share on other sites

Τι χωρα προορισμου λεει στο λινκ που τοποθεετεις το ΙΜΕΙ σου; Γιατι εμενα απο Kaisershop μου ειπαν "Γερμανια ή Ολλανδία , συνηθως LG Ολλανδια" και ηταν οντως Ολλανδικο με ολλανδικο εγχειριδιο χρησης.Εαν ειναι Γαλλικο εσενα (FRA) τοτε εισαι οκ απο θεμα εγγυησης (εισαι ευρωπη). Αλλα αμα ειναι τιποτα παραξενα, τοτε προκειται περι απατης...

δε βρισκω που λεει χωρα προορισμου.. σε ποιο site ειχες μπει εσυ?

Link to comment
Share on other sites

δε βρισκω που λεει χωρα προορισμου.. σε ποιο site ειχες μπει εσυ?

 

http://sndeep.info/en εδω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Made for: FRA αρα ειμαι ενταξει πιστευω. σε ευχαριστω πολυ φιλε :)

 

Ναι αυτο σημαινει οτι ειναι γαλλικο. Ή δε ξερουν απο που εισαγουν ή μας δουλευουν ψιλό γαζι απο μερικα μαγαζιά...Εμενα παντως ηταν ξηγημενοι. Τι να πεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο σημαινει οτι ειναι γαλλικο. Ή δε ξερουν απο που εισαγουν ή μας δουλευουν ψιλό γαζι απο μερικα μαγαζιά...Εμενα παντως ηταν ξηγημενοι. Τι να πεις!

ελα ντε..επρεπε να το παρω απο birdphone που οπως λενε ειναι καταστημα-εγγυηση αλλα ειπα να διαλεξω το πιο φθηνο.. τελως παντων ελπιζω να μην παρουσιασει κανενα ελαττωμα γιατι δεν το χω ανοιξει ακομα

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε..επρεπε να το παρω απο birdphone που οπως λενε ειναι καταστημα-εγγυηση αλλα ειπα να διαλεξω το πιο φθηνο.. τελως παντων ελπιζω να μην παρουσιασει κανενα ελαττωμα γιατι δεν το χω ανοιξει ακομα

 

Καλοριζικο φιλε μου, δε νομιζω να εχεις προβλημα εφοσον εισαι ευρωπαικος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν από 2 μήνες περίπου έλαβα από Hong Kong το κινητό το οποίο με το IMEI τσέκαρα ότι είναι κατασκευασμένο στην Κορέα. Ενώ πήγαιναν όλα καλά χωρίς κανένα πρόβλημα, ξαφνικά χτες δε μπορεί να συνδεθεί με το δίκτυο (έχω Vodafone). Εν τω μεταξύ με χειροκίνητη επιλογή βρίσκω το δίκτυο αλλά δε συνδέεται με τίποτα. Δοκίμασα επίσης και την κάρτα μου σε ένα άλλο κινητό και παίζει μια χαρά.

Γνωρίζει κάποιος κάτι επί του θέματος?

Ευχαριστώ θερμά.

Link to comment
Share on other sites

με το farmaroot παλι. επανω αριστερα που γραφει install superuser το πατας και εχει 3 επιλογες. Η τριτη λεει unroot. Την πατας και μετα πατας Aragon ή Gandalf. με οποιο εκανες το root. (Εμενα δουλεψε μονο το Gandalf).
Link to comment
Share on other sites

με το farmaroot παλι. επανω αριστερα που γραφει install superuser το πατας και εχει 3 επιλογες. Η τριτη λεει unroot. Την πατας και μετα πατας Aragon ή Gandalf. με οποιο εκανες το root. (Εμενα δουλεψε μονο το Gandalf).

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την γρήγορη απάντηση. Είναι η μόνη συσκευή που δεν έχω κάνει άμεσα root ενώ την έχω στα χέρια μου αρκετές μέρες. Ήρθε η ώρα όμως να ασχοληθώ λιγάκι για κάποιες εφαρμογές. Εσείς ποιες εφαρμογές προτείνετε ύστερα από το root. Επίσης έχει ασχοληθεί κανείς με custom recovery και κάποια custom rom που να αξίζει τον κόπο σε σχέση με την μαμά;

Link to comment
Share on other sites

αν και μπαινουμε στο χωραφι των εφαρμογων, ενδεικτικα: titanium, greenify, adaway και καποιον file explorer που απαιτει/αξιοποιει root permissions οπως ο solid explorer

 

νομιζω οι περισσοτεροι εχουν αρκεστει στο root και δεν εχουν παει σε custom καταστασεις και μοντες

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως. Η ρομ ειναι πολυ καλογραμμενη και πραγματικα δεν σου κανει διαθεση να ψαχνεσαι.

Εναλλακτικα στα προγραμματα να προτεινω και το system tuner. Ειναι εξαιρετικο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω hibernate το google maps και δεν μπορω!! Ενω στην ταμπλετα το εκανα αμεσως, εδω δεν μπορω. Κανω κλικ στον μεγενθ.φακο με γυρναει στις εφαρμογες να επιλεξω ποια θελω αλλα αφου την επιλεξω δεν εχει που να πατησω για να την κανω hibernate.

 

Μιλαω για το greenify παντα. Ξερει καποιος να βοηθησει. Γαμ......, στην ταμπλετα σ' ενα λεπτο το εκανα! Εδω δεν μπορω να καταλαβω πως στο καλο γινεται!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...