Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έτσι ξέρω, αλλά...

Μήπως τελικά έχει αλλάξει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ έτσι ξέρω, αλλά...

Μήπως τελικά έχει αλλάξει?

μπες στο λινκ που έγραψα παραπάνω και δες τι γραφει :

Καλως Ορίσατε στην Procordia

 

H Procordia είναι μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες επισκευής κινητών τηλεφώνων στη χώρα μας.

 

Από το 1997 προσφέρει ανταγωνιστικές υπηρεσίες υψηλού επιπέδου έχοντας πάντα κατά νου την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση του πελάτη.

Η άριστη υλικοτεχνική υποδομή και η υψηλή τεχνική κατάρτιση του ανθρώπινου δυναμικού της εταιρείας αποτελούν στρατηγικές επιλογές ενώ στόχος της εταιρείας είναι η επέκταση της και σε άλλες κατηγορίες φορητών ηλεκτρονικών συσκευών.

 

Σήμερα η Procordia είναι ο κύριος εξουσιοδοτημένος service dealer για τα κινητά τηλέφωνα της LG και της ZTE αλλά παρέχει τις υπηρεσίες του και σε άλλους κατασκευαστές κινητής τηλεφωνίας όπως η Apple.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πάρα πολύ να αποκτήσω το G μιας και το φέραν σε λευκό αλλά κολλάω στο θέμα κάμερας.

Είναι τόσο χάλια όπως λένε?Γνωρίζω ότι έχει sony lens στα σωθικά του αλλά και πάλι...

Οι πιο πάνω φωτός που τσέκαρα δεν με ενθουσίασαν...:(

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πάρα πολύ να αποκτήσω το G μιας και το φέραν σε λευκό αλλά κολλάω στο θέμα κάμερας.

Είναι τόσο χάλια όπως λένε?Γνωρίζω ότι έχει sony lens στα σωθικά του αλλά και πάλι...

Οι πιο πάνω φωτός που τσέκαρα δεν με ενθουσίασαν...:(

 

φίλε δεν το έχω ακόμα το g αλλά λέτε συνέχια για την κάμερα...είσαι επαγγελματίας φωτογράφος και θες να έχει τέλια κάμερα ? οκ δεν λέω καλό είναι να έχει μια αξιοπρεπή κάμερα ...αλλά ντάξι μην χαλιέστε αν η κάμερα λέει 13 μπ και μιάζει με 8μπ ....δεν θα το καταλάβει κανείς ...είναι πολύ μικρές διαφορές!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πάρα πολύ να αποκτήσω το G μιας και το φέραν σε λευκό αλλά κολλάω στο θέμα κάμερας.

Είναι τόσο χάλια όπως λένε?Γνωρίζω ότι έχει sony lens στα σωθικά του αλλά και πάλι...

Οι πιο πάνω φωτός που τσέκαρα δεν με ενθουσίασαν...:(

 

μια χαρα ειναι...εχουν ανεβει και φωτος πο το επιβεβαιωνουν, στο auto focus πασχει καπως και χρειαζεται σταθεροτητ...την ημερα ειναι αξιοπρεπεστατες και το led του για μενα ειναι αρκετα ισχυρο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πάρα πολύ να αποκτήσω το G μιας και το φέραν σε λευκό αλλά κολλάω στο θέμα κάμερας.

Είναι τόσο χάλια όπως λένε?Γνωρίζω ότι έχει sony lens στα σωθικά του αλλά και πάλι...

Οι πιο πάνω φωτός που τσέκαρα δεν με ενθουσίασαν...:(

Φιλε μου, τοσες φωτογραφιες εχουν ανεβει. Το συμπερασμα εινι οτι η καμερα ειναι μια χαρα. Οχι κατι εξαιρετικο, ουτε και χαλια. Ειναι μια χαρα. Αν θελεις κατι πιο εξειδικευμενο στην καμερα, πας σε νοκια, σε αιφον και σε ακριβα σαμσουγκ.

 

Γιαννη εγώ προσωπικά είμαι καλημενος με τις απαντήσεις που έχουν δώσει, τόσο σε μένα όσο και στα αλλά παιδιά. Το λένε ξεκάθαρα ότι εφόσον πρόκειται για μοντέλο που εισάγεται από την εδώ αντιπροσωπία δεν υπάρχει πρόβλημα. Τώρα για ένα άσχετο τηλέφωνο που εχει κυκλοφορησει στην Κορεα ..... είναι κουμπωμενοι και λογικό

Ναι, συμφωνω Χρηστο. Το ειπα και εγω πιο πανω.

Επισης, αν μπορεις , δες ενα pm που σου εστειλα χθες..:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές που έχω στο κινητό (google contacts) με τις αντίστοιχες του facebook έτσι ώστε να μου φέρνει τις εικόνες τους όταν μου τηλεφωνούν, στοιχεια όπως email κτλ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=55095 πως γίνετε να το πουλάει από Ελληνική αντιπροσωπεία και να το έχει 361 ?
Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=55095 πως γίνετε να το πουλάει από Ελληνική αντιπροσωπεία και να το έχει 361 ?

 

Μαγκια του,

Παντως το μαγαζι ειναι αξιοπιστο, απο τη δικη μου εμπειρια κρινοντας (με αλλα προιοντα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να συνεχίσει να την έχει την προσφορά μέχρι τέλος αυγούστου .....να το πάρω να υσιχάσω
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/121083545238?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

2 θηκες.μαυρη και ασπρη.ταιριαζουν πολυ καλα στο κινητο και σε καθε οπη του κινητου οπη και στη θηκη.το αναφερω,γιατι εχω καει απο θηκες που καθομουν και ανοιγα τρυπες για να μπορω να πατω το power button.Πολυ ποιοτικες!

Γραφει και δωρο screen protector αλλα εμενα δε μουρθε...

Νεβερ μαιντ...

 

Edit:το μπερδεψα με αλλη θηκη που κοιταγα...εκεινη εχει δωρο screen protector

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μαγκια του,

Παντως το μαγαζι ειναι αξιοπιστο, απο τη δικη μου εμπειρια κρινοντας (με αλλα προιοντα).

 

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=55095 πως γίνετε να το πουλάει από Ελληνική αντιπροσωπεία και να το έχει 361 ?

 

Ενημερωτικά σήμερα το πρωί παρέλαβα απο εκεί και επειδή μένω επαρχία μου κόστισε 371,69 μαζί με courier και πληρωμή με πιστωτική.

Το τηλ είναι όντως Ελληνικό.Μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Α μιας και το έχω τώρα στην πρώτη του φόρτιση τα δικά σας ζεσταίνονται και αυτά κατα την διάρκειά της ? γιατί το δικό μου φαίνεται αρκετά ζεστό ενώ στο δωμάτιο που βρίσκομαι έχει κλιματισμό.

Edited by cybervibe
Link to comment
Share on other sites

To θεμα μου εχει εξελιξεις οποτε σας ενημερωνω για να γνωριζετε γενικα: το επισημο service της LG ειναι η Procordia, oποτε κι εγω εκανα λαθος. Με την τρισαθλια Arvato συνεργαζονται υπο περιπτωσεις, κυριως τα καταστηματα στελνουν εκει (γιατι αραγε).

Μετα απο δυο μηνυματα, ενα στο καταστημα κι ενα στην Arvato, στα οποια υπαρχουν οι αναφορες για εξωδικα και καταγγελιες κατα πασα κατευθυνση, εγινε το εξης μαγικο: η Arvato δεν εκανε οτι γουσταρε και με παρεπεμψε φυσικα στο καταστημα και στην LG την ιδια ωστε να ζητησω την αντικατασταση μεσω DOA και οχι επισκευη. Το καταστημα, ολως περιεργως, δεν εστειλε τελικα τη συσκευη, μετα το email μου κι εφοσον δηλωνα δυσαρεστημενος με την Arvato, και μου εγκρινουν την αντικατασταση.

Συμπερασμα, ο εκφοβισμος φαινεται να επιασε. Επισης δεν αμφιβαλλω οτι εκει στην LG εχει γινει θεμα πλεον η υποθεση με τις εγγυησεις και τα emails απο διαφορους πελατες τους. Εν τελει, αν δεν τρεξεις, δε φωναξεις και δεν απειλησεις τοτε καθενας του κανει το δικο του, χωρις καμια απολυτως συνεννοηση μεταξυ τους.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

To θεμα μου εχει εξελιξεις οποτε σαε ενημερωνω για να γνωριζετε γενικα: το επισημο service της LG ειναι η Procordia, oποτε κι εγω εκανα λαθος. Με την τρισαθλια Arvato συνεργαζονται υπο περιπτωσεις, κυριως τα καταστηματα στελνουν εκει (γιατι αραγε).

Μετα απο δυο μηνυματα, ενα στο καταστημα κι ενα στην Arvato, στα οποια υπαρχουν οι αναφορες για εξωδικα και καταγγελιες κατα πασας κατευθυνσης, εγινε το εξης μαγικο: η Arvato δεν εκανε οτι γουσταρε και μου παρεπεμψε φυσικα στο καταστημα και στην LG την ιδια ωστε να ζητησω την αντικατασταση μεσω DOA και οχι επισκευη. Το καταστημα, ολως περιεργως, δεν εστειλε τελικα τη συσκευη, μετα το email μου κι εφοσον δηλωνα δυσαρεστημενος με την Arvato, και μου εγκρινουν την αντικατασταση.

Συμπερασμα, ο εκφοβισμος φαινεται να επιασε. Επισης δεν αμφιβαλλω οτι εκει στην LG εχει γινει θεμα πλεον η υποθεση με τις εγγυησεις και τα emails απο διαφορους πελατες τους. Εν τελει, αν δεν τρεξεις, δε φωναξεις και δεν απειλησεις τοτε καθενας του κανει το δικο του, χωρις καμια απολυτως συνεννοηση μεταξυ τους.

 

Σε ευχαριστουμε παρα πολυ για την ενημερωση.νασαι καλα για το feedback.

Οσον αφορα την παραγραφο για το συμπερασμα σου:

Ρητορικο ερωτημα (δικο μου) :γιατι να πρεπει σχεδον σε καθε δουλεια να μην υπαρχει καμια συνεννοηση????

 

Ελπιζω,η lg να αλλαξει γραμμη πλευσης και ναχει ενημερωθει,τουλαχιστον,για τη δυσαρεσκεια περι "μη εγγυησης" ....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο και κατεβασα μια εφαρμογη για να παρακολουθω την θερμοκρασια.σε χρηση η θερμοκρασια εχει φτασει και τους 40C .παντως γενικα ανεβαζει υψηλες θερμοκρασιες με συνεπεια να μην σε αφηνει να ανεβασεις την φωτεινοτητα της οθονης και ειναι λογικο αυτο.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

To θεμα μου εχει εξελιξεις οποτε σαε ενημερωνω για να γνωριζετε γενικα: το επισημο service της LG ειναι η Procordia, oποτε κι εγω εκανα λαθος. Με την τρισαθλια Arvato συνεργαζονται υπο περιπτωσεις, κυριως τα καταστηματα στελνουν εκει (γιατι αραγε).

Μετα απο δυο μηνυματα, ενα στο καταστημα κι ενα στην Arvato, στα οποια υπαρχουν οι αναφορες για εξωδικα και καταγγελιες κατα πασας κατευθυνσης, εγινε το εξης μαγικο: η Arvato δεν εκανε οτι γουσταρε και μου παρεπεμψε φυσικα στο καταστημα και στην LG την ιδια ωστε να ζητησω την αντικατασταση μεσω DOA και οχι επισκευη. Το καταστημα, ολως περιεργως, δεν εστειλε τελικα τη συσκευη, μετα το email μου κι εφοσον δηλωνα δυσαρεστημενος με την Arvato, και μου εγκρινουν την αντικατασταση.

Συμπερασμα, ο εκφοβισμος φαινεται να επιασε. Επισης δεν αμφιβαλλω οτι εκει στην LG εχει γινει θεμα πλεον η υποθεση με τις εγγυησεις και τα emails απο διαφορους πελατες τους. Εν τελει, αν δεν τρεξεις, δε φωναξεις και δεν απειλησεις τοτε καθενας του κανει το δικο του, χωρις καμια απολυτως συνεννοηση μεταξυ τους.

 

 

 

 

Σιγουρα δεν θα έχει περάσει απαρατήρητο ξαφνικά τόσα ερωτήματά σχετικά με την εγγύηση. Απ' ότι καταλαβαίνω ελειξε καλά και το δικό σου θέμα.

Πάντως αν σκεφτεσε πραγματικά να το διώξεις το κινητό μετά από όλα αυτά και εφόσον φυσικά είναι σωστό, εγώ δειλωνω ενφιαφερον.

 

Περισσότερα όμως με π.μ.

 

 

 

και εμενα το ιδιο και κατεβασα μια εφαρμογη για να παρακολουθω την θερμοκρασια.σε χρηση η θερμοκρασια εχει φτασει και τους 40C .παντως γενικα ανεβαζει υψηλες θερμοκρασιες με συνεπεια να μην σε αφηνει να ανεβασεις την φωτεινοτητα της οθονης και ειναι λογικο αυτο.

 

Προσωπικά δεν έχω πσρατηρησει κάτι ανυσηχητικο. Ισα-ισα είναι σε καλυτερη μοίρα από αλλά παρομοια. Οχι οτι δεν ζεστενεται βεβαια.

Εγω να σκεφτεις εχω βγαλει και τον "κοφτη".

Μήπως φορτιζεις και δουλεύεις ταυτόχρονα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

οχι το φορτιζω χωρις να το χρισημοποιω στην φορτιση δεν ανεβαζει και πολυ θερμοκρασια για την χρηση λεω εκει ειναι το προβλημα
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

οχι το φορτιζω χωρις να το χρισημοποιω στην φορτιση δεν ανεβαζει και πολυ θερμοκρασια για την χρηση λεω εκει ειναι το προβλημα

Με ποιά εφαρμογή βλέπεις θερμοκρασία? είναι της cpu ή της μπαταρίας?

Επίσης, όταν έξω έχει 35 βαθμούς, λογικό να έχει 40 το κινητό. Φαντάζεσαι να είχε 34? :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το battery info πεσ μου αν θελεις και για τον κοφτη πως γινεται Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το battery info πεσ μου αν θελεις και για τον κοφτη πως γινεται

Τhx.

Άρα, μετράει θερμοκρασία μπαταρίας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι για την μπαταρια. για την θερμοκρασια του κινητου δεν βρηκα κατι αναλογο σε εφαρμογη
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παντως η εφαρμογη που με εσωσε με το θεμα της μπαταριας ειναι η Snapdragon™ BatteryGuru και η εφαρμογη memory booster που ελευθερωνει ran αυτοματα.ειδα μεγαλη διαφορα και με τις δυο
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορούμε να ανεβασουμε φώτο από το άλμπουμ στο Facebook η άκυρο από ότι είδα;

 

Φυσικα. Πατας το συμβολο του διαμοιρασμου πανω σεξια και στελνεις τη φωτο οπου θελεις

 

 

 

 

 

ναι για την μπαταρια. για την θερμοκρασια του κινητου δεν βρηκα κατι αναλογο σε εφαρμογη
ουτε εγω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...