Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Επειδή κι εγώ το γλυκοκοιτάζω για την γυναίκα μου (τέτοια οθόνη δεν ξεχνιέται εύκολα :lol: ) ήθελα να ρωτήσω για το θέμα της μπαταρίας πιο πολύ. Πρέπει να γίνει root δηλαδή για να μην πέφτει αρκετά όταν είναι σε αναμονή? Η συσκευή πως είναι γενικά, έχει κάποιο θέμα? Θα προσπαθήσω να διαβάσω μόλις βρω λίγο χρόνο, μην με αποπάρετε προκαταβολικά :p:p!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο είναι κορυφαία επιλογή,τόσο απλά.

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζεται με το root,εμένα έχανε κάπου στο 13-14% στις 7 ώρες περίπου σε κατάσταση πλήρους αναμονής χωρίς σκάλισμα,λόγω ύπνου:pφυσιολογικό?όχι βεβαία.

Θα δω από σήμερα κι έπειτα τι χρόνους θα μου δώσει,κι ελπίζω να έφταιγε το root.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με βγάζει όλη μέρα απο τις 8 το πρωί , το βράδυ στις 11.30 είναι περίπου στο 15% .

Άνοιγμα κλείσιμο πολύ συχνά για να χαζεψω κάτι που θα θέλω.

Πλοήγηση στο intenet , λίγο κάνα παιχνιδι το μεσημέρι, καμια αλλη εφαρμογή που χρησιμοποιώ που και που, μηνύματα και γύρω στην 2 ώρες τηλεφωνημάτων.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος απο την συσκευή.

Σε σχέση με το S3 που έχω δουλέψει πριν νομίζω οτι το G είναι λίγο καλύτερο στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Επειδή κι εγώ το γλυκοκοιτάζω για την γυναίκα μου (τέτοια οθόνη δεν ξεχνιέται εύκολα :lol: ) ήθελα να ρωτήσω για το θέμα της μπαταρίας πιο πολύ. Πρέπει να γίνει root δηλαδή για να μην πέφτει αρκετά όταν είναι σε αναμονή? Η συσκευή πως είναι γενικά, έχει κάποιο θέμα? Θα προσπαθήσω να διαβάσω μόλις βρω λίγο χρόνο, μην με αποπάρετε προκαταβολικά :p:p!!!

 

Όχι,όταν το ρουταρε ο Ταξιδιώτης άρχισε να έχει θέμα με την μπαταρία.Με στοκ κατάσταση πλησιάζει αρκετά τους χρόνους του s3.

Η συσκευή έχει ένα και μοναδικό μείον,την κάμερα,οπουδήποτε αλλού σκοτώνει.

Βέβαια φωτογραφίες κοντινές σε πρόσωπα κλπ είναι μια χαρά,στα μακρινά έχει το πρόβλημα.

Γενικώς παρατήρησα ότι δεν προσαρμόζεται σωστά στο φως του ήλιου.

Το βίντεο από την άλλη είναι άριστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ζουν στον κόσμο των πουλιών

 

Ωραία απάντηση έδωσαν....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι γαλλικό. Όποτε περιμένω την LG Γαλλίας πότε θα δώσει την αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι γαλλικό. Όποτε περιμένω την LG Γαλλίας πότε θα δώσει την αναβάθμιση;

 

Αν θέλεις να την πάρεις μεσω OTA ναι...Αλλά αν βγει σε οποιαδήποτε χώρα μπορείς να την βάλεις με αλλους τρόπους..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει οποιαδήποτε αναβάθμιση, απλά επικοινώνησα με την lg international μήπως μου έλεγαν αν υπάρχει κάποιο πλάνο
Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλετε τόσο πολύ την 4.2.2, βάλτε custom rom και τελείωσε η υπόθεση. Τουλάχιστον εγώ το ίδιο έκανα με το 4Χ μου.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει τόσο καλά τώρα που ποσώς με ενδιαφέρει η επικείμενη αναβάθμιση.

Τώρα αν στο μέλλον βγει κάποια συγκλονιστική αναβάθμιση τότε το συζητάμε ,αλλά και πάλι στο σημείο που είναι τώρα το android,δύσκολα θα δούμε ξανά κάτι ριζοσπαστικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακάλυψα κάτι που είχε ρωτήσει κι ένας εδώ κάποτε.

Σε οποιασδήποτε εφαρμογή λοιπόν και αν βρίσκεστε και χωρίς να έχεις πρόσβαση στην μπάρα πάνω,αν πατήσεις ταυτόχρονα τα πλήκτρα του ήχου(δηλαδή την αύξηση και την μείωση συγχρόνως για 1"),ανοίγει το quick memo κι έτσι μπορείς να πάρεις πλέον σημειώσεις παντού χωρίς να χρειάζεται να βγάλεις screenshot.

Δέχομαι τις ευχαριστίες σας.:-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακάλυψα κάτι που είχε ρωτήσει κι ένας εδώ κάποτε.

Σε οποιασδήποτε εφαρμογή λοιπόν και αν βρίσκεστε και χωρίς να έχεις πρόσβαση στην μπάρα πάνω,αν πατήσεις ταυτόχρονα τα πλήκτρα του ήχου(δηλαδή την αύξηση και την μείωση συγχρόνως για 1"),ανοίγει το quick memo κι έτσι μπορείς να πάρεις πλέον σημειώσεις παντού χωρίς να χρειάζεται να βγάλεις screenshot.

Δέχομαι τις ευχαριστίες σας.:-)

 

Πολύ καλό! Αλλά παραδεξου ότι κάπου το είδες :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Αλλά παραδεξου ότι κάπου το είδες :)

 

Το διάβασα στο εγχειρίδιο χρήσης... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα mhl καλώδιο από hong kong, το ταχυδρομησαν την Παρασκευή με απλό ταχυδρομείο και σήμερα ήταν σπίτι μου !!!

Το καλώδιο παίζει τέλεια. Το μόνο κακό είναι ότι ταυτόχρονα με το hdmi πρέπει να έχεις και τον φορτιστή συνδεμένο πάνω στο mhl καλώδιο για να λειτουργήσει.

Έτσι λειτουργεί το τηλέφωνο, δεν είναι πρόβλημα του καλωδίου

Link to comment
Share on other sites

αυτο που γινεται με την πτωση της τιμης σε μια απ τις πιο ποιοτηκες κ απροβληματιστες συσκευες της αγορας ειναι απ τ αγραφα.Ανα 2 μερες πεφτει κ ενα 10ευρω πλεον.

 

Εδω κ πολυ καιρο ειμαι σε αναζητηση high end συσκευης κ το g τωρα που ειναι κ σε τετοια τιμη καλυπτει τα παντα που θελω.To μονο που με προβληματιζει,η μπαταρια του που ειναι ενσωματομενη κ ειναι αδυνατη η προσβαση σ αυτη.

 

Επειδη εχω σκοπο να το λιωσω κ να το κρατησω για 2-3 χρονια τουλαχιστον,ποιες οι πιθανοτητες να εχουμε θεματα στον συγκεκριμενο τομεα(της μπαταριας) μακροχρονια???

Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασατε τα νεα?

Μολις απεκτησε "σοβαρο" (ενδοεταιρικο) ανταγωνιστη το G σας....

Το optimus F5 που ειναι και πιο ακριβο :lol:

 

30 ευρώ ακριβότερο και πολύ κατώτερο σε χαρακτηριστικά. Μόνο όποιος είναι άσχετος θα το αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασατε τα νεα?

Μολις απεκτησε "σοβαρο" (ενδοεταιρικο) ανταγωνιστη το G σας....

Το optimus F5 που ειναι και πιο ακριβο :lol:

 

 

Τον ανταγωνισμο που τον ειδες, δεν ξερω! Συμφωνα με αυτα

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4941&idPhone2=5316

 

Μονο για ανταγωνιστη δεν το λεω! Απλα ειναι καινουργιο μοντελο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τον ανταγωνισμο που τον ειδες, δεν ξερω! Συμφωνα με αυτα

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4941&idPhone2=5316

 

Μονο για ανταγωνιστη δεν το λεω! Απλα ειναι καινουργιο μοντελο.

 

Προφανώς αστειεύτηκε.

Link to comment
Share on other sites

30 ευρώ ακριβότερο και πολύ κατώτερο σε χαρακτηριστικά. Μόνο όποιος είναι άσχετος θα το αγοράσει.

 

Ναι αλλά σε τιμές Γερμανού το G αντίστοιχα δεν έχει όσο στα σκρουτζομάγαζα αλλά ένα 600άρι χαλαρά.

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=63395&selectedCategoryId=93

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εσυ με ποιον εισαι τωρα?

Με τον καταναλωτη ή την καθε αλυσιδα που αισχροκερδεί ???

Τι εχουν τα σκρουτζομαγαζα? τουλαχιστον τα σοβαρα, δεν μπορω να εχω γνωμη για ολα!

 

Τίποτα δεν έχω κι εγώ από εκεί παίρνω τα κινητά μου, απλά συγκρίνω τις τιμές στο πλαίσιο του Γερμανού απλά, γιατί κάποιος με επιδότηση που θα πάει στον Γερμανό ή θα δώσει 300 ευρώ ή 600 για το G . Καταλαβαίνεις τι εννοώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο, μετά την πολύ ωραία συμβίωση με το optimus one προ 3 ετών και την μετέπειτα απογοήτευση του Galaxy S, επιστρέφω στην LG που πιστεύω κάνει τις καλύτερες υλοποιήσεις στο ρομποτάκι...Δε μιλάει κανείς για το 4G, έχει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάει κανείς για το 4G, έχει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία;

 

Είναι πολύ πιο γρήγορο από το 3g αλλά είναι ρουφήχτρα και ανεβάζει και θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο λαλακας που σε 2 εβδομάδες που έχω τη συσκευή έπεσε 40κάτι ευρώ. Δεν περίμενα να πέσει τόσο και δεν ξέρουμε που θα σταματήσει.

Τουλάχιστον το έχω καταευχαριστηθει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...