Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω τα εξης προβληματα:1) οταν με προειδοποιει για χαμηλη μπαταρια,μετα απο 1-2 λεπτα μου λεει εξαιρετικα χαμηλη μπαταρια και σβηνει αμεσως απο μονο του και 2) παω να μπω στο ιντερνετ και μου βγαζει συνεχια το εξης: Προειδοποιηση ασφαλειας. υπαρχουν προβληματα με το πιστοποιητικο ασφαλειας αυτης της τοποθεσιας; και εχει τις εξης επιλογες:πισω, προβολη πιστοποιητικου και συνεχεια.αν πατησω συνεχεια μπορει να μου ανοιξει την σελιδα,αλλα μου βγαζει συνεχως το παραπανω μηνυμα;τι μπορει να ειναι αυτο;μπορει καποιος να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να με προβληματιζει για την αγορά του?

 

Το μονο που πρεπει να σε προβληματιζει ειναι να το βρεις σε καλη τιμη καθως πλεον ειναι στην αγορα αρκετους μηνες. Απο μπαταρια εχω εβλεπα μεχρι και 9+ ωρες screen time με 30% φωτεινοτητα. Κατι ακομα (αν και ειναι σχετικο) ειναι πως η οθονη δεν ειναι Full HD αλλα σε αυτες τις ιντσες δεν ειναι deal breaker.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τα εξης προβληματα:1) οταν με προειδοποιει για χαμηλη μπαταρια,μετα απο 1-2 λεπτα μου λεει εξαιρετικα χαμηλη μπαταρια και σβηνει αμεσως απο μονο του και 2) παω να μπω στο ιντερνετ και μου βγαζει συνεχια το εξης: Προειδοποιηση ασφαλειας. υπαρχουν προβληματα με το πιστοποιητικο ασφαλειας αυτης της τοποθεσιας; και εχει τις εξης επιλογες:πισω, προβολη πιστοποιητικου και συνεχεια.αν πατησω συνεχεια μπορει να μου ανοιξει την σελιδα,αλλα μου βγαζει συνεχως το παραπανω μηνυμα;τι μπορει να ειναι αυτο;μπορει καποιος να βοηθησει;

 

Για το πρώτο θέμα σου δεν ξέρω τι φταίει...μου κάνει εντύπωση αυτό..κατέβασε κάποια εφαρμογή που να σου λέει διάφορα στοιχεία για τη μπαταρία μήπως βρεις άκρη.

Για το πιστοποιητικό ασφαλείας είναι κάποια site που το χρειάζονται όπως πχ για τις σελίδες του αριστοτελείου...εσένα στο βγάζει σε όλα;

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο θέμα σου δεν ξέρω τι φταίει...μου κάνει εντύπωση αυτό..κατέβασε κάποια εφαρμογή που να σου λέει διάφορα στοιχεία για τη μπαταρία μήπως βρεις άκρη.

Για το πιστοποιητικό ασφαλείας είναι κάποια site που το χρειάζονται όπως πχ για τις σελίδες του αριστοτελείου...εσένα στο βγάζει σε όλα;

 

Μαλλον δεν μου το βγαζει σε ολες, αλλα και οταν παταω συνεχεια μου ανοιγει η επομενη σελιδα, ομως μου ξαναβγαζει την ιδια ειδοποιηση. Και οταν μπαινω στο play store και μου λεει δεν υπαρχει συνδεση, ενω εχω καλο σημα wifi....

Edited by scopa
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν μου το βγαζει σε ολες, αλλα και οταν παταω συνεχεια μου ανοιγει η επομενη σελιδα, ομως μου ξαναβγαζει την ιδια ειδοποιηση. Και οταν μπαινω στο play store και μου λεει δεν υπαρχει συνδεση, ενω εχω καλο σημα wifi....

 

Δεν ξέρω τι να σου πω...κάνε ένα backup και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...εκτός και αν έχει να σε συμβουλέψει κάτι καλύτερο κάποιος πιο έμπειρος...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που πρεπει να σε προβληματιζει ειναι να το βρεις σε καλη τιμη καθως πλεον ειναι στην αγορα αρκετους μηνες. Απο μπαταρια εχω εβλεπα μεχρι και 9+ ωρες screen time με 30% φωτεινοτητα. Κατι ακομα (αν και ειναι σχετικο) ειναι πως η οθονη δεν ειναι Full HD αλλα σε αυτες τις ιντσες δεν ειναι deal breaker.

 

Το βρίσκω 455€ απο skrutz το Ν8010! Καλή τιμουλα δεν είναι?!? Σίγουρα παραεισαγωγης αλλά με καλύπτει κανονικά η εγγύηση σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω 455€ απο skrutz το Ν8010! Καλή τιμουλα δεν είναι?!? Σίγουρα παραεισαγωγης αλλά με καλύπτει κανονικά η εγγύηση σωστα?

 

Αν προοροζεται για χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης σε καλυπτει απολυτα.

 

Εγω θα εριχνα και μια ματια σε αυτο το οποιο εχει τα καλα και τα κακα των Windows. Αν θες δες τι εχω γραψει στις προηγουμενες σελιδες.

 

http://www.amazon.co.uk/Asus-ViVoTab-ME400c-10-1-inch-Tablet/dp/B00BEFEMS6/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1363342422&sr=8-3

Link to comment
Share on other sites

Eχει βάλει κανείς 64Gb κάρτα; Είναι συμβατή;Γιατί στο manual λέει για 64 αλλά στα τεχνικά χαρακτηριστικά στο site λέει μέχρι 32GB. Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω για το tablet ειναι καλα μια 32.Αλλα ειναι αναλογα τ θελεις να κανεις..Και εγω 32αρα εχω!
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απτην κυκλοφορία της επίσημης jellybean έχει βγεί καμιά άλλη έκδοση πιο νέα?

Έχω απογοητευτεί πλήρως καθώς το standby πήγε απτις 28 ημέρες στις 5... Επίσης προσπαθώ να αντιγράψω ταινίες μέσα

και συνεχώς κολλάει...

Με την ICS πέταγε δεν είχα κανένα παράπονο. Επίσης υπάρχει κάποια καλή custom rom όπως και για το Galaxy S3 η omega? Γιατί εάν σε μια εβδομάδα δέν έχω λύση θα προτιμούσα να χάσω την εγγύηση και να βάλω μια custom

Και μιας και βιάστηκα και έσβησα την ICS. Μπορεί κάποιος να μου στείλει που να βρώ την official ICS rom?

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να σου πω...κάνε ένα backup και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...εκτός και αν έχει να σε συμβουλέψει κάτι καλύτερο κάποιος πιο έμπειρος...

 

Ποιος ξερει να μου πει πως να ξαναβαλω την ics, μηπως και ξεπεραστει το προβλημα που μου εχει παρουσιαστει?

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απτην κυκλοφορία της επίσημης jellybean έχει βγεί καμιά άλλη έκδοση πιο νέα?

Έχω απογοητευτεί πλήρως καθώς το standby πήγε απτις 28 ημέρες στις 5... Επίσης προσπαθώ να αντιγράψω ταινίες μέσα

και συνεχώς κολλάει...

Με την ICS πέταγε δεν είχα κανένα παράπονο. Επίσης υπάρχει κάποια καλή custom rom όπως και για το Galaxy S3 η omega? Γιατί εάν σε μια εβδομάδα δέν έχω λύση θα προτιμούσα να χάσω την εγγύηση και να βάλω μια custom

Και μιας και βιάστηκα και έσβησα την ICS. Μπορεί κάποιος να μου στείλει που να βρώ την official ICS rom?

 

Αναφέρεσαι στην ένδειξη στο ρυθμίσεις/μπαταρία ή σε πραγματικό χρόνο standby ?

Αν το πρώτο , ξέχασέ το και μην το κοιτάς . Στατιστικά χάνεις 4%-5% το 24ωρο σε απλό standby . Διάβασε το ποστ 1279 .

Αν το δεύτερο , κάτι έχει πάει στραβά . Αν έπαιζες με διάφορες rom πριν κάνεις την official αναβάθμιση , τότε όλο και κάποια

σκουπίδια θα έμειναν . Κοίτα το ποστ 1149 . Η επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων θα σου βάλει την ICS .

Τι ακριβώς εννοείς ..... προσπαθώ να αντιγράψω ταινίες μέσα και συνεχώς κολλάει... . Γίνε πιό σαφής .

Link to comment
Share on other sites

Μια ταινία που την έχω κατεβάσει και σώσει στην εσωτερική μνήμη δεν μπορώ να την μεταφέρω στην εξωτερική;
Link to comment
Share on other sites

Μια ταινία που την έχω κατεβάσει και σώσει στην εσωτερική μνήμη δεν μπορώ να την μεταφέρω στην εξωτερική;

 

Μπορείς . Γιατί να μήν μπορείς . Οχι βέβαια με "Τα αρχεία μου"

Κατέβασε αι εγκατέστησε τον διαχειριστή ES . Κάνει τα πάντα .

https://play.google.com/store/search?q=es+&c=apps

 

Αλλά γιατί δεν συνδέεις το τάμπλετ με το PC/Laptop σου να το βλέπεις σαν εξωτερικό δίσκο και να κάνεις ότι θέλεις

όμορφα και νοικοκυρεμένα ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει 64Gb και δουλεύει μια χαρά

Sandisk MicroSDXC Ultra 64GB class 10

 

QUOTE=spiros2021;4598980]Eχει βάλει κανείς 64Gb κάρτα; Είναι συμβατή;Γιατί στο manual λέει για 64 αλλά στα τεχνικά χαρακτηριστικά στο site λέει μέχρι 32GB.

Κίμων Μοσχάτο

Η Ζωή είναι Ωραία :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει 64Gb και δουλεύει μια χαρά

Sandisk MicroSDXC Ultra 64GB class 10

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση DTM.

Αυτή την κάρτα είχα στο νου μου βασικά.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 8000 είναι και 4g?η έχει άλλο κωδικό το 4g?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Φήμες μέσα από τη Samsung αναφέρουν πως το note 10.1, σε όλες τις εκδόσεις του, είναι μέσα στη λίστα με τις συσκευές που αναμένεται να αναβαθμιστουν σε Android OS 5.
Link to comment
Share on other sites

Φήμες μέσα από τη Samsung αναφέρουν πως το note 10.1, σε όλες τις εκδόσεις του, είναι μέσα στη λίστα με τις συσκευές που αναμένεται να αναβαθμιστουν σε Android OS 5.

 

Αυτά είναι !!! Μπράβο ρε Samsung !!!:D

Link to comment
Share on other sites

Φήμες μέσα από τη Samsung αναφέρουν πως το note 10.1, σε όλες τις εκδόσεις του, είναι μέσα στη λίστα με τις συσκευές που αναμένεται να αναβαθμιστουν σε Android OS 5.

 

Πηγή; Βάλε μας κάποιο λινκ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...