Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

Πώς μπορώ ενώ διαβάζω ένα pdf να μαρκάρω κείμενο και να αποθηκευονται οι αλλαγές για μελλοντική ανάγνωση? Κάπου θυμάμαι έχω δει ότι γίνεται..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

Πώς μπορώ ενώ διαβάζω ένα pdf να μαρκάρω κείμενο και να αποθηκευονται οι αλλαγές για μελλοντική ανάγνωση? Κάπου θυμάμαι έχω δει ότι γίνεται..

Ευχαριστω

 

Σίγουρα γίνεται με ezpdf reader, αν γνωρίζει κάποιος άλλος κάτι....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Eφοσον εχεις το Νοτη 2 αρα και το 10.1 ιδια ακριβως χαρακτηριστικα εχει,μονο που ανεβαινει σε ιντσες και ισως η γραφιδα αποδιδει καλυτερα(αισθητικα παντα) σε 10.1 παρα 5.5 ιντσες

 

Εχω και τα δυο. Το 10.1 για πιο σοβαρη δουλεια σε σπιτι γραφειο και το 2 για on the go και φυσικα και τα δυο συγχρονισμενα μεσω dropbox sync.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πώς μπορώ ενώ διαβάζω ένα pdf να μαρκάρω κείμενο και να αποθηκευονται οι αλλαγές για μελλοντική ανάγνωση? Κάπου θυμάμαι έχω δει ότι γίνεται..

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε και αυτό, πολύ προσεγμένο app.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mantano.reader.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYW50YW5vLnJlYWRlci5hbmRyb2lkIl0.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω τον πονο μου. Για το χαμενο galaxy note 10.1 ασπρο χρωμα με μαυρη θηκη.

 

Την Δευτερα το πρωι 21/01/12 Το αφησα πανω στη οροφη του αμαξιου και ξεκινησα, με αποτελεσμα να πεσει σε καποιο σημειο. Περιοχη Χανιων, κατω Σταλος μεχρι Μουρνιες.

 

Ειχα γραφτει στο Samsung Dive προσφατα αλλα δεν ειχα βαλει καποια sim card να στειλει σημα και να ανοιξει το gps.

 

Αν ειναι καποιος απο Χανια ακουσει κατι ας με παρει ενα τηλεφωνο 6972328533 . Το εχω κλειδωμενο με PIN συσκευης.

 

Διδεται αμοιβη.

 

Ευχαριστω.

 

Νικος Βλαζακης, Χανια

Edited by nikvlazak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πώς μπορώ ενώ διαβάζω ένα pdf να μαρκάρω κείμενο και να αποθηκευονται οι αλλαγές για μελλοντική ανάγνωση? Κάπου θυμάμαι έχω δει ότι γίνεται..

Ευχαριστω

RepliGo Reader :-)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα στο Αndroid να στέλνει φωτογραφίες ή/και αρχεία στο iPad

και αντίστροφα .

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα στο Αndroid να στέλνει φωτογραφίες ή/και αρχεία στο iPad

και αντίστροφα .

 

Μάλλον μέσω dropbox είναι η καλύτερη λύση..

Το ανεβάζεις απο την android συσκευή σου και μετά απο τη μαμά εφαρμογή του ipad κάνεις login και τα κατεβάζεις..

Αν ψάχνεις μέσω bluetooth πάρα πολύ χλωμό.

Παλιά είχε μια εφαρμογή στο ipad που δούλευε αλλά και πάλι όχι πάντα.Αν είσαι ios6 δεν έχει σίγουρα.

 

Επίσης φωτογραφίες μπορείς και μέσω mail :P

Link to comment
Share on other sites

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μέσω dropbox είναι η καλύτερη λύση..

Το ανεβάζεις απο την android συσκευή σου και μετά απο τη μαμά εφαρμογή του ipad κάνεις login και τα κατεβάζεις..

Αν ψάχνεις μέσω bluetooth πάρα πολύ χλωμό.

Παλιά είχε μια εφαρμογή στο ipad που δούλευε αλλά και πάλι όχι πάντα.Αν είσαι ios6 δεν έχει σίγουρα.

 

Επίσης φωτογραφίες μπορείς και μέσω mail :P

 

Σίγουρα υπάρχουν και ευκολότερες λύσεις , όπως το bump και το hoccer αλλά μου φαίνονται

αστείες αν και η δουλειά γίνεται . Απλά ψάχνω γιά κάποια πιό " ορθόδοξη " εφαρμογή .

 

Sent from my N8000 with 3g

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη περαστεί. Οχι πολλα πραγματα. Απλα επιπλεον εφαρμογες σε multiwindow. A, και exynos fix και αδυναμια αλλαγης csc.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη περαστεί. Οχι πολλα πραγματα. Απλα επιπλεον εφαρμογες σε multiwindow. A, και exynos fix και αδυναμια αλλαγης csc.

 

Κοντολογίς ... άνθρακες ο θησαυρός ?

Μήπως τελικά οι φήμες επαληθεύονται και δώσανε στους Βησιγότθους καμιά μαϊμού γιά να μην διαμαρτύρονται ?

csc ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είδα πολύ σημαντική διαφορά απο 4.0.4 σε 4.1.2

Οι σελίδες πριν άλλαζαν χάλια και στο internet πήγαινε αρκετά πιο αργά!!

Δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη όμως καθώς έτσι το δούλεψα 2 ώρες μόνο και δεν άντεξα και πέρασα 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα γίνεται με ezpdf reader, αν γνωρίζει κάποιος άλλος κάτι....

 

 

RepliGo Reader :-)

 

ευχαριστώ πολύ παίδες

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει το ezpdf reader. Πολύ καλό και γρήγορο.! Ευχαριστώ και πάλι

Edited by Manos7979
Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη περαστεί. Οχι πολλα πραγματα. Απλα επιπλεον εφαρμογες σε multiwindow. A, και exynos fix και αδυναμια αλλαγης csc.

 

Διαφορά σε ταχύτητα smoothness απόκριση......?

πες πες πες πες πες πες πες πες πες..... :lol::lol:

 

Υποθέτω μέσω odin?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή προσφορά για το Tablet παίζει?????

430ευρω, ενος μηνα χριση...ασπρο wifi ατρακαριστο

υστερογραφο:

πλάκα έκανα μην μου κάνετε σκόντο στη τιμή δεν το πουλάω ούτε 499..που το δίνει και στο πλαίσιο αχαχα

παντός το 350 που άκουσα πλάκα είχε χαχαχαχ :p

Edited by thanos1989
υστερόγραφο :
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει την 4.1.2 stock Rom 8010 απο Την samsung? Ενω εχω ο τικ άρει στα settings οταν βγαίνει το spen να γυρνάει σε χειρόγραφο δεν λέει να δουλέψει με τίποτα. Το δουλεύω στο note 2 και με βολεύει. Αν αντιμετωπίζη και κάποιος άλλος το ίδιο θέμα ή αν έχει βρει λύση ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα

Θα θελα τη βοηθεια σας

Εχω το 8000 3g wifi και τελευταια εχει αρχισει και σερνεται,και καμια φορα στη κεντρικη σελιδα δεν μου δειχνει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα

Θα θελα τη βοηθεια σας

Εχω το 8000 3g wifi και τελευταια εχει αρχισει και σερνεται,και καμια φορα στη κεντρικη σελιδα δεν μου δειχνει τιποτα

 

κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει την 4.1.2 stock Rom 8010 απο Την samsung? Ενω εχω ο τικ άρει στα settings οταν βγαίνει το spen να γυρνάει σε χειρόγραφο δεν λέει να δουλέψει με τίποτα. Το δουλεύω στο note 2 και με βολεύει. Αν αντιμετωπίζη και κάποιος άλλος το ίδιο θέμα ή αν έχει βρει λύση ας βοηθήσει.

τα ίδια κάνει και σε μένα:(

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει την 4.1.2 stock Rom 8010 απο Την samsung? Ενω εχω ο τικ άρει στα settings οταν βγαίνει το spen να γυρνάει σε χειρόγραφο δεν λέει να δουλέψει με τίποτα. Το δουλεύω στο note 2 και με βολεύει. Αν αντιμετωπίζη και κάποιος άλλος το ίδιο θέμα ή αν έχει βρει λύση ας βοηθήσει.

 

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην 4.1.1? αν ναι από που ρυθμίζεται?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, ταξιδεύω. είμαι σε λεωφορειο, έχω βάλει ταινία αλλά η ένταση στα ακουστικά είναι ελάχιστη, σχεδόν δεν ακούγεται. Πήγα ρυθμίσεις κλπ αλλά τίποτα, καμιά ιδέα, έχει πολύ δρόμο ως Θεσνίκη

 

με το που έστειλα μήνυμα αι μόνο κάτι έγινε και είμαι οκ

ευχαριστώ

Edited by theodosis5
Link to comment
Share on other sites

Ειχα περασει την γερμανικη εκδοση 4.1.1 πριν ενα μηνα και εχω καποια προβληματακια που δεν θυμαμαι αν τα ειχα στην 4.0.

Το widget με καιρο και ωρα κολλαει στο refeshing (το κυκλακει γυρναει συνεχεια) χωρις να δειχνει τον καιρο της ωρας...

Επισης, πολυ σπαστικο, ειναι το copy-paste κειμενου στον internet browser. Μου κανει το paste στην αρχη του μηνηματος και το ηδη υπαρχον κειμενο το βαζει οπου να ναι... Τι μπορω να κανω? :( :mad:

Σκεφτομαι μηπως να επαναφερω την 4.0 εκδοση? Πως το κανουμε? Θα χασω ολα τα apps μου και ρυθμισεις?

Edited by kuan
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα χοντρή λαλακεία Κάθε βρισιά δεκτή!Νευρίασα σήμερα και από τα νεύρα μου πέταξα το ταμπλετ στην γωνία στο τραπεζάκι ευτυχώς δεν χτύπησε με την οθόνη αλλά με τη πίσω μεριά, πάω να το ανοίξω και δεν

ανοίγει βάζω φορτιστή τίποτα το ξεβιδώνω βγάζω την καλοδιοταινια την ξανά βάζω ανοίγει!! Στο μπουτ της Samsung μου κάνει ένα γκρρ και ανοίγει βάζω μουσική παίζει τέλεια βάζω ίντερνετ τέλεια η ώρα είχε αλλάξει την ρυθμίζω κάνω restart ξανά αλλάζει.Μετά βλέπω δεν μπαίνει στο μάρκετ και you tube κάνω επαναφορά δουλεύουν όλα κάνω ξανά επανεκκίνηση πάλι στο άνοιγμα κάνει γκρρ..Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει(μάλλον θύμωσε και έχει δίκιο!!) Τώρα τα τεινά δύο ή το στέλνω Samsung αλλά έχω χάσει μια βίδα Η φλασάρω ρομ δεν ξέρω τι να κάνω αλλά και να το στείλω τι να τους πω?? Βοήθεια παίδες θα τρελαθώ...πφφ

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...