Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξερει κανεις αν γινεται να συνδεσω το νοτε με την samsung smart tv ετσι ωστε οτι παιχνιδια παιζω να φαινοντε στην τβ και αν ναι, με ποιο τροπο;μπορει να γινει το ιδιο κ με το sgs2?

 

για το note γινετε με το allshare cast.θα το βρεις απο 70 εως 90€.δεν χρειαζεται να εχεις smart tv αρκει να εχει μια θυρα hdmi.αν σε ενδιαφερει στειλε πμ να σου πω λεπτομερειες.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου στέλνουν συνέχεια newsletter από αυτό το site αλλά το εμπιστεύεσαι? Με ένα δολάριο παραπάνω το έχει στο ebay που είσαι και σίγουρος.

http://dx.com/p/usb-otg-ad...0-black-154407

Εχω αγοράσει πολλές φορές απο αυτό το site χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα μια φορά που έγινε κάποιο μπέρδεμα στην παραγγελία διορθώθηκε άμεσα απο αυτούς.

Edited by Privateer10
Link to comment
Share on other sites

Η συνδεση με την tv με το usb που εχει αναγνωριζεται?Δηλαδη η τηλεοραση το βλεπει ως σκληρο δισκο για να δεις ταινιες,αρχεια απο το ταμπλετ στην tv?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήρα κι εγώ το tablet σήμερα και είναι τέλειο! Δεν έχω λόγια να πω. Εδώ και μερικές ώρες δεν μπορώ να ξεκολλήσει από πάνω του... (τωρα γραφω απο αυτο) :)
Link to comment
Share on other sites

για το note γινετε με το allshare cast.θα το βρεις απο 70 εως 90€.δεν χρειαζεται να εχεις smart tv αρκει να εχει μια θυρα hdmi.αν σε ενδιαφερει στειλε πμ να σου πω λεπτομερειες.

 

ελα φιλε themis αν θες στειλε λεπτομερειες, μ ενδιαφερει, αν κ πρεπρι να στοιχιζει το ιφιο με τον παραπανω ανταπτορα+καλωδιο hdmi μεγαλου μηκους.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες πως χρησιμοποιείται ο αντάπτορας. Συνδέεις το tablet και την tv σου με καλώδιο hdmi ότι μήκους θέλεις και άρα μπορείς να αράξεις και στον καναπέ

 

εχεις δικιο,απλα δεν εχω ασχοληθει, ειμαι λιγο ασχετος...το ιδιο λογικα ισχυει κ για sgs2 kai sgs3, σωστα;

 

http://dx.com/p/usb-otg-ad...0-black-154407

Εχω αγοράσει πολλές φορές απο αυτό το site χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα μια φορά που έγινε κάποιο μπέρδεμα στην παραγγελία διορθώθηκε άμεσα απο αυτούς.

 

συγνωμη φιλε, αυτος ο ανταπτορας ειναι τοσο φθηνος;τι μπορεις να κανεις μ αυτον σε σχεση με τον ανταπτορα hdmi?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το τηλεχειριστηριο πως γινεται? Χρειαζονται καποιοι κωδικοι? ΔΟυλευει μονο με τηλεορασεις Samsung?

 

Όχι, καμια σχέση. Η τηλεόραση μου είναι LG, ο ενισχυτής μου είναι NAD και μόνο το DVD είναι SAMSUNG. Όλα τα ελέγχει μια χαρά και μάλιστα από μεγάλη απόσταση (4-5 μέτρα τουλαχιστον). Είναι πολύ απλο και εύκολο να το φτιάξεις. Του βάζεις τι συσκευή θέλεις να ελέγξεις, την μάρκα της και στα βρίσκει αυτό αυτόματα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη φιλε, αυτος ο ανταπτορας ειναι τοσο φθηνος;τι μπορεις να κανεις μ αυτον σε σχεση με τον ανταπτορα hdmi?

Όχι αυτός δεν έχει HDMI είναι μόνο για Usb.

Αν ψάξεις θα βρείς τον κατάλληλο για HDMI

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καμια σχέση. Η τηλεόραση μου είναι LG, ο ενισχυτής μου είναι NAD και μόνο το DVD είναι SAMSUNG. Όλα τα ελέγχει μια χαρά και μάλιστα από μεγάλη απόσταση (4-5 μέτρα τουλαχιστον). Είναι πολύ απλο και εύκολο να το φτιάξεις. Του βάζεις τι συσκευή θέλεις να ελέγξεις, την μάρκα της και στα βρίσκει αυτό αυτόματα.

υπάρχει περίπτωση το Samsung peel remote να ελέγχει με κάποιο τρόπο και wd tv live? είδα ότι σαν media player έχιε μόνο κάποιο roku και τίποτε άλλο

και αν όχι, μήπως ξέρει κανείς κάποια άλλη εφαρμογή που να ελέγχει tv, dvd-home cinema και wd tv live

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Εχω κατεβάσει ένα παιχνίδι και θέλω να το μεταφέρω στην κάρτα sd.

Μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση το Samsung peel remote να ελέγχει με κάποιο τρόπο και wd tv live? είδα ότι σαν media player έχιε μόνο κάποιο roku και τίποτε άλλο

και αν όχι, μήπως ξέρει κανείς κάποια άλλη εφαρμογή που να ελέγχει tv, dvd-home cinema και wd tv live

 

Τον ίδιο media player έχουμε!:D

Δεν το εχω καταφερει δυστυχώς. Το ψάχνω όμως. Αν βρω λύση θα ενημερώσω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα στην τιμή 389;

 

διαθεσιμο οχι,αλλα την 1η βδομαδα του χρονου, ειπανε θα φερουν.Γι αυτο αν ενδιαφερεσαι,παρηγγειλε το.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση το Samsung peel remote να ελέγχει με κάποιο τρόπο και wd tv live? είδα ότι σαν media player έχιε μόνο κάποιο roku και τίποτε άλλο

και αν όχι, μήπως ξέρει κανείς κάποια άλλη εφαρμογή που να ελέγχει tv, dvd-home cinema και wd tv live

 

Τον ίδιο media player έχουμε!:D

Δεν το εχω καταφερει δυστυχώς. Το ψάχνω όμως. Αν βρω λύση θα ενημερώσω.

 

Καλημέρα παιδιά,

μια που έχουμε όλοι τον ίδιο media player, υπάρχουν αυτά τα δύο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.osdmod.remote&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wdc.wdremote&feature=search_result

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 τα ξέρω αλλά ψάχνω μια εφαρμογή που να ελέγχει όλες τις συσκευές μου ώστε να μη χρειάζεται να ανοίγω πολλές εφαρμογές για να κάνω 2 απλά πραγματάκια όπως πχ να ανοίξω την τηλεόραση και να βάλω μια ταινία από το wd tv να παίξει με το surround
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Ομοίως, αυτό ψάχνω και εγώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις του φορεσαμε και screen protector στο Νίκο (extreme mobile) και πηραμεκαι ενα belkin τσαντάκι μεταφοράς του!! ;)

 

Με την original, book case εγινε σούπερ!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο θέμα των screen protectors μέχρι πριν λίγο καιρό αγόραζα κι εγώ από Ελλάδα και από συγκεκριμένα καταστήματα. Πχ για το10 το screen protector μου κόστισε περίπου 8 ευρώ τα οποία και θεωρώ τρέλα χρήματα.

 

Με μια γρήγορη όμως αναζήτηση σε Amazon και EBay με 4 λίρες πήρα 6 και μάλιστα επώνυμα Elacs Premium) και αριστης ποιότητας. Για να μην πω για το 2 που με 2 λίρες πήρα 5.

 

Τα παραπάνω τα λέω φιλικά για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να αγοράσω το screen protector από το amazon UK αλλά για κάποιο λόγω δεν τα στέλνει στην Ελλάδα :confused:

Επίσης, τι παίζει με τα δωρεάν μεταφορικά? Δεν ισχύει για όλα τα προϊόντα?

Ποιο screen protecto προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό πήρα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008V1U9YW/ref=oh_details_o06_s00_i00 αλλά δεν είναι διαθέσιμο τώρα. Συνολικά με τα μεταφορικά μου πήγαν 9,5 ευρώ για 6 όσο δηλαδή πουλάνε εδώ το 1. Γενικά πάνω από 25 λίρες είναι δωρεάν τα μεταφορικά αν τα στέλνει απευθείας το Amazon. Αλλιώς μπορείς να πάρεις από ανεξάρτητο πωλητή με τα μεταφορικά που σου χρεώνει αυτός.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, ΔΕΝ υπάρχει το ρημάδι ....!!! Φυσάει κανονικά!!

Του έβαλα το τελευταίο NFS και το παίζει μια χαρά χωρίς κολλήματα!

Μεταφέρει από εξωτερική κάρτα στην εσωτερική μνήμη, 3 GB σε λιγότερο από 2 λεπτά!! (Με τον ES File Explorer File Manager)

Ανοίγει σχετικά εύκολα μεγάλες φωτογραφίες και τις δείχνει φανταστικά! Δείτε (και κατεβάστε) για παράδειγμα αυτήν εδώ την φωτογραφία που είναι μεγάλης ανάλυσης και περίπου 13MB !! Μπείτε και εδώ να κατεβάσετε απίθανα wallpapers σε ότι ανάλυση θέλετε!!! Θα ξετρελαθείτε αν δείτε πως φαίνονται στο tablet!!

Τέλος δοκίμασα ένα κάρο MKV (μέχρι 1080p και με DTS ήχο) και ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ :D , χωρίς κολλήματα!! Τα ίδια ακριβώς βίντεο τα δοκίμασα στο iPad 3 και 4 με 10 players και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν τα έπαιζε ομαλά! Μιλάμε για τρελό κόλλημα των frames με τα iPad!!

Κατεβάστε από εδώ τα MKV !! (Βάλετε πρώτο το Waterworld που αν και έργο του 1995 τα χρώματά του και η καθαρότητα είναι απίστευτη! Και μιλάμε για αρχείο 1080p / DTS )

:!:Τελικά μετά απ' όλους τους players που δοκίμασα, κατέληξα στον BsPlayer που παίζει τα πάντα και είναι , αν δεν κάνω λάθος και ο μοναδικός που παίζει DTS!!!:!:

Είμαι ακόμα στο ψάξιμο... περισσότερα μετά!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καταστημα προτεινετε απο Πλαισιο και ΜΜ,μιλαω παντα για after sales,support,DOA,επικοινωνια,εγγυση?Ιδια τιμη εχουνε και πανω κατω αυτη τη βδοαμδα θα το εοχυν διαθεσιμο
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ το παράγγειλα κι εγω απο το Κοτσόβολο της Χαλκίδας τιμή 399 σε 30 άτοκες και δώρο το tv tuner. Ελπίζω να μην καθυστερήσει πολύ η παράδοση γιατί μου ειπαν γυρω στις 10 εργάσιμες.

Μαζι παράγγειλα και αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/Smart-Magnetic-Leather-Case-Cover-Stand-For-Samsung-Galaxy-Note-10-1-N8000-N8010-/221142251486?ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

Καλη Πρωτοχρονιά σε όλους

Edited by TheodoreD
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...